Zdravstveno osiguranje posle 26-te za studente

hehe.. ja iz drugih razloga nemam zdravstveno... pa moljakam tete po studentskoj da me prime na pregled ili platim, a najčešće gledam da se ne razbolim.
volim kad sam od pomoći više nego kokakolu
ozbiljno, i mene mnogo interesuje kako da steknem zdravstveno. u socijalnim i pravnim službama samo sležu ramenima. neko mora da zna.. nemoguće da ne postoji način, s'obzirom na to koliki je broj studenata iznad 26.
 
Zakonsko resenje je prosto-upaltis sebi osiguranje i super.Cuo sam da je u pitanju cifra od priblizno 1500 din mesecno.
Ali ako zivis u domacinstvu sa malim primanjima(mislim da se radi o 5-6 hiljada po clanu) onda mozes srediti besplatno osiguranje.
Nisam bas siguran da sam bas najpreciznije shvatio,ali mozete i sami proveriti.
 
Ako si jos uvek student, bojim se da ces biti bez zdravstvenog osiguranja dok ne zavrsis faks. To je bio slucaj sa mojim deckom. Rekli mu da ne moze vise da ima knjizicu na osnovu potvrde sa fax/a nego da izvadi knjizicu za nezaposlene. Da bi izvadio potvrdu da je nezaposlen, trebala mu neka druga potvrda sa faxa, koju nije mogao da dobije, i tako je sve islo u krug. Hvala bogu pa je brzo zavrsio fax, a do tada isao kod lekara sa knjizicom njegovog druga :-?.
 
knjizice se vise ne overavaju preko nacionalne sluzbe za zaposljavanje.
sada je potrebno da dva svedoka potpisu izjavu da prihodi po clanu domacinstva ne prelaze odredjeni iznos, sablon dobijas u zdravstvenom...i da se ta izjava overi u sudu. zaboravila sam da li jos nesto treba, pitaj u zdravstvenom za tvoju opstinu kako se overavaju knjizice za nezaposlene.
 
S_K_V_O:
knjizice se vise ne overavaju preko nacionalne sluzbe za zaposljavanje.
sada je potrebno da dva svedoka potpisu izjavu da prihodi po clanu domacinstva ne prelaze odredjeni iznos, sablon dobijas u zdravstvenom...i da se ta izjava overi u sudu. zaboravila sam da li jos nesto treba, pitaj u zdravstvenom za tvoju opstinu kako se overavaju knjizice za nezaposlene.
Treba uvrenje da si nezaposlen, tako da moraš biti prijavljen u Nacionalnoj službi za zapošljavanje.
E sad, i meni se čini da ova varijanta :arrow: prijaviš se na biro sa diplomom srednje škole može da upali.

bug.gif
 
xiaoyu:
Treba uvrenje da si nezaposlen, tako da moraš biti prijavljen u Nacionalnoj službi za zapošljavanje.
E sad, i meni se čini da ova varijanta :arrow: prijaviš se na biro sa diplomom srednje škole može da upali.

bug.gif
rekoh vec, mozda nisam bila dovoljno eksplicitna-bar u mom zdravstvenom overa knjizica vise nema nikakve veze sa nacionalnom sluzbom za zaposljavanje.
kada sam se u februaru prijavila na "zavod" rekli su mi da overa knjizica vise ne ide preko njih (zele da se rasterete nepotrebnih poslova) i da se obratim zdravstvenom na teritoriji svoje opstine, sto sam i uradila. 100% mi nisu trazili nikakvu potvrdu da sam nezaposlena, ali u medjuvremenu sam se setila i sta su mi to sve trazili - kopiju radne knjizice, licne karte i overenu izjavu 2 svedoka o prihodima.
moguce je da u drugim zdravstvenim traze neke druge stvari, nacula sam da ne znam ni ja gde traze i uverenje iz poreskog, katastra i sl. :shock: , ja sam je izvadila ovako, prilicno jednostavno! ovi moji takodje daju informacije preko fona, rade do 18h...koga zanima moze da pita.
http://www.rzzo.sr.gov.yu/index.php?option=com_content&task=view&id=80&Itemid=159
 
