Pocetni kapital
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Pocetni kapital

Podrazumevano Pocetni kapital

Vrlo jednostavno kako doci do pocetnog kapitala ?

Početnik Bafford (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pocetni kapital

Sto bi sa njim?

ma imam rznih ideja ali taj kapital je problem, cuo sam da u inostranstvu ima investicionih fondova pa mozes da im se obratis, ovde kod nas to je varijant ili pozajmi ili ukradi jer da zaradis tesko da mozes

Primećen član
    Učlanjen
    03.07.2007.
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Mozes traziti od fonda za razvoj.Povoljni su ti start up krediti.Imas grejs period godinu dana.Kamata je zanemarljiva.Za sve blize informacije pogledaj sajt fonda za razvoj.

Iskusan Suzy (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    118

Da, a i dosta banaka daje bas to sto ti treba, samo se raspitaj , bar znam da Raiffeisen banka daje....
    a imam primer mog druga-pozajmio je novac, ne puno, tek toliko da plati zakup lokala za prvi mesec, a robu je uzeo na odlozeno-znaci sa par stotina evra je poceo...sada ima dve firme i vise radnji-eto.....neko ima srece, neko znanje,neko veze, neko novac....ali pouka je da ako sve imas mozes i bez puno novca...;-)... srecno
    Ucini dobro, ne kaj se;
    ucini zlo, nadaj se.

Sta je to otvorio tvoj drugar ?

Iskusan Suzy (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    118

Citat Original postavio Limun i sargarepa
    Sta je to otvorio tvoj drugar ?
    prvo je imao malu farbaricu, ali odlicna lokacija..cak ni veze nije imao sta mu je sta u radnji-ali zaposlio je nekoga ko zna ;-)Super mu je krenulo, i sada ima i firmu i vise radnji...;-)..treba imati smisao za to-to smatram glavnim.I bez znanja tog posla i baz para-a uspeo..;-)
    Ucini dobro, ne kaj se;
    ucini zlo, nadaj se.

Obećava vanilaorange (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2007.
    Reputaciona moć
    39

Fond za razvoj je OK ! Zaboravi na Rajfajzen-Smajfajzen varijante to su krvopije.
    Kod fona za razvoj ti ne treba ni kompletan BizPlan, konkursi su svakog meseca i ako ti je ideja stoskaze pije vode imas sanse. Prednost daju proizvodnji, mada je moja prijateljica dobila kredit za apoteku.
    U svakom slucaju moras da smislis sta ces pod hipoteku.

Obećava
    Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio vanilaorange
    Fond za razvoj je OK ! Zaboravi na Rajfajzen-Smajfajzen varijante to su krvopije.
    Kod fona za razvoj ti ne treba ni kompletan BizPlan, konkursi su svakog meseca i ako ti je ideja stoskaze pije vode imas sanse. Prednost daju proizvodnji, mada je moja prijateljica dobila kredit za apoteku.
    Možeš li da mi daš kontakt tvoje prijateljice koja je dobila kredit za apoteku od fonda za razvoj, da li je apoteka u gradu ili u nekom nerazvijenom području, interesuje me koje papire je morala da priloži, koliko ljudi da zaposli i sl., milsila sam da je nemoguće dobiti ovakvu vrstu kredita za apoteku. Možda je to sve politički pogurala?
    hvala unapred

Zainteresovan član Daenerys (avatar)
    Učlanjen
    15.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio vanilaorange

Eh...znala sam da ima neka kvacica.....

chika_doktor
    Guest

ubrzo je steko mashala kapital

Da i mene zanimaju krediti fonda za razvoj, i upravo je otvoren konkurs, ali ja otisao i pitao za koja zanimanja se dele kazu sve osim trgoivne i primarn poljoprivrede i infrastrukture ( inace najvise dele za poljoprivedu), a onda sam na netu pogledao i vedeio, da se svake godine menja profil zanimanja za koja se odobravaju , jedne godine odaberu npr. drvnu industriju i metal i samo to dele, pogledajte sami na fondu za razvoj. E sad je pitanje koje delatnosti preferiraju ove goidine.

Slične teme

1. Pocinjem sa SQL-om - pocetni saveti
    Autor Robinzon Kruso u forumu Programiranje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 18.08.2004., 20:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •