Izbori

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
-Naši izbori su u idejnom, vezani kriterijumima.
-Naši izbori su u socijalnom vezani odnosima, spojevima.

Kriterijumi se često mešaju sa identitetima.
U odnosima se često meša ono što se bira. Ne bira se čovek već odnos i naše ispoljavanje u odnosu, sebe u odnosu.Čovek je tu samo okvir koji to omogućava ili onemogućava.

Druga stvar što nam smeta u izborima smo mi sami.

-sreći se ne mogu naučiti nesrećne žene
-Da li želite da budete u pravu ili sretne/i? Ne budite u pravu , ako vam je bitno da ste sretni.
-izbor sličnih rana/mana (kompenzacija.....minusa)
-izbor negovanja tudjih vrlina ili ispravljanje tudjih mana
-birati znati učestvovati, a učestvovati podrazumeva da želite da učestvujete, a to je ulaganje napora.
-ocenjivati znači uporedjivati , ne učestvovati.
-što veće mišljenje da smo kvalitetniji , to izboru više smeta gordost i sujeta.

Okolina kao nudjenje histeričnih pritisaka i borbe za tudje mišljenje ili potvrdu svog mišljenja:
-pametne žene prave pogrešne izbore (zamena teza pametno i samoumišljeno,svako ima prave i pogrešne izbore i to nema veze sa inteligencijom , ali u današnjem trenutku je dobar štos da se pomene kao frustracioni momenat)
-žena ako pokaže superiornost onda će biti odbačena, a ako ne pokaže onda će biti žrtva
(opet zamena teza, jer za svakog važi da ako pokaže superiornost , biće sankcionisan od okoline i to se stalno dešava, tu je situacija da žene to sada primećuju samo pokazatelj da su tek sad počele da o tome razmišljaju one koje su se dokopale medija.
I oduvek važi da ako ne pokažeš superiornost onda si žrtva , i oduvek važi da muškarac svoje neke ljubavi ispunjava kroz hobije , a ne kroz karijere kao što bi hteo. I ne tumači to da je žrtva žene , iako bi mogao i po nekima i trebao, već žrtva odgovornosti i takomora odnosa.)
-muškarci danas nisu romantični i ne vole duga pričanja u noć.
(zamena teza instant generacije i ambicioznih žena , koje inače najviše popuju po ovom kriterijumu. A prvi ne bi mogle da pariraju u dogom pričanju i uživanju u tišini , mirisu , reci, a ne muzici , kafiću, filmu , svetlima , blicevima.....)
-imati što više , biti vidjen što više, diplomiran što više, to je sreća......
(eto i šta je sreća može da se nauči od medija i ljudi....)
-ako je neko jak , onda su svi protiv njega samo zato što je on jak iz zavisti
(a ništa i niko nije zbog toga što ništa i niko ne postoji osim stava tog jakog i nametanja tog stava drugima)
 
sreci se ne mogu nauciti nesrecni muskarci

da li zelite da imate srecne zene, ili poslusne?

svaka rupa nadje zakrpu.ako zeli.

pare nisu dovoljne za srecu.ali placaju struju.

biti obrazovan nije dovoljno za srecu.al se lakse nadje posao.

sta je pametnije, pametna zena ili pametan muskarac?

itd
 
Smeta mi samo da li primere navodiš kao društvene stereotipe ili kao istine koje važe....?
Ako ih navodiš kao društvene stereotipe onda ok, pravilno si shvatila temu....Obično si pro orjentisana.....
 
kao stereotipe, naravno.jer ti uvek navodis stereotipe koje su vezani za zene, pa cisto da se uspostavi ravnoteza.
narocito mi je zasmetala recenica-da li zelite da budete srecne , ili da budete u pravu? da li ti to navodis kao stereotip ili kao istinu koja vazi?

jedna je stvar govoriti o onome sta je za mene ili za tebe ili za bilo koga sreca u zivotu. a druga govoriti o izborima. nemamo uvek mogucnost izbora, jer moramo da se borimo za goli zivot.

moj je izbor da godisnji odmor provedem sa detetom u pesku.a i da budem pritom istinski opustena i srecna.ali nije moj izbor da on traje nedelju dana. to mi je nametnuto.
 
Tuzni_patak:
-Da li želite da budete u pravu ili sretne/i? Ne budite u pravu , ako vam je bitno da ste sretni.
ahahahahahahahaha, pa zasto je ovo kontradikcija?
biti u pravu (u nekoj situaciji, po nekom pitanju, itd) znaci posmatrati stvari u saglasju sa realnoscu. nesrecni ljudi su izmedju ostalih i oni koji se odvoje od realnosti - jer ne mogu da je podnesu iz raznih razloga (ili ne mogu sebe da podnesu u toj realnosti).
mislim da 'biti u pravu' zapravo jeste potencijal za 'biti srecan'... ili nuzan uslov.
ali ne i dovoljan.
 
Tuzni_patak:
-žena ako pokaže superiornost onda će biti odbačena, a ako ne pokaže onda će biti žrtva
(opet zamena teza, jer za svakog važi da ako pokaže superiornost , biće sankcionisan od okoline i to se stalno dešava, tu je situacija da žene to sada primećuju samo pokazatelj da su tek sad počele da o tome razmišljaju one koje su se dokopale medija.
I oduvek važi da ako ne pokažeš superiornost onda si žrtva , i oduvek važi da muškarac svoje neke ljubavi ispunjava kroz hobije , a ne kroz karijere kao što bi hteo. I ne tumači to da je žrtva žene , iako bi mogao i po nekima i trebao, već žrtva odgovornosti i takomora odnosa.)
superioran ili jesi ili nisi (u datim okolnostima i okruzenju), i superiornost je cinjenaica koje su ljudi obicno svesni, iskazivao nju superioran covek ili ne.
superiornost nije sankcionisana od inferiorne okoline. ako jeste sankcionisana - onda to nije superiornost...
 
Za sindi :
U ovom slučaju nisam mnogo uredjivao redosled već sam kucao kako sam gledao emisiju koju su vodile žene na BN televiziji i mislim da je imala naslov "pametne žene i pogrešni izbori" i naravno muška varijanta istog naslova "pogrešni izbori pametnih žena", tek da vozimo istim načinom i na dalje.

Tako da nisam mnogo mogao da tempiram i pariram unipolarnost teza i naslova.
Žalim , ovako je , iz pera muškarca ispalo kao provokacija , ali to su reči i teze žena koje su učestvovale, samo sam izbacio one uopštene koje kažu "muškarac je glava , žena je vrat" jer znam stav foruma po ovom pitanju.

Meni je bilo interesantno to što kao otkrivenje iznose borbu ljudi za prostor, u kojoj se neko ko je sa više ambicija (znači ne talenata, jer ambicija je ta koja zauzima i arči prostor) bori protiv sputavanja i izopštenja okoline i stalnih blokada....
A to je univerzalni princip otkada je sveta i veka....Ali novost za onu što piše seksi priče-basalo, kao i još neke književnice....

Neke razlike bi postojale kod pravljenja paralela , to stvarno mislim , ali tema nije u finesama razlika izmedju M i Ž već o izborima.....koje pravimo i kako treba da se postavimo pre nego što pravimo izbor......
Mislim može ovo da se raširi i na M Ž odnose i na to što se stvarno favorizuje ocenjivanje u odnosu na biranje.....instant egocentrizam i letargija....
 
yasto ti je cudno? zene koliko su bile podredjene u jednom, toliko su bile zasticene u drugom smislu

izlaskom u stvaran svet suocile su se sa cuvenom devizom -covek je coveku vuk
a znas i sam da je lakse prihvatiti nekog konkretnog neprijatelja , nego prihvatati yivot kao borbu.hocu da kazem, lakse je reci-mene saplicu jer sam zena, nego reci saplicu me jer hocu da budem na visem mestu nego ostali
uvek mi je fascinantno koliko je ljudima neophodan neprijatelj za funkcionisanje.kako se lakse sabijajju redovi kad je PROTIV nekoga, necega, nego kad je za..ali to nema veze sa temom
i to sto spomiljes vec nekoliko puta..ocenjivanje umesto ukljucivanja...ja bih rekla umesto posvecivanja
povrsnost je neophodna potrosackom drustvu, bey njega ono ne funkcionise naprosto. kad bismo svi u sebi razvili svet o vrednosti drugog ljudskog bica i svest o lepoti skrivenoj u nemeterijalnom, ko bi se borio za PROGRES?!
najstrasnija posledica pokreta ROK TRAJANJA GODINU DANA- je apsolutno odustajanje od posvecivanja u medjuljudskim odnosima, narocito musko zenskim...
a potreba da zene koriste muski princip u poslovnom, a muskarci zenski princip u porodicnom tesko je izvodljiva gotovo svima..
naprotiv, zene koriste zenski princip na poslu, sa terptanjem caskanjem i tako prolaze, sto je najgore, a muski u odnosu sa partnerom, gde se muskarac dozivljava kao neprijatelj i protivnik
a muskarci se veoma cesto osecaju kao da ne mogu da pariraju zeni u moru obicnih stvari, pa joj se svete uskracujuci joj neznost i paznju.i tu dodjosmo do cuvene-hoces da budes u pravu ili sretna?
 
