Izrucen Antun Gudelj
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 37

Tema: Izrucen Antun Gudelj

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Podrazumevano Izrucen Antun Gudelj

Hrvatskoj izručen Antun Gudelj

"U zagrebačku Zračnu luku na Plesu u 17 sati i 29 minuta sletio je zrakoplov iz Frankfurta. Jedan od putnika bio je i Antun Gudelj, o čijem se izručenju iz Australije Hrvatskoj posljednjih dana govori. Gudelj je stigao u pratnji policije, a u Zagrebu ga je dočekala jaka policijska pratnja, u kojoj su čak bili i maskirani specijalci s potkapama i u zatamnjenim vozilima.

Gudelja, nekoć policajca, očekuje ponovljeno suđenje za ubojstvo ratnog načelnika osječke policije Josipa Reihl-Kira, potpredsjednika Izvršnog vijeća Gorana Zobundžije i vijećnika Milana Kneževića. Rafalnu paljbu kojom su na cesti Osijek – Tenja dočekani u srpnju 1991. uspio je preživjeti jedino predsjednik Mjesne zajednice Tenja Mirko Tubić."

http://www.vecernji.hr/portal/services/textonly/toController.jsp?page=/newsroom/news/croatia/1507011
    Poslednji put ažurirao/la Parra-Bellum : 16.07.2007. u 00:30

nesha t. nije na forumu
    vam kaže da budete dobri prema ljudima koji vas okružuju, na netu, a i u životu
    Veoma poznat nesha t. (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Izrucen Antun Gudelj

Dobro, znači ipak se nešto pokreće...

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio nesha taxista
    Dobro, znači ipak se nešto pokreće...
    I mene je zacudilo. Brzo se desilo.

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Lakrdija, dokazani ubica im je bio pušten 1997, a imaju neke ludačke spiskove Srba po principu, skini jednog, stavi tri.

Primećen član
    Učlanjen
    10.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

Izrucen Hrvat zbog ubistva drugog Hrvata. I?

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Danasnja vlast u RH ima skroz druge prioritete u odnosu na pre, pa u skladu s tim i teraju "pravdu".

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio Max Hardcore
    Jel znas pricu o Josipu Reihl-Kiru? Taj covek je smirivo strasti na samom pocetku, sto nije odgovaralo HDZ-u pa su ga i roknuli.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

ja nemam nista protiv toga sto je moj imenjak ante priveden sudu pravde..
    zayebo je stvar,mora da sad odgovara za to..

draga srbska braco,sad ste vi na potezu sto se tice kapetana dragana..
    ako nista zbog buducih dobrih odnosa nasa dva bratska naroda..
    i buducih pokoljennja..

ako nista,da makar moj imenjak ima s kim da igra sah..

valja?!

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

Citat Original postavio Max Hardcore
    da...kod nas svaki ubica i zlocinac dolazi na red..

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

Citat Original postavio hektorius
    Jel znas pricu o Josipu Reihl-Kiru? Taj covek je smirivo strasti na samom pocetku, sto nije odgovaralo HDZ-u pa su ga i roknuli.
    ne bih se bas slozila da je prica o njemu tako jednostavna; mi osjecani imamo i drugu verziju...ali vidjet ce se na sudenju..

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio slavonija
    da...kod nas svaki ubica i zlocinac dolazi na red..
    Lepo bi bilo da SVE stigne oravda, ali to je daleko od realnog.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

ne bih se bas slozila da je prica o njemu tako jednostavna; mi osjecani imamo i drugu verziju...ali vidjet ce se na sudenju..
    Znas sta, cim je Glavas usko umesan u to, polazim od toga da je covek bio u redu, jer zna se koga je Glavas sve ubijao.

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Još jedna sprdnja.Imaćemo ponovo priliku da vidimo kako se nagrađuju puštanjem na slobodu koljači i ubice. 8-)

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio Karlito Brigante
    Još jedna sprdnja.Imaćemo ponovo priliku da vidimo kako se nagrađuju puštanjem na slobodu koljači i ubice. 8-)
    Videcemo, ali koliko znam, oni to rade samoinicijativno, bez prisile Haga.

