DOŽIVLJAJI SA PUTOVANJA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sch

Aktivan član
Poruka
1.942
Bilo je tu svašta,ali da počnemo sa Singapurom.
Trgujem ja u Singapuru sa jednim od najjačih prodavaca u svojoj branši. Dok smo pregovarali o ceni,u kancelariju udje Rus,naravno po ruski bahato,bez kucanja,što ono kažu otvori vrata ramenom.Gazda nas upozna,i Rus i ja posle odemo na piće i vratimo se po robu NARAVNO skroz pijani.(Da li ste ikada probali da pijete barabar sa Rusima,ako niste,nemojte ni pokušavati).Kinez se najstrašnije isčudjava,ne zato što smo pijani,već zato što njega poznaje dve godine ,a mene skoro toliko i nikada nismo otišli na piće,a sada odjednom nas dvojica koji se poznajemo dva minuta se vraćamo zagrljeni i pevamo KALJINKU.Posle mesec dana,dolazim opet i u nekom trenutku se posvadjamo oko cene i ja Kinezu kažem onako srpski prepotetno da je njegovo vreme prošlo i da ćemo ubuduće Volodja(Rus) i ja da mu pruzmemo tržište.On na to napravi ljubaznu grimasu i pozove me na večeru pod izgovorom da se izmirimo.
Odlazimo u restoran koji ima samo 4 (i slovima četiri stola).Pritom uopšte nema stakleni izlog i nego je skroz otvoren,bez erkondišna i sasvim skromno opremljen.I tako mi jedemo,pričamo kao neobavezno,a prelepa Kineskinja prelepo peva uživo bez mikrofona.U restoranu sedimo samo nas dvoje za jednim stolom,za drugim trojica,a ostala dva su prazna.NAPOLJU STOJI OKO 200 LJUDI I ZADIVLJENO SLUŠA PEVAČICU.Posle izvesnog vremena ne izdržim i upitam gospodina u čemu je štos,da li je restoran prekup,pa niko ne sme da udje ili šta već,s obzirom da su dva stola potpuno prazna.E,tu me on pobedi do kraja.Ispriča mi da je ta pevačica otprilike popularna kao kod nas Bitlsi,da je specijalno došla da peva jer je jednom od one trojice za susednim stolom rodjendan i da je to potpuno nenajavljeno,jer bi inače napolju bilo barem sto puta više ljudi.A prazni stolovi su zato što su oni zakupljeni do KRAJA ZIVOTA od odredjenih ljudi,pa je eto tako i ovaj za kojim sedimo ON zakupio i za taj sto može da sedne samo neko ko je u njegovom društvu.A da Volodja i ja preispitamo našu odluku,jer on se ne ljuti i da nastavimo da saradjujemo.

E,to mi je bila velika pouka,veća nego da me je istukao kad smo se posvadjali.

KINESKA MUDROST !!!

A sad ste Vi na redu...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top