Sta je politika?

Milow

Aktivan član
Poruka
1.196
Sta je politika?
Petogodisnji decak pita svoga oca za vecerom.

-Tata sta je to politika?

Otac mu strpljivo odgovori.

-Pa sinko da ti objasnim. Ja sam hranitelj porodice, pa recimo da sam ja vlast, tvoja majka koja se stara o novcu je vlada, mi se brinemo o tvojim potrebama, pa ces ti biti narod, bebi-siterka je recimo radnicka klasa, a tvoj mali brat ce biti nasa buducnost. Sada lepo razmisli o tome pa ces videti sta je politika.

Tako je decak otisao na spavanje, sve razmisljajuci o objasnjenju svoga tate. Negde u pola noci, probudio se cuvsi svoga malog brata kako place. Ustaje da proveri sta se desava. Ustanovljava da se beba uneredila u pelene. Decak dolazi do sobe svojih roditelja i vidi da majka cvrsto spava. Ne zeleci da je budi, dolazi do bebi-siterkine sobe, ali nailazi na zakljucana vrata. Provirivsi kroz kljucaonicu, zatice oca sa bebi-siterkom. Potom odustaje i vraca se u krevet.

Sutradan decak rece ocu:

- Tata, mislim da sam shvatio sta je politika!

- Odlicno sine. Kazi mi sad lepo, svojim recima sta si zakljucio.

Decak odgovori:

-Pa evo... recimo, dok vlast yebe radnicku klasu, vlada cvrsto spava, narod se ignorise, a buducnost je u teskim govnima!
 
Ne treba naglasiti da je politika ono što svi znaju,jer i mi to znamo.Strašno u svemu tome je što ljudi,ako su to uopšte ljudi prelaze iz stranke u stranku i nastavljaju UZDIGNUTA ČELA,kao da se ništa nije dogodilo.Pa to je kao kada bi vodja zvezdaša sledeće nedelje istetovirao P A R T I Z A N na čelu.
Pa,ako je to normalno,onda smo svi mi ludi.NE TREBA IH IMENOVATI,znaju oni to sami.A ne bojim se,ako me neko prozove,napraviću spisak.Biografije tog POLUSVETA su prisutne na internetu,pa ću uraditi copy/paste. S R A M O T N O !!!!!!!

Ajd sad VI...
 
Drustvena uredjenja

Feudalizam: Imas dve krave.
Ti ih muzes ali feudalac ti uzima vecinu mleka.

Cist socijalizam:Imas dve krave.
Vlast ih uzme i stavi ih u tor sa svim ostalim kravama. Ti se staras o svim kravama.
Vlast ti svakog dana daje po casu mleka.

Birokratski socijalizam: O tvojim kravama se staraju pilicari dok ti brines o njihovim pilicima.
Vlast ti da onoliko mleka koliko je propisano da ti treba.

Fasizam: Imas dve krave.
Vlast ti uzme obe krave, unajmi te da se staras o njima i prodaje ti mleko.

Cist komunizam: Ti i komsija delite dve krave.
Stalno se prepirete kome vise "treba" i ko koliko "moze". Za to vreme, niko nista ne radi i, na kraju, obe krave crknu od gladi.

Ruski komunizam: Imas dve krave.
Moras da se staras o njima ali vlast uzima svo mleko.
Krades koliko mleka mozes i prodajes ga na crnom trzistu.

Perestrojka: Imas dve krave.
Moras da se staras o njima ali mafija uzima svo mleko.
Krades koliko mleka mozes i prodajes ga
na "slobodnom" trzistu.

Kambodzijanski komunizam: Imas dve krave.
Vlast uzme obe krave i ubije te.

Diktatura: Imas dve krave.
Vlast ti uzme obe i da ti menice.

Cista demokratija: Imas dve krave.
Tvoje komsije odlucuju ko dobija mleko.

Reprezentativna demokratija: Imas dve krave.
Tvoje komsije odaberu nekoga da ti kaze ko dobija mleko.

Birokratija: Imas dve krave.
Prvo ti vlast odredjuje kada mozes da ih hranis i muzes. Onda ti placa da ih ne muzes.
Onda ti uzme obe krave, jednu ubije a drugu muze i baca mleko.
Onda trazi od tebe da ispunis formulare za obracun nestalih krava.

Kapitalizam: Uopste i nemas krave.
Banka nece da ti pozajmi pare da kupis krave jer nemas ni jednu kravu da zalozis kao garanciju.

Cista anarhija: Imas dve krave.
Mozes da ih muzes i prodajes mleko kako hoces, sve dok te neki komsija ne ubije.

Anarho-kapitalizam: Imas dve krave.
Prodas jednu i kupis bika.

Nadrealizam: Imas dve zirafe.
Da bi ih zadrzao, moras da pohadjas casove harmonike.
 

Back
Top