Treba mi mali savet...

IX

Obećava
Poruka
71
Znam da ovo zvuci pateticno,ali sta mogu...
Elem,cini mi se da mi je zivot dosao u corsokak,barem sto se tice emotivnog i socijalnog zivota.Od drugara imam dve osobe na koje bih eventualno mogao da se oslonim,a i to je pitanje jer me islkucivo zovu kada im nesto treba. Devojku nemam - zasto pojma nemam. Sa jedne strane sam zadovoljan mojim zivotom, jer sam nasao fakultet, za koji mesec treba da diplomiram, ali sve to mi deluje mizerno, spram onoga sto meni stvarno treba. Nije mi jasno zasto uvek ja izvucem deblji kraj i ispadnem emotivna budala. Ljudi mi kazu "Budi opusten". Sta im to znaci? Ne razumem. Kazu devojke vole opustene likove. Sta im znaci "opusten"? Neka mi neko pomogne, jer sam stvarno upao u depresiju i ne mogu vise ovako.
 
IX:
Znam da ovo zvuci pateticno,ali sta mogu...
Elem,cini mi se da mi je zivot dosao u corsokak,barem sto se tice emotivnog i socijalnog zivota.Od drugara imam dve osobe na koje bih eventualno mogao da se oslonim,a i to je pitanje jer me islkucivo zovu kada im nesto treba. Devojku nemam - zasto pojma nemam. Sa jedne strane sam zadovoljan mojim zivotom, jer sam nasao fakultet, za koji mesec treba da diplomiram, ali sve to mi deluje mizerno, spram onoga sto meni stvarno treba. Nije mi jasno zasto uvek ja izvucem deblji kraj i ispadnem emotivna budala. Ljudi mi kazu "Budi opusten". Sta im to znaci? Ne razumem. Kazu devojke vole opustene likove. Sta im znaci "opusten"? Neka mi neko pomogne, jer sam stvarno upao u depresiju i ne mogu vise ovako.
Pa ti si bas u bedaku.Jebeno je to kada naidje.Kada ti je najteze i kada ti se cini da su svi protiv tebe ti nadji izlaz i radi ono sto najvise volis.Uvek moras da imas nesto cemu mozes da se vratis kada dodjes u krizu.
Jer jedino rad oslobadja coveka.Ako ti ide fakultet vrati se fakultetu,ako ti je i njega preko glave zapali na more.Nadji neki posao (kelner i sli.) na moru i radi,radi i radi.Ofarbaj kosu,probusi uvo,istetoviraj se...Neka ti se je**be sta ce ko reci,samo izludi jedno leto.
Najverovatnije ti fali petlja i snaga da ucinis nesto radikalno i da promenis svoj zivot iz korena.Stegni zube i promeni svoj zivot za 180 stepeni.
 
Ма то је само фаза која свакоме зна да наиђе. Немој се нервирати превише. И не труди се да будеш "опуштен" на силу, буди природан, тј. оно што јеси. :)

Све се то само од себе среди. :)
 
IX:
Znam da ovo zvuci pateticno,ali sta mogu...
Elem,cini mi se da mi je zivot dosao u corsokak,barem sto se tice emotivnog i socijalnog zivota.Od drugara imam dve osobe na koje bih eventualno mogao da se oslonim,a i to je pitanje jer me islkucivo zovu kada im nesto treba. Devojku nemam - zasto pojma nemam. Sa jedne strane sam zadovoljan mojim zivotom, jer sam nasao fakultet, za koji mesec treba da diplomiram, ali sve to mi deluje mizerno, spram onoga sto meni stvarno treba. Nije mi jasno zasto uvek ja izvucem deblji kraj i ispadnem emotivna budala. Ljudi mi kazu "Budi opusten". Sta im to znaci? Ne razumem. Kazu devojke vole opustene likove. Sta im znaci "opusten"? Neka mi neko pomogne, jer sam stvarno upao u depresiju i ne mogu vise ovako.
Veruj mi da sam imao mnogo slicnih situacija...To ne moze tako lako da se prodje...Moj ti je savet da pocnes pozitivno da razmisljas i da sebi kazes: **** mi se za probleme,nije to citav zivot.Nece zivot da dodje i kuca na tvoja vrata i da te zove-upravo suprotno.Pocni intenzivnije da se druzis sa ortacima,izlazis,pa ces tako i upoznati neke ljude,buducu devojku...Nema predavanja,samo napred.
 
