GPRS modem
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: GPRS modem

Početnik
    Učlanjen
    04.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano GPRS modem

Da li neko koristi GPRS modem ?!!

Primećen član
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: GPRS modem

Citat Original postavio MisaR

Batice znas li ti sta je uopste GPRS?

Guest

Citat Original postavio strani placenik

Batice, ja znam nesto, hteo bih da znam vise, a da li ti znas nesto???? :wink:

Primećen član
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Anonymous
    Citat Original postavio strani placenik

Batice, ja znam nesto, hteo bih da znam vise, a da li ti znas nesto???? :wink:
    Nisam imao vremena u medjuvremenu...
    GPRS - General Purpose Radio Servis. Ako, kao sto kazes, nesto znas o njemu sigurno znas kakva je njegova razlika u odnosu na GSM i UMTS, koja mu je primena i gde se primenjuje. Ne ocekujem da znas njegove protokole i ostale tehnicke sitnice. Ako si svestan da se koristi u mobilnoj telefoniji 2.5 generacije kako mozes pitati za GPRS modem? To je kao da trazis televizor koji ima samo teletekst, a ne i sliku!!!!!

Početnik
    Učlanjen
    04.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ??? odgovor na ???

Hmmm ...... ???
    Koliko znam, nisam postavio pitanje sta je GPRS modem, vec da li neko koristi tu tehnologiju ?
    Ako ti nesto znaci, ja koristim GPRS/GSM spoljni modem ( SAGEM JE3,7D ) uspesno vec godinu dana kao GSM link izmedju PLC-a (ako znas sta je to ) i SCADA kontrole ( ako znas sta je to ).GSM oblik prenosa se pokazao kao dobar nacin prenosa " DATA " podataka uz koriscenje SMS poruke kao dodatne terenske informacije ( ako znas sta je to ).
    Od novembra pokusavam da koristim GPRS mogucnost istog modema za prenos " DATA " podataka, sto i uspevam, ali je problem cestih ispadanja veze i nemogucnost koriscenja klasicnog SMS-a uz GPRS protokol ( kod nas???? ).Sve se ovo da softverski ispraviti ali u zavisnosti od kolicine kontrolisanih uredjaja, prebacivanje GPRS protokola na GSM protokol
    dodatno usporava protok informacija !!..........itd !

Ako zanemarim ovo sto sam napisao .....................da li neko STVARNO koristi GPRS modem ali ne samo kao posrednik za internet ??!

Primećen član
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: ??? odgovor na ???

Hmmm ...... ???
    Koliko znam, nisam postavio pitanje sta je GPRS modem, vec da li neko koristi tu tehnologiju ?
    Ako ti nesto znaci, ja koristim GPRS/GSM spoljni modem ( SAGEM JE3,7D ) uspesno vec godinu dana kao GSM link izmedju PLC-a (ako znas sta je to ) i SCADA kontrole ( ako znas sta je to ).GSM oblik prenosa se pokazao kao dobar nacin prenosa " DATA " podataka uz koriscenje SMS poruke kao dodatne terenske informacije ( ako znas sta je to ).
    Od novembra pokusavam da koristim GPRS mogucnost istog modema za prenos " DATA " podataka, sto i uspevam, ali je problem cestih ispadanja veze i nemogucnost koriscenja klasicnog SMS-a uz GPRS protokol ( kod nas???? ).Sve se ovo da softverski ispraviti ali u zavisnosti od kolicine kontrolisanih uredjaja, prebacivanje GPRS protokola na GSM protokol
    dodatno usporava protok informacija !!..........itd !

Ako zanemarim ovo sto sam napisao .....................da li neko STVARNO koristi GPRS modem ali ne samo kao posrednik za internet ??!
    Uzgred budi receno, PLC - Programmable Logic Controllers i SCADA - Supervisory Control And Data Acquisition. Shvatam sta radis i sta hoces.
    Ne bi se slozio samo sa jednom stvari "GSM oblik prenosa se pokazao kao dobar nacin prenosa " DATA " podataka ...". Zbog cega su inace razvijani GPRS i UMTS?
    Tesko da ces ovde naci nekoga ko to koristi.

Thomas
    Guest

Podrazumevano joj

Ako ti nesto znaci ja koristim GPRS modem i to ne preko nekog trip modema kao ti nego preko mobilnog telefona Sony Ericsson T-200 i nisam od semptembra od kad ga koristim imao pucanje veze ili prebacivanje protkola na GSM sto mi je malo nelogicno
    s obzirom koliko ovo dobro funkcionise i koliko je Dz! 8)

Slične teme

1. GPRS
    Autor u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.07.2004., 11:34

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •