Kušner - Mi smo vam prijatelji...

Poruka
5.892
Bernar Kušner, svi bi trebali znati o kome se radi, je usred Beograda očitao bukvicu o nekim, za mene, sasvim neverovatnim "diplomatsko-istorijsko-pravnim" akrobacijama. Naime, čovek se posipa pepelom u maniru popularnog "suočavanja s prošlošću", ali BEZ POSLEDICA, NARAVNO, tako da, eto, nakon Albanaca-žrtava, dolaskom UNMIK-a i kompanije - Srbi su postali žrtve, pa, krivi smo, eto, baš nam je žao, 'ebi ga, desilo se šta sad... :roll: Potom je brže-bolje prešao na "expertizu" statusa Kosova, u stilu, možda izmislimo neki novi model (između nezavisnosti i u sastavu Srbije), a novi model je - dve nezavisne države koje će u isto vreme ući u EU :shock: :shock: :shock:

Ah, da, naslov teme - ceo vek smo vam prijatelji, o tome bi trebali (Srbi) da povedu računa... :shock:

Nešto mi ta reč "prijatelji" počela da vonja...Te Ameri nam prijatelji, te Englezi, te Nemci, a evo ih i stari prijatelji Frančezi...Doduše, i Ruje nam se nameću sa prijateljstvom, ali nam bar ne "objašnjavaju" kako nam čine dobro aminujući nezavisnost Kosova.
 
Ma ja misli da su ti iz EU totalni debili...ni oni sami ne znaju shta s Kosovom da rade....chak i da im sve teche ko po loju s tom prichicom o nezavisnosti...il su toliko glupi....ili nisu al ne zele da vide da sami sebi rezu grkljan.Pravi cirkus ce nastupiti tek kad se ova situacija reshi..ovako il onako.
 
Enfroz2891.:
Ma ja misli da su ti iz EU totalni debili...ni oni sami ne znaju shta s Kosovom da rade....chak i da im sve teche ko po loju s tom prichicom o nezavisnosti...il su toliko glupi....ili nisu al ne zele da vide da sami sebi rezu grkljan.Pravi cirkus ce nastupiti tek kad se ova situacija reshi..ovako il onako.

Pa, i jesu debili, kanda...Dok se trpaju doloresi sve se može, al' kad pukne ispred svoje kuće 'ebeš pare, kasno je.
Ko je lud da poveruje u priču o presedanu?
Kada ne bi bilo "slučaja Kosovo", na pr. da je reč o R.Srpskoj, isto bi se desilo...Ne bi bio presedan.

EU želi da preuzme Kosovo od Amera i zato im se žuri da se reši ova situacija, ali uzimajući stvari u svoje ruke, mislim da naivno veruju kako će imati i kontrolu nad ovim delom Evrope.

EU čekaju mnogo veći zalogaji od Kosova, na pr. Turska, koja je američki igrač, kao i Albanci. Oni im nikada neće biti verni kao Amerima.

Šta ono reče čo'ek - mi smo vam prijatelji? :lol:
 
Ma Albanci ce i Amerikancima biti "prijaltelji" ko shto su bili i Titu.
Mogu da se obrishu s takvim prijateljstvom.
EU ce samo da baci josh koju miljardu na Kosovo,u nadi da ce to da ih civilizujje.Od toga ce pola da pokradu ovi narko bosovi albanski koji vladaju Kosovom a drugu polovinu Umnik lopovi na terenu....a narod ce i dalje ziveti u bedi.I onda ce se valjda opametiti...
 
Enfroz2891.:
Ma ja misli da su ti iz EU totalni debili...ni oni sami ne znaju shta s Kosovom da rade....chak i da im sve teche ko po loju s tom prichicom o nezavisnosti...il su toliko glupi....ili nisu al ne zele da vide da sami sebi rezu grkljan.Pravi cirkus ce nastupiti tek kad se ova situacija reshi..ovako il onako.


pa moraju da budu debili kad o kosovu vode brigu petorazredni poltichari koji blage veze nemaju s mozgom a kamoli sa politikom i mogu u briselu da budu samo best boys.... ili coffee gays...

kad se situacija "reshi" :) pochinje... ono shto se sprema vec duzhe vreme...
 
Ja lično i poštujem i cenim Francuze, žao mi je što sa tom nacijom nemamo najtešnje odnose. Možda su nam nekada davno bili prijatelji, danas sigurno to nisu. Kušner je naravno u maniru diplomate odgovarao na ona pitanja koja su mu odgovara, na ona koja nisu, prosipao je neke budalaštine. Nije me ni sa jednom rečju uverio da je nezavisno Kosovo jedino rešenje i time pokazao da nemaju ideju, strategiju ili bilo šta za njega, ako ne prođe rezolucija u UN. Prosto su se uvukli u nešto šta im nije bilo potrebno i sada kusaju.
 