S_K_V_O:
rekoh vec, mozda nisam bila dovoljno eksplicitna-bar u mom zdravstvenom overa knjizica vise nema nikakve veze sa nacionalnom sluzbom za zaposljavanje.
kada sam se u februaru prijavila na "zavod" rekli su mi da overa knjizica vise ne ide preko njih (zele da se rasterete nepotrebnih poslova) i da se obratim zdravstvenom na teritoriji svoje opstine, sto sam i uradila. 100% mi nisu trazili nikakvu potvrdu da sam nezaposlena, ali u medjuvremenu sam se setila i sta su mi to sve trazili - kopiju radne knjizice, licne karte i overenu izjavu 2 svedoka o prihodima.
moguce je da u drugim zdravstvenim traze neke druge stvari, nacula sam da ne znam ni ja gde traze i uverenje iz poreskog, katastra i sl. :shock: , ja sam je izvadila ovako, prilicno jednostavno! ovi moji takodje daju informacije preko fona, rade do 18h...koga zanima moze da pita.
http://www.rzzo.sr.gov.yu/index.php?option=com_content&task=view&id=80&Itemid=159
Pa o ovome pričam. Ne možeš da imaš radnu knjižicu ako nisi prijavljen u Nacionalnoj službi, a studenti uglavnom nisu. Dakle, mora da napravi radnu knjižicu na neku od diploma da bi mogla da dobije zdravstveno. Tako da, sama overa knjižice nema veze više sa njima, ali bez prijave u Nacionalnu službu ne možeš da dobiješ zdravstveno. :wink:

p.s. moja greška - kad sam rekla "uverenje" mislila sam na dokaz tipa kopija radne knjižice u kojoj se vidi da si nezaposlen.

bug.gif
 
ne ne ne :D obrnuto! to da si prijavljen na birou nije nikakav preduslov da izvadis radnu knjiizicu, nego je radna knjizica preduslov da se prijavis u nacionalnoj sluzbi. da bi se prijavio u zavodu moras prvo da izvadis rk. e sad kunst je verovatno u tome sto i za radnu knjizicu trebaju neke diplomea dokumenta su na faksu...ali ja sam vec zaboravila kako to ide...mozda moze na bazi svedocanstva iz osnovne, ne znam...izdaju i u srednjim skolama duplikate, na faksu se uzimaju dokumenta na revers...sad ne bas da bi ih neko zloupotrebio, ali boze moj... :)
 
Mi pričamo isto a ne razumemo se. Radna knjižica se "pravi" u Nacionalnoj službi tako da svakako moraš da budeš zaveden tamo i da se vodiš kao nezaposlen.
Pa valjda može na diplomu iz osnovne. Samo ne znam šta onda radiš sa onom varijantom da imaš prava tri puta da odbiješ posao koji ti oni nađu a posle ne možeš više da budeš na birou. :roll:

bug.gif
 
i sve je to lepo, pitala ja one tete što tamo rade, ali one kažu da kad se prijavljuješ za tu knjižicu moraš da potpišeš neki papir da NISI student.. pa kao ako te uhvate mogu krivično da te gone. valjda ne rade to stvarno... ali me zanima je li stvarno moguće da zakonom nije predviđeno rešenje tog slučaja.
 
Ne postoji uslovljanje za izdavanje radne knjižice i overu zdravstvenog osiguranja u statusu nezaposlenog time da NISI student - ne postoje nikakvi papiri gde to treba da potpišeš.

Radna knjižica ti jeste potrebna da bi se prijavio na tržište rada, kao i kopija radi overe zdravstvenog za nezaposlene, uz ostala uverenja o niskim prihodima kako bi ostvario to pravo.

Nekoga su službenice biroa i socijalnog oterale večeras u tri lepe što ih uznemirava sa ovakvim pitanjima.

Verujem da postoje opštine u kojima drugačije tumače propise.
 
A zapazite sledecu nebulozu:

nezaposleni ste i pravo na zdravstveno ostvarujete kao ugrozena kategoraija "na svaka tri meseca sa dva svedoka" besplatno. I tada u periodu vazenja overe knjizice Vas neko zaposli. Kakve srece! Bas lepo!

Ali! I kada vas zaposli, vi i dalje nemate pravo na zdravstveno osiguranje, ovaj put kao lice u radnom odnosu (a kako su to najcesce privatnici, rec je o "sexualnom" odnosu), sve dok se ne izvrse 3 mesecne uplate koje podmiruju sve drzavne aparate.

To znaci:
1. ako vas privatnik "vozi" vi opet nemate mogucnost osiguranja.
2. i da vas privatnik na zavlaci, ako vam istekne "besplatna" knjizica vi ili morate placati 1700din mesecno dok se ne navrse ta tri meseca, ili lagati sa dva svedoka da ste nezaposleni :roll: .

Ako se odlucite da placate tih 1700 mesecno, onda drzava dobija pare i od vas i od privatnika (ako uplacuje)!

.
 

Back
Top