INTERNET REZERVACIJA HOTELA

Naravno da postoji rizik da ce ti neko oguliti racun je veliki...Na nekim od predjasnjih foruma sam objasnjavao kako ja i svo moje drustvo vec pola godine rezervisemo hotele.
Idi na www.rezervacijehotela.com , pronadji hotel i oni ce te uputiti u agenciju najblizu tebi.Placas u dinarima cak i lokalnu boravisnu taksu.Cenu koju vidis je krajnja, pravo cudo za nasa poslovanja.Nema :"Jos samo troskovi rezervacije, telefonskog poziva, taksa na bla, bla bla i truc truc..
Pozz.
 
Naravno da postoji rizik da ce ti neko oguliti racun je veliki...Na nekim od predjasnjih foruma sam objasnjavao kako ja i svo moje drustvo vec pola godine rezervisemo hotele.
Idi na www.rezervacijehotela.com , pronadji hotel i oni ce te uputiti u agenciju najblizu tebi.Placas u dinarima cak i lokalnu boravisnu taksu.Cenu koju vidis je krajnja, pravo cudo za nasa poslovanja.Nema :"Jos samo troskovi rezervacije, telefonskog poziva, taksa na bla, bla bla i truc truc..
Pozz.
E,ovo je korisna informacija !
 
Pa, ja se ne plašim da dam broj kreditne kartice, pogotovo ako rezervaciju obavljam preko nekog od pouzdanih sajtova, kao što je www.booking.com ili www.hrs.de a ima ih još. Rizik uvek postoji ali je u ovom slučaju jako mali. Do sada sam tako sebi napravio desetak rezervacija, po Nemačkoj i Grčkoj (Solunu) i to odlično funkcioniše.

Najčešće je da kartica služi samo za čuvanje rezervacije - dakle, ako ne otkažete rezervaciju i ne pojavite se prvog dana u hotelu skinuće vam lovu sa te kartice za taj prvi dan. To je najčešći slučaj ali za svaku rezervaciju postoje uslovi plaćanja koji mogu, od ponude hotela, ići dotle i da vam odmah skinu pare sa računa ali to je onda u pitanju neka specijalna jeftinija ponuda, hot deal ili tome slično. Dakle, pre nego što date broj kartice, pažljivo pročitajte uslove plaćanja za rezervaciju koju u tom trenutku radite. Ova dva sajta su veoma pregledna i jasna, teško je napraviti grešku.

Ja nisam za to da se bilo kome daju pare unapred (osim ako se ne dobija poseban popust za plaćanje unapred) a ovako sve troškove plaćate tek kad se odjavljujete iz hotela.

Preporučio bih da, ako se ima vremena, uvek uporedite cene na različitim sajtovima jer mogu da postoje velike razlike za isti hotel
 
Pa, ja se ne plašim da dam broj kreditne kartice, pogotovo ako rezervaciju obavljam preko nekog od pouzdanih sajtova, kao što je www.booking.com ili www.hrs.de a ima ih još. Rizik uvek postoji ali je u ovom slučaju jako mali. Do sada sam tako sebi napravio desetak rezervacija, po Nemačkoj i Grčkoj (Solunu) i to odlično funkcioniše.

Najčešće je da kartica služi samo za čuvanje rezervacije - dakle, ako ne otkažete rezervaciju i ne pojavite se prvog dana u hotelu skinuće vam lovu sa te kartice za taj prvi dan. To je najčešći slučaj ali za svaku rezervaciju postoje uslovi plaćanja koji mogu, od ponude hotela, ići dotle i da vam odmah skinu pare sa računa ali to je onda u pitanju neka specijalna jeftinija ponuda, hot deal ili tome slično. Dakle, pre nego što date broj kartice, pažljivo pročitajte uslove plaćanja za rezervaciju koju u tom trenutku radite. Ova dva sajta su veoma pregledna i jasna, teško je napraviti grešku.

Ja nisam za to da se bilo kome daju pare unapred (osim ako se ne dobija poseban popust za plaćanje unapred) a ovako sve troškove plaćate tek kad se odjavljujete iz hotela.

