Predsednički i lokalni izbori krajem oktobra

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Predsednički i lokalni izbori u Srbiji biće zakazani za kraj oktobra, pod uslovom da se u Savetu bezbednosti ili na sednici Kontakt grupe odobri nastavak pregovora sa Prištinom, načelan je dogovor vladajuće koalicije koju čine DS, DSS i G17 plus, saznaje „Blic“.
- Ukoliko ipak ne bude nastavka pregovora, ići će se na to da se ovi izbori raspišu tek za februar ili mart - kaže izvor „Blica“ blizak pregovaračima.
U vladajućoj koaliciji računaju da bi nastavak pregovora o rešavanju budućeg statusa Kosova u predizbornoj kampanji mogli da iskoriste kao uspeh u diplomatskim naporima da se pokrajina zadrži u sastavu Srbije i da bi to birači znali da cene. Ustavni zakon predviđa da se lokalni i predsednički izbori raspišu do kraja ove godine. O pokrajinskim izborima, načinu i vremenu njihovog sprovođenja, za sada još nema dogovora.
Izborni paket o kojem su proteklih dana pregovarali ljudi od poverenja lidera DS, DSS i G17 plus podrazumeva da će sve tri stranke kao predsedničkog kandidata podržati sadašnjeg predsednika Srbije Borisa Tadića, a da će na lokalnim izborima nastupati sa jedinstvenom listom. Tu vladajuća koalicija nailazi na prvi problem jer tri stranke nisu uspele da se usaglase oko izbornog sistema. Dok se demokrate zalažu za većinski sistem, DSS i G17 plus smatraju da bi lokalni izbori trebalo da se sprovode po proporcionalnom sistemu, uz to da se predsednik opštine bira skupštinskom većinom.

http://www.blic.co.yu/politika.php?id=8018
 
drbob:
Glupost i budalaština.Ko će da glasa za BT???Ja mislim da će kandidat biti Velimir Ilić.Ako se narod dozove pameti niko neće da glasa za žute,jer su dokazani neprijatelji Srbije.Ako se bude emitovao snimak ispovesti prve žene BT , BT treba da ode u ludaru.

Retke su prve žene koje o bivšim muževima pričaju dobre stvari, tako da to ti baš i nije neki argument.
 
drbob:
Glupost i budalaština.Ko će da glasa za BT???Ja mislim da će kandidat biti Velimir Ilić.Ako se narod dozove pameti niko neće da glasa za žute,jer su dokazani neprijatelji Srbije.Ako se bude emitovao snimak ispovesti prve žene BT , BT treba da ode u ludaru.


nije ovo glupost ovo ti je deo sporazuma izmedju DS i DSS-a da Kostunica bude premijer. Sad logicno Tadic mora da bude predsednik.
 
drbob:
Registra,pričaju i u Vladi o tim stvarima.Lično mi je rekao jedan od ministara.Ja iznosim samo argumentovane stvari,to znači ono što mogu i na sudu da dokažem.

Znaš, postoje nacije u svetu koje poštuju instituciju predsednika. Ne znači, naravno, da predsednik može da bude neki bludnik ili ubica, ali neke stvari iz njegovog privatnog života stvarno ne bi trebalo da interesuju javnost, naročito ako je u pitanju davna prošlost, (imamo mi primer ministra policije koji je obijao trafike, pa ne vidim da to nekome smeta).

Ne znam o čemu je reč konkretno, pa zaista ne mogu da komentarišem. Ako je za sud, neka ide na sud, u čemu je problem?
 
Registra:
Znaš, postoje nacije u svetu koje poštuju instituciju predsednika. Ne znači, naravno, da predsednik može da bude neki bludnik ili ubica, ali neke stvari iz njegovog privatnog života stvarno ne bi trebalo da interesuju javnost, naročito ako je u pitanju davna prošlost, (imamo mi primer ministra policije koji je obijao trafike, pa ne vidim da to nekome smeta).

Ne znam o čemu je reč konkretno, pa zaista ne mogu da komentarišem. Ako je za sud, neka ide na sud, u čemu je problem?


pa boris tadic je bio ozenjen lepom ali starijom od njega Veselinkom Zastavnikovic, sa kojom nije mogao da ima dece i zbog toga ju je ostavio i ozenio se drugom. Posle toga Veselinka se zamonasila i sada je monahinja u Peckoj patrijarsiji na Kosovu.
 
Predsednički i lokalni izbori u Srbiji biće zakazani za kraj oktobra, pod uslovom da se u Savetu bezbednosti ili na sednici Kontakt grupe odobri nastavak pregovora sa Prištinom, načelan je dogovor vladajuće koalicije koju čine DS, DSS i G17 plus, saznaje „Blic“.
- Ukoliko ipak ne bude nastavka pregovora, ići će se na to da se ovi izbori raspišu tek za februar ili mart - kaže izvor „Blica“ blizak pregovaračima.
У чему је разлика имеђу Блица и нпр. Курира? :rolleyes:

хајде да видим који то члан ДСС ће да гласа за Тадића:)
А и још на локалним изборима сте на заједничкој листи са Тадићем:)
živ bio - pa video, dotle neka ostane ovo zapisano
БРАВО Дереку Тротеру, био си у праву :mrgreen: ;).

Аца нам је пре пола године причао једну причу, а сада већ недељама уназад је у правој офанзиви на ДСС и Коштуницу. Омашио је у прогнозама. :rotf:
 
Ма јок, само ти се чини
laughing012.gif
.
 

Back
Top