Amerika je imala svoj Černobil

To je tzv "Nezavisnost Demokratskih Medija" :) pod velikim znakom navoda
ali ujedno to je cena ulaska u sistem u kome bi trebalo svima da bude bolje.

Da je to bedno to bi trebalo svi da znaju i u suštini bi trebalo da postoje 2 grupe ljudi, tj. oni koji kažu
- to je odvratno ali pomiriću se sa tim
- to je odvratno i neću se pomiriti sa tim

tužno je što kod nas postoji i treća grupa ljudi koja opravdava takvo stanje i plus smatra da je to nešto extra.
 
Majka Rusija:
http://en.wikipedia.org/wiki/Three_Mile_Island_accident Amerika je imala katastrofu nuklearne elektrane mnogo prije Ukraine.Zašto se šuti o toj nesreći i zašto se toliko malo zna u našim medijima o njoj,da li je amerika namjerno prikrila svoj prljavi veš od svijeta zbog hladnog rata ili utjecaja nuklearnog lobija na Washington?

Takve stvari se ne mogu sakriti..
 
A ko kaze da se za to ne zna ?! To ne znas ti.
Ja za to veoma dobro znam, kao i svaki Amerikanac.

1) Upravo je zbog te nesrece NI JEDNA nova nuklearna elektrana nije izgradjena u Americi a preko 160 je bilo planirano.

2) Aerosmith, Bruce Sprigsteen, The Clash i Alice Cooper imaju pesme koje govore o toj nesreci ( izvor wikipedia)

3) Niko nije poginuo.
 
Za sve Ukrainofile i Rusofile ...
Saznajte sta su bioroboti, zasto se za katastrofuu Cernobilju saznalo tek nekoliko nedelja posle i koliko je ljudi stradalo od posledica te katastrofe!
Pogledajte na googleearth gde je grad Pripjat, Cernobilj .. pogledaje kako se sada zove regija koja je nekada bila najveca zitnica sa najplodnijom zemljom i koliko ljudi zivi tamo! Takodje, pronadjite i kako je doslo do incidenta!
 
Bioroboti su bili vojnici koji su cistili ostatke radioaktivnog goriva sa krova nuklearne elektrane u Cernobilju! Na sebi su imali kozna odela i obicne maske ... koje su trebale da ih zastite ... Gledao sam snimke koji su nacinjeni sa krova nuklearke a ciji je autor izdahnuo od trovanja radijacijom. Na snimcima se vide ti jadni ljudi koji verovatno nisu znali sta rade a zrtvovani su, vidi se i helihopter koji pada nedaleko od reaktora usled smrti pilota koji je upravljao njime. Takodje, ko zeli da prica o ljudimo koji su kopali ispod reaktora tu postavljali beton kako ostaci reaktora ne bi propali jos nize i dodatno zagadili podzemne vode...

Da li ste videli slike Pripjata danas? Pokusali su da spasu grad tako sto su vadili sve metalne instalacije iz zemlje i tako "smanjivali" radijaciju ... Tih dana se u Kijevu odrzavala i parada povodom prvog maja. Ljudi su ozraceni, nista im nije receno ... UZAS!

Uzrok svega - eksperiment ... :-( Pola Evrope je ozraceno zbog toga ... UZASNO!

Da, a regija oko Cernobilja je danas nenaseljena, mada se mogu naci ljudi koji nemaju gde da zive pa tu dolaze. Tom zemljom danas gospodare zivotinje a inace se zove "zemlja vukova".
 
Da nemas mozda neku mapu Ukrajine gde je istaknut i Cernobilj?

Gledao sam neke snimke iz grada gde su ziveli radnici iz Cernobilja,svedocenje clanova njihovih porodica i odlazak autobusa prepunih ljudi odmah nakon havarije.Zamisli,probudis se jednog jutra,i u toku dana ti kazu da brzo pokupis ono najvaznije jer zauvek odlazis iz svog grada..Grad danas deluje zaista sablasno..
 
Evo ti par zanimljivih linkova:
http://www.kiddofspeed.com/chernobyl-land-of-the-wolves/
Pod linkom "gap on the map" nacices i manju minimapu te oblasti ... Takodje, preporucujem da pregledas sve slike ... zaista je potresno sta se tamo dogodilo!

http://www.kiddofspeed.com/chernobyl-land-of-the-wolves/author.html - o autorki

Takodje, pokusaj da na youtube nadjes nesto o Cernobilju. Ja sam tamo nasao film o kojem sam ti govorio. Ja sam ostao bez reci. Malo je reci da je zalosno to sto se dogodilo tamo...

http://www.kiddofspeed.com/chernobyl-revisited/chapter2.html - nastavak ...
 
Majka Rusija:
Dobro je stari Castro reko Svijet pokazuje svoj prljavi veš ali Amerika nikada.

kako vas samo navlači ta bradata olupina. on kao pokazuje svoj prljav veš (vrlo gadna scena bi to bila :) ), svojih 800 miliona dolara i svog ŠPANSKOG lekara (iako se ceo život šatro zalaže za kubansko nezavisno zdrastvo).
pa nema većeg licemera od njega.

a ovo ne može da se poredi sa Černobilom zato što nije reaktor eksplodirao nego samo naprsao i zaustavljen je proces koji u Černobilu i dalje traje.
samo čekate da bacate drvlje i kamenje preko Atlantika, zaista neverovatno.
 
Nuklearna elektrana Cernobilj je obustavila svoj rad ...

Inace, Cernobilj na ukrajinskom znaci PELEN a postoji jedan zanimljiv stih u knjizi Otkovenja 8.11 i 8.12 ... Zbog toga Ukrajinci misle da je to mesto ukleto! Sta vi mislite?

Takodje, probajte pronaci i nesto o tzv. "crvenoj" odnosno "magicnoj" sumi na svega nekoliko stotina metara od reaktora ... ZASTRASUJUCE!
 

Back
Top