Dream sa velikim VV

Gill Bates:
Mlad si ti code. Nisi programirao sedeci ispred TV ekrana? Meni od toga kumulativno polako otpadaju i dlake iz nosa, a kamoli sa glave.
Kako bih samo voleo da si u pravu! :(
Programirao sam ne samo gledajuci u TV ekran "nasih malih prijemnika" i to ruske proizvodnje koristeci ZX 1K u pocetku pa napredovao do ZX 48K, vec i na PCM masinama gde je flopi bio velicine stonog miljea moje bake. Programirao i na IBM 380 ciji je najveci disk bio 250MB i smestalo se sve na trake uglavnom, radio na WAX-u koji je imao samo C, Pascal i Cobol kompajlere i modem velicine kamp prikolice a brzine (sa sve prekidima) 2400, sa memorijom da kad pustim obradu ceo sistem se zagusi.. :)
Programirao sam na prvim PC racunarima, najpre Armstrad sa dva flopija jedino (pri donosenju iz Nemacke, glupi carinik nije hteo da mi monitor carini kao deo kompjutera, vec ga je carinio kao TV a ostatak kao "igracku konzolu"), a kasnije PC XT 4Mhz i diskom od 1MB! (jedan mega). Pa kad sam poceo rad na AT masini 8-12 Mhz mojoj sreci nikad kraja. Doduse kompajliranje programa za plate je trajalo oko 4-5 sati...
A onda je dosla 386SX pa pun 386 i tako je sve pocelo... :)


Eh sto bih voleo da si u pravu sto se mladosti tice :)
 
:lol: cccccc. Pa code, ti si se rodio sa kompjuterom čoveče??? Šta mi onda imamo da polemišemo sa tobom... Nemože naše i tvoje gledište biti isto nikakako........ Ja sam u Web dizajn ušao slučajno i sad ulazim sve dublje jer mogu da iskažem svoju kreativnost i potencijale koje imam..................
Raspitao sam se na mnogo strana, čitao kataloge, časopise................. i zaključio da je izbor momentalno najbolji.............. Dream, Flash, Front...... (skratio sam.. shvatićeš)...
One programe koje si nabrojao, za njih iskrneno nisam ni čuo, ali mislim da je to bez veze nabrajati.. , pa ko je lud da radi web dizajn sa deset programa???????????? Niko...
Usavršiš nekoliko, tj. naučiš i kroz praksu se usavršavaš..........
Moj svaki novi sajt je mnogo bolji od onog prethodnog. Sa svakim novim naučim nešto novo što ni u knjizi nisam pročitao............
Iskreno, ja tek sada učim php i mysql.................... i veruj da ga kapiram!!!! One fore, klijent- server... funkcije... promenljive.. pa to je sve razumljivo... Treba naravno imati malo klikere, jer bez njih knjigu od 800 strana ne vredi ni uzimati ;)
Dakle, meni lično nije bitno da naučim što više programa, već da radim u Dreamu, Flashu, i da naučim programiranje u php-u... baze podataka i....... dovoljno..
Kada tih nekoliko stvari naučim, radiću ih vrhunski, kao i poslove koje sam radio pe web dizajniranja...............
Uzgred, vidim da pominješ php, pa će mi tu trebati saveti od stručnjaka.... sad znam i kog ;)
DA, stvarno, daj koji link da se divimo tvom umeću... Pa kad se ja ne stidim ovog što sam uradio kao apsolutni početnik, što bi ti????
Danas sam gledao jedan sajt koji me apsolutno oduševio... Onaj ko ga je radio svaka mu čast, taj je genije za web dizajn....................
nego... qwertynis druže ti si mi nešto sumnjiv čoveče :roll: mnogo se praviš naivan. hehehe.. Znaš ti mnogo više nego što se praviš , samo da provallim zašto to radiš, ali neće biti problem jer sam ja i psiholog... hehehehe.......
Pozz svima i drago mi je da ima ovde osim zezanja i pravih stručnjaka....
 
masteru, posteno da ti kazem, nisi u pravu sto se mene tice.
ja jesam informaticar ali u drugm vodama i web me do pre nekih 3 meseca uopste nije interesovao jer sam radio sasvim druge stvari, a i nemam nameru da od njega zaradjujem jer sasvim pristojno i ovako zaradjujem.
rekoh da mi dream nije vizuelan WYSIWYG kao neki manje skuplji builderi. Trenutno sam skinuo WEB BUILDER i odusevio sam se ko kuce u liftu, jer mi daje mogucnost za kreativnost. Zasto bih ucio kodove i nove programske jezike a ucio sam ih brate i to...( COBOL FORTRAN 77 ASSEMBLER CLIPPER) pa vala dosta od mene, ajd sad malo ovi klinci nek prave kintu od weba.
Ja samo sam zapoceo ovu temu sa pitanjem sto ga toliko idealizujete mislim dream kada to isto rade i ovi jeftiniji samo malo manje komplikovano.
A posto se vi svi predstavljate kao iskusni programeri i dizajneri pa dajte neki link da poverujemo u te vase sposobnosti, ja sam bio iskren i dao sam link mog sajta...sada je na vas red pa da vidim sa kim imam posla. Na trenutak sam pomislio da mi sve ovo odgovaraju botovi
 
A posto se vi svi predstavljate kao iskusni programeri i dizajneri pa dajte neki link da poverujemo u te vase sposobnosti, ja sam bio iskren i dao sam link mog sajta...sada je na vas red pa da vidim sa kim imam posla.