Архангел:
Bernar Kušner, svi bi trebali znati o kome se radi, je usred Beograda očitao bukvicu o nekim, za mene, sasvim neverovatnim "diplomatsko-istorijsko-pravnim" akrobacijama. Naime, čovek se posipa pepelom u maniru popularnog "suočavanja s prošlošću", ali BEZ POSLEDICA, NARAVNO, tako da, eto, nakon Albanaca-žrtava, dolaskom UNMIK-a i kompanije - Srbi su postali žrtve, pa, krivi smo, eto, baš nam je žao, 'ebi ga, desilo se šta sad... :roll: Potom je brže-bolje prešao na "expertizu" statusa Kosova, u stilu, možda izmislimo neki novi model (između nezavisnosti i u sastavu Srbije), a novi model je - dve nezavisne države koje će u isto vreme ući u EU :shock: :shock: :shock:

Ah, da, naslov teme - ceo vek smo vam prijatelji, o tome bi trebali (Srbi) da povedu računa... :shock:

Nešto mi ta reč "prijatelji" počela da vonja...Te Ameri nam prijatelji, te Englezi, te Nemci, a evo ih i stari prijatelji Frančezi...Doduše, i Ruje nam se nameću sa prijateljstvom, ali nam bar ne "objašnjavaju" kako nam čine dobro aminujući nezavisnost Kosova.
Ti jos nisi ukapirao zasto je ceo civilizovani svet bio protiv nas. Ti jos pojma nemas zasto je njihov stav takav. To se uci u osnovnoj skoli decko. Ajd nazad u 3. razred ;)
 
filatelista:
Ja lično i poštujem i cenim Francuze, žao mi je što sa tom nacijom nemamo najtešnje odnose. Možda su nam nekada davno bili prijatelji, danas sigurno to nisu. Kušner je naravno u maniru diplomate odgovarao na ona pitanja koja su mu odgovara, na ona koja nisu, prosipao je neke budalaštine. Nije me ni sa jednom rečju uverio da je nezavisno Kosovo jedino rešenje i time pokazao da nemaju ideju, strategiju ili bilo šta za njega, ako ne prođe rezolucija u UN. Prosto su se uvukli u nešto šta im nije bilo potrebno i sada kusaju.

Fili, nije reč o poštovanju Francuza, reč je o "trendu" prosipanja neverovatnih mudrolija, kao što si i sam zapazio...To sa diplomatijom ima veze taman k'o i Čeda...Ako si ga gledao/slušao na B92, pa ono je biser za medalju!
 
Enfroz2891.:
Ma ja misli da su ti iz EU totalni debili...ni oni sami ne znaju shta s Kosovom da rade....chak i da im sve teche ko po loju s tom prichicom o nezavisnosti...il su toliko glupi....ili nisu al ne zele da vide da sami sebi rezu grkljan.Pravi cirkus ce nastupiti tek kad se ova situacija reshi..ovako il onako.
Treba ti da ides i da im objasnis kako treba da rade. Takvog pametnog coveka ne mogu da ne saslusaju ;)
 
Архангел:
Fili, nije reč o poštovanju Francuza, reč je o "trendu" prosipanja neverovatnih mudrolija, kao što si i sam zapazio...To sa diplomatijom ima veze taman k'o i Čeda...Ako si ga gledao/slušao na B92, pa ono je biser za medalju!
Gledao sam i slusao taj intervju. Covek odlicno prica. Sada sto ti ne razumes kako moderan svet funkcionise je tvoj veliki proble. Ne vidis sustinu. Ili neces da vidis zato sto ti ne odgovara.
 
Архангел:
Fili, nije reč o poštovanju Francuza, reč je o "trendu" prosipanja neverovatnih mudrolija, kao što si i sam zapazio...To sa diplomatijom ima veze taman k'o i Čeda...Ako si ga gledao/slušao na B92, pa ono je biser za medalju!
znam, to je u principu, pitaj me, ali odgovora nemam. Onaj odgovor šta Tačija i Čekua prisiljava za ozbiljne pregovore kad je posle neuspeha Ahtisarijev plan tako smešan da nemam reči, zahebo je i glupog Polta.
 
Enfroz2891.:
Ma Albanci ce i Amerikancima biti "prijaltelji" ko shto su bili i Titu.
Mogu da se obrishu s takvim prijateljstvom.
EU ce samo da baci josh koju miljardu na Kosovo,u nadi da ce to da ih civilizujje.Od toga ce pola da pokradu ovi narko bosovi albanski koji vladaju Kosovom a drugu polovinu Umnik lopovi na terenu....a narod ce i dalje ziveti u bedi.I onda ce se valjda opametiti...

Albance ceka sudbina Iracana i drugih americkih "prijatelja". U roku od najkasnije 20-ak godina isti ti Ameri ce zbrisati siptare sa lica zemlje (ako tada jos budu sila broj 1 ako ne zbrisacemo ih mi)
 
Mislim da je visse nego ochigledno da od raspada SFRJ do danas gradjani Srbije trpe strassno velike posledice/pritiske. Znachi, kobajagi je problem bio Milosevicc, pa drusstveno-politichko-ekonomsko uredjenje, sada Kosovo, a uveren sam 100 % da kada ono bude reseno, pojavice se sledecci problem. E, sad, nismo ni mi bas cveccke, ali u svakom sluchaju ima mnogo lossijih od nas, a prema njima se primenjuju, sto je danas popularno recci drugi standardi. U duhu te i takve politike treba gledati i danassnju politichku garnituru na vlasti u Francuskoj.
 
filatelista:
znam, to je u principu, pitaj me, ali odgovora nemam. Onaj odgovor šta Tačija i Čekua prisiljava za ozbiljne pregovore kad je posle neuspeha Ahtisarijev plan tako smešan da nemam reči, zahebo je i glupog Polta.

Ne znam ko je, pre izvesnog vremena, to rekao, ali otprilike glasi - da li oni (west) stvarno misle da mi (Serbs) padamo na patetiku...Kušner se idealno uklopio sa nespretnim aluzijama na srpsko-francusko prijateljstvo...Zamal' nisam zaplakao. :lol:
 

Back
Top