Kubanska muzika

Ja sam pokrenula temu o jednoj mojoj drugarici koja je preminula Caridad Cuervo. Ovde niko nije znao ko je ona. Inace, Buena Vista social club je nastao po mojoj ideji. Ja sam saradjivala sa njim a Ibrahim mi je bio jako dobar prijatelj. Ja sam ga naucila da svira gitaru. Ovde nema razumevanja za kubansku muziku. Svi misle da ta muzika velic"a Castra, ali nije istina. Castro i ja smo drugari, ali to nema veze sa muzikom. 8-)
 
Liza Dennis:
Ja sam pokrenula temu o jednoj mojoj drugarici koja je preminula Caridad Cuervo. Ovde niko nije znao ko je ona. Inace, Buena Vista social club je nastao po mojoj ideji. Ja sam saradjivala sa njim a Ibrahim mi je bio jako dobar prijatelj. Ja sam ga naucila da svira gitaru. Ovde nema razumevanja za kubansku muziku. Svi misle da ta muzika velic"a Castra, ali nije istina. Castro i ja smo drugari, ali to nema veze sa muzikom. 8-)

Pa i ja sam Luja Armstronga naucio da svira trubu
 
Че Гевара:
Znate li koju drugu kubansku grupu,i sajt gde mogu downloadovati njihove pesme?

Cuarteto Patria, Cubanismo, Los Zafiros, Eliades Ochoa, Omara Portuondo, Ruben Gonzales.........ima toga dosta.

Ako te zanima kubanska muzika, procesljaj malo net i procitaj o korenima , SON je stil muzike sa kraja 19. veka iz kojeg su kasnije nastali charanga, danzon, salsa, cha cha, i svi ostali popularni pravci sa polovine 20.veka. Na Kubi se salsa inace zove TIMBE, pa ako naidjes na taj izraz da znas o cemu se radi.
 
Liza Dennis:
Ja se slazem da ova tema ne postane poligon za politicka prepucavanja. To sto su Kubanci komunjare ne znaci da su sugavi. Pa i mi smo imali Milosevica i nikom nista. Evo ti link, pa pogledaj. Mnogi od kubanskih muzicara su moji prijatelji: Kubanska muzika 8-)
Izvinite,moram da se umešam,ovo je moj fah....Kuba je socijalistička država....Fidel Kastro nije komunista.Komuniste na Kubi su oduvek proganjale Kastra,i nisu imale poverenja u njega.Jedini pravi komunisti na Kubi bili su Raul Kastro i Če Gevara.Zbog toga je Če i otišao sa Kube,u Kinu,Rusiju........Miloševićevo vreme nije vreme komunizma,jer komunizam zapravo nikad nije ni postojao u SFRJ....teoretski
 
mrs depp:
Izvinite,moram da se umešam,ovo je moj fah....Kuba je socijalistička država....Fidel Kastro nije komunista.Komuniste na Kubi su oduvek proganjale Kastra,i nisu imale poverenja u njega.Jedini pravi komunisti na Kubi bili su Raul Kastro i Če Gevara.Zbog toga je Če i otišao sa Kube,u Kinu,Rusiju........Miloševićevo vreme nije vreme komunizma,jer komunizam zapravo nikad nije ni postojao u SFRJ....teoretski

Mnogo si mi ti pametna. A u SFRJ je bilo sta??? Pa, samoupravljanje, jedan izvitopereni oblik socijalizma. Jos se delimicno javljao u Kini, ali su i oni videli koliko je to pogubnog uticaja. Sto se Kube tice... Ne znam da li si bila, posto bih rekla da nisi. Tamo vlada nesto sto se zove beda. Ljudi uzasno zive, a na svakom koraku mozes da naidjes na Lukacsove primere vrhunske umetnosti, odnosno, realsocijalisticko izrazavanje obozavanja lika i dela, vodje, radnika, borca. Bili su okrenuti Rusiji, a sada kada je ona pukla niko ih niti podrzava niti im pomaze. Rekla sam Castru: "Pa, dokle ces covece da smaras te ljude? Uvedi demokratiju, neka svako bude jednak, neka se svako kandiduje, neka svako ima pravo na politicko misljene, pa neka je i razlicito." A onda je on rekao: "Liiizo, pa sta cu ja onda. Bicu niko i nista." To ti govori sve o tom coveku. Poseti Kubu, pa onda pricaj. 8-)
 
E ljudi,ja sam rekao da se ovde ne raspravlja o politici.Ako imate da ponudite neki sajt za free-download kubanskih pesama,da kažete neku reč o nekom kubanskom pevaču ili grupi ili da iznesete svoje mišljenje o celokupnoj kubanskoj muzici,kao neki teoretičar,dobrodošli.
 
Че Гевара:
E ljudi,ja sam rekao da se ovde ne raspravlja o politici.Ako imate da ponudite neki sajt za free-download kubanskih pesama,da kažete neku reč o nekom kubanskom pevaču ili grupi ili da iznesete svoje mišljenje o celokupnoj kubanskoj muzici,kao neki teoretičar,dobrodošli.

U potpunosti se slazem. Ne znam gde zivis, ali imas par klubova u Beogradu gde se svira kubanska muzika. Ja je volim zbog bogatstva ritma, a sto se tice emocionalnosti... Jeste emocionalna, ali ne mogu da kazem da je najemocionalnija. Predlozila bih ti da malo se raspitas o Caridad Cuervo koja je bila odlicna muzicarka i moja prijateljica. 8-)
 
Liza Dennis:
U potpunosti se slazem. Ne znam gde zivis, ali imas par klubova u Beogradu gde se svira kubanska muzika. Ja je volim zbog bogatstva ritma, a sto se tice emocionalnosti... Jeste emocionalna, ali ne mogu da kazem da je najemocionalnija. Predlozila bih ti da malo se raspitas o Caridad Cuervo koja je bila odlicna muzicarka i moja prijateljica. 8-)
Па дали знаш неки од њих,и где се тачно налазе у БГу?
 

Back
Top