Seksualna nacionalnost

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Više puta u zadnjih mesec dana čujem termin "ugrožavanje nacionalnih sloboda homoseksualnih pripadnika" od strane homofobičnih agresivaca.
Povodom gay parade u zagrebu , i nekog okupljanja u bosni.
Zanimljivo je korišćenje nacionalnosti u izveštajima sa tih dogadjaja i na konferenciji za štampu....

Može li se pripadnost (patološkom pokretu po meni) nekoj seksualnoj orjentaciji definisati kao nacionalnost?
Takodje sam više puta primetio i u medijima u srbiji da se govori "pripadnik homoseksualne manjine".
Da li je homoseksualni naraštaj u srbiji stvarno manjina ili ne , u smislu brojeva , ne znam.
Ali nazivati nešto manjinom i ubacivati polako vezu sa nacionalnošću i na kraju i nacionalnom manjinom (kao romi) je izgleda korak ka obaveznom parlamentarnom učešću homoseksualaca kao parlamentarne grupe.
Možda budemo i prva država u evropi sa homoseksualnom pokrajinom.....
 
Ne znam, al ja se izjašnjavam kao eskim.
bug.gif
 
imam protiv njih...zato sto su me do sad u mom zivotu ( a mlad sam) startovala vec trojca...za malo nisam povratio svaki put kad sam ukapirao od koje su fele...
nek se cepaju oni slobodno, ali nemoj da diraju posten forumaski narod :)
 
vd:
Patak druže
sve si lepo napisao
ali ja ne vidim gde je problem
homoseksualci pa šta
otkud toliki strah prema drugačijem
da li bi svet bio srećnije mesto da ih nema

Prvo da odgovorim na pitanja.
Nije to strah.
Svet bi bio bolji da ih nema.

Ali to nije tema mog posta.
Tema je NACIONALNOST.
Doduše ni do sada nije isključivo krvno srodstvo bilo kriterijum za nacionalnu pripadnost, ali da jedno opredeljenje postane kriterijum za nacionalnu pripadnost, to je signal da se želi getoizacija, ali nemojte ljudi preko starih termina.
Termin, ko termin, pa šta!!!!
E pa nije. Termini uzrokuju zabune i strasti i ugroženost i manipulacije....

Dakle da pojasnim, ovo nije tema o homoseksualnosti primarno, već o metodologiji zloupotrebe nacije i nacionalnosti kao termina i kao pojma.To što su homoseksualci to prvi ili drugi primenili je samo činjenica.

Drugi deo teme je posledice tog postupka.
Posledice kod ostalih potencijalnih "nacionalnosti" i posledice na streit "nacionalnost".
 
Bravo patak,

mislim da si 100% u pravu. Ali da li ste primetili sa koliko se agresije postavljaju pripadnici patoloskog pokreta, procitajte malo ono o davanju krvi, kada je doktorka, koja je postupala po pravilima, morala da se brani.??? Zamena teza je jako opasna stvar, termin nije samo termin i ne treba olako preci preko toga. Perfidne varijante laganog uvlacenja pod kozu su poznata stvar, a onda je samo korak do institucionalizacije. Mislim da se ne radi o pravu na slobodan izbor, vec o patoloskom stanju svesti, koje zahteva kontrolu i lecenje, a ne ucesce u politickom zivotu itd... Mene vec sve pocinje da iritira koliko je napadno i priznacete, vec pomalo i dosadno, parada ovde, onde, oni su ugrozeni bore se za svoja prava (cekaj malo - pa koja prava su im uskracena - pravo glasa?, pravo okupljanja?, pravo slobodnog prolaza bilo gde i kuda?, .....Ako neko spomene da su ih skinsi pretukli na ulici - to, molim vas, nije povreda prava na okupljanje, ne zaboravite, dobili su dozvole i sve ostalo od drzave, ali koliko god su oni imali prava da paradiraju, ne vidim zasto skinsi nemaju prava da takvo nesto onemoguce. Koliko god su prava jednih "ugrozena" isto toliko su i prava drugih, koji takvu patologiju negiraju, takodje ugrozena! Nemojmo opet mesati stvari, naravno da sam protiv fasistickih manifestacija usmerenih protiv, nacija, etnickih grupa.... Mi ne pricamo o etnickoj nego o bolesnickoj grupi. Kao kada bi se shizofrenichari institucionalizovali i trazili pravo na crveno (nuke) dugme!!!
 
