Šta posetiti na Fruškoj Gori

dekibre

Obećava
Poruka
79
Zamolio bih sve one koji su poznavaoci Fruške Gore i okoline da napišu svoja iskustva, preporuke, kritike...

- Šta videti?
- Mesta za izlet, šetnju, vožnju biciklom, motorom...
- Manastiri, stari gradovi, istorijska obeležja...
- Gde može da se dobro pojede i popije i šta pojesti i popiti: restorani, salaši, čarde...
- Predlozi za smeštaj: privatno, hoteli...
- Šta pogledati u okolini: Irig, Sremski Karlovci...
- Mesta za kupanje i ribolov: jezera, bazeni, reke...
- sve ostalo što smatrate važnim.

Išao bih tamo na 5-6 dana krajem avgusta ili početkom septembra.
 
Nisam bas poznavaoc ali evo jednog predloga. Poseti Osovlje, tamo imas Naftagasovo odmaraliste gde verovatno mozes i da spavas (Ako nije zauzeto od strane Naftagasa). Imaju i restoran. Mislim da je pun pansion 1.000 - 1.500 din. Mir,tisina, pticice pevaju, odatle vodi staza do manastira Beocin (2,5 km). Dobro je za odmor. Ne znam kako da to opisem ali jednostavno si totalno smiren. Mi smo jednom bili da uzmemo broj telefona posto nikako drugacije nismo mogli da ga saznamo . Popili smo kaficu (20 - 30 din.) i sedeli malo. I verovatno cemo otici jedan vikend da provedemo tamo i ispraznimo glave.
Cula sam da nije los i restoran Koliba ali nikad tamo nisam bila. Mislim da i tamo moze da se spava.
Zavisi sta preferiras.
Sto se tice obilazaka, to ce mozda neko drugi. Ja sam samo bila dva puta na Fruskogorskom maratonu i par puta smo rostiljali. A i orijentacija mi je slaba strana.
Naravno postoji karta Fruske gore koja bi ti pomogla da odlucis sta ces videti i posetiti.
 
Hvala Vam na odgovorima

Što se tiče ponudjenih mesta našao sam ih na mapi.

@Jeluska
Da li ste do odmarališta u Osovlju došli iz pravca Beočina ili sa Iriškog venca?
Kakav je put do tamo?
Koji je broj telefona tog Naftagasovog odmarališta?

@limunada
Što se tiče Letenke našao sam neko odmaralište, škola u prirodi.




Da li je neko bio u Perkovom Salašu kod Iriga?
 
dekibre:
Da li ste do odmarališta u Osovlju došli iz pravca Beočina ili sa Iriškog venca?
Kakav je put do tamo?
Koji je broj telefona tog Naftagasovog odmarališta?



E to je bilo interesantno. Isli iz Novog Sada preko Iriskog venca pa pitali ljude i lutali, posto smo imali samo neku maratonsku kartu a resili da nadjemo... Ali bilo je lepo posto ides putem okruzenim zelenilom.
Vracali se putem prema Beocinu i taj je definitivno bolji (i brzi).
Broj cu naci popodne kad stignem kuci, nadam se...
 
Inace, nisam rekla da kad se prilazi Naftagosovom odmaralistu na Osovlju (inace je tu kraj puta) deluje cudno posto zgrada uopste ne izgleda sredjeno sa te strane.Nije nista posebno ni kad se stazicom prodje s druge strane ali je ipak bolje. Cini mi se da ima 12 soba a restoran deluje sasvim kulturno.
 
Dekibre, jeste Osovlje.
Slikano je odozdo sa suprotne strane od one sa koje se dolazi. Tu gore je i terasa restorana tako da je zgodno i za one koji imaju decu jer mogu recimo da caskaju na terasi i gledaju kako se deca igraju jer ima jedna penjalica, ove klackalice koje se vide a za ljuljasku nisam sigurna.
Samo mislim da je ovo starija slika i da je sad izmalterisano i okreceno s ove strane. S one druge nije bas sve.
 
Ima i domaćinski restoran ''Rica'' u Irigu, na onoj najvećoj krivini. Ćika Rica je doduše umro, ali još mu rade žena i ćerka. Najbolji škembići u saftu u Sremu i okolini. A ima i svega ostalog. Bela vešalica je za izložbu...

Ne treba zaboraviti ni Zmajevac. Tamo, osim prelepe okoline postoji restoran koji svi znaju pod nazivom ''Kod Branke '' Specijalitet je '' Slonovo uvo '' , odnosno pljeskavica koja sa svih strana štrči iz VELIKOG tanjira. Bila je i reportaža na nekoj austrijskoj TV....
A zimi, kad naprave ona i njen muž Branko kiseli kupus.....Kad sam u mojoj miloj Srbijici, samo zbog tog kupusa dolazim. Ne treba mi ništa drugo....
 
Ranč Platan
Ovo je predivno klimatsko mesto smešteno na obroncima Fruške Gore. U blizini je banja Termal, Vrdnička kula i 16 fruškogorskih manastira. Ranč je poznat po ozonskim vetrovima, mirnom i prirodnom okruženju, kao i brojnim sportskim terenima. Svaki apartman na ranču ima sobu sa kaminom i kućnim bioskopom sa preko 2000 filmova. Vikend na ranču je nezaboravan i zbog izuzetnog gostoprimstva. Topla preporuka. Posebno za Beograđane od kojih je ranč udaljen 70 km.
www.vrdnik.info
 
I jedna fotka.
 

Prilozi

  • kamin.jpg
    kamin.jpg
    11,7 KB · Pregleda: 37

Back
Top