Bridget Jones
Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Bridget Jones

Primećen član
    Učlanjen
    22.05.2003.
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Bridget Jones

Da li ste citali ove knjige (ima ih dve)??? Ili mozda gledali film?Sta vam se vishe dopalo??
    Meni je knjiga fenomenalna..kao i nastavak...i toplo preporucujem

lulu
    Guest

Podrazumevano

svidela mi se i knjiga (prvi deo) a i film, i to mnogo.

grofica
    Guest

Podrazumevano divna je i duhovita

Gledala sam film, a drugi deo knjige procitala. Cim uhvatim vremena, moracu procitati i prvi deo.
    Dopala mi se knjiga, a film bas i nisam shvatila do kraja, tj. svaku foru. Neobican humor za jednu Britansku spisateljicu. Sve u svemu, citajte i uzivajte!!! :wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.05.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: Bridget Jones...

Citat Original postavio JaH_G|rL
    Da li ste citali ove knjige (ima ih dve)??? Ili mozda gledali film?Sta vam se vishe dopalo??
    Meni je knjiga fenomenalna..kao i nastavak...i toplo preporucujem
    ja mislim da je uopste glupo pitati sta je bolje knjigA ili film, kada je uvek bolja knjig, barem meni...narocito kad je film radjen po knjizi...uvek mora nesto da se izbaci, nesto da se skrati...na kraju sve ispadne osakaceno...a i desi se da neki glumci ne shvate dobro svoju ulogu pa ona ispadne potpuno drugacija nego kakva je po meni trebala da bude.
    dnevnik BJ je sasvim dobro uradjen i kao film i renee je to super izvela, ali ipak je kniga bolja

Početnik
    Učlanjen
    25.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Dnevnik B.J

Duhovita a opet suvise stvarna , B.J pravi vecitu zensku gresku , izmedju pravog i pogresnog odabira pogresnog , bar na pocetku ...

Zainteresovan član Nana (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

nisam gledala film. Nikad ga ne snime kako sam ja zamislila, pa se razocaram.
    Prva knjiga je OK,ali je druga komercijala

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

Odlicni i veoma zabavno stivo...cita se u dahu, i ako je komercijala bolje to nego luzeri Nikqa hOrnbija....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Bridget Jones

Ma sta tu ima da se prica! Ako se nadjes u bedaku, iznervira te mama, ostavi momak, ne uspe ti frizura ili si jednostavno ubedjena " da bas niko na ovom svetu nije usamljen kao ja.." - uzmes knjigu o Bridget, narocito onu drugu " Na ivici razuma " ismejes se do suza, i posle toga je ceo svet lep.

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

Meni se kod Brižet sviđa što nikada ili vrlo retko očajava, i što ima seksualne fantazije u najnezgodnioje vreme na najnezgodnijem mestu.......Uopste, projekcije zamisljenih (neverovatnih) događaja vezanih za Slivera su potpuno neverovatne. I smešne do suza......

MA DA
    Guest

Podrazumevano NE SLAZEM SE

Citat Original postavio Betty
    Odlicni i veoma zabavno stivo...cita se u dahu, i ako je komercijala bolje to nego luzeri Nikqa hOrnbija....
    BETTY, OVOG PUTA SE NE SLAZEM SA TOBOM.
    PRE SVEGA, KNJIGA DNEVNIK B.DZ. MI JE PRILICNO DOSADNA I KAO STO TI NISI MOGLA DA SHVATIS MANOV CAROBNI BREG, IZVINJAVAM SE LJUBITELJIMA KNJIZEVNOSTI NA POREDJENJU, JA NISAM MOGLA DA SHVATIM STA JE PISAC OVOG POPULARNOG DNEVNIKA HTEO DA KAZE. ODNOSNO, KNJIGA MI JE MAKSIMALNO DOSADNA. NIK HORNBI JE IPAK MALO BOLJI PISAC, MADA JE MOJE MISLJENJE DA SU SVE TO TRENUTNI TURBO PISCI. IPAK, HORNBIJA MOGU DA CITAM, A FILM SVE O DECAKU JE SJAJAN.