Preporučio bih da, ako se ima vremena, uvek uporedite cene na različitim sajtovima jer mogu da postoje velike razlike za isti hotel

Tacno. Broj kreditne kartice se uzima kao garancija rezervacije.To je sasvim normalno
Penali se placaju u zavisnosti od politike hotela..
Booking i hrs su dobri rezervacioni sistemi,nas hotel saradjuje sa njima.
U nekim slucajevima gosti plate deo avansno,direktno sistemu,ali je to uglavnom za hostele pravilo.
Mozete da rezervisete direktno na sajtu hotela.Ili posaljete mail sa zahtevom.
 
Ćaos,

Treba da bukiram hotel preko neta (www.booking.com) pa me interesuje zna li ko proceduru? Tačnije interesuje me da li se novac prilikom bukiranja skida odmah ili hotel može da se plati prilikom dolaska? Da li je to samo kao neka vrsta rezervacije?
Prvi put ću putovati u sopstvenoj režiji, mada više volim organizovano, preko agencije, ali viša sila :-) :)


HVALA!!
 
Jedno pitanjce..baš tema koja me zanima...Preko booking-a hoću da rezevišem hotel da li su podaci koje ostavljam, o kartici i moji podaci ,samo nešto kao rezervacija i onda se iznos plaća na licu mesta ili oni odmah skidaju novac sa računa. Meni ne trebaju vaučeri ili bilo šta jer imam šengen vizu, pa mogu da s ešvrćkam :-). Trenutno mi je račun prazan ili će biti manji priliv...
Prvi put putujem ovako...pa da se lepo informišem...da ne bude greške...

HVALA PUNOOOO!!
 
Rezervacijom hotela preko booking.com moras imati novca na kartici najmanje koliko iznosi rezervacija.Ne skidaju ti novac sa racuna prilikom rezervacije, vec samo u slucaju ako ne dodjes u tom terminu. Mozes i otkazati rezervaciju, najkasnije tri dana pre , u tom slucaju ne placas nista.
Ja sam letos na taj nacin rezervisala hotel u Solunu, platila sam kesom u hotelu.
 
Pozdrav

cinjenice oko bukiranja preko interneta:

1. Sa kartice se skida ako je eksplicitno napisano
2. Kartica je kao sigurnost da bi se u slucaju nedolaska naplatila prva noc
3. Sistem koji dozvoljava ovakav buking ne proverava stanje na vasem racunu nego samo ispravnost podataka
4. Cene se od sajta do sajta mogu razlikovati i do neverovatnih 50% u zavisnosti ko sa kim ima kakve dilove
5. Nema potrebe lutati i uplacivati hotelu pare za rezervaciju preko banke sem ako je to zbog papira za vizu
6. Proveriti cenu smestaja kada se direktno pojavite na recepciji u odnosu na internet cenu
7. Najveca razlika iz licnog iskustva je bila 150$ po noci (kome se baca neka ga)
8. Raspitajte se o hotelu pre nego sto krenete (Izvor: Hoteli u ponudi od "velikih" nasih agencija nisu sortirane po zajednickom kriterijumu cena+kvalitet nego samo cena! Teorema je dokazana na katalozima za Tursku 2008 godine a posto se teorema ne dokazuje ...
9. Vodite racuna da negde i ne mozete platiti u kesu (USA uglavnom) nego mora iskljucivo karticom!!!
10. Takodje da imate na umu da postoje i hoteli koji traze kkarticu kao garanciju za vreme vaseg boravka kao da ste uzeli rent a car.
11. Jos jednom napominjem: Proverite u koji hotel idete. Forumi su cudo za to a i ja cu Vam pomoci ako mogu.

Pozdrav.
 
