problem oko tona

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sunce234

Početnik
Poruka
42
pozdrav imam jedan problem malo cudan imam program za prebacivanje iz dvd u divx
radi se o tome on konvertuje filmove u skoro istom kvalitetu da se malo razlikuje od dvd
o cemu se zapravo radi ja sam prebacio jedan film domaci on kasni za slikom ton jedno dve sekunde sledeci put kad sam konvertovao ton je zaostajao za slikom oko sekunde dve slika je istog kvaliteta kao na dvd cista ali opet zaostaje trazio mi je direct vob sub nasao sam ga na internetu i preuzeo i instalirao ali opet isto opisacu kako radim na tim programu ako je od neke pomoci kada otvorim program dr dvx file na pocetku ima kvadrat sa oznakom ac3 to ne oznacavam pored ima boost audio sledeci korak imaju formati kao ac3 divx encoding i jos dosta sledece je oznacavam ac3 i kraj.
pa bih vas zamolio za pomoc ako neko zna oko ovog nekog problema u cemu je caka ili neka mi neko napise adresu korisnu sa koje mogu da preuzmem program koji ce mi pomoci oko ovog problem aili ako neko zna dobar neki program koji pretvara iz dvd u divx napominjem meni je jaka masina 3ghz 512 mb memorija intel masina hvala unapred
 
I meni se to desilo sa par filmova dok se nisam organizovao. :D
Prvo bi sa DVD Decrypter-om prebacio samo film na hard disk, a zatim bih konvertovao sa Dr DivX-om. Od tada i slika i ton su kao jedno. :wink: Sinhro.
Inače, provalio sam da u tekstualnom fajlu koji DVD Decrypter ispiše kad prebaci film na hard disk piše kad treba da krene zvuk u odnosu na sliku.
 
FLUID:
I meni se to desilo sa par filmova dok se nisam organizovao. :D
Prvo bi sa DVD Decrypter-om prebacio samo film na hard disk, a zatim bih konvertovao sa Dr DivX-om. Od tada i slika i ton su kao jedno. :wink: Sinhro.
Inače, provalio sam da u tekstualnom fajlu koji DVD Decrypter ispiše kad prebaci film na hard disk piše kad treba da krene zvuk u odnosu na sliku.

druze hvala ti sto si mi pomogao ako ti treba nesto od programa navrati na moj sajt a on je :

http://www.super23.dzaba.com/ cao
 
Konvertovala sam jedan film iz Dvd u Divx,ali sad kad ga pustim u divx formatu on ide ubrzano(kao kad ukljucis premotavanje).Pocetnik sam u ovim stvarima,pa me zanima da li neko moze da mi kaze sta se to desilo?Hvala unapred
 
korana02:
Konvertovala sam jedan film iz Dvd u Divx,ali sad kad ga pustim u divx formatu on ide ubrzano(kao kad ukljucis premotavanje).Pocetnik sam u ovim stvarima,pa me zanima da li neko moze da mi kaze sta se to desilo?Hvala unapred
Ako ne grešim, radi se o sukobu kodeka koje imaš instalirane. Proveri šta sve imaš od kodeka instalirano i ostavi, tj. instaliraj, samo jedan paket kodeka, npr. K-Lite Codec Pack.
 
korana02:
Konvertovala sam jedan film iz Dvd u Divx,ali sad kad ga pustim u divx formatu on ide ubrzano(kao kad ukljucis premotavanje).Pocetnik sam u ovim stvarima,pa me zanima da li neko moze da mi kaze sta se to desilo?Hvala unapred
Vrlo je teško reći šta je uzrok... No, možda je moguće ''popraviti'' taj file.
Šta sve od softvera si koristila?
Koji container je u pitanju ( koja je ekstenzija tog file-a: .avi, .mkv, .divx )?
Koji codec ( DivX, XviD )?

@FLUID: misliš da ''sukob kodeka'' može da prouzrokuje grešku pri konverziji?
 
Pa moguce da je do kodeka(ako to moze da bude uzrok),jer sam nesto brljala ....Ja sam se malo vise zezala tu:film je bio u mkv,pa sam ga prebacila u dvd,a posle toga u divx.Sve mi izgleda u redu sa filmom samo sto ide ubrzano.Probacu sa kodecima,pa se javljam.
 
korana02:
Konvertovala sam jedan film iz Dvd u Divx,ali sad kad ga pustim u divx formatu on ide ubrzano(kao kad ukljucis premotavanje).Pocetnik sam u ovim stvarima,pa me zanima da li neko moze da mi kaze sta se to desilo?Hvala unapred

Cao kazes da imas problem oko ubrzanog tona ne znam preko kojeg programa radis filmove imam jednostavno resenje nemoj se vise bahcati sa tim codecima preuzmi dr 1.0.6 on dobro pretvara filmove opisacu ti najbolje kako da ne izgubis na kvalitetu udjes na FILE izacice tabla izaberi koji film da ocita kada to uradis ide prvi korak u gornjim delu ima mala kocka Ac3 ne cekiraj u desnim cosku boost audio ac3 ne oznacavaj vec na kraju gde ti pise divx ti prebaci da bude ac3 a u gornjim delu napisi da bude fim 700 mb oznaci ponovo taj ac3 NEXT i to bi bilo to krenuo je da pretvara obicno po filmu ide oko 3 sata saljem adresu sa koje mozes da preuzmes dr divx 1.0.6 i serijski broj sa njega http://download.divx.com/divx/oldversions/drdivx/DrDivX106.exe