a ko smo mi da sudimo da li je nešto ispravno ili pogrešno
ne branim homoseksualce kao takve već
pravo na različitost
i posebnost
i slobodu govora i mišljenja
ugroženost koju pojedinci osećaju od strane homoseksualaca me neodoljivo podseća na istu takvu koje su nacisti imali prema jevrejima
 
bob63:
Bravo patak,

mislim da si 100% u pravu. Ali da li ste primetili sa koliko se agresije postavljaju pripadnici patoloskog pokreta, procitajte malo ono o davanju krvi, kada je doktorka, koja je postupala po pravilima, morala da se brani.??? Zamena teza je jako opasna stvar, termin nije samo termin i ne treba olako preci preko toga. Perfidne varijante laganog uvlacenja pod kozu su poznata stvar, a onda je samo korak do institucionalizacije. Mislim da se ne radi o pravu na slobodan izbor, vec o patoloskom stanju svesti, koje zahteva kontrolu i lecenje, a ne ucesce u politickom zivotu itd... Mene vec sve pocinje da iritira koliko je napadno i priznacete, vec pomalo i dosadno, parada ovde, onde, oni su ugrozeni bore se za svoja prava (cekaj malo - pa koja prava su im uskracena - pravo glasa?, pravo okupljanja?, pravo slobodnog prolaza bilo gde i kuda?, .....Ako neko spomene da su ih skinsi pretukli na ulici - to, molim vas, nije povreda prava na okupljanje, ne zaboravite, dobili su dozvole i sve ostalo od drzave, ali koliko god su oni imali prava da paradiraju, ne vidim zasto skinsi nemaju prava da takvo nesto onemoguce. Koliko god su prava jednih "ugrozena" isto toliko su i prava drugih, koji takvu patologiju negiraju, takodje ugrozena! Nemojmo opet mesati stvari, naravno da sam protiv fasistickih manifestacija usmerenih protiv, nacija, etnickih grupa.... Mi ne pricamo o etnickoj nego o bolesnickoj grupi. Kao kada bi se shizofrenichari institucionalizovali i trazili pravo na crveno (nuke) dugme!!!

Potpisujem! Koja su im prava ugrozena??? Mozda da se jebu na sred ulice, pa to ne rade ni normalni ljudi! Oni ugrozavaju nasa prava, dosadni su i napadni. Covece to je njihova privatna i licna stvar, samo nek se jebu, ali sta ima da paradiraju povodom toga i smaraju i smetaju drugim ljudima. Pa covece zamisli kad bi svako ko nesto pojebe pravio hepening, dogadjaj ili paradu povodom toga???!!! Mislim **** sam, ajmo narode parada, haos, guzve, na sva zvona da se oglasi. Pa mislim stvarno! Sta ko radi u svom privatnom stanu, njegova stvar, nema potrebe od toga praviti praznik. Samo se vi trpajte u bulju, pisajte i serite jedni po drugima i pustite druge da zive, ne treba paradirati zbog toga i praviti praznik, smarati i dosadjivati drugim ljudima! NARAVNO DA BI SVET BIO LEPSE MESTO BEZ HOMOSEKSUALACA, NARKOMANA, PEDOFILA I OSTALIH IZVITOPERENIH LICNOSTI!. Neka bar cute i puste ljude da nornalno zive a ne da jos i marsiraju po ulicama i prave od toga dogadjaj ili nauku! :confused:
 
Here we go again... Josh jedna tema gde ce isfrustrirane nesigurne baje da prosipaju retardiranu "domacinsku" logiku. Chega se plashite kod gay parada? Jel' da ce neko da vas "konvertuje"?
Pazi ovog - "startovala me vec trojica", pa se usrao da chetvrti put nece umeti da odbije.
 