Kada budeš dovoljno sposoban da proceniš sajt i naše sposobnosti te da ga komentarišeš, možda i postavim link.
Imaš posla sa ljudima koji imaju znanje i žele da ti pomognu, samo ako se malo potrudiš.
 
qwertynis:
masteru, posteno da ti kazem, nisi u pravu sto se mene tice.
ja jesam informaticar ali u drugm vodama i web me do pre nekih 3 meseca uopste nije interesovao jer sam radio sasvim druge stvari, a i nemam nameru da od njega zaradjujem jer sasvim pristojno i ovako zaradjujem.
rekoh da mi dream nije vizuelan WYSIWYG kao neki manje skuplji builderi. Trenutno sam skinuo WEB BUILDER i odusevio sam se ko kuce u liftu, jer mi daje mogucnost za kreativnost. Zasto bih ucio kodove i nove programske jezike a ucio sam ih brate..
E druže moj tebe je neko očigledno debelo dezinformisao??? Odkud ti ideja da moraš da učiš programske jezike ??? Dreamweaver to nije???? Očigledno si debelo u zabludi..
Dreamwaver ima Code, Split i Designer Wiew....... Ako si u Designer, ti kodove uopšte ni ne vidiš druže. Oni se sami prave, a posle možeš ili ne moraš da ih pogledaš....
DAkle, očigledno si u zabludi... DA bi dizajnirao i izradjivao sajtove u Dreamweaveru ne treba ti nikakav programski jezik, pa čak nemoraš ni da učiš HTML I XHTML......
Dakle, da rezimiram, u Dreamu možeš ladno da radiš sajtove bez poznavanja kodiranja, i bez programskih jezika............... E naravno, ako želiš dalje da napreduješ onda ćeš uzeti pa naučiti i html i java script, a posle kao šlag na tortu uzmeš PHP ILI JAVU........
Meni su preporučili Php i to najveći stručnjaci...........
DAkle tim redom druže ideš. Samo nabavi novu verziju Dreamai sve će ti biti jasno... Ma čoveče on sam sve radi....... Ima i svoj ftp klijent i sto drugih čuda koja olakšavaju rad...
I ja do prošle godine nisam ništa znao o dizajnu jer me nije interesovalo, a sad Bogami sajtovi koje radim su na prvim stranicama googlea.. Naravno, još to nije vrhunski, ali kada se uzme odnos CENA- KVALITET mislim da dajem mnogo više od konkurencije. jeste neskromno, ali gledao sam konkurentske sajtove i znam o čemu pričam...
DAkle, programiranje možeš da učiš a i nemoraš kao i kodiranje, jer dream sam pravi kodove.................... ;)
 
steley:
Obrazloži druže, da čujem kome se čudiš? Meni ili njemu? Mislim da sam baš bio precizan, i nadam se da si pročitao prethodne postove da bi znao o čemu se radi? On misli da je Dreamweaver programski jezik :D , i da mora da kodira da bi pravio sajtove.. Ja sam pokušao da mu objasnim da očigledno nije dobro informisan...
Da čujem šta ti misliš??
 
Pa ajd i ja da se javim posto sam ja postavio ovu temu. Prvo nikako da izbegnem "formatiranje" gde ce sta da stoji u dw. To jest kako da pocnem izradu sajta kada moram da odredim gde ce sta da stojo wysiwyg je moja logika a toga u dw nisam nasao, pa mi je zato i tezak.
Ali ok hvala na trudu, u pitanju sam ipak samo ja "obicna lenstina"kako bi me neki najjradije ovde i nazvali.
Ako poznajes neku skolu daj link da vidim kako se pocinje, posto imam neku skolu na diskovima ali mi nije puno od pomoci...
 
dvr:
Znaš li matori šta znači ovo wysiwyg?

Nekako mi je nejasna ova tvoja rečenica kako "to" nisi našao u DW-u!

wysiwyg znači -"šta vidiš to i dobiješ",dreamweaver je upravo takav program,u njemu imaš opcije "code"-da vidiš samo tagove koje pišeš (ili kodove,kako već želiš),"split"-podeljena radna površina (vidiš i kodove i dizajn),i "design"-gde vidiš samo ono što radiš (bez kodova naravno).
Upravo tako ja mogu u nekim onimweb makerima da se "igram" tj da postavljam gde sta ocu, kako to da uradim u dw
 

Back
Top