nase RV 1999
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: nase RV 1999

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano nase RV 1999

Da li postoji sajt na kome se mogu pronaci podaci o nasoj avijaciji (sastav, TT karakteristike, dejstva,...(

Obećava
    Učlanjen
    24.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Re: nase RV 1999

Generalno sve to otprilike znamo.
    Nista posebno nasa PVO nije uradila kao i sto smo pretpostavljali pre rata. Nazovimo ga tako.
    Mada ja vise volim da ga zovem VELIKA VOJNA VEZBA NATO-a.
    Najvise 5 aviona smo oborili a jedan broj lakse ili teze ostetili. Nista vise. Par krstarecih raketa i nijedan helikopter. Patriotizam je lep ali budimo objektivni. Mada to nije lako. Ali sta je tu je. Pukli smo.

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa vidim da nisi procitao moje pitanje!!
    Sto se tice ucinka, raspitaj se malo bolje kod ljudi koji poznaju materiju, suvise lako donosis pogresne zakljucke!!!

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

heh ucinak....
    americki helikopteri se nesmetano spustaju na Avalu, a ti govoris o ucinku....
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Aktivan član
    Učlanjen
    18.07.2006.
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio off_martin
    Generalno sve to otprilike znamo.
    Nista posebno nasa PVO nije uradila kao i sto smo pretpostavljali pre rata. Nazovimo ga tako.
    Mada ja vise volim da ga zovem VELIKA VOJNA VEZBA NATO-a.
    Najvise 5 aviona smo oborili a jedan broj lakse ili teze ostetili. Nista vise. Par krstarecih raketa i nijedan helikopter. Patriotizam je lep ali budimo objektivni. Mada to nije lako. Ali sta je tu je. Pukli smo.
    SAMO ... ? pa to znaci da smo vise mi njima oborili aviona nego oni nama unistili tenkova... ! :-)

Zainteresovan član Boba-No1 (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio posmatrac2
    Sto se tice ucinka, raspitaj se malo bolje kod ljudi koji poznaju materiju, suvise lako donosis pogresne zakljucke!!!
    Ne vredi, ja sam o tome ranije pričao, ali ne vredi, nadam se da će doći vreme kad će javnost malo više toga saznati, ja nemogu nikoga ubeđivati da u nešta veruje, samo znam gde sam bio, šta sam video i šta je snimljeno, kao što rekoh nadam se da će i to biti obelodanjeno. I da ne dođe do zablude, ne, nismo ih razbili, ali smo imali mnogo veći učinak.
    Što se tiče sajta, ja mislim da je ovo jedini-
    http://www.204lap.net/
    U blizini sam...

Obećava
    Učlanjen
    24.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Procitao sam tvoje cenjeno pitanje.
    Dugo sam se vremena bavio proucavanjem tog rata tako da sam vrlo dobro upucen u materiju.
    Evo precizno o ucinku nase slavne slavne PVO. Ovako: Oborenih :
    1 F-16
    1 F-117
    1 AV-8B ( pao u jadran - pilot spasen )
    1 A-10 ( nedokazano plus jedan tesko ostecen sleteo u makedoniju )
    1 Avion izgubili Nemci
    1 Avion izgubili Francuzi

Nesto krstarećih raketa i Bespilotnih letelica
    Nijedan helikopter.
    A vi mislite sta god zelite, to neće promeniti istinu koja je za nas tako crna.
    Pozdrav svima.

Obećava
    Učlanjen
    24.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Druga bi prica bila naravno da smo imali S-300 V, Buk, Tor, Tungusku.
    Ali SA-3, SA-6, i ostali zastareli koje smo imali nisu nista mogli. To se znalo i pre rata.
    Međutim ko ima nesto novo o tom ratu, nove dokaze, podatke ili slike samo napred bas me interesuje.

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvala Bobo!!! Ne bi bilo lose da su dali malo vise podataka o naoruzanju koje nose ovi avioni, kakve radare imaju ugradjene, itd, Sto se tice ucinka 99, nije lako objasniti onome ko nije direktno ucestvovao! Zatim treba imati u vidu i sta je ostalo neosteceno posle takvog unistavanja 78 dana. Pozdrav iz Indjije!!

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    heh ucinak....
    americki helikopteri se nesmetano spustaju na Avalu, a ti govoris o ucinku....
    odakle ti taj biser?? I nemoj samo da mi kazes kako si ti gledao svojim ocima!!

