Poznate face u stripu

Mjehurko

Početnik
Poruka
16
Zdravo svima.
Znam da se cesto koriste likovi poznatih licnosti za stripovske likove,kao Belmondo za Bluberija ili Son Koneri kao rimski druid u Asteriksu,pa me zanima da li se i kod nas moze naci takvih primera i da li neko zna je li potrebna dozvola doticne "face" da "glumi" nekog stripovskog junaka?Ili moras da mu platis "tantijemu" tj.deo autorskih prava? :confused: A mozda su i slavni polaskani da se pojave u stripu?Inace meni je to odlicna fora i posebno mi se svidja pojava Luj de Fina ili Dzeka Palansa u Talicnom Tomu i bas me zanima kako bi bilo videti u nekom domacem stripu neku nasu"facu" :-D :-D :-D :-D :-D ,posto inace mislim da su uverljivije nacrtani junaci koji imaju neciji zivi lik za predlozak pa makar i autorovog ujaka npr.
 
Ken Parker je nacrtan po liku Roberta Redforda, Dilan dog je nacrtan po liku Ruperta Evereta... Sigurno ima toga još.

Rupert Everet je glumio u filmu ''Delamorte Dellamore'', za koji bi moglo da se kaže da je skoro pa ekranizacija Dilan Doga. To je jedini slučaj za koji znam, da je lik iz stripa nacrtan po određenom glumcu, a onda taj glumac igrao u ekranizaciji.

A inače, ne mislim da je potrebna bilo kakva dozvola. Možeš da crtaš koga hoćeš.
 

Back
Top