Dream sa velikim VV

:shock: Da li tebi treba da se crta??? :roll:
Ukoliko dobro naučiš neki, bilo koji, program utoliko ćeš se manje mučiti. Nema ništa na gotovo, da dobiješ sajt sa par klikova, osim već gotovih templejta koje ćeš prepravljati po svojoj volji i želji.
 
To sto si na forumu, sprecava te da googlas?
Taman pomislim da si dostigao krajnju granicu indolencije, ti nadmasis samog sebe...
Tek radi tvoje informacije, ako te neko pita - moguce je istovremeno biti clan foruma Krstarice i usput pretrazivati google - cak i istovremeno, probaj, lako je i ne boli nista...
:evil::evil::roll::roll:
 
Joj ljudi svašta ima. Nasmejah se čitajući ovo , iako sam novi član:)))). Hehehe. Pa najbolje bi onda bilo da se sajt sam od sebe uradi:), koliko ja vidim. Samo kažeš: Sajte uradi se:)................................... oov je bilo off.
Sad sam ozbiljan..................
Druže, Dreamweavver je apsolutno ekstra program kad je u pitanju izrada sajtova. Izrada sajtova sa njim je zabava a ne mučenje. Pa šta ćeš reči ako jednog dana, mada čisto sumnjam, počneš da učiš PHP I My SQL...
Dreamweaver je bre ko luk i voda, Ja radim u osmici. Sve ima.. SA njim je izrada sajtova razonoda a ne mučenje...
Poslovica kaže :bez muke nema nauke. Ako si ozbiljan da nešto ozbiljno i radiš, Dreamweaver ti je obavezan.............tj. neizbežan.
MOzeš ti da počneš da učiš izradu sajtova i u Flashu..................... al mislim da bi sa tim stavom, ostao samo na uvodu:)..........................
Dakle druže, ja sm Dreamweaver naučio za mesec dana, Web dizajniranje mi nije struka, ali sam sad ušao u taj posao, i veruj................ IT WORKS........
Možeš videti moj sajt prvenac.Namerno sam ga ostavio u izvornom oblilku, a da tek vidiš novije................................ To je dream druže.. Nauči ga i izrada sajtova će ti biti zabava, i to vrlo korisna zabava.................. pozdrav...........
 
master-69:
JAko si ozbiljan da nešto ozbiljno i radiš, Dreamweaver ti je obavezan.............tj. neizbežan.
MOzeš ti da počneš da učiš izradu sajtova i u Flashu..................... al mislim da bi sa tim stavom, ostao samo na uvodu:).......................... .

Konstatacija da je DW obavezan, neizbezan je smesna i samo pokazuje da nikada nisi koristio nikakav drugi program za web dizajn. Nemoj tako decidirano tvrditi o necemu kad nemas dovoljno znanja ni poznavanja... A ako imas onda to namerno pises iz samo tebi znanih razloga.

Sto se tice Flash-a, nemoj biti tako siguran. Znam nekoliko sjajnih web dizajnera, koji nikada nijedan sajt nisu uradili sem u Flashu. I sjajno im ide. Dakle ni tu nisi u pravu da ce ostati "samo na uvodu". Uvodu u sta? Jesi li ti svestan, kakav je mocan jezik ActionScrtipt ugradjen u Flash i kakve su sve mogucnosti Flasha?

Dakle, ne mislim da je DW los, kazem samo da je daleko od toga da je najbolji i da je daleko od toga da je jedini koji vredi. Takodje, mislim da ne treba davati proizvoljne izjave u vezi Flasha i njegovih mogucnosti.
 
Moja prva flesh iskustva su sa SWISHOM.
Mozes li mi code reci kakav je tak program i ima li neki "bolji" ali ne bas toliko zahtevan za ucenje,sobzirom da sam ja covek "u godinama" kome bas sda jos fali sveska i olovka...
Hvala :cry:
 
qwertynis:
Moja prva flesh iskustva su sa SWISHOM.
Mozes li mi code reci kakav je tak program i ima li neki "bolji" ali ne bas toliko zahtevan za ucenje,sobzirom da sam ja covek "u godinama" kome bas sda jos fali sveska i olovka...
Hvala :cry:
Ja sam Swish samo malo probao i nisam nista ozbiljnije uradio u njemu. Utisak je da je to sasvim pogodan program i da za one kojima ne nedostaje mocan ActionScript iz na primer Flash-a 8, Swish nije uopste los izbor.
Cak mislim da standardne stvari mogu potpuno identicno da se obave u oba programa.
Ako si zapoceo sa Swishom, nastavi tako, ne verujem da radis neke kompleksne animacije poduprte AS pa sad da ti je neophodan prelazak na Flash. Koliko sam shvatio sta radis i sta hoces da postignes, Swish moze savrseno da posluzi.
Dakle ne mrdaj od Swisha za sada - "sedi di si, ni za di si nisi..." (malo se salim) :)
 
dvr:
Sasvim kontradiktoran stav! :shock:

Da sumiramo,jel' to razonoda ili muka,treba li da se muči da bi naučio ili čak da se zeza i ne nauči,ili da uživa praveći nešto što nikada neće završiti ili čak samo da se zajebava pa dokle stigne stigne,solucija milion,šta se htelo reći ;)?