hm...meni to pripadnik homosexualne manjine.....znači isto kao da je rečeno pripadnik homosexualne manjinske grupe.......kao i svake druge društvene grupe........ali nije to, u pravu si.......jer bi onda rekli i pripadnici penzionerske manjine primili su danas penzije....ili pripadnici navijačke manjine dobili su sinoć batine.............znači, ipak im se pripisuje značaj "više".............. pripadnici gej zajednice vole i da se nacionalno deklarišu.........i uz obavezno "ponosan sam što sam gej"........američki naročito.....nije korektno..ali ne ono....da titraš civilnom jajca...nego zašto tako...... gej patologija....
 
postujem tvoje razumevanje drugih, samo kazem da ti je paralela losa.

mene ne zanima tudja seksualna orijentacija, ne ugrozava me i ne tice me se.
ali smatram da je gej pokret (a oni jesu pokret, organizacija!) agresivan u svojoj propagandi i to mi smeta.
 
moje srce:
postujem tvoje razumevanje drugih, samo kazem da ti je paralela losa.

mene ne zanima tudja seksualna orijentacija, ne ugrozava me i ne tice me se.
ali smatram da je gej pokret (a oni jesu pokret, organizacija!) agresivan u svojoj propagandi i to mi smeta.

Respect an many aspect...
Meni to sve deluje smeshno, ali koliko me ne interesuje nichija sex orijentacija, toliko mi smeta to paradiranje i poziranje...Smetalo bi mi i straight paradiranje. Seljanija...
 
vd:
dobro moje srce
pokušavam da budem konstruktivan
i da razumem druge
hajde molim te napravi ti bolju pralelu
skinsi koji prevaspitavaju zabludele i obolele su verovatno humanitarna organizacija
A gejevi koji prevaspitavaju zabludele i obolele, sexualno uokvirene i glupe tradicionaliste su takodje verovatno humanitarna organizacija.
Ko bre ima sta protiv njih, samo su dosadni, smaraju, smetaju i prave od homoseksualizma elitizam.
Pa pogresno je bilo kome nametati svoje stavove i licni izbor, a kako se drugacije mogu shvatiti sve te parade i propaganda.
Hajde sto niko od heteroseksualaca ne pravi paradu i smara ljude sa stavom ja volim suprotan pol i volim da se sexam. Covece zivi i pusti druge da zive!
 
herrr:
A gejevi koji prevaspitavaju zabludele i obolele, sexualno uokvirene i glupe tradicionaliste su takodje verovatno humanitarna organizacija.
Ko bre ima sta protiv njih, samo su dosadni, smaraju, smetaju i prave od homoseksualizma elitizam.
Pa pogresno je bilo kome nametati svoje stavove i licni izbor, a kako se drugacije mogu shvatiti sve te parade i propaganda.
Hajde sto niko od heteroseksualaca ne pravi paradu i smara ljude sa stavom ja volim suprotan pol i volim da se sexam. Covece zivi i pusti druge da zive!



Bravo majstore!!!

a ti Le Piaf - odyebi!!
 
herrr:
Ko bre ima sta protiv njih, samo su dosadni, smaraju, smetaju i prave od homoseksualizma elitizam.

Po mom misljenju : kljucno!
Naprave paradu, izadju na ulicu, savatavaju se javno, a da ne pisem sta sam npr. videla u Berlinu na jednoj od tih spektakularnih manifestacija...a ja ili bilo ko od nas heteroseksualnih, kad bi se sa svojom devojkom/deckom povatao na ulici, bio bi uhapsen za narusavanje javnog reda i mira.
Tema: naravno da je opasno koristiti odredjene izraze tamo gde im nije mesto! To je besmislica ili cak namerni pokusaj nerviranja i manipiulacije. Nakon takvih opisa homoseksualaca, nije cudna agresija kao reakcija heteroseksualaca .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top