Pocetni kapital

Da, a i dosta banaka daje bas to sto ti treba, samo se raspitaj , bar znam da Raiffeisen banka daje....
a imam primer mog druga-pozajmio je novac, ne puno, tek toliko da plati zakup lokala za prvi mesec, a robu je uzeo na odlozeno-znaci sa par stotina evra je poceo...sada ima dve firme i vise radnji-eto.....neko ima srece, neko znanje,neko veze, neko novac....ali pouka je da ako sve imas mozes i bez puno novca...;-)... srecno
 
Limun i sargarepa:
Sta je to otvorio tvoj drugar ?
prvo je imao malu farbaricu, ali odlicna lokacija..cak ni veze nije imao sta mu je sta u radnji-ali zaposlio je nekoga ko zna ;-)Super mu je krenulo, i sada ima i firmu i vise radnji...;-)..treba imati smisao za to-to smatram glavnim.I bez znanja tog posla i baz para-a uspeo..;-)
 
Fond za razvoj je OK ! Zaboravi na Rajfajzen-Smajfajzen varijante to su krvopije.
Kod fona za razvoj ti ne treba ni kompletan BizPlan, konkursi su svakog meseca i ako ti je ideja stoskaze pije vode imas sanse. Prednost daju proizvodnji, mada je moja prijateljica dobila kredit za apoteku.
U svakom slucaju moras da smislis sta ces pod hipoteku.
 
vanilaorange:
Fond za razvoj je OK ! Zaboravi na Rajfajzen-Smajfajzen varijante to su krvopije.
Kod fona za razvoj ti ne treba ni kompletan BizPlan, konkursi su svakog meseca i ako ti je ideja stoskaze pije vode imas sanse. Prednost daju proizvodnji, mada je moja prijateljica dobila kredit za apoteku.
U svakom slucaju moras da smislis sta ces pod hipoteku.
Možeš li da mi daš kontakt tvoje prijateljice koja je dobila kredit za apoteku od fonda za razvoj, da li je apoteka u gradu ili u nekom nerazvijenom području, interesuje me koje papire je morala da priloži, koliko ljudi da zaposli i sl., milsila sam da je nemoguće dobiti ovakvu vrstu kredita za apoteku. Možda je to sve politički pogurala?
hvala unapred
 
vanilaorange:
Fond za razvoj je OK ! Zaboravi na Rajfajzen-Smajfajzen varijante to su krvopije.
Kod fona za razvoj ti ne treba ni kompletan BizPlan, konkursi su svakog meseca i ako ti je ideja stoskaze pije vode imas sanse. Prednost daju proizvodnji, mada je moja prijateljica dobila kredit za apoteku.
U svakom slucaju moras da smislis sta ces pod hipoteku.



Eh...znala sam da ima neka kvacica.....
 
Da i mene zanimaju krediti fonda za razvoj, i upravo je otvoren konkurs, ali ja otisao i pitao za koja zanimanja se dele kazu sve osim trgoivne i primarn poljoprivrede i infrastrukture ( inace najvise dele za poljoprivedu), a onda sam na netu pogledao i vedeio, da se svake godine menja profil zanimanja za koja se odobravaju , jedne godine odaberu npr. drvnu industriju i metal i samo to dele, pogledajte sami na fondu za razvoj. E sad je pitanje koje delatnosti preferiraju ove goidine.
 

Back
Top