Staljinisticke metode EU

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Evo citam da je EU naredila Rumunima da uniste 200.000 hektara svojih vinograda . To su navodno neke reforme EU. EU je predvidela da 20 miliona eura kao odstetu za vinogradare kojima se uniste zasadi vinove loze. To dodje odprilike 100 eura po hektaru.

Ne znam za vas, al mene ovo ponasanje EU podseca na staljinisticko jer tmao neka komisija odlucuje koja drzava i nacija moze da se bavi proizvodnjom cega.

to je dokaz da u EU nisu svi jednaki, vec da su kao u orvelovoj zivotinjskoj farmi "svinje jednakije od drugih" tj englezi, nemci i francuzi imaju veca prava i mogucnosti od ovih novih clanica.

tako ce rumunija izgleda morati da unisti sopstvenu proizvodnju vina da bi se zastitila proizvodnja vina francuske,spanije i italije u okviru EU.

I sta sutra Srbija udje u EU i oni nam narede da ne mozemo vise da proizvodimo meso, psenicu ili kukuruz? I daju nasim seljacima 50e po hektaru obradive povrsine kao odstetu?

Zato treba bezati od ove tvorevine.
 
Ulaskom u EU, svaka Drzava gubi skoro u potpunosti svoj suverenitet. Npr, nema vise proizvodnje domace rakije po dvoristima kao sto je praksa u ovim krajevima. Sve mora uredno da se prijavi. Koliko je ceo taj sistem dobar vreme ce pokazati...
 
Naravno da je dobro registrovati ko sve pece rakiju,a sto se tice 'planske privredne proizvodnje', Dzeri,ti si to nesto pomesao sa radikalskim vidjenjem privrede.... Ovo sto rade drzave u EU je restruktuiranje i polagano odustajanje od subvencija za poljoprivredu... E sad ako ces da mi navodis primere o subvencionisanju francuskih seljaka,zaista bolje nemoj, i pogledaj malo kakav pritisak Evropa trpi zbog toga od ostalih clanica WTO...Subvencije ce polako da se smanjuju,smanjivace se i u Francuskoj,sto je dobra vest za svakog potrosaca...
 
ОКУПАТОР СВУДА СПРОВОДИ ИДЕНТИЧНУ ДИКТАТУРУ - тако да је ово што наводиш за Румунију само један делић - наравно да уништавају њихову производњу вина и онда ће да им продају неко своје генетски модификовано семе које уништава и људе и животиње и наредити им да то производе, плаћаће им бедно а у исто време продавати своје вино Румунима... врло једноставно, и тако на свим нивоима и у свим порама друштва и државе.

Сети се само како је Динкић ЕФИКАСНО потпуно уништио нашу текстилну индустрију, тако да ти данас у Бг не можеш ни случајно да нађеш квалитетно бело платно или било који квалитетан штоф - а у исто време дали су Британцима да направе фабрику на југу (мислим да је у Лесковцу) - и тамо ће само неки мали проценат људи бити запослен. Једино можеш да купујеш неко пластифицирано ђубре од платна и то на кило - и да га бациш после првог прања.

Зато НЕ У ЕУ
и НЕ У НАТО !
 
ne treba biti tendenciozan,.
jery,po prvi se put necu sloziti sa tvojim razmisljanjem.
naravno da grubo zvuci naredba za unistenje tih vinograda,ali sustina je ta da se unutar eu znaju kvote po kojima se po raznim parametrima odredjuje koja od zemalja koliko cega proizvodi i na kohji nacin.

ima to i dobrih i losih strana,ali je to eu realnost.
 
Mito da li si bre ti normalan? Tekstilnu industriju nije unistio Dinkic,vec Milosevic svojom politikom izolacije,i nasa tekstilna industrija koja je bila ogromna,odjednom je izgubila strana trzista,tako da su tekstilna preduzeca samo fiktivno postojala. Dinkic je uradio jedino sto je normalno i zdravo,a to je likvidacija istih. Ako je to za tebe unistavanje tekstilne industrije,onda molim te idi negde da izucavas osnove ekonomije
 
eremita:
ОКУПАТОР СВУДА СПРОВОДИ ИДЕНТИЧНУ ДИКТАТУРУ - тако да је ово што наводиш за Румунију само један делић -

bas tako - delic.
ovo se ne moze gledati na taj necin nego u okviru citave organizacije...

eremita:
Сети се само како је Динкић ЕФИКАСНО потпуно уништио нашу текстилну индустрију,

nasa celokupna industrija, a ne samo tekstilna, je unistena tokom 90tih....tako da ti ovo nije na mestu...
eh, kad se samo setim EI Nis pojacala...a sta sad proizvode?
 
