Verenicka viza

zvizdana

Početnik
Poruka
23
Veliki pozdrav svima sa ovog foruma!

Moj verenik je drzavljanin USA i trenutno zapocinjemo proces dobijanja verenicke vize da bi ja mogla da otputujem tamo i da bi se potom vencali. Angazovali smo advokata i on nam je savetovao ovu proceduru jer je kako kaze brza od procedure dobijanja bracne vize.

E sad ja bi zamolila sve koji su prosli ili prolaze kroz isto da napise svoje iskustvo. Kakve su sanse da sve bude u redu i takodje dali se nekome desilo da bude odbijen i zasto?

Hvalaaaa! :)
 
zvizdana:
Veliki pozdrav svima sa ovog foruma!

Moj verenik je drzavljanin USA i trenutno zapocinjemo proces dobijanja verenicke vize da bi ja mogla da otputujem tamo i da bi se potom vencali. Angazovali smo advokata i on nam je savetovao ovu proceduru jer je kako kaze brza od procedure dobijanja bracne vize.

E sad ja bi zamolila sve koji su prosli ili prolaze kroz isto da napise svoje iskustvo. Kakve su sanse da sve bude u redu i takodje dali se nekome desilo da bude odbijen i zasto?

Hvalaaaa! :)

Jeste, brza je procedura , ali pazi, imas 90 dana da se vencas od ulaska u USA.
Najbolja i najbrza varijanta je da on dodje u Srbiju, ili gde si ti vec, i da zajedno odete u USA ambasadu i da ti apliciras, naravno ako je on u mogucnosti da dodje kod tebe.
 
On se nedavno vratio u USA i vec je aplicirao tamo, tako mu je advokat rekao da uradi.

Za tu varijantu da zajedno odemo u ambasadu nismo znali, a ionako je vec kasno za to.

U svakom slucaju Klika, hvala!
 
hi,
Da li neko moze da mi pomogne oko verenicke vize,momak treba da mi stigne iz USA pa bi smo aplicirali za verenicku vizu,kako ide taj proces?
svaka informacija bi mi puno znacila,hvala!
 
Zdravo,
vidim da imate iskustva sa Verenickim vizama za US, zanima me koliko traje proces i jos nesto ako znate, ja sam poslala sve papire pre 4 meseca i zanima me koiko cu jos da cekam.....
Hvala unapred zahvalna
 
zdravo,
dobila sam odgovor da su primili papire, dobila sam broj pomocu koga mogu da proveram status na USCIS sajtu, tamo pise da sam od 16. nov u procesu razmatranje tj. na drugom krugu.
Unapred hvala
papire sam poslala u Teksas i pise da su primili i poslali za Kaliforniju i stoji mi proces razmatranja na sajtu.
 
O, pa to je odlicno! Mozes uskoro ocekivati pismo iz ambasade u BG za zakazivanje lekarskog.
Ustvari, nisam skontala jesi ti u BG ili tvoj zarucnik, nebitno :)
Uglavnom, to vase je pri kraju procesa tako da vec mozete prikupljati stvari za ambasadu i intervju.
Ako imas jos pitanja, slobodno pisi :)

Pozz
 
Ja sam dobila pismo da sam u procesu ali nisam dobila pismo da su mi odoobrili i da su poslali u ambasadu u Bg, jer kada udjem na USCIS i proverim ima cetri kruga, prvi je da su dobili moje papire, drugi je proces razmatranja, treci je odluka i cetvrti da salju papire za Bg u ambasadu, ja sam na drugom krugu tj. proces razmatranja. Ja zivim u Cikagu ali sam trenutno u Srbiji. Ako imas iskustva sta od papira treba da spremi moj verenik za ambasadu u Bgdu, da li salju pismo na kucu ili zovu telefonom. Hvala puno
pozzzz
 
Na tvoju adresu u Cikago ce poslati NOA2, tj. obavestenje da su poslali dokumente za Srbiju.

Zatim ce tvom vereniku (na njegovu adresu) poslati ambasada obavestenje u kojem pise kod kojeg lekara treba zakazati termin za pregled, zatim da uplati novac za vizu a potom i intervju. Dakle, nista ne brinite, sve ce doci napismeno sto treba. :)
U medjuvremenu, tvoj verenik moze spremiti rodni list internacionalni, potvrdu da je slobodnog bracnog statusa ukoliko nije imao brak nikada ili potvrdu da je razveden ukoliko je bio nekad u braku, zatim potvrdu o nekaznjavanju i nevodjenju sudskog postupka i stvari koje dokazuju vasu vezu (zajednicke fotografije, putovanja, avio karte, rezervacije hotela, telefonski razgovori odnosno izvod itd...)
Tako sve to spremite i onda kada dodje pismo iz ambasade, skratit ce te sebi vreme.

PS. Za lekarski treba imati i knjizicu sa vakcinama koje je primio do sada.
 
Znam da mora da se saceka, evo do sada je 4 meseca i 15ana, ja sam sada dosla malo do srbije, bilo mi je malo cudno jer na USCIS sajtu pise da se salje u Teksas, tako sam i poslala ali su mi odgovorili da su primili papire i poslali za Kaliforniju i da sam u procesu, nisam za taj detalj znala, a i nemam nikog od blizih ko je radio verenicku vizu. Hvala za sve, mnogo mi znaci
Pozzz
 
Da, zavisno gde zivis i kojem centru pripadas Vermont Service Center i California Service Center. Kod tebe je ovo drugo, sto je brze od Vermonta, odnosno brze resavaju slucajeve. Tako da si ti pri kraju, kao sto sam ranije napisala :)
Nema na cemu, pisi ako jos sta zatreba i neka vam je sretno :)
Pozz
 
Zdravo,
zanima me da li imate iskustva, kada sam proveravala status pise mi REQUEST FOR EVIDENCE, traze mi jos neku dokumentaciju ali i jos nije stigla posta tako da ne znam sta tacno treba da spremam, ne znam sta sve mogu da mi traze. Zanima me da li ste slali taksu i za koliko godina unazad, radi se o K-1 vizi, verenickoj. Svaka pomoc bi mi dobro dosla.
Hvala unapred
 
Stiglo ti je na adresu u Cikago, a ti si u Srbiji trenutno ako se ne varam. Ili se vracaj sto pre ili kontaktiraj koga imas u Cikagu da ti faksiraju sto je stiglo, jer im trebas poslati sto traze. Verovatno si negde napravila propust i to ti traze ovi iz USCIS-a.
Takse saljes posle vencanja, kada budete radili Adjustment of Status, nemoj sada oko toga brinuti. Resavaj ovo request for evidence. Ako ti bude trebala pomoc oko toga, javi se, tu sam. :)
 
Hvala ti puno,
100 puta sam proverila da li sam sve poslala,
popunila dokumenta citko, I-129f, onda onaj obrazac o biografiji ne znam kako se zove i obrazac da me obavestavaju na e mail, moj razvod, slike i moje i njegove ono kao za pasos, zajednicke slike, izjave da zelimo da se vencamo to overila u sudu, kopije nekih avio karata,.....Hvala za sve mnogo mi znaci sto mogu da se informisem. Komsinica mi ceka postu u Chicagu tako da ce me odmah pozvati cim stigne, ali nece to jos nedelju dana tek su juce poslali.
 
Tek su znaci poslali. Super da imas komsinicu da te obavesti, pa cemo videti kad stigne sta im nije jasno. :lol: Veruj, znaju zbog banalne sitnice vracati, ne trebas brinuti, uzivaj s dragim :)
 
Cao Blondes,
ako mozes da mi pomognes, mislim da znam o cemu se radi, trazili su mi razvod koji sam vec poslala i trazili su mi dokaze da se znamo dve godine i slike sa datumima, ja sam poslala slike ali nisam pisala datume. Mislim da znam sta mi treba ali ako imas ideju svaka informacija znaci. Da li znas kako treba da izgledaju pisma od svedoka i da li treba da budu overena.
Hvala pozzz
 
Jesu rekli samo slike ili sve sto dokazuje da se znate dve godine?
Ako nemas datume na slikama, nema veze, posalji sto vise razlicitih slika, sa razlicitih lokacija, na rucku, na izlazu, sa porodicom - ovo pod obavezno, prijateljima, da se drzite za ruke, zagrljeni, da se poljubite, ako ste gde putovali itd...Nazad na slikama napisi ukratko gde je slika nastala,
npr. ''januar 2010 ili leto 2010 Ja i dragi u restoranu tom i tom u Beogradu.'' ili ako je slika sa porodicom to isto ispisi nazad ko je ko na slici.
Napomena: Nemoj ga nazivati muzem! Pisi njegovo ime ili zarucnik. Zbog ovog su ljudi znali biti odbijeni. Isto i njemu reci kad bude isao na intervju.
Pismo svedoka ne predstavlja nista specijalno, ali ako vec zelis onda uzmite prijatelja bliskog i otkucajte u wordu par recenica u smislu izjave da vas poznaje i da ste u iskrenoj vezi. Kada isprintate papir neka se potpise rucno. Na vrhu obavezno mora stajati vas case number i adresa, na dnu njegove kontakt informacije. To verovatno znas :) I mozete overiti ali nije neophodno.

PS.- sad vidim da su rekli sve dokaze: onda pored slika dodaj vase email prepiske - nemoj sve, nego za svaki mesec po 2-3 email-a isprintaj, da se vidi da ste konstantno komunicirali. Ili ako ste bili na skype pogledaj na history i tu sve stoji kad ste se zvali i koliko dugo pricali. Telefon takodjer. Ako ste slali razglednice, pisma, poklone i to posalji, avionske karte, hotelske...ma sve sto ste skupa prosli :)
 
Poslednja izmena:
evo kako se u Kanadi dokazuje common-low veza

pitanja na njihovom obrascu:

da li imate zajednicko potpisan ugovor o rentiranju stana, kreditu ili sl
da li posedeujete neku zajednicku imovinu
da li imate zajednicki racun u banci ili kreditnu karticu
da li imate zivotno ili drugo osiguranje, gde je korisnik vas partner
 

Back
Top