Suljpa će da kaže sve...
Znam znam....ovde ili te plase ili te ohrabruju
 
Au bre ljudi, pa jesam li ja pisao na Katalonskom kad me niste razumeli?????
Sad je svako napravio svoju konstrukciju......................
Ajmo redom mada bih mogao i da sumiram.......
Ma druže sa početka, pročitaj ponovo................... Ja sam shvatio da si apsoutni početnik i drugarski ti savetovao da ideš sa Dreamom jer je on mnogo mnogo lakši od Flasha. Tu je sva poentai tu je došlo do zabune...............
Dakle, mnogo je razumljjiviji od flasha, a pošto si ti rekao da slabije kapiraš neke stvari, ja sam ti to najozbiljnije preporučio, a Flash sam ti odmah rekao da ne uzimaš u ruke jer je to program koji je mnogo komplikoovaniji............ Dakle, sve dobronamerno.....
CODE--potpuno si u krivu................ RAdim ja i u flashu,ali pošto moja klijentela obično ima starije računare, lošije konfiguracije, dial up.............. najbolje mi je da radim u Dreamu, pa zar to bar nije logično???
Mogu ja da uradim Flash, ali šta da radim kad to moj klijent nemože daa otvori u svom računaru???? Kako čoveku naplatiti i objasniti da je sve u redu??'' Zato je Dream odlična solucija................... Naravno da on ne može da se poredi sa Flashom u mnogim stvarima, ali ja govorim isključivio o funkcionalnosti..............
DAkle, the point is......................... Ja sam shvatio da drugu slabije ide učenje , i odmah sam mu preporučio ono što mislim da je najbolje za njega, a o uvodu sam rekao baš iz tog razloga, jer ako nemožeda savlada Dreamweaver , html, xhtml,css, java scriptove, pa kako će onda action script i ostale flashove ludosti..........
Pa dovoljno je da aktivira tj. pokrene Flash, da vidi kakve sve alatke ima na pozornici, pa da pobegne............ Flash deluje zastrašujuće. za mene je iskreno Dreamweaver bio jako lak za učenje............
Ali CODE , ovo tvoje poredjenje Swisha i Flasha mislim da ne stoji!!! Pa to ni u kom slučaju ne može da se poredi!! Tu si me sad razočarao, a ni ovaj drug mi nije jasan... Kako to da ne može da skapira html, a barata sa Swishom???? Tu nešto nije u redu :shock:
DVR....................... bio sam umoran , pa možda nisam bio precizan............
Objašnjenje je: Za mene je Dream bio luk i voda i razonoda, a pošto je drug rekao da mu je težak i neshvatljiv, onda sam mu ja ipak rekao da se pomuči i da ga nauči i isplatiće se muka... Razumeš sad????'' Bolje ta muka nego da uzme Flash :grin: Mislim da bi brzo odustao :smile:
Elem.......................... Moje mišljenje............... Ko počinje Webi dizajn i Izradu sajtova.. ima izbor............ Dream i Flash.................... (ima ih još ali misim da nisu ni blizu ovima)...
Treba naučiti oba. Bolje je početi sa Dreamom kao što sam ja, posle je sve razumljivije....
Dakle, Izrada sajtova sa Dreamweaverom ima mnogo prednosti u odnosu na Izradu sajtova sa Flashom............................. GLAVNA JE ... FUNKCIONALNOST....
Kada vidim ono LOADING.. padne mi mrak na oči, a šta da radi onoaj ko ima staru konfiguraciju???? Eto , zato je Dream bolji od flasha, iako je flash nenadmasan..
Ko razume, shvatiće :lol:
 
Ne razumem sta sam to ja pogresno rekao u relaciji Swish-Flash? SWish i Flash se itekako mogu upoprediti jer su to veoma slicni dizajnerski alati, naravno sva poredjenja idu u korista Flash-a za sada

Drugo, sta si se uhvatio DW pa se ne skidas ko mutav sa telefona. Pre svega ti gresis u poredjenju kad kazes da je Flash bolji od DW. DW i Flash se ne mogu uporediti nikako jer su to koncepcijski dva potpuno razlicita alata.