Ma to ti je prolazna kiza, svima se to desava. Jednostavno ti pun k... svega. Opusti se malo, daj sebi malo oduska, izadji sa drustvom, bez nekog opterecenja da li ces naci ribu ili ne!!! Bas ako budes isao sa tom namerom da je nadjes........neces je naci!
Sta im znaci opusten tip???
Nabolje otvori temu na to pitanje pa ce ti one same reci!
 
Dobro vece...
Ima trenutaka kad svaki covjek osjeti to isto.Vise ili manje.Iz iskustva
rekla bih da vise dotice ljude koji imaju neku dubinu.Imam dosta godina,puno...:),ali odgovor na to
'sta je biti opusten?',nisam nasla..:),mogu ti samo reci da licno uopste tu rijec ne volim..;)
Sve je danas tako komplikovano,mi komplikujemo.Covjek se zagubio negdje u
raskoraku svjetova.
Vrlo je tesko biti 'svoj'...postaje se upravo to sto ti trenutno osjecas.Pokusaj da upoznas najprije sebe,tako ces najbolje prevazici praznini,ujedno i shvatiti da je najljepsi osjecaj poklanjati
ljudima koji nas okruzuju ne pitajuci se da li su oni svjesni svojih i nasih postupaka.
Zelim ti da brzo izadjes iz tog...ako sta mogu..pitaj..tu sam ja negdje...:)
 
Gde je romantika? :mrgreen:
Elem, prolazna faza koja drma vecinu nas, nekoga ranije - nekoga kasnije. Verovatno kada bi u svemu sto radis video zadovoljstvo, shvatio bi da i nemas problem. Ono sto u stvari tebe muci je ljubav i sto se osecas da nisi voljen. Kada to pronadjes (ljubav), zivot ce ti izgledati mnogo lepse, veruj mi. Mada, ja sada nisam bas kompetentan da pricam o svemu tome jer se i sam nalazim u totalno sje*banoj zivotnoj fazi.Ali, to je druga prica...
 
Ono sto sam hteo da kazem je to da sam generalno u velikoj depresiji. Mislim ok je biti na faksu (sreca moja imam jos par ispita i diplomski), ok je otici na posao, ali sta posle. Odem na posao, dodjem kuci, jedem, odmorim se i nastavim da radim nesto ovako privatno ili odem da provozam bicikl po keju. Vratim se kuci, stan prazan po obicaju, vikendom ne znam kud bih od dosade i najbolja opcija za vikend mi je kada imam posla, pa imam neku zabavu. Drustvo mi se rasturilo, sto zbog cinjenice da pola njih radi i da imaju neke nove drugare, sto zbog cinjenice da sam jedini ja par njih zavrsio (skoro) faks koji sam upisao.
 
Sve sto govoris trenutno prolazim i sam.Zavrsio sam dobar fakultet,imam dobar posao,stan, auto,ljudi bi se menjali sa mnom.Ali cemu to sve.Razisao sam se sa devojkom koja mi je mnogo znacila.A razlog je taj da sam je previse voleo,ona ne moze da meni uzvrati istom merom i to je gusi.Bar tako ona kaze.Da li previse ljubavi odbija ljude?Izgleda da u zivotu treba stalno nesto kalkulisati i vagati a ja kad volim ne znam da skrivam i foliram.Voleo bi da mi neke devojke odgovore na ovo.
 
