99 posto hrvata ne voli srbe

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
BEOGRAD - Većina srpskih političara gori od želje za letovanjem u Hrvatskoj i pored toga što su Srbi i dalje nepoželjni gosti u "lijepoj njihovoj"! Naime, prema istraživanju tiražne splitske Slobodne Dalmacije, samo jedan odsto anketiranih Dalmatinaca izjavilo je da ne bi imalo ništa protiv protiv masovnog dolaska turista iz Srbije u Hrvatsku. Srpski političari, međutim, mahom ističu da ne veruju u medijska istraživanja i ankete, jer ona uglavnom ne odražavaju stvarno stanje stvari. Oni smatraju i da istraživanje Slobodne nije tačno i da se na njega ne treba obazirati.

Portparol Demokratske stranke Jelena Marković kaže da nikada nije bila na letovanju u Hrvatskoj, ali da bi veoma rado otišla. Nema sumnje, kaže Markovićeva, da je zbog događaja u prošlosti nepoverenje među narodima nekadašnje Jugoslavije i dalje veliko, ali to nikako nije razlog da i dalje kopamo rovove među sobom.

- Kad bi neko pravio sličnu anketu u Srbiji, rezultati bi bili isti. Uprkos svemu, moramo rušiti barijere i graditi poverenje - smatra Markovićeva i dodaje da medijskim istraživanjima i anketama ne treba verovati.

- Praksa je pokazala da su ona uglavnom daleko od istine - upozorava portparol DS.
Poslanik DSS u Skupštini Srbije Đorđe Mamula nije želeo da posebno komentariše rezultate istraživanja Slobodne Dalmacije. I on upozorava da su medijska istraživanja i ankete opasne i da se nima često manipuliše.

- Pitanje je na kolikom je uzorku napravljena anketa, kakva je dob i obrazovna struktura anketiranih, kako je koncipirano pitanje... - kaže Mamula.
On, ipak, priznaje da još nije išao u Hrvatsku, ali da to ne znači da u budućnosti neće otići na odmor u neko od hrvatskih letovališta.
Predsednik Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma, međutim, kaže da nikada ne bi otišao na odmor u Hrvatsku i da ga nimalo ne iznenađuje podatak da su Srbi i dalje najnepoželjniji gosti na hrvatskom delu Jadrana.
- Idem samo u Crnu Goru i Grčku, jer su to naša braća i pravoslavni narodi. Ne želim da odlaskom u Hrvatsku jačam njihovu privredu i ekonomiju - kaže Marković. On dodaje da se nipošto ne sme zaboraviti da su iz Hrvatske proterani gotovo svi Srbi.

- Zbog svega što se dogodilo u prošlosti, mi nismo i ne možemo biti prijatelji - poručuje Marković.
 
Jerry Ropero:
BEOGRAD - Većina srpskih političara gori od želje za letovanjem u Hrvatskoj i pored toga što su Srbi i dalje nepoželjni gosti u "lijepoj njihovoj"! Naime, prema istraživanju tiražne splitske Slobodne Dalmacije, samo jedan odsto anketiranih Dalmatinaca izjavilo je da ne bi imalo ništa protiv protiv masovnog dolaska turista iz Srbije u Hrvatsku. Srpski političari, međutim, mahom ističu da ne veruju u medijska istraživanja i ankete, jer ona uglavnom ne odražavaju stvarno stanje stvari. Oni smatraju i da istraživanje Slobodne nije tačno i da se na njega ne treba obazirati.

Portparol Demokratske stranke Jelena Marković kaže da nikada nije bila na letovanju u Hrvatskoj, ali da bi veoma rado otišla. Nema sumnje, kaže Markovićeva, da je zbog događaja u prošlosti nepoverenje među narodima nekadašnje Jugoslavije i dalje veliko, ali to nikako nije razlog da i dalje kopamo rovove među sobom.

- Kad bi neko pravio sličnu anketu u Srbiji, rezultati bi bili isti. Uprkos svemu, moramo rušiti barijere i graditi poverenje - smatra Markovićeva i dodaje da medijskim istraživanjima i anketama ne treba verovati.

- Praksa je pokazala da su ona uglavnom daleko od istine - upozorava portparol DS.
Poslanik DSS u Skupštini Srbije Đorđe Mamula nije želeo da posebno komentariše rezultate istraživanja Slobodne Dalmacije. I on upozorava da su medijska istraživanja i ankete opasne i da se nima često manipuliše.

- Pitanje je na kolikom je uzorku napravljena anketa, kakva je dob i obrazovna struktura anketiranih, kako je koncipirano pitanje... - kaže Mamula.
On, ipak, priznaje da još nije išao u Hrvatsku, ali da to ne znači da u budućnosti neće otići na odmor u neko od hrvatskih letovališta.
Predsednik Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma, međutim, kaže da nikada ne bi otišao na odmor u Hrvatsku i da ga nimalo ne iznenađuje podatak da su Srbi i dalje najnepoželjniji gosti na hrvatskom delu Jadrana.
- Idem samo u Crnu Goru i Grčku, jer su to naša braća i pravoslavni narodi. Ne želim da odlaskom u Hrvatsku jačam njihovu privredu i ekonomiju - kaže Marković. On dodaje da se nipošto ne sme zaboraviti da su iz Hrvatske proterani gotovo svi Srbi.

