PROBLEM SA FORMATIRANJEM i INSTALACIJOM windowsa.

Pirat

Zainteresovan član
Poruka
344
Imam jedan veliki problem.Na kompjuteru imam 2 windowsa.
XP, i 98.

win 98 je na c: discu a
win XP je na d: discu
e; disc mi je za igrice, programe i ostalo.

Ja sam instalirao win. xp tako da sam ubacio instal cd, u win 98, in krenuo setup...Sve je bilo ok, do danas kad sam skužio da netrebam win 98.
I ubacio zagonsku disketu.
kad sam napiso :

format c: mi je računar izpiso:

Format not supported on drive c: format terminated

kad sam htjeo formatirati e: mi je napiso

format e: cannot format a network drive.


šta da napravim?


(zanima me dali se može windows 98 formatirati kada si u program windows in kako????)

MOLIO BIH DA MI ODGOVORITE BRZO JER SAM JAKO ZABRINJEN ZBOG TOGA!
 
Instaliraj program partition magic 8 ili 7 i sa njim napravi dve diskete,ne secam se kako se zove opcija,snacices se,uglavnom PM napravi dve diskete sa kojih ces pokrenuti program kad budes restartovao komp i u biosu stavis frst boot:floppy pa odatle i formatiraj particiju koju zelis.
Moze i Fdisk.

Nikad nisam cuo da je neko iz windowsa formatirao doticni.
 
Zar nije jednostavnije blago restartovati komp,pa pri pocetku dizanja stisnuti delete,uci u BIOS i u biosu staviti kao First Boot Device-Floppy disk(ako vec nije tako namesteno),ubaciti system disketu,restartovati komp,i kad izadje boot screen izabrati opciju 1-(bla bla with cd rom support)i kad se sve sredi samo uc`ukas format C: ili koju vec particiju hoces da formatirash a jasamsesmoriokucajuciovojerpredpostavljamdavecinaznakakodaformatiradisk........pa bar,velika vecina... :shock:
 
Pa ja sam napravio tako:


Kad sam upalio comp. pritisnio F8,
floppy......
sa podporom cd-roma....
i onda sam napiso...

format c: (al ne mogu da to napravim jer mi comp.
napiše:
Format not supported on drive c: format terminated

ili kad sam napiso:

format e: format e: cannot format a network drive.


///////////////////////////////////////////////////

Da nije virus ili nešto???


(al meni neide u glavu da sam to prije mijesec dana napravio normalno, brez problema)

:(
 
VooDoo:
E deco, deco :D , sreca pa se smaram ovde na poslu inace bi pustio ovog ovde moderatora da malo kuca al eto samram se pa reko da ubijem vreme.

Elem, Covo pokusaj ovako. Podignes Xp (ako mozes) i iskoporas sve vazne fajlove sa C: i D: na E particiju. Onda u biosu namestis da ti se sytem dize sa Cd-a i ubacis instalacioni disk Xp-a. Kad dodjes do disk manager-a obrises particiju C: na kojoj ti je Win98 i obrises particiju D: na kojij ti je Xp i onda lepo ponovi kreiras particije jednu ili dve po zelji i instaliras samo WinXp.

p.s. budi pazljiv da ne obrises E particiju na kojoj ti je Backup fajlova.
Ako si razumeo kreni a ako nisi pitaj, da znam sta jos treba da dokuckam.

srecno!!!




Gle sve bi bilo ok, kada bi ja to mogao napraviti u biosu, da stiščem bilo šta ništa se ne napravi,,,kao da ima kakvu blokadu,

Sta da napravim???

<<<<ako riješim taj problem rješit ču i problem sa formatiranjem i instalaciom win.>>>>>
 
E deco, deco :D , sreca pa se smaram ovde na poslu inace bi pustio ovog ovde moderatora da malo kuca al eto samram se pa reko da ubijem vreme.

Elem, Covo pokusaj ovako. Podignes Xp (ako mozes) i iskoporas sve vazne fajlove sa C: i D: na E particiju. Onda u biosu namestis da ti se sytem dize sa Cd-a i ubacis instalacioni disk Xp-a. Kad dodjes do disk manager-a obrises particiju C: na kojoj ti je Win98 i obrises particiju D: na kojij ti je Xp i onda lepo ponovi kreiras particije jednu ili dve po zelji i instaliras samo WinXp.

p.s. budi pazljiv da ne obrises E particiju na kojoj ti je Backup fajlova.
p.s.2. nesto da naucis - win98 radi na fat32 nacinu particionisanja a WinXp na NTFS (to je ono sto je pominjao gore navedeni Incognito). Win98 ne moze da vidi NTFS particiju dok System koji radi na NTFS particiji kao sto je winxp Moze da vidi fat32 particiju.

Ako si razumeo kreni a ako nisi pitaj, da znam sta jos treba da dokuckam.

srecno!!!


s' postovanjem Ja 8)
 
Pirat:
VooDoo:
E deco, deco :D , sreca pa se smaram ovde na poslu inace bi pustio ovog ovde moderatora da malo kuca al eto samram se pa reko da ubijem vreme.

Elem, Covo pokusaj ovako. Podignes Xp (ako mozes) i iskoporas sve vazne fajlove sa C: i D: na E particiju. Onda u biosu namestis da ti se sytem dize sa Cd-a i ubacis instalacioni disk Xp-a. Kad dodjes do disk manager-a obrises particiju C: na kojoj ti je Win98 i obrises particiju D: na kojij ti je Xp i onda lepo ponovi kreiras particije jednu ili dve po zelji i instaliras samo WinXp.

p.s. budi pazljiv da ne obrises E particiju na kojoj ti je Backup fajlova.
Ako si razumeo kreni a ako nisi pitaj, da znam sta jos treba da dokuckam.

srecno!!!




Gle sve bi bilo ok, kada bi ja to mogao napraviti u biosu, da stiščem bilo šta ništa se ne napravi,,,kao da ima kakvu blokadu,

Sta da napravim???

<<<<ako riješim taj problem rješit ču i problem sa formatiranjem i instalaciom win.>>>>>
 
Elem momce prati sledece korake:

Kad upalis masinu stisnes "del" i udjes u bios tamo imas stavku first boot device, second boot device, third boot device. U biosu menjas stavke tako sto stiskas tastere "page up" i "page down" ili stisnes "enter" pa pnda strelicom zeljeni uredjaj.

p.s. Ako ti nije tesko javi koji bios imas i daj mail pa cu ti nametim u wordu lepo sa crtezima sta i gde treba da radis, i da ti posaljem na mail.

p.s.2 naravno to te kosta 2 piva :evil: :wink: salim se naravno

s' postovanjem JA 8)
 

Back
Top