IX:
Znam da ovo zvuci pateticno,ali sta mogu...
Elem,cini mi se da mi je zivot dosao u corsokak,barem sto se tice emotivnog i socijalnog zivota.Od drugara imam dve osobe na koje bih eventualno mogao da se oslonim,a i to je pitanje jer me islkucivo zovu kada im nesto treba. Devojku nemam - zasto pojma nemam. Sa jedne strane sam zadovoljan mojim zivotom, jer sam nasao fakultet, za koji mesec treba da diplomiram, ali sve to mi deluje mizerno, spram onoga sto meni stvarno treba. Nije mi jasno zasto uvek ja izvucem deblji kraj i ispadnem emotivna budala. Ljudi mi kazu "Budi opusten". Sta im to znaci? Ne razumem. Kazu devojke vole opustene likove. Sta im znaci "opusten"? Neka mi neko pomogne, jer sam stvarno upao u depresiju i ne mogu vise ovako.



Jbte, imam isti problem, smo što ne idem na fakultet. ;)
 
IX:
Odem na posao, dodjem kuci, jedem, odmorim se i nastavim da radim nesto ovako privatno ili odem da provozam bicikl po keju. Vratim se kuci, stan prazan po obicaju, vikendom ne znam kud bih od dosade i najbolja opcija za vikend mi je kada imam posla, pa imam neku zabavu.
Znas ovo i mene plasi. Plasi me to da cu ostati sam, da ce mi se zivot pretvoriti u puko otaljavanje price. Dzaba i stan i posao koji se dobro placa i kola, sve te materijalne stvri nista ne vrede ako nema ljubavi. Covek se osetis supalj iznutra, jednostavno nista te vise ne pogadja, nista te ne dodiruje kao da ti fali deo duse. Ali moras da pronadjes neki smisao u zivotu, moras da prestanes da zalis sebe da dignes glavu i krenes napred. Kreni u teretanu, vozi bajs, nauci da igras tango, pisi pesme price, friziraj auto, jednostavno nadji sebi nesto sto ce te ispuniti. I pocni da izlazis, ne sa namerom na nadjes nekog vec samo da se dobro provedes. I videces stvari ce veoma brzo doci na svoje mesto ;)
 
@ nikolo_paganini
Koliko me to drzi to stanje? Cini mi se poslednjih 8-9 meseci.

@ ender
OK, ima smisla to sto kazes, ali izlasci... Ne znam ispao sam iz tog fazona (ako sam nekada i bio u njemu). Problem je sto ne umem da izadjem da bi se proveo. Moji izlasci (pre nekih 5 godina) su se svodili uglavnom na sedenje u cosku, cirkanje kisele vode i cekanje da se drustvo odvali od alkoholnih derivata, pa da ih potrpam u jugica i razvezem kucama.
 
Tebrex, dok razmisljas o svom zivotu koliko ti je njesra, tebi ce zivot stvarno i da bude takav...
Sakupi to staro drustvo, zovni nekog na telefon, izadji negde pa nek ti se desi sta ti se desi...
I nemoj da sedis tu i kukas!
 
IX:
Znam da ovo zvuci pateticno,ali sta mogu...
Elem,cini mi se da mi je zivot dosao u corsokak,barem sto se tice emotivnog i socijalnog zivota.Od drugara imam dve osobe na koje bih eventualno mogao da se oslonim,a i to je pitanje jer me islkucivo zovu kada im nesto treba. Devojku nemam - zasto pojma nemam. Sa jedne strane sam zadovoljan mojim zivotom, jer sam nasao fakultet, za koji mesec treba da diplomiram, ali sve to mi deluje mizerno, spram onoga sto meni stvarno treba. Nije mi jasno zasto uvek ja izvucem deblji kraj i ispadnem emotivna budala. Ljudi mi kazu "Budi opusten". Sta im to znaci? Ne razumem. Kazu devojke vole opustene likove. Sta im znaci "opusten"? Neka mi neko pomogne, jer sam stvarno upao u depresiju i ne mogu vise ovako.