A da ne bi ostao samo na DW, Ima jos veeelika gomila programa za web dizajn (sto WYSWYG ili ne ali i kombonovano), koji odlicno obavljaju posao web dizajna i nikako ih ne treba zanemariti, bez obzira sto se DW pominje kao neki "super" program. Sve je stvari izbora, afiniteta i truda. Dzaba nekome i atomski web dizajn alat ako nema talenta da slozi stranu kako valja. Ikad cuo za :
Actual Drawing
Antenna
Synamic HTML Editor
KolMoves
Web Easy Professional
Xara WebStyle
WysWyg Web Builder
I da vise ne nabrajam....

Dva puta sam procitao sta si napisao i izgleda da ipak pises na katalonskom. Nisam razumeo sta si zapravo hteo da kazes. Moraces to konciznije da bi te svako razumeo.
 
DW sam probao u verziji 3 i 4 i shvatio da mi je mnogo lakse da sve radim sam u editoru sa syntax highlighting.
Uostalom, DW je za layout, a funkcionalni delovi, makar to bile samo trčeće vesti, moraju se programirati.Doduše, mogu se i preuzeti skripte s Net-a, ali je važno da ih detaljno proučite da biste napredovali.

Od alata koristim HTML i CSS validator (http://users.skynet.be/mgueury/mozilla/), a za popravke layout-a nenadmašni Web developer (http://chrispederick.com/work/webdeveloper/) u kome mogu i HTML i CSS da menjam tako da trenutno vidim izmene u Firefox-u.

Flash je čudo nad čudima, ali za mnoge stvari danas nije potreban posto se koriste Javascript biblioteke vizuelnih efekata od kojih ja preferiram Prototype+Scriptaculous.

Za PHP koristim Simphony, a MySQL server jašem iz Command Prompta (traume iz detinjstva)
 
OK, svi mi ovde volimo da palamudimo kako se sajtovi mogu praviti i sa notepad-om... Ali to je isto kao da radish fotorealistichnu grafiku preko MS Paint-a. Znachi - mozhe, ali chemu?
Ono shto je meni kod Dream-a dragoceno (i shto je osnovni razlog zashto ne koristim samo text editor), a verovatno postoji i kod drugih slichnih programa, je definisanje tzv "Dreamweaver site"-a. Shtedi puno vremena i zhivaca.
 
Naravno, svaki program za web dizajn ima svoje prednosti ali i mane i nedostatke itd... Nijedan nije savrsen, kako god okrenes.

Trenutno na primer radim neku poslovnu internet aplikaciju za akviziciju casova i ostalih podataka o radnicima. Ta aplikacija ima strogo definisane ekrane, objekte i tok dogadjaja, jer su na serveru baze podataka koje se pune ili se iz njih citaju podaci za izvestaje.

Da napravim graficke elemente za unos koristim najmanje cetiri programa
- Actual Drawing zbog efektnog dizajna grafickih primitiva i stavljanje efekata na njih (senke, rounded corners, transparentnost... ) a najveca vrednost za mene je sto pravi i GIF fajlove koji su fenomenalno uradjeni, mada GIF ima samo 256 boja! Maltene se ne gubi nista, to samo tako izgleda ali za web elemente je savrseno.
- Flash za neke dugmice i akcije
- Microsfot Image Composer, veoma stara aplikacija ali mi savrseno odgovara za resampling images i jos neke kerefeke
- Programski generisem strane tako da kod ipak pisem ili prebacujem u Ultra Edit i onda kompajliram prorgam i to je onda ono sto se na IIS startuje.

E sad, koristim jos neke programe ali nikako ne mogu da kazem da je to sto ja koristim iskljucivo najbolje. Pomocu DW na primer u zivotu nisam uradio nista ozbiljno osim sto sam pogledao i testirao i znam sta moze, ali ne mogu da tvrdim da ne valja ali ni da je najbolji ikada...

Hocu zapravo po ko zna koji puta da kazem - bez jasne ideja sta zelimo, bez barem malo talenta a mnogo vise znanja o graifci, bez poznavanja HTML, JavaScript, PHP, ASP i jos ponecega, ne vredi tek tako zapocinjati a kamoli suvereno diskutovati koji je zaboga program za web dizajn najbolji.

Sto se mene tice - nijedan i svi.

Koliko sam samo u zadnjim godinama napravio sajtova bez ijednog od tih programa, samo koristeci neki program za grafiku i onda elemente slagao gde treba, koristeci obican tekst editor za pisanje HTML , JavaScript ili PHP koda!

Dakle, najvaznije je poznavanje materije a izbor programa je tek druga stavka.
 

Back
Top