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

odakle ti taj biser?? I nemoj samo da mi kazes kako si ti gledao svojim ocima!!
    da li znas kkavu ulogu su imali radio amateri u tom ratu?
    e, odatle mi taj biser.
    i ne samo apac, vec i jos jedan helikopter koji se spustio, postojao na zemlji i otisao.
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Obećava
    Učlanjen
    24.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Nista me nebi cudilo da su i to radeli. A sta smo im mogli? NIsta.
    Sto se mene tice a znajuci celokupne mogucnosti Nato-a i mogućnosti nase vojske ja u to potpuno verujem i to je potpuno moguce.
    Obersturmfuehrer pozdrav.

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

e, odatle mi taj biser.
    i ne samo apac, vec i jos jedan helikopter koji se spustio, postojao na zemlji i otisao.
    slucajno znam kakvu su ulogu imali!! Cak su i Amerikanci posle 1999-e poceli ponovo da aktiviraju mrezu VOST-ova (vizuelna osmatracka stanica) u Americi iako je taj nacin javljanja skoro potpuno bio napusten!!! Kod nas su imali ogroman znacaj, medjutim, uzmi u obzir da su to ljudi koji nisu imali uvek neko veliko pred znanje i da je bilo dosta situacija kada u panici nisu prepoznavali ni nase avione i helikoptere!! Mozda si i u pravu, ali mi neverovatno zvuci da su to uspeli da izvedu i da pobegnu, pa oko Beograda je bilo toliko sistema za ispaljivanje sa ramena (strela, igla,..) da zvuci neverovatno. Pogotovo ako znas da su jako brinuli za svoje Apace i da general Klark nije uspeo da dobije do kraja rata zvanicnu dozvolu da ih upotrebi u akcijama, iako ih je stacionirao u Albaniji i Makedoniji (24 komada)!! Nemoj mi zameriti, to je samo moj stav, ko zna sta je tacno!! POZDRAV i hvala sto si se ukljucio!!!

Primećen član
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

U listu dodajte i jedan Mirage 2000 oboren sa PČ175 u l. Zelenika

Aktivan član
    Učlanjen
    29.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

e, odatle mi taj biser.
    jesu li izvlacili pilota?
    Poslednji put ažurirao/la puzzled : 15.07.2007. u 19:56

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

slucajno znam kakvu su ulogu imali!! Cak su i Amerikanci posle 1999-e poceli ponovo da aktiviraju mrezu VOST-ova (vizuelna osmatracka stanica) u Americi iako je taj nacin javljanja skoro potpuno bio napusten!!! Kod nas su imali ogroman znacaj, medjutim, uzmi u obzir da su to ljudi koji nisu imali uvek neko veliko pred znanje i da je bilo dosta situacija kada u panici nisu prepoznavali ni nase avione i helikoptere!! Mozda si i u pravu, ali mi neverovatno zvuci da su to uspeli da izvedu i da pobegnu, pa oko Beograda je bilo toliko sistema za ispaljivanje sa ramena (strela, igla,..) da zvuci neverovatno. Pogotovo ako znas da su jako brinuli za svoje Apace i da general Klark nije uspeo da dobije do kraja rata zvanicnu dozvolu da ih upotrebi u akcijama, iako ih je stacionirao u Albaniji i Makedoniji (24 komada)!! Nemoj mi zameriti, to je samo moj stav, ko zna sta je tacno!! POZDRAV i hvala sto si se ukljucio!!!
    ceo taj dogadjaj je trajao 20-30 minuta, i u prvom momentu oni koji su to direktno gledali nisu znali o cijem se helikopteru radi. od strane vojske je ubrzo potvrdjeno da helikopter nije nas, a malo kasnije i da je apac. onda mu se pridruzio jos jedan, "veliki", spustio se na zemlju, malo se zadrzao i onda su obojica otisli.

sta su radili - nemam pojma, ali lici mi na izvlacenje pilota...

Obećava
    Učlanjen
    24.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Zanimljivo.
    A koja je tacno lokacija u pitanju? I ko je utvrdio da se radi o Apacu?
    Strucnjak ili laik. Posto su njima svi helikopteri Apaci. U tim akcijama spasavanja ne idu apaci pa me bas interesuje.

Obećava !ACHTUNG! (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Exclamation Re: nase RV 1999

Ovaj, do Beograda ima dosta da se leti, osim ako se nije teleportovao na Avalu...Što me ne bi čudilo.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Zanimljivo.
    A koja je tacno lokacija u pitanju? I ko je utvrdio da se radi o Apacu?
    Strucnjak ili laik. Posto su njima svi helikopteri Apaci. U tim akcijama spasavanja ne idu apaci pa me bas interesuje.
    ne znam, prenosim samo ono sa sam slusao.
    prvo je uocen helikopter, a onda je covek koji je ocigledno bio zaduzen za komunikaciju sa vojskom javio da je helikopter "neprijateljski, najverovatnije apac, koji je tesko naoruzan, ne otvarati vatru", to ne otvarti vatru je naglasio posto se nekolicina raspomamila da ga obore.

Početnik
    Učlanjen
    01.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Prilicno je nelogicno da helikopter tipa Apac ide sam, u zonu oko Beograda i da se jos spusta.
    Ipak je to jurisnu helikopter za unistavanje oklopnih jedinica i to kao predhodnica kopnenih trupa.
    Obzirom da iz pravca Hrvatske ili Madjarske nije bilo koncentracije kopnenih jedinica, da je Beograd daleko od granice i da se Apac navodno spustio govori da taj izvor mozes da precrtas i sto se tice drugih podataka.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio hijena
    Prilicno je nelogicno da helikopter tipa Apac ide sam, u zonu oko Beograda i da se jos spusta.
    Ipak je to jurisnu helikopter za unistavanje oklopnih jedinica i to kao predhodnica kopnenih trupa.
    Obzirom da iz pravca Hrvatske ili Madjarske nije bilo koncentracije kopnenih jedinica, da je Beograd daleko od granice i da se Apac navodno spustio govori da taj izvor mozes da precrtas i sto se tice drugih podataka.
    neverovatno kako ljudi citaju, ali ne razumeju napisano, gde je on rekao da se apac spustio???
    moguce da je bio pratnja helikoptera za evakuaciju, mada mi avala zvuci suvise duboku u teritoriji

Primećen član
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Ma jeste ljudi... tako su pojedinci videli i podmornicu na Dunavu... ozbiljno... dešava se od previše alkohola i opijata..

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mada, mogao bih se zakleti da onaj stvarno zavrsi u Budjanovcima !!!

Aktivan član
    Učlanjen
    18.07.2006.
    Reputaciona moć
    58

Procitao sam tvoje cenjeno pitanje.
    Dugo sam se vremena bavio proucavanjem tog rata tako da sam vrlo dobro upucen u materiju.
    Evo precizno o ucinku nase slavne slavne PVO. Ovako: Oborenih :
    1 F-16
    1 F-117
    1 AV-8B ( pao u jadran - pilot spasen )
    1 A-10 ( nedokazano plus jedan tesko ostecen sleteo u makedoniju )
    1 Avion izgubili Nemci
    1 Avion izgubili Francu.
    a oces da ti ja sada kazem koji je ucinak nato avijacije po nasim baterijama topova i minobacaca koji su radili 24 sata dnevno kod pastrika , a ovi gore navedeni ih isto toliko vremena dnevno trazili ? ili oces ucinak slavne nato avijacije po nasim angazovanim oklopnim snagama ? dakle onima koji nisu bili sakriveni pod plastovima sena, vec uvedeni u borbu ? e to je mizeran ucinak, i ravan je 0 ! a ta nato avijacija je toliko dobar posao obavila na kosovu, da su odma posle tog rata posmenjivali 70setak oficira , sto oterali u penziju sto degradirali ! pa i klark je leteo... toliko o njihovim uspesima !

Aktivan član
    Učlanjen
    18.07.2006.
    Reputaciona moć
    58

ne znam, prenosim samo ono sa sam slusao.
    prvo je uocen helikopter, a onda je covek koji je ocigledno bio zaduzen za komunikaciju sa vojskom javio da je helikopter "neprijateljski, najverovatnije apac, koji je tesko naoruzan, ne otvarati vatru", to ne otvarti vatru je naglasio posto se nekolicina raspomamila da ga obore.
    u americi godisnje 12 000 ljudi uoci svemirski bro , ili ti leteci tanjir ... toliko o tome ! a o spustanju apaca, da spustili su se neki u albaniji, ali na krov !

Slične teme

1. Obaranje F16 1999
    Autor Mikajlo_Vukovic u forumu Avijacija
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 28.02.2008., 01:34
  2. Ко је победио 1999.
    Autor untouchable u forumu Politika
    Odgovora: 95
    Poslednja poruka: 20.06.2006., 02:49
  3. bez nase crkve nema ni nase drzave
    Autor vispak u forumu Politika
    Odgovora: 25