Iskusan Enfroz2891. (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pa u textu sa linka pishe da je osudjen bio na 20 godina a posle"pomilovan".
    Toliko o hrvatskom pravosudju.
    Ko shto ce i Glavasha..da osude mozda na koju godinu i u isto vreme ga proglase za narodnog heroja.

nesha t. nije na forumu
    vam kaže da budete dobri prema ljudima koji vas okružuju, na netu, a i u životu
    Veoma poznat nesha t. (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio opacupa
    ja nemam nista protiv toga sto je moj imenjak ante priveden sudu pravde..
    zayebo je stvar,mora da sad odgovara za to..

draga srbska braco,sad ste vi na potezu sto se tice kapetana dragana..
    ako nista zbog buducih dobrih odnosa nasa dva bratska naroda..
    i buducih pokoljennja..

ako nista,da makar moj imenjak ima s kim da igra sah..

valja?!
    Ne znam kako mi možemo uopšte uticati na tu stvar s Draganom. On je valjda još u Australiji, Hrvatska je tražila njegovo izručenje, znači to je između vas. Lično mislim da je bio čistiji borac od mnogih drugih.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio Enfroz2891.

Pa u textu sa linka pishe da je osudjen bio na 20 godina a posle"pomilovan".
    Toliko o hrvatskom pravosudju.
    Ko shto ce i Glavasha..da osude mozda na koju godinu i u isto vreme ga proglase za narodnog heroja.
    Da, ali mislim da je tad bila potpuno druga ekipa na vlasti, ona najextremnija koja nikad ne bi nijednog njihovog optuzenika za ratne zlocine izrucila Hagu ili mu sudila kod kuce. Oni ni clanstvom u EU nikad nisu bili narocito impresionirani. Radikali na hrvatski nacin.

Ovi danas ipak nesto rade.

Aktivan član
    Učlanjen
    17.05.2007.
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio nesha taxista
    Ne znam kako mi možemo uopšte uticati na tu stvar s Draganom. On je valjda još u Australiji, Hrvatska je tražila njegovo izručenje, znači to je između vas. Lično mislim da je bio čistiji borac od mnogih drugih.
    Ono što ja znam o njemu je da je bio čist kao suza, ako se drugačije ne dokaže. A nadam se da neće, jedan od retkih boraca iz ovog ludačkog rata o kome nemam loše mišljenje, naprotiv.

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

Znas sta, cim je Glavas usko umesan u to, polazim od toga da je covek bio u redu, jer zna se koga je Glavas sve ubijao.

po meni u to je vise umijesan mali Saban, a on i Glavas se nisu mogli smisliti, Saban nije nikada bio HDZ i Reihl_kir mu je smetao zbog sverca oruzjem jer ga htio kontrolirati...mislim da je cisto politicka pozadina toga ubistva mnogo manja nego se misli
    a ..jos jedna zanimljivost...na pogrebu Sabanu (koji je isto ubijen iz zasjede ) Srbi su jednostrano proglasili primirje...nije ni jedna granata pala na Osijek, dapace Srbi su iz Tenja ispalili pocasne plotune za njega....bilo je tu zarade na oruzju sabana i nekoga sa srpske strane...ali kazem, vidjet cemo

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

po meni u to je vise umijesan mali Saban, a on i Glavas se nisu mogli smisliti, Saban nije nikada bio HDZ i Reihl_kir mu je smetao zbog sverca oruzjem jer ga htio kontrolirati...mislim da je cisto politicka pozadina toga ubistva mnogo manja nego se misli
    a ..jos jedna zanimljivost...na pogrebu Sabanu (koji je isto ubijen iz zasjede ) Srbi su jednostrano proglasili primirje...nije ni jedna granata pala na Osijek, dapace Srbi su iz Tenja ispalili pocasne plotune za njega....bilo je tu zarade na oruzju sabana i nekoga sa srpske strane...ali kazem, vidjet cemo
    Sta podrazumevas pod onim "kontrolirati"?

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

Citat Original postavio Registra
    Ono što ja znam o njemu je da je bio čist kao suza, ako se drugačije ne dokaže. A nadam se da neće, jedan od retkih boraca iz ovog ludačkog rata o kome nemam loše mišljenje, naprotiv.
    pa za svakog optuzenika vrijedi premisa nevinosti...on je bio manje primitivan od ostalih, manje se busao u prsa i davao nebulozne izjave, vukao konce iz pozadine, opljackanim je osnovao nekakav humanitarni fond...ali definitivno je sudjelovao u protjerivanju svih nesrba..
    jedna demokratska zemlja poput australije sigurno nebi "tek tako" ga drzala u zatvoru i razmisljala o njegovom izrucenju( kao svog drzavljana, nije to macji kasalj), znaci sumnje da je pocinio ono zbog cega je optuzen su itekako osnovane...unatoc vrhunskim advokatima koji ga brane i koriste se svim pravnim trikovima, izgleda da ce ipak biti izrucen..

