Slike !!!!! (pomoc oko slike )

Dr.Nitro

Aktivan član
Poruka
1.951
Pozdrav svima koji posecuju ovaj forum, iako mi nije obicaj da nesto trazim evo prinudjen sam, zapravo treba mi slika sa LP ploce grupe Whitesnake - Ready an' willing, jer zelim da je nacrtam na zidu u razmeri 4x4 metra. E sad sta je problem, treba mi samo slika koja se jasnije vidi i koja je u malo vecoj rezoluciji od ove koju ja imam. Moja je dosta ostecena mislim ova na ploci, a ove koje sam nasao na netu su jako male pa mi i nisu od pomoci.

Hvala svima koji ce mi pomoci.

Pozdrav Nitro !

raw2.jpg
 
Evo jos nije gotovo, ostalo mi je samo da ofarbam face u belo, ali evo dok cekam da se farba osusi mogu da vam posaljem da pogledate slike kako je to ispalo u mojoj radinosti pocevsi od krecenja pa preko skiciranja i do zavrsne faze. Pokusacu da svaku sliku objasnim a vi procenite dali je dobro ili ne ...

DSC03628-1.jpg


Evo ovde sam na taze izgletovani zid stavio i podesava nijansu sive boje pa sam cisto postavio da vidim kako ce i dali ce biti dovoljno tamna kad se osusi ...

DSC03629-1.jpg


.... potreban materijal ...

DSC03632-1.jpg


... moj burazer koji mi je pomogao oko krecenja i kasnije u farbanju slike ....

DSC03635-1.jpg


.... posto mi je siva bila ok, prionilo se na krecenje zida ...

DSC03636-1.jpg


... nisam mogao sam sebe da slikam dok sam sve skicirao na zidu, pa se nadam da ce se videti ovde kako izgleda ...

DSC03638-1.jpg


... zavrsavanje skica na zidu sa obicnom olovkom .. ( ujedno i najtezi deo jer sve sto je na ploci u razmeri 40x40 mm na zidu je 30x30cm .. jako je za*ebano )

DSC03640-1.jpg


... posle skica doslo je i farbanje ...

DSC03643-1.jpg


DSC03648-1.jpg


... ovde mi brat pomaze gde tankom cetkicom popunjava predhodno skiciranu sliku ...

DSC03651-1.jpg


... ovde je skoro sve zavrseno ostala je jos samo velika povrsina da ofarba ...

DSC03655-1.jpg


... 95% uradjena slika ... gde je ostalo jos par detalja da se odrade ...

DSC03657-1.jpg


... i naravno ja pored svoje kreacije na zidu svoje sobe ...

eto .. nadam se da se nekom svidelo, u ostalom da kazem da sam koristio farbe tj. emajl crnu i sad cu odraditi i emajl belu, pa kad se sve osusi slikacu bas onako sa autogramom ... Mnogo je bolje ofarbati nego okreciti, ako je vec slika neka onda sija punim sjajem ..

Pozdrav od Nitra !!!
 
Hvala drugari nije problem, mogu da svakom nacrtam sta bilo, samo ako smo blizu ... volim da crtam i da smisljam neke nove kreacije, ispalo je extra sinoc mi se spavalo pa nisam mogao da zavrsim sve face u beloj boji, danas bi trebalo da bude gotovo, da se ocisti sve i da se prekreci preko slike kako bi sve bilo u jednom tonalitetu, jer je krecenje sive opet neophodno ... postavicu sliku pa cete videti kako blista i kako sobi daje efekat .... :D

Nitro ...
 
Night Prowler:
Slika je vrhunki ispala, svaka čast za ideju i za izbor covera...
Nego ja ti skidam kapu zbog ovog bilijarskog stola u sobi, :D Genijalno!

hehe .. kupio sam ga prosle zime, jer mi bilo dosadno. Nigde zive duse po gradu a ja neznam sta cu sa sobom, pa reko ajde da kupim i to. A ako ti kazem da mi je soba na spratu, neces mi verovati da smo Tablu od stola nas 6-torica jedva izneli na drugi sprat. Razvukli smo ruke do zemlje brate mili. Ali eto zanimljiv je ... a inace je jako drustvena igra .. i moze da ti priredi jako zanimljivu zabavu pogotovu ako sa curama igras.

Nitro ...
 

Back
Top