Bez da se ljutis, ali imam osecaj da nemas dovoljno problema pa ti je dosadno. Probaj da zamislis sta bi bilo da sve to sto imas, sve sto si do sad ostvario izgubis, da nemas vise nista, kako bi se osecao? Ceni to sto imas i ne opterecuj se glupostima, zivi spontan zivot i sve ce da dodje samo po sebi kao kod svih, izbaci taj grc sa lica koji se sa kilometra vidi, i uvek osmeh na lice, osmeh sva vrata otvara.
Ne izmisljaj probleme tamo gde ih nema.
 
A da se upises na neki sport ili kurs neceg ...npr plesa ili voznju kajaka ... ili na jogu, ili nabavis psa pa ides na dresuru i agiliti...nesto sto te interesuje pa usput nadjes i drustvo a imas i zanimaciju u slobodno vreme.
 
IX:
Znam da ovo zvuci pateticno,ali sta mogu...
Elem,cini mi se da mi je zivot dosao u corsokak,barem sto se tice emotivnog i socijalnog zivota.Od drugara imam dve osobe na koje bih eventualno mogao da se oslonim,a i to je pitanje jer me islkucivo zovu kada im nesto treba. Devojku nemam - zasto pojma nemam. Sa jedne strane sam zadovoljan mojim zivotom, jer sam nasao fakultet, za koji mesec treba da diplomiram, ali sve to mi deluje mizerno, spram onoga sto meni stvarno treba. Nije mi jasno zasto uvek ja izvucem deblji kraj i ispadnem emotivna budala. Ljudi mi kazu "Budi opusten". Sta im to znaci? Ne razumem. Kazu devojke vole opustene likove. Sta im znaci "opusten"? Neka mi neko pomogne, jer sam stvarno upao u depresiju i ne mogu vise ovako.
Pazi brate,razumem te u potpunosti jer sam i sam bio u slicnoj situaciji(a desi mi se ponekad ista prica).Ni ja nisam mogao neko vreme da nadjem devojku(a jos trazim onu pravu,posle gomile pogresnih i nikako da je nadjem,jer sve one prodaju razne price,a sve se svodi na to da moras biti zgodan,il' od veze nema nista,sto vazi kod nekih).Sto se mene tice,ja sam uvek opusten,dobro raspolozen,nasmejan i stalno spreman za zezu i stvari koje idu uz to,tako da te slicne situacije me ne mogu zateci nespremnim.A sad se jako dobro osecam,tako da nema potrebe nista da radim.A devojke inace vole smisao za homor i opustene likove,tako da ako ne legne prva,a ni druga,treca ce da legne(ne u bukvalnom smislu,vec ces naci pravu),tako da nemaj razloga za brigu.I samo opusteno brate,don't panic.
 
Brate nema od prave nista dok ne "obrnes" njih podosta...
Zajebi faks,polako ga zavrsi,proci ce ti zivot...Idi u teretanu,izlazi svako vece,foliraj sse sto vise mozes...Ako nemas svoj auto uzmi od nekog drugara,ribe kakve tebi trebaju ne vole dobrice,vole da si djubre prema njima,veruj mi...Ne zaludjuj se da ces naci pravu...Futi ti sto vise njih a prava kad dodje znaces...I ta prava zeli nekog ko je preziveo dosta..pozz
 
Same shit here dude.

Imam posao,kola,stan i taj osecaj da se sve vrti u zacarani krug...nemam curu,neka depresija me uhvatila,znaci emotivni i socijalni zivot katastrofa.Treba mi devojka,provod,poludeh vise od samoce i rada,ne vidim neku svetlu tacku u svom zivotu samo neki osecaj da mi mladost prolazi uzalud,da bih trebao malo vise da se provodim,jeb**,uzivam u zivotu.
 

Back
Top