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

Hornbijevi junaci su muškarci-luzeri koji sa 30 godina nemaju posao niti znaju šta hoće, opsednuti fudbalom, i muzikom. "Dnevnik...." je namenjen ženama, za zabavu, podršku i zajedništvo. Ako te zanimaju stvarni dometi engleskih pisaca, pa recimo da je to nova generacija iako imaju oko 40, pogledaj čuvenu antologiju Nika Hornbija "Razgovor sa anđelom", izdavač Plato. Ima tu i Melise Benk, i svačega. Nekih 12 pisaca okupljenih sa po jednom kratkom pričom, u humane svrhe - podizanje škole za decu ometenu u razvoju (kao sinčić Nika Hornbija). nI jedan ni drugi autor u svojim roamnima ne pretenduju na neko preteranodubokoumlje, ali o Helen Filding ipak može da se razgovara jer iam o čemu. Hornbijev "haj fideliti", blago rečeno, succks.Poz.

MA DA
    Guest

Podrazumevano

JA O HELEN FILDING NE BIH IMALA STA DA RAZGOVARAM, ALI OCIGLEDNO JE DA MNOGI IMAJU. I TO JE O.K. MISLIM, MNOGI RAZGOVARAJU I O VESNI RADUSINOVIC I NJENIM DELIMA.
    BETTY, TI GOVORIS O JUNACIMA I RADNJI HORNBIJEVIH KNJIGA, PRE SVEGA PISES O TOME. OBZIROM DA STUDIRAS KNJIZEVNOST, JA KAO LAIK MOGU DA ZAKLJUCIM DA SE TU NESTO NE SLAZE. RAZUMEM KRITIKE NA RACUN NEKOG PISCA, ALI DA KRITIKE BUDU USMERENE NA STIL PISANJA, RECNIK, FRAZE....NIKAKO AKCENAT NA JUNAKE. LUZERI...PA ZAR REMARKOVI JUNACI NISU TAKODJE LUZERI. A SINGEROVI...PA TOLIKO SJAJNIH DELA NEMA GLAVNOG JUNAKA.

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

pa da, ali i ana karenjina je luzer i nervira me. Što da ne razgovaramo o umetnikovom odabiru teme i o perspektivi z koje piše? Tu se krije i implicitni stva autora......

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

implicitni stav autora, Lilit uključi se.

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

Plus još nešto - Nik Hornbi NIKAKO NIJE LOŠ PISAC, samo ga ja ne volim.

MA DA
    Guest

Podrazumevano

COOL.
    SLOZILE SMO SE. NI HELEN F. NIJE LOS PISAC, ALI JE NE VOLIM. MOZDA PROMENIM MISLJENJE AKO NAPISE JOS NEKU KNJIGU. I NJENA JUNAKINJA JE TOTALNI PATETICNI LUZER. ANA KARENJINA JE ZA NJU VESELA GOSPODJA, PUNA OPTIMIZMA.

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

???

MA DA
    Guest

Podrazumevano

Aktivan član winnetou (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2004.
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

"Hornbijevi junaci su muškarci-luzeri koji sa 30 godina nemaju posao niti znaju šta hoće, opsednuti fudbalom, i muzikom"

cek, cek, a sta je bridzet?? bridzet je zena koja ima sto godina, a razmislja kao neki klinci (tj. mi)
    ova knjiga je skroz za tinejdzere, a ne za odrasle osobe, iako je glavni lik odrastao (po godinama, ne po mozgu)!!
    bridzet je glupa, pisac nema nikakvu poruku, jos i kao pise "kao kad se srbi i muslimani kolju" ma daaaaaaaaj........ mozda je sve to smesno, ali na malo primitivan nacin..
    knjiga je komercijala..

Slične teme

1. Indiana Jones?
    Autor Saniyela u forumu Akcione igre
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.08.2008., 21:31

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •