Pirati vs. Originali

Kakve CD-ove obicno kupujete?

  • Kupujem originale

  • Kupujem kopije

  • Kako kad


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

was

Primećen član
Poruka
888
Da li cete CD pre kupiti kod pirata ili original?
Sto se mene tice ako je neki domaci CD od otprilike 500 kinti, ja bih i mogao da izvojim kintu, ali ako je u pitanju neki strani (a oni su najmanje 1000 kinti) bolje mi je da za takav CD kod pirata izvojim 150-200 kinti.
 
Domaće rep diskove kupujem originale uvek! Mislim ono... skinem ih s neta prvo, poslušam, pa ako mi se svidi, i znam da ću slušati duže taj disk... kupim ga jer time odajem poštu za trud ljudima koji su se pomučili oko tih pesama!

Kontam - ako sam ja takav prema nekome, neko će biti takav prema meni! To jest, ako ikada izdam nešto voleo bih da se bar nekoliko klinaca vodi ovim mojim "pravilima" i to :)

STOP PIRATERIJI

Mislim... mene nervira kad neko sere protiv piraterije, poput nekih artista, kad je u pitanju njihov materijal... a i sami kupuju tuđe pirate... kontate me?... :)
 
Ja nemam nista protiv piraterije ali kada su u pitanju strani diskovi, jer takav originalan disk, a recimo da je izasao skoro kosta oko1500 do 2000 i vise dinara.
Za domace repere (posto samo njihove kupujem originale) mogu da se izdvoje pare, ali i ja nekada kupim neki mp.3 CD gde istovremeno dobijem oko 5 i vise CD-ova!
 
Was, slažem se sa tobom... Ja jedino strano što sam uzeo originalno je Sage Francis... njegov disk iz 2004. ili tako nešto...

Kontam... jbg... mislim poštujem ja i njihov rad i sve...

Ali moje razmišljanje o stranim originalim i počinje i završava se na činjenici da su nam ljudi sa zapada i UVALJALI REZAČE NAGONEĆI NAS NA PIRATERIJU, I SADA KADA SU SE LJUDI NAVUKLI NA TU ISTU PIRATERIJU ONI BI DA ZARAĐUJU NA TOME! Ne može tako... licemeri! :)
 
vise volim da kupim original,pogotovo od grupa koje obozavam,jer na taj nacin izrazavas postovanje prema istom...
naravno ne kupujem ih bas cesto jer su extra expensive,ali radije cu skupiti pare i kupiti original nego da odmah kupim pirat...
 
Pravim kolekciju Maiden originala, za sad imam 7 samo... kad to završim, možda počnem tako sa još nekim bendom za kojim sam baš luda... a nekada davno sam kupila i HIM original, ali sam ga poklonila ortakinji i spasla se na vreme :lol:
u suštini sve ostalo skidam sa neta...
 
Sto se mene tice... nikad ne bih kupovao pirate...
Ali... prokleti standard te tera...
Najlepse je imati album onakav kakvog su autori zamislili, sa sve knjizicom... :D
Posto sam veliki kolekcionar i obozavalac muzike... trebalo bi mi punooooooooooo para da upotpunim svoju kolekciju... :cry:
 

Back
Top