Aktivan član
    Učlanjen
    17.05.2007.
    Reputaciona moć
    51

pa za svakog optuzenika vrijedi premisa nevinosti...on je bio manje primitivan od ostalih, manje se busao u prsa i davao nebulozne izjave, vukao konce iz pozadine, opljackanim je osnovao nekakav humanitarni fond...ali definitivno je sudjelovao u protjerivanju svih nesrba..
    jedna demokratska zemlja poput australije sigurno nebi "tek tako" ga drzala u zatvoru i razmisljala o njegovom izrucenju( kao svog drzavljana, nije to macji kasalj), znaci sumnje da je pocinio ono zbog cega je optuzen su itekako osnovane...unatoc vrhunskim advokatima koji ga brane i koriste se svim pravnim trikovima, izgleda da ce ipak biti izrucen..
    Sasvim slučajno, znam iz prve ruke mnogo toga o njemu, tako da (ogradjujem se) mislim da je ovo najobičnija hajka.

Znam da nije učestvovao u ubistvima, mučenjima i sličnim užasima, mislim da nije vukao konce, nego radio svoj vojnički posao, primao naredjenja od pretpostavljenih, učestvovao u ratu, ali u krajnjem slučaju, ne možemo optužiti sve koji su učestvovali.

Ali dobro, vreme će pokazati, mada ja bih više volela da bude izručen Hagu, nego Hrvatskoj, ako već mora da bude nekome izručen. Mislim da bi u Hagu imao fer sudjenje, a za Hrvatsku ne bih mogla da se zakunem. Isto tako mislim da ni neki Hrvat u Srbiji ne bi imao fer sudjenje.

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

Sta podrazumevas pod onim "kontrolirati"?
    kontrolirati sverc oruzja...koji je Saban kupovao od Srba i prodavao Hrvatskoj , naravno po mnogo vecoj cijeni ( znas da Hrvatska nije mogla slobodno uvoziti oruzje) Reihl je to htio sprijeciti ...i isao je Srbima na pregovore da se to sredi... necu sad preopsirno o tome, jer su uglavnom za sada price, dok sud nedokaze

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

Inače me ni ova tema a ni učesnici ne interesuju i ne vidim svrhu da ovu diskusiju ne vode u svojoj avliji, a ne u našem dvorištu, al' 'ajde...ko ih.....piiip...

Razlog što se oglasih...Jel' neko od naših gledao hrvatsku dramu u subotu uveče, moja koleginica je snimila i danas smo je gledali : " Dva igrača s klupe"..? Igra i onaj Tarik Filipović, a ostale nemam pojma ko su

Naime, super opisano ko su i kakvi svedoci koje 'rvati šalju u Hag...baš autentično i ne iznenadjuje...

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

Citat Original postavio Registra
    Sasvim slučajno, znam iz prve ruke mnogo toga o njemu, tako da (ogradjujem se) mislim da je ovo najobičnija hajka.

Znam da nije učestvovao u ubistvima, mučenjima i sličnim užasima, mislim da nije vukao konce, nego radio svoj vojnički posao, primao naredjenja od pretpostavljenih, učestvovao u ratu, ali u krajnjem slučaju, ne možemo optužiti sve koji su učestvovali.

Ali dobro, vreme će pokazati, mada ja bih više volela da bude izručen Hagu, nego Hrvatskoj, ako već mora da bude nekome izručen. Mislim da bi u Hagu imao fer sudjenje, a za Hrvatsku ne bih mogla da se zakunem. Isto tako mislim da ni neki Hrvat u Srbiji ne bi imao fer sudjenje.
    djelomicno se slazem s tobom...nemoze se sve osuditi koji su ucestvovali u ratu, zbog toga je RH izglasala aboliciju, odnosno amnestiju za sve " vojnike" koji nisu pocinili ratni zlocin, kap. Dragan ne pripada u tu skupinu...
    da i ja mislim da bi njegovo sudenje u Hrvatskoj moglo biti malo pristrano, ali na tom i takvim sudenjima su zastupljeni promatraci iz cijeloga svijeta, sve moguce i nemoguce organizacije i udruge, tako kad bi hrvatski sudovi i htjeli biti pristrani( sto bi bez te posmotre vjerojatno i bili) to je jednostavno nemoguce...mogli bi zaboraviti i EU i sve ostale evropske integracije

Slične teme

1. Odgovora: 1115
    Poslednja poruka: 27.06.2008., 08:06
  2. Kako Zivi Antun tun (zelja sa foruma)
    Autor KistaCar u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 11.01.2007., 19:53
  3. OVO SMO MI-ANTUN TUN
    Autor veKsla u forumu Arhiva
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 29.01.2006., 23:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku