Verenicka viza

da, razumem sada.. Hvala ti Florrie.:worth:
Postoji li šansa da me odbiju, jer sam ja već u septembru 2012, aplicirala za turističku vizu, htela sam da idem da ga posetim na 2 ned i nisu mi je dali. :(
( a na razgovoru sam rekla da imam i prijatelje tamo i Amere i Srbe , što je i istina, i da sam zaposlena u Srbiji i da sam dobila samo 2 nedelje odmora..stotinu nekih dokaza sam im odnela koji me vežu za Srbiju ali ipak ne, valjda su mislili da cu da ostanem tamo ili ko zna šta)
posle toga smo uvideli da naše viđanje neće biti lako i on je odlučio da me dovede preko vereničke... Sada se plašim da li će to možda uticati na K1...
 
Turisticka nema veze sa K1 i ta odbijenica ti nece uticati na ovaj postupak. Bitno je samo da sada dokazete prave namere, da ste u istinskoj vezi, dokazi i da imate nameru dobar brak i zajednicki zivot, tako da ne bi trebalo biti problema da vas odobre. Nema na cemu, srecno :)
 
poštovani, pisala sam vam pre izvesnog vremena, čekam na K1 vereničku vizu, konačno je Texas service center odobrio nas slučaj, posle 8 meseci čekanja :D zanima me šta sledi dalje, koliko se obično čeka do mog intrjvua u Bgd u Ambasadi ?? u šoku sam i dalje ne mogu verovati da je konačno odobreno tamo a plašim se da se radujem dok ovde ne potvrde :)
 
Florrie,zdravo :) ...nov sam na krstarici i naravno imam potrebu da dodjem do meni bitnih informacija.Vidim da si ti veoma dobro upucena u celu situaciju i najvise bih voleo kada bih mogao da se posavetujem sa tobom i da me ti uputis sta i kako da uradim.
pre par meseci sam upoznao divnu osobu sa kojom sam zapoceo odlicnu komunikaciju i posle jedno mesec dana smo se vidjeli i da kazem neocekivano vezali jedno za drugo.Posto je to sada krenulo tim tokom ja bih voleo da znam koji mi je najbolji,najbezbolniji,najbrzi nacin da odem kod nje i zapocnem zajednicki zivot u SAD.Ovde imam poprilicno izgradjen zivot i nisam zavistan od nikoga,ali mi se ljubav desila na eto duzoj relaciji i sad zelim da sve to ostavim i pokusam tamo pokrenuti sve ispocetka ali sa nekim ko mi mnogo znaci!?
ona je tamo vec duze vreme i ima sve njihove papire,pocevsi od zaposlenja pa do pasosa!znaci americki drzavljanin po difoltu :).
ja sam u srb,imam i HR pasos i sve njihove paprie pored srpskih.
citao sam dosta po forumima ali bih volio svezije informacije da imam a ti si mi najpousdanija sto se tice toga jer jos nisam sasvim spreman da se licno uputim u ambasadu jer ne znam sta smem a sta ne smem da spominjem ili pitam.
znam da je svakom svoja muka najveca ali se nadam da ces imati vremena da procitas moju poruku i da mi odgovoris na istu :) ! u napred havala od srca :heart:
 
Florrie,zdravo :) ...nov sam na krstarici i naravno imam potrebu da dodjem do meni bitnih informacija.Vidim da si ti veoma dobro upucena u celu situaciju i najvise bih voleo kada bih mogao da se posavetujem sa tobom i da me ti uputis sta i kako da uradim.
pre par meseci sam upoznao divnu osobu sa kojom sam zapoceo odlicnu komunikaciju i posle jedno mesec dana smo se vidjeli i da kazem neocekivano vezali jedno za drugo.Posto je to sada krenulo tim tokom ja bih voleo da znam koji mi je najbolji,najbezbolniji,najbrzi nacin da odem kod nje i zapocnem zajednicki zivot u SAD.Ovde imam poprilicno izgradjen zivot i nisam zavistan od nikoga,ali mi se ljubav desila na eto duzoj relaciji i sad zelim da sve to ostavim i pokusam tamo pokrenuti sve ispocetka ali sa nekim ko mi mnogo znaci!?
ona je tamo vec duze vreme i ima sve njihove papire,pocevsi od zaposlenja pa do pasosa!znaci americki drzavljanin po difoltu :).
ja sam u srb,imam i HR pasos i sve njihove paprie pored srpskih.
citao sam dosta po forumima ali bih volio svezije informacije da imam a ti si mi najpousdanija sto se tice toga jer jos nisam sasvim spreman da se licno uputim u ambasadu jer ne znam sta smem a sta ne smem da spominjem ili pitam.
znam da je svakom svoja muka najveca ali se nadam da ces imati vremena da procitas moju poruku i da mi odgovoris na istu :) ! u napred havala od srca :heart:
 
Moze li mi neko odgovoriti, koja je najcesca dokumentacija koju ambasada zahteva, nakon dobijanja NOA ? Ja sam aplicirala za K1, verenik je Američki drzavljanin sad čekam intervju u Beogradu. Znam da ce me ambasada obavestiti sta mi sve treba ali volela bih ranije da pocnem da prikupljam papire. Takodje me zanima co-sponzor? da li neophodan ili je dovoljan I134 formural od strane mog verenika koji je inace redovno zaposlen, ok primanja, osiguranje..itd..? Hvala unapred.
 
zdrav0 mika_hakkinen mika_hakkinen posto vidim da mnogo znas u vezi verenicke vize da li bi mogao da mi odg na par pitanja,zakazan je intervju za vizu u bg imamo sva dokuenta koja trebaju,samo me malo buni formular za izdrzavanje,da li je dovoljan papir od firme gdje pise koliko zaradjujem godisnje i da sam stalno zaposlena od 2012 g unaprije mnogo hvala,mozete da mi odg i na email lavica.lavica@yahoo.com
 
Postovani, trebaju mi neke informacije, bilo kakva pomoć...
Uglavnom, u vezi sam jako dugo, ali sam se pre par meseci preselila u ameriku sa svojom porodicom... Decko mi je u Srbiji... Želeli bi da budemo zajedno, ali ne znamo kako i sta... Da li je za verenicku vizu dovoljno da imam samo zelenu kartu? Ili moram bas postati američki drzavljanin da bih se udala ovde? Nista od ovoga ne mogu da nadjem na internetu, pa ako mozete bilo kako da mi pomognete i date neke informacije... Hvala vam unapred svima
 
koliko ja vidim, sa zelenom kartom ne mozes da apliciras za verenicku vizu vec samo za bracnu vizu.

requirements fiance(e) visa:

Eligibility Requirements

If you petition for a fiancé(e) visa, you must show that:

You (the petitioner) are a U.S. citizen.

http://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/fiancee-visa/fiancee-visas

za bracnu pak mogu da apliciraju green card holders

http://www.uscis.gov/family/family-...pouses-live-united-states-permanent-residents

Green card holder (Permanent resident), imas dve opcije inside the us i outside the us
 
svima sa ovog foruma!

Moj verenik je drzavljanin USA i trenutno zapocinjemo proces dobijanja verenicke vize da bi ja mogla da otputujem tamo i da bi se potom vencali. Angazovali smo advokata i on nam je savetovao ovu proceduru jer je kako kaze brza od procedure dobijanja bracne vize.

E sad ja bi zamolila sve koji su prosli ili prolaze kroz isto da napise svoje iskustvo. Kakve su sanse da sve bude u redu i takodje dali se nekome desilo da bude odbijen i zasto?

Hvalaaaa! :)[/QUOTE]
 
On se nedavno vratio u USA i vec je aplicirao tamo, tako mu je advokat rekao da uradi.

Za tu varijantu da zajedno odemo u ambasadu nismo znali, a ionako je vec kasno za to.

U svakom slucaju Klika, hvala!
Vidi SADA OVAKO VIZA CES UZETI TO NEMOJ DA SE BOJIS SAMO IMAJ SLIKE NESTO STO BIH TI MOGLA DA DOKAZES NIJE STRASNO PROCES E 5 DO 6 MESECA NEKA TI E SA SRECKM
 
da pitam svi ko zna i ko proso na koji i ja sada prolazim ja sam ima verenicka viza za usa uso sam ali sa osoba nije nama islo najbolje nesto pa smo rjesili da svako svoj put mene prosla mie viza sada sam se vjencao uskoro 2 sedmice dali e to bih moglo biti problem ako neko zna da mo daje savjet ko e slicno mene proso hvala vam
 

Back
Top