Izrucen Antun Gudelj

Parra-Bellum

Buduća legenda
Poruka
40.087
Hrvatskoj izručen Antun Gudelj

"U zagrebačku Zračnu luku na Plesu u 17 sati i 29 minuta sletio je zrakoplov iz Frankfurta. Jedan od putnika bio je i Antun Gudelj, o čijem se izručenju iz Australije Hrvatskoj posljednjih dana govori. Gudelj je stigao u pratnji policije, a u Zagrebu ga je dočekala jaka policijska pratnja, u kojoj su čak bili i maskirani specijalci s potkapama i u zatamnjenim vozilima.

Gudelja, nekoć policajca, očekuje ponovljeno suđenje za ubojstvo ratnog načelnika osječke policije Josipa Reihl-Kira, potpredsjednika Izvršnog vijeća Gorana Zobundžije i vijećnika Milana Kneževića. Rafalnu paljbu kojom su na cesti Osijek – Tenja dočekani u srpnju 1991. uspio je preživjeti jedino predsjednik Mjesne zajednice Tenja Mirko Tubić."



http://www.vecernji.hr/portal/services/textonly/toController.jsp?page=/newsroom/news/croatia/1507011
 
ja nemam nista protiv toga sto je moj imenjak ante priveden sudu pravde..
zayebo je stvar,mora da sad odgovara za to..

draga srbska braco,sad ste vi na potezu sto se tice kapetana dragana..
ako nista zbog buducih dobrih odnosa nasa dva bratska ;) naroda..
i buducih pokoljennja..

ako nista,da makar moj imenjak ima s kim da igra sah..

valja?!
 
opacupa:
ja nemam nista protiv toga sto je moj imenjak ante priveden sudu pravde..
zayebo je stvar,mora da sad odgovara za to..

draga srbska braco,sad ste vi na potezu sto se tice kapetana dragana..
ako nista zbog buducih dobrih odnosa nasa dva bratska ;) naroda..
i buducih pokoljennja..

ako nista,da makar moj imenjak ima s kim da igra sah..

valja?!
Ne znam kako mi možemo uopšte uticati na tu stvar s Draganom. On je valjda još u Australiji, Hrvatska je tražila njegovo izručenje, znači to je između vas. Lično mislim da je bio čistiji borac od mnogih drugih.
 
Enfroz2891.:
:lol:
Pa u textu sa linka pishe da je osudjen bio na 20 godina a posle"pomilovan".
Toliko o hrvatskom pravosudju.:lol:
Ko shto ce i Glavasha..da osude mozda na koju godinu i u isto vreme ga proglase za narodnog heroja.:lol:

Da, ali mislim da je tad bila potpuno druga ekipa na vlasti, ona najextremnija koja nikad ne bi nijednog njihovog optuzenika za ratne zlocine izrucila Hagu ili mu sudila kod kuce. Oni ni clanstvom u EU nikad nisu bili narocito impresionirani. Radikali na hrvatski nacin.

Ovi danas ipak nesto rade.
 
nesha taxista:
Ne znam kako mi možemo uopšte uticati na tu stvar s Draganom. On je valjda još u Australiji, Hrvatska je tražila njegovo izručenje, znači to je između vas. Lično mislim da je bio čistiji borac od mnogih drugih.

Ono što ja znam o njemu je da je bio čist kao suza, ako se drugačije ne dokaže. A nadam se da neće, jedan od retkih boraca iz ovog ludačkog rata o kome nemam loše mišljenje, naprotiv.
 
hektorius:
Znas sta, cim je Glavas usko umesan u to, polazim od toga da je covek bio u redu, jer zna se koga je Glavas sve ubijao.


po meni u to je vise umijesan mali Saban, a on i Glavas se nisu mogli smisliti, Saban nije nikada bio HDZ i Reihl_kir mu je smetao zbog sverca oruzjem jer ga htio kontrolirati...mislim da je cisto politicka pozadina toga ubistva mnogo manja nego se misli
a ..jos jedna zanimljivost...na pogrebu Sabanu (koji je isto ubijen iz zasjede ) Srbi su jednostrano proglasili primirje...nije ni jedna granata pala na Osijek, dapace Srbi su iz Tenja ispalili pocasne plotune za njega....bilo je tu zarade na oruzju sabana i nekoga sa srpske strane...ali kazem, vidjet cemo
 
slavonija:
po meni u to je vise umijesan mali Saban, a on i Glavas se nisu mogli smisliti, Saban nije nikada bio HDZ i Reihl_kir mu je smetao zbog sverca oruzjem jer ga htio kontrolirati...mislim da je cisto politicka pozadina toga ubistva mnogo manja nego se misli
a ..jos jedna zanimljivost...na pogrebu Sabanu (koji je isto ubijen iz zasjede ) Srbi su jednostrano proglasili primirje...nije ni jedna granata pala na Osijek, dapace Srbi su iz Tenja ispalili pocasne plotune za njega....bilo je tu zarade na oruzju sabana i nekoga sa srpske strane...ali kazem, vidjet cemo

Sta podrazumevas pod onim "kontrolirati"?
 
Registra:
Ono što ja znam o njemu je da je bio čist kao suza, ako se drugačije ne dokaže. A nadam se da neće, jedan od retkih boraca iz ovog ludačkog rata o kome nemam loše mišljenje, naprotiv.

pa za svakog optuzenika vrijedi premisa nevinosti...on je bio manje primitivan od ostalih, manje se busao u prsa i davao nebulozne izjave, vukao konce iz pozadine, opljackanim je osnovao nekakav humanitarni fond...ali definitivno je sudjelovao u protjerivanju svih nesrba..
jedna demokratska zemlja poput australije sigurno nebi "tek tako" ga drzala u zatvoru i razmisljala o njegovom izrucenju( kao svog drzavljana, nije to macji kasalj), znaci sumnje da je pocinio ono zbog cega je optuzen su itekako osnovane...unatoc vrhunskim advokatima koji ga brane i koriste se svim pravnim trikovima, izgleda da ce ipak biti izrucen..
 
slavonija:
pa za svakog optuzenika vrijedi premisa nevinosti...on je bio manje primitivan od ostalih, manje se busao u prsa i davao nebulozne izjave, vukao konce iz pozadine, opljackanim je osnovao nekakav humanitarni fond...ali definitivno je sudjelovao u protjerivanju svih nesrba..
jedna demokratska zemlja poput australije sigurno nebi "tek tako" ga drzala u zatvoru i razmisljala o njegovom izrucenju( kao svog drzavljana, nije to macji kasalj), znaci sumnje da je pocinio ono zbog cega je optuzen su itekako osnovane...unatoc vrhunskim advokatima koji ga brane i koriste se svim pravnim trikovima, izgleda da ce ipak biti izrucen..

Sasvim slučajno, znam iz prve ruke mnogo toga o njemu, tako da (ogradjujem se) mislim da je ovo najobičnija hajka.

Znam da nije učestvovao u ubistvima, mučenjima i sličnim užasima, mislim da nije vukao konce, nego radio svoj vojnički posao, primao naredjenja od pretpostavljenih, učestvovao u ratu, ali u krajnjem slučaju, ne možemo optužiti sve koji su učestvovali.

Ali dobro, vreme će pokazati, mada ja bih više volela da bude izručen Hagu, nego Hrvatskoj, ako već mora da bude nekome izručen. Mislim da bi u Hagu imao fer sudjenje, a za Hrvatsku ne bih mogla da se zakunem. Isto tako mislim da ni neki Hrvat u Srbiji ne bi imao fer sudjenje.
 
hektorius:
Sta podrazumevas pod onim "kontrolirati"?

kontrolirati sverc oruzja...koji je Saban kupovao od Srba i prodavao Hrvatskoj , naravno po mnogo vecoj cijeni ( znas da Hrvatska nije mogla slobodno uvoziti oruzje) Reihl je to htio sprijeciti ...i isao je Srbima na pregovore da se to sredi... necu sad preopsirno o tome, jer su uglavnom za sada price, dok sud nedokaze
 
Inače me ni ova tema a ni učesnici ne interesuju i ne vidim svrhu da ovu diskusiju ne vode u svojoj avliji, a ne u našem dvorištu, al' 'ajde...ko ih.....piiip... :lol: :lol: :lol:

Razlog što se oglasih...Jel' neko od naših gledao hrvatsku dramu u subotu uveče, moja koleginica je snimila i danas smo je gledali : " Dva igrača s klupe"..? Igra i onaj Tarik Filipović, a ostale nemam pojma ko su :lol: :lol: :lol:

Naime, super opisano ko su i kakvi svedoci koje 'rvati šalju u Hag...baš autentično i ne iznenadjuje... :lol: :lol: :lol:
 
Registra:
Sasvim slučajno, znam iz prve ruke mnogo toga o njemu, tako da (ogradjujem se) mislim da je ovo najobičnija hajka.

Znam da nije učestvovao u ubistvima, mučenjima i sličnim užasima, mislim da nije vukao konce, nego radio svoj vojnički posao, primao naredjenja od pretpostavljenih, učestvovao u ratu, ali u krajnjem slučaju, ne možemo optužiti sve koji su učestvovali.

Ali dobro, vreme će pokazati, mada ja bih više volela da bude izručen Hagu, nego Hrvatskoj, ako već mora da bude nekome izručen. Mislim da bi u Hagu imao fer sudjenje, a za Hrvatsku ne bih mogla da se zakunem. Isto tako mislim da ni neki Hrvat u Srbiji ne bi imao fer sudjenje.

djelomicno se slazem s tobom...nemoze se sve osuditi koji su ucestvovali u ratu, zbog toga je RH izglasala aboliciju, odnosno amnestiju za sve " vojnike" koji nisu pocinili ratni zlocin, kap. Dragan ne pripada u tu skupinu...
da i ja mislim da bi njegovo sudenje u Hrvatskoj moglo biti malo pristrano, ali na tom i takvim sudenjima su zastupljeni promatraci iz cijeloga svijeta, sve moguce i nemoguce organizacije i udruge, tako kad bi hrvatski sudovi i htjeli biti pristrani( sto bi bez te posmotre vjerojatno i bili) to je jednostavno nemoguce...mogli bi zaboraviti i EU i sve ostale evropske integracije
 

Back
Top