- Zbog svega što se dogodilo u prošlosti, mi nismo i ne možemo biti prijatelji - poručuje Marković.
Jerry nemoj tako, i ja volim Hrvate ali samo mrtve!!
 
I shta te to u stvari briga?
Ko hoce nek letuje tamo,ko mu brani.
Ja znam da sigurno nikad necu.
A ako dobiju po pichtci samo zato shto su im prepoznali naglasak...pa shta da se kaze....nek ponove sebi ono shto su mislili pre nego su krenuli:"nisu svi Hrvati isti,nije lepo generalizovati o celom narodu".:lol:
 
Enfroz2891.:
A shta si pa ochekivao od zatucanih Dalmatinaca....to se sve oprashta s mozgom pri rodjenju.


Nisam nista ocekivao narocito nego sam mislio da nas makar 10% ne mrzi , kad ono 99% nas ne voli a samo 1% dalmatinaca nema nista protiv dolaska Srba na more u Hrvatsku.

Mislim da ovo ni Hitler nije postigao u nacistickoj nemackoj da 99% Nemaca mrzi Jevreje sto su postigli Tudjman & ustase da 99% Hrvata mrzi Srbe.
 
Enfroz2891.:
I shta te to u stvari briga?
Ko hoce nek letuje tamo,ko mu brani.
Ja znam da sigurno nikad necu.
A ako dobiju po pichtci samo zato shto su im prepoznali naglasak...pa shta da se kaze....nek ponove sebi ono shto su mislili pre nego su krenuli:"nisu svi Hrvati isti,nije lepo generalizovati o celom narodu".:lol:

Niko od nas ko nije bio skoro u hrvatskoj ne može da zna kako je stvarno tamo.
Jedno je sigurno nisu svi Srbi isti,nekome Hrvati u Beogradu ne smetaju,a nekome ne smetaju,isto to važi i za njih,ako oni mogu da uzmu pare za letovanje od Srba,njima oni neće smetati.Zato ova anketa nije objektivna.
 
Pa sigurno je da veliki broj Hrvata ne voli Srbe al je ta prica o 99% glupost jer se u samom tekstu kao i istrazivanju govori o tome koji su turisti najpozeljniji a ne o ljubavi medju narodima http://www.index.hr/clanak.aspx?id=352849
Hebem li ga ja sam bio tri puta od kada se zavrsio rat na moru u Puli i na Hvaru i nisam imao nikakvih problema bilo je ljudi koji su imali ali su preterane price kako svi samo cekaju da cuju nas naglasak da ti razbiju glavu .Elem sasvim je normalno da turisti iz Srbije u kojoj je plata 300 ojra nisu pozeljni gosti nigde pa i u samoj Srbiji sto se da videti da recimo ovih dana nasi ugostitelji u gradu samo sto ne popuse ***** ovim Englezima sto su dosli na Egzit a kad dodje domaci gost u kafanu posluzuju ga preko ***** i to obavezno posle stranaca .
 
Химна србске Далмације

Од Србије вила кличе,
здраво србски Дубровниче.

Здрав нам био мили граде,
видиш шта ти роду раде.

Немој вило тугу крити,
ја ћу опет србски бити.
Тробојка ми србска мила,
веков'ма се мени вила.

Стоне, цркво наша стара,
има'л у теб' србског жара?
Има, има, Хум то знаде,
понос свој, он не даде.

Аој Книне Србље зови,
сви ће доћи, соколови.
За одбрану србских гора,
отето се вратит' мора.


Манастир се Крка моли,
рана више да не боли.
Господу се мол'мо сада,
србски народ да не страда.

Далмацијо, дико наша
спас' ћемо те од усташа,

даће Бог и мати Света,
Србско царство да процвета.
 
BG1109:
Pa jel ideš ove godine na more u tu srpsku Dalmaciju?
Ја идем у
Haifu,
NormalP1_2.jpg


Acre
Normal576.jpg
i

Tel Aviv
NormalIMG_6085ys.JPG
 
Neke moje kolege su prošle godine išle u Hrvatsku na more i odabrali su Bol na Braču. Jedan od njih je kao dete išao tamo, a i misleći da su ljudi na ostrvima ipak mekši što se tiče proteklog rata, situacije i to... :?
Da ne dužim priču, nikada, ali nikada više im neće pasti na pamet da se približe Jadranu. :confused:

S druge strane imam ujaka, maminog brata iz Zagreba koji od svoje 15 godine živi u tom gradu, tamo su mi rodjeni i brat i sestra, njegova deca. Kada je počeo progon Srba u hrvatskoj svi su izbegli u inostranstvo, sem ujne koja je eminentni lekar i ipak je ostala, bar da čuva stan u Zagrebu...oni drugu kuću nemaju nigde. Kako je to prošlo...'ajde, prošlo je...sada su tamo samo taj ujak i ujna, a brat i sestra su razvejani po svetu.