Mislim nije fer da socijalni teror sve žene tumače kao težnje muškaraca (muškarac je taj koji stalno želi da ih sputava), i tako od muškarca stvaraju neprijatelja.
I što se tiče ovoga "hoćeš da budeš u pravu ili sretna" kod mene je više slučaj da mi utapa neke stereotipe i konvencije društva , koje niti njoj mnogo znače, niti meni , ali znače da se pomenu njenim drugaricama, koje će inače da me opanjkaju do bola....Žene su uvek povodljive (čast izuzecima , te su za mene, osim ako su ultratvrdoglave,egocentrici).

Ti muškarci koji uskraćuju nežnost zbog kontre su "bosanci".Osim naravno kad s vremena na vreme treba "komunicirati" sa ženama, a to se najbolje radi dovodjenjem do apsurda , tako žene najbolje razumeju ono što govore.Tu koriste kontriranja....inače misaono predvidjanje šta je šta žena tumači potpuno fantastično , a ne realno....

Mnogo više muškaraca uskraćuje nežnost ženama zbog prećutnog ultimatuma žena , koji preti da postane neprećutan kad tad.
A to je ekonomski potencijal....Danas muškarci nemaju dovoljno vremena da stignu sve , da budu uspešni svojim damama , a istovremeno da stignu da im pruže nežnosti koliko mogu.Preteran umor čini ono lepo- moranjem.Rešenje , skromnost, baš ne ide u žensku psihu u velikom gradu....malo lakše u manjem gradu....tu je manja ponuda zabave rešenje za realno sagledavanje mogućnosti....
Dok u velikom gradu , roling stones, svaki dan neki koncerti, pa onda kompromis žene bude "hajde bar svakog vikenda" ali i to je mnogima iznad mogućnosti.....i rešenje je u onome ko može.....i čekanju ......i posle nekog vremena , kukanju da nema pristojnih muškaraca....(ali se oni redovno odbijaju).
 
da, istina je da neke zene i dalje ocekuju od muskaraca da se pobrinu za neke stvari.a pricaju o ravnopravnosti.ali i neki muskarci ocekuju od zena da i dalje nose sav teret kucnih poslova i dece iako rade.to je nasledjeno, tako smo vaspitavani.tesko se toga resiti.

pre neki dan sam bila kod nekih prijatelja(bracni par) , i svadjali su se oko para.
ona-nisam ni videla moju platu!
on-a ja moju?!
moj komentar je bio-ma super vam, uvek imate nekog drugog ko je kriv.

ipak, postoje ljudi, i muskarci i zene koji sagledavaju celu tu pricu drugacije.koji nisu neprijatelji.koji rade zajedno.koji postuju trud onog drugog.koji pomazu jedni drugima.to nije bajka.to su stvarni ljudi. i verujem da ce ih biti sve vise.
 
Kaže moj poznanik da je uzrok svega razmaženost žena....
Ne žele mnogo da se trude, a aktivne su samo kad su ubedjene da ih čeka kocka šećera na kraju....
Zato ih je lako vozati , kad si obučen kao radnik u fabrici šećera.....
 
To je bio zaključak i emisije, naravno ne eksplicitno ponovljen, od učesnice.
A ima tu nešto....u tom preterivanju žena i na jednu i na drugu stranu , tj ili su totalno u pasivi i na zrnu graška ili su u totalnoj ofanzivi i žrtvujući golijati.....
 

Back
Top