BEDNICA

Moreplovka....

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.023
Napad Dulićeve na patrijarha Pavla zbog njegove inicijative da se smanji porez na bebi opremu u koalicionim partijama G17 plus ocenjen kao skandalozan
BEOGRAD - Potpredsednica G17 plus Ivana Dulić-Marković osula je paljbu na partrijarha srpskog Pavla, pošto se on založio da se smanji PDV na dečju hranu i opremu. Na izbornoj skupštini Ženske mreže njene partije, Dulićeva je rekla "da nije normalno da patrijarh bude najliberalniji ekonomista". Ovaj njen gest u koalicionim partijama protumačen je kao skandalozan.

- Nema ovde ništa od demokratije, od institucija, od građanskih inicijativa. Ako vam nešto ne valja, idite u crkvu i molite se Bogu - poručila je Dulićeva članicama Ženske mreže.
Dragan Šormaz, poslanik DSS, kaže da je ponašanje Ivane Dulić-Marković unutrašnja stvar G17 plus, a da je ona poznata po svakojakim izjavama.

- Njene izjave su na nivou izjava predstavnika LDP. S obzirom na to da se radi o ženi koja je bila potpredsednik Vlade, i za to vreme ništa nije uradila osim što je gledala kako da ugasi tu istu vladu, mislim da bi ona sama trebalo da razmisli o tome. A, moj komentar na njenu izjavu je: "Sujeta je omiljeni đavolov greh" - objašnjava Šormaz.


NOVINARI IZVIŽDALI DULIĆEVU

Izjava koju je Ivana Dulić-Marković dala na izbornoj skupštini Ženske mreže G17 plus izazvala je, kako Kurir saznaje, negodovanje prisutnih novinara. Naime, u trenutku kad je Dulićeva počela da pljuje po patrijarhu, svi su revoltirano uzviknuli "Uaaa!" Mlađan Dinkić, predsednik G17 plus, koji je takođe bio prisutan, samo je sagnuo glavu.




Ministar za infrastrukturu Velimir Ilić smatra da izjave Dulićeve nisu za komentarisanje i da su krajnje neumesne.
- Ma, to je čist bezobrazluk. Strašno je kad neko ko je bio u Vladi daje sebi za pravo da vređa patrijarha. To je pravi pokazatelj da treba povesti računa kakvi kadrovi se dovode u Vladu - kaže Ilić.

Nemanja Šarović, poslanik SRS, kaže da oseća gađenje prema najnovijem gestu Ivane Dulić- Marković.
- Kod nje postoji ogromna mržnja prema srpskom narodu i pravoslavlju. Siguran sam da će sve što je u interesu srpskog naroda doživeti njenu osudu - smatra Šarović.

Ivica Dačić, predsednik SPS, tvrdi da je njegova partija prva podnela amandman za PDV, koji je Vlada odbila, a potom, kad ga je patrijarh predložio, pristala.
- Međutim, to ne treba tumačiti kao mešanje Crkve u državu. Patrijarh je samo uputio pismo Vladi. Ko zna, možda Dulićevoj smeta to što je to predložila Srpska pravoslavna crkva, a ne Katolička - ističe on.

Aleksandra Jerkov, poslanica LSV, kaže da njena stranka već godinama čvrsto stoji na poziciji da Crkva i država moraju biti odvojene.
- Tako je definisano i u Ustavu. Zaista ne vidim zašto bi se SPC, bez namere da napadam Crkvu i patrijarha, bavila PDV i time kako se troše budžetska sredstva. Mislim da postoje neke stvari kojima Crkva ne bi trebalo da se bavi. Dosta je zabrinjavajuće da premijeru Koštunici više znači mišljenje jednog čoveka nego inicijativa iza koje stoji 40.000 ljudi i brine me činjenica da se Vlada seti da povuče u suštini dobar potez, ali tek kad reaguje patrijarh - mišljenja je ona

Da li crkva i drzava treba da budu odvojene?I da li je patrijarh najliberalniji ekonomista?
 
interesantna je jedna stvar, da obicni ljudi kao ja nikako da shvate kakvi su neki, npr. ova dulicka. mislim ako citam komentare nekih ispada da je za vreme njene "vladavine" uradila vise nego troje iz prethodnih mandata, a onda se jave neki drugi sa sasvim kontra dokazima i.... nema veze valjda cete se nekad sloziti o nekom pitanju pa ce mi biti lako da zakljucim da je odredjena osoba ovakva ili onakva
 
Црква и држава јесу одвојене и добро је што је тако.
Међутим, постоје личности, било да су из цркве, културе или науке, које имају општу подршку грађана и чије речи имају посебну тежину. Један од таквих је свакако и патријах Павле!
 
goxy:
Pa bas da je ''bednica''....Prejako zvuci....
Smizla koja je umislila da je politicar i cim joj neko nesto suprotno kaze odmah pocinje da kuka i place.