Pozdrav

cinjenice oko bukiranja preko interneta:

1. Sa kartice se skida ako je eksplicitno napisano
2. Kartica je kao sigurnost da bi se u slucaju nedolaska naplatila prva noc
3. Sistem koji dozvoljava ovakav buking ne proverava stanje na vasem racunu nego samo ispravnost podataka
4. Cene se od sajta do sajta mogu razlikovati i do neverovatnih 50% u zavisnosti ko sa kim ima kakve dilove
5. Nema potrebe lutati i uplacivati hotelu pare za rezervaciju preko banke sem ako je to zbog papira za vizu
6. Proveriti cenu smestaja kada se direktno pojavite na recepciji u odnosu na internet cenu
7. Najveca razlika iz licnog iskustva je bila 150$ po noci (kome se baca neka ga)
8. Raspitajte se o hotelu pre nego sto krenete (Izvor: Hoteli u ponudi od "velikih" nasih agencija nisu sortirane po zajednickom kriterijumu cena+kvalitet nego samo cena! Teorema je dokazana na katalozima za Tursku 2008 godine a posto se teorema ne dokazuje ...
9. Vodite racuna da negde i ne mozete platiti u kesu (USA uglavnom) nego mora iskljucivo karticom!!!
10. Takodje da imate na umu da postoje i hoteli koji traze kkarticu kao garanciju za vreme vaseg boravka kao da ste uzeli rent a car.
11. Jos jednom napominjem: Proverite u koji hotel idete. Forumi su cudo za to a i ja cu Vam pomoci ako mogu.

Pozdrav.

Da dodam vezano za tacku 6: od momenta kada vam je rezervacija potvrdjena, cena se ne moze menjati, cak i ako hotel ima druge cene na licu mesta (sto je uobicajeno). One su na lcu mesta po mom iskustvu redovno vise.
Dodatak na tacku 8: savrsen sajt i forum na ovu temu je na PutovanjaInfo

Godinama sam rezervisala hotele preko interneta sirom sveta i sve je uvek bilo OK. Koristim dva sajta: Booking.com i Venere.com i biram koji je povoljniji....
 
Pozdrav!
Ja isto godinama preko neta rezervisem hotele i prosle godien sam u solunu rezervisao preko Hotel.de extra hotel (4 zvezdice) za 60eura i kada su Grci hteli da me zeznu jer je septembar pun zbopg sajmova u Solunu ,nazvao sam njihov call centar i za 5 minuta su grci nasli nase rezervacije .
 
Prvi put sam rezervisala hotel preko booking.com.Obicno sam za rezervaciju koristila neke druge sajtove gde su mi istog momenta rezervisana sredstva tj.vrsena naplata.Sada mi neke stvari nisu jasne: iznos cene hotela smo uplatili na virtuon visa karticu (za placanje iskljucivi preko neta) a uspostavilo se da pomenuti sajt upste ne vrsi naplatu vec samo vrsi rezervaciju a placanje se vrsi direktno u hotelu.Posto virtuon kartica ne funkcionise na terminalima dali je ok da ja te pare podignem sa nje i uplatim u hotelu keshom?
Ako je neko imao slicna iskustva ne pojasni,
hvala unapred!
 
Posto virtuon kartica ne funkcionise na terminalima dali je ok da ja te pare podignem sa nje i uplatim u hotelu keshom?

--------------------------------------------------------------------
Da,velika vecina nas podigne pare pa plati u gotovini sasvim normalno.
 
Prvi put sam rezervisala hotel preko booking.com.Obicno sam za rezervaciju koristila neke druge sajtove gde su mi istog momenta rezervisana sredstva tj.vrsena naplata.Sada mi neke stvari nisu jasne: iznos cene hotela smo uplatili na virtuon visa karticu (za placanje iskljucivi preko neta) a uspostavilo se da pomenuti sajt upste ne vrsi naplatu vec samo vrsi rezervaciju a placanje se vrsi direktno u hotelu.Posto virtuon kartica ne funkcionise na terminalima dali je ok da ja te pare podignem sa nje i uplatim u hotelu keshom?
Ako je neko imao slicna iskustva ne pojasni,
hvala unapred!

Мени није јасно како можеш подигнути паре са картице ако су резервисана?
 
Rezervisao sam sobu u hotelu preko interneta, i pre nego sam potvrdio rezervaciju, stiglo mi je obavestenje:
"The cost of living, taking into account the estimated hours (12.00) and the selected time period will be 221 eur
Services booking and accommodation paid for with the settlement of the hotel
."

Sta to znaci? Nije valjda da cu pored cene sobe za sve dane u hotelu od 600 evra platiti i dodatnih 221 evro? :eek:
 
Poslednja izmena:

Back
Top