naglasavam trazice ti direct vob sub saljem ti adresu i za njega

http://www.divxmovies.com/subtitles/

izbaci sve te dodatne kodece jer ti nisu potrebni za njega dzabe zauzima mesto ja koristim taj program dr i dobro se pokazao ako slucajno imas kasnjenje u tonu ima caka prebaci fim DVD na hard disk pa sa njega neces imati problema oko tona
 
sunce234 nisam videla tvoju poruku,pa tek sad odgovaram.Nemam problem oko ubrzanog tona vec mi slika ide ubrzano.Ja sam film iz mkv prebacila u dvd uz pomoc programa avi2dvd,a onda uz pomoc auto gordian knota iz dvd u divx i tu je nastao problem.Tacnije moj problem je malo veci,htela sam da ovaj film prebacim iz mkv u divx ali nisam nasla nacin,a to bi bio najkraci put.Bojim se da sve dalje kombinacije nece dati dobre rezultate
A samo sam htela film da gledam na kucnom dvd player-u :(
 
korana02:
sunce234 nisam videla tvoju poruku,pa tek sad odgovaram.Nemam problem oko ubrzanog tona vec mi slika ide ubrzano.Ja sam film iz mkv prebacila u dvd uz pomoc programa avi2dvd,a onda uz pomoc auto gordian knota iz dvd u divx i tu je nastao problem.Tacnije moj problem je malo veci,htela sam da ovaj film prebacim iz mkv u divx ali nisam nasla nacin,a to bi bio najkraci put.Bojim se da sve dalje kombinacije nece dati dobre rezultate
A samo sam htela film da gledam na kucnom dvd player-u :(

cao opet imam resenje za tvoj problem ovako:
ima program koji se zove nerovision express on podrzava oko 15 formata koje kakvih
uzmi prvo ga prebaci iz mkv prebaci u dvd on radi na drugaciji nacin kupi jedan dvd rw ako nemas i narezi na disk a potom pusti na obradu na dr divx samo da ti kazem ja sam preinstalirao windows trojku ne vistu novu jeste sigurna ali lose organizovano i lose saradjuje sa skenerom i stampacem i verovatno i drugim uredjajima ovo je jedna druga trojka u koju je smesteno i dvojka i trojka sa njom u potpunosti zadovoljan kako radi da cu ti adresu sa koje mozes da skines nerovision express sifra ti nije potrebna instaliraj nero 6 a potom nerovision express a adresa je :
http://www.softwarepatch.com/utilities/nero-vision-express.html to bi bilo to ako ti nesto nije jasno samo pitaj a moze i preko mail ako budes raspolozena a ona je nebojsastev@isp.b92.net
 
sunce234:
... samo da ti kazem ja sam preinstalirao windows trojku ne vistu novu jeste sigurna ali lose organizovano i lose saradjuje sa skenerom i stampacem i verovatno i drugim uredjajima ovo je jedna druga trojka u koju je smesteno i dvojka i trojka ...
Svi post-ovi su ti ovakvi: nepismeni, netačni, haotični, obično nemaju nikakve konkretne veze sa temom...

Kakva ''trojka''?

Kakva ''druga trojka u koju je smesteno i dvojka i trojka''?
 
dr_Bora:
Svi post-ovi su ti ovakvi: nepismeni, netačni, haotični, obično nemaju nikakve konkretne veze sa temom...

Kakva ''trojka''?

Kakva ''druga trojka u koju je smesteno i dvojka i trojka''?

samo da ti kazem ima trojka koja savrseno dobro radi ovo sto sam napisao to je istina a vi mislite sta hocete toliko
 
dr_Bora:
Aaaalooooo...

O čemu pričaš? Kakva ''druga trojka u koju je smesteno i dvojka i trojka''?

Jesi li ti na kakvim tableticama možda? Neke male, šarene, sa crvenim trouglom na kutiji?

Drugar ne kljukam se sa nikakvim tabletama i nisam drogirant kao sto pokušavaš da me prestaviš.
Dokaz da imam taj operativni sistem i da ga koristim ti si samo čuo za tu Vistu i ni za kakvu drugu raspitaj se da li postoji Service pack X , A obraćam se osobi nadam se da će da se prepozna Hvala na ukazanom propustu koja mi je napisala iz prošlih poruka da li sam čuo za naša slova e pa sada ih koristim vidiš da sam čuo.

I
 
GZ:
Offtopic
dvr, Dr.Bora.

Razumijem vase negodovanje, ali cim stignemo odradjujemo, a vi kao stari i iskusni forumasi ne bi trebalo da se raspravljate o necem sto nije tesko provjeriti..
Prije svega to je SP3 koji nije ozvanicen od Microsofta kao sto i sami znate, da bi izbjegli raspravu koja ne vodi nicemu, postavi se link ka tome i sve je jasno..
http://www.microsoft.com/windowsxp/sp2/default.mspx
Hvala..

Hvala ti što si raspravu priveo kraju već mi je počelo da mi dosađuje windows bio nezvaničan ili ne meni je dobar radi kao sat toliko pozdrav
 
dr_Bora:
To o čemu ti pričaš se zove Service Pack.
A Service Pack 3 ne postoji. Čisto da znaš...
SP 3 je planiran za prvu polovinu 2008. godine: http://www.microsoft.com/windows/lifecycle/servicepacks.mspx

Nečija igrarija i nekoliko slip-streamovanih update-a ne čini SP.

Takođe, ne znam da li si primetio da si postavio cd-key windowsa? Bilo bi pametno da edituješ post i da ga ukloniš.

UKLONJENO
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top