Imaju vikendicu na Pagu 30 godina. Znači meštani ih poznaju. Kuća je naravno bila prazna, nigde ni viljušku ti koji su je opljačkali nisu ostavili. Prvih par dana ih niko nije dirao, a onda kada je ujak jedno jutro krenuo do obale da kupi ribu, na njega je nasrnuo jedan meštanin uz najgore uvrede i fizički napad.

Srećom nije bio mnogo povredjen, tako da su istog dana seli u kola i vratili se za Zagreb.
Jel' treba da ističem da policija ništa nije uradila povodom ovog incidenta, mada je sve uredno prijavljeno posle samog dogadjaja. :confused:

Ne...nikad u Hrvatsku na more, a za pare koje bih tamo ostavila u njihovom budzetu iz koga finansiraju sve ove hajke i sr.anja protiv nas, mogu da letujem gde hoću i da ne brinem da li će mi neko, a u najboljem slučaju razbiti glavu ukoliko progovorim ekavicu. :evil:

Naravno da verujem ovoj anketi, ali nisam ni mislila da je situacija drugačija...a i nema razloga da se lažira. :roll:
 
Ја сам лично био и у Задру, Сплиту и нису ме напдали што причам екавицу или тражим књаза у кафићу, али у Будви јесу и псовали ми мајку Српску!
Ето сада! Шта да радим, јел треба да се предамо зато што су Српско приморје окупирали два типа Срба који су примили латинску јерес, хрвати и *********!
 
Jerry Ropero:
BEOGRAD - Većina srpskih političara gori od želje za letovanjem u Hrvatskoj i pored toga što su Srbi i dalje nepoželjni gosti u "lijepoj njihovoj"! Naime, prema istraživanju tiražne splitske Slobodne Dalmacije, samo jedan odsto anketiranih Dalmatinaca izjavilo je da ne bi imalo ništa protiv protiv masovnog dolaska turista iz Srbije u Hrvatsku. Srpski političari, međutim, mahom ističu da ne veruju u medijska istraživanja i ankete, jer ona uglavnom ne odražavaju stvarno stanje stvari. Oni smatraju i da istraživanje Slobodne nije tačno i da se na njega ne treba obazirati.

Portparol Demokratske stranke Jelena Marković kaže da nikada nije bila na letovanju u Hrvatskoj, ali da bi veoma rado otišla. Nema sumnje, kaže Markovićeva, da je zbog događaja u prošlosti nepoverenje među narodima nekadašnje Jugoslavije i dalje veliko, ali to nikako nije razlog da i dalje kopamo rovove među sobom.

- Kad bi neko pravio sličnu anketu u Srbiji, rezultati bi bili isti. Uprkos svemu, moramo rušiti barijere i graditi poverenje - smatra Markovićeva i dodaje da medijskim istraživanjima i anketama ne treba verovati.

- Praksa je pokazala da su ona uglavnom daleko od istine - upozorava portparol DS.
Poslanik DSS u Skupštini Srbije Đorđe Mamula nije želeo da posebno komentariše rezultate istraživanja Slobodne Dalmacije. I on upozorava da su medijska istraživanja i ankete opasne i da se nima često manipuliše.

- Pitanje je na kolikom je uzorku napravljena anketa, kakva je dob i obrazovna struktura anketiranih, kako je koncipirano pitanje... - kaže Mamula.
On, ipak, priznaje da još nije išao u Hrvatsku, ali da to ne znači da u budućnosti neće otići na odmor u neko od hrvatskih letovališta.
Predsednik Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma, međutim, kaže da nikada ne bi otišao na odmor u Hrvatsku i da ga nimalo ne iznenađuje podatak da su Srbi i dalje najnepoželjniji gosti na hrvatskom delu Jadrana.
- Idem samo u Crnu Goru i Grčku, jer su to naša braća i pravoslavni narodi. Ne želim da odlaskom u Hrvatsku jačam njihovu privredu i ekonomiju - kaže Marković. On dodaje da se nipošto ne sme zaboraviti da su iz Hrvatske proterani gotovo svi Srbi.

- Zbog svega što se dogodilo u prošlosti, mi nismo i ne možemo biti prijatelji - poručuje Marković.



Evo ovako:
Jedan kolega bio na letovanju u Hrvatskoj prošli mesec - nije imao problema
Drugi kolega upravo stigao iz Hrvatske - imao neka dobacivanja kaže. Mada ovaj em ima problema i sa nama em je u jednoj stranci.

Na kraju ću ja da odem u tu Hrvatsku kad već svi idu!
 
Хрватска је, гледано у целини, ксенофобична средина. Али отвореношћу истиче се Истра и острво Лошињ. Ваљда зато што су дуго били под Италијом...
 

Back
Top