Ne znam samo da li je posle plakila malo kada su je novinari izvizdali?
Sirotica...Jadna zena niko je ne voli :(
 
Strela:
Црква и држава јесу одвојене и добро је што је тако.
Међутим, постоје личности, било да су из цркве, културе или науке, које имају општу подршку грађана и чије речи имају посебну тежину. Један од таквих је свакако и патријах Павле!
Ali, realno on prica ono sto mu kaze par najblizih saradnika ;) .....On je transmiter za stavove koji vecinski preovladavaju u Crkvi 8-) ...
 
goxy:
Pa bas da je ''bednica''....Prejako zvuci....

Verovatno je mislio na -DUSEVNA ili UMNA-(ono sto je u nazivu teme), a materijalna sigurno nije, kada se obraz(duhovni i umni) prodaje dobro se naplacuje.
Uzgred, moglo je se iskoristiti kao paralela -JADNICA-(naziv teme).
Reci u narodu SRPSKOM su jasne i slikovite, a sve im to daje jacinu.
Naziv teme moze biti samo jasan i slikovit.
 
krauterbox:
Crkva i država treba da budu odvojene i ako je istina da

onda to stvarno jeste zabrinjavajuće.

I meni to malo smeta, ali neka, neka urade nešto kako valja, pa ko kog da je urgirao. Ne bi valjalo da za sve moramo kod Patrijarha da urgira, to bi već bilo malo ...
 
Moreplovka....:
Svako ima pravo da voli neku politicku opciju i njene ideje.Nazalost na nasoj politickoj sceni nema pravih ljudi, stoga necu glasati...

Da znaš da mi čitaš misli. Opet idu izbori, muke naše, jedino radikali nemaju problem, a mi ostali smo šizofreno podeljeni, stvarno grozno. Za radikale ne možeš, a od ostalih baš nemaš neki izbor. Ali glasaću, bolje i tako nego da moj glas ode radikalima ili bilo kome kome ja neću da ga dam.
 
Registra:
Da znaš da mi čitaš misli. Opet idu izbori, muke naše, jedino radikali nemaju problem, a mi ostali smo šizofreno podeljeni, stvarno grozno. Za radikale ne možeš, a od ostalih baš nemaš neki izbor. Ali glasaću, bolje i tako nego da moj glas ode radikalima ili bilo kome kome ja neću da ga dam.

Posle ubistva Djindjica nisam izasla na izbore.Neverujem da cu promeniti misljenje i za predstojece.Politicka scena nam je jadna,tako da nisam uspela da nadjem odgovarajucu opciju.
 
Moreplovka....:
Posle ubistva Djindjica nisam izasla na izbore.Neverujem da cu promeniti misljenje i za predstojece.Politicka scena nam je jadna,tako da nisam uspela da nadjem odgovarajucu opciju.

U pravu si, posle ZĐ nema političara za koga mogu da kažem: ovo je čovek za koga ću glasati iz dubokog uverenja. Glasam samo iz razloga da se ne vrate radikali/SPS, svaki put za nekog drugog, veruj mi. Još mi je samo Čeda ostao. :lol:
 
Moreplovka....:
Svako ima pravo da voli neku politicku opciju i njene ideje.Nazalost na nasoj politickoj sceni nema pravih ljudi, stoga necu glasati...
nemoj pogresno da me shvatis,ali po meni,oni ljudi koji ne glasaju,jednostavno se solidarisu sa ovima na vlasti,i kao da porucuju:"NAMA NISTA NE HVALI-OK JE SVE,ZADOVOLJNI SMO"
 
koliko je meni poznato dulicka je hrvatica i rimokatolik.... a u skaldu sa opstom parolo "svako da pocisti svoje dvoriste", onda bi i dulicka mogla malo da ostavi na miru srbe i pravoslavlje...
 
Sukob licnosti ili vise njih koje neko nosi u sebi je borba beskonacna.
Primer:Zavedena sam kao zensko a hocu i moram da budem musko.
Ili, imam ono sto me cini muskim a u sebi nosim zal za onim sto bi trebalo da me cini zenom.
Sukob polova odrazava se i u procesu razmisljanja a i pisanja.
 

Back
Top