jedan moj prijatelj, čiji je drug iz Lazarevca čuo od baba Milunkine sestre od tetke a ona od ujkinog strica,mi kaže da će se EU raspasti do kraja avgusta tako da ko što kažeš i netreba da srljamo tamo.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
kami83:
Naravno da je dobro registrovati ko sve pece rakiju,a sto se tice 'planske privredne proizvodnje', Dzeri,ti si to nesto pomesao sa radikalskim vidjenjem privrede.... Ovo sto rade drzave u EU je restruktuiranje i polagano odustajanje od subvencija za poljoprivredu... E sad ako ces da mi navodis primere o subvencionisanju francuskih seljaka,zaista bolje nemoj, i pogledaj malo kakav pritisak Evropa trpi zbog toga od ostalih clanica WTO...Subvencije ce polako da se smanjuju,smanjivace se i u Francuskoj,sto je dobra vest za svakog potrosaca...


nisam nista pomesao kami83, imas ceo tekst na B92 pa procitaj i sam u tekstu pise da u okviru reformi EU Rumunija mora unistiti 200.000 hektara pod vinovom lozom. Znaci u toj EU se ne dozvoljava trzisno poslovanje vec se odredjuje po komunistickim principima sta ko moze da proizvodi i koliko.
 
a33:
ne treba biti tendenciozan,.
jery,po prvi se put necu sloziti sa tvojim razmisljanjem.
naravno da grubo zvuci naredba za unistenje tih vinograda,ali sustina je ta da se unutar eu znaju kvote po kojima se po raznim parametrima odredjuje koja od zemalja koliko cega proizvodi i na kohji nacin.

ima to i dobrih i losih strana,ali je to eu realnost.


pa ako se odredjuju kvote koliko koja zemlja moze cega da proizvede to znaci da u toj EU nema ni T od trzisne privrede. Po principima trzisnog tipa privrede svako moze da proizvede cega god hoce i koliko hoce, na taj nacin se podstice konkurencija , povecanje kvaliteta a od toga najvise imaju sami potrosaci.
 
@Jerry

Ako EU zamislis kao jednu superdrzavu onda ima logike da se namecu zakonske regulative pojedinim regionima ( u ovom slucaju Rumuniji ). Ne znam koliko je to sve dobro, ali tako funkcionise ta zajednica.... NEMA SUVERENITETA.
 
kami83:
Mito da li si bre ti normalan? Tekstilnu industriju nije unistio Dinkic,vec Milosevic svojom politikom izolacije,i nasa tekstilna industrija koja je bila ogromna,odjednom je izgubila strana trzista,tako da su tekstilna preduzeca samo fiktivno postojala. Dinkic je uradio jedino sto je normalno i zdravo,a to je likvidacija istih. Ako je to za tebe unistavanje tekstilne industrije,onda molim te idi negde da izucavas osnove ekonomije

Милошевић уништио текстилну индустрију??? Дакле, ви сте ДОС-овци толико више оболели да немате ни милиграм здравог размишљања. Ви сте сада гори од оних комуњара за време Броза.......али стварно то мислим....... потпуно сте изгубили и најмањи смисао за објективност...

Ма даће вама народ "основе економије" - када буде повадио гов*иве мотке... одмах ћете се присетити шта је то ОСНОВА ЕКОНОМИЈЕ..... срам те било......

Тужно ми је што морам овако да одговарам - али шта рећи особи која се прави да не види ДА ПОСТАЈЕМО БЕЛО РОБЉЕ........
 
Lacibg:
Сасвим јасан закључак ... а и одговор. :wink: Хехех , мој комша ! Поздрав ! :lol:

Комшо, бре, ови претераше, јбт. замисли они су умислили да су Срби стварно ментално заостали, и тако се и понашају... чуј ти њих, за све им је крив С Милошевић....а он од мене НИКАДА али НИКАДА није добио глас као ни било који други комуниста - али што је мЛого, мЛого је, испаде он сада КРИВ ЗА СВЕ... каква багра...... 8-) А ја сам, за разлику од њих, врло добро саслушао и запамтио ЊЕГОВ ОПРОШТАЈНИ ГОВОР......
 
eremita:
ОКУПАТОР СВУДА СПРОВОДИ ИДЕНТИЧНУ ДИКТАТУРУ
Зато НЕ У ЕУ
и НЕ У НАТО !

Слажем се!

Динкић није уништио само текстилу индустрију, Динкић је уништио домаће банке и увео стране лихваре, да нам прописују највишу камату на свету! :evil:
Динкић је уништио трговину и све велике трговинске системе и сав капитал пребацио у руке свог ујака Мишковића, зато је сада Мишковић доспео на Форбсову листу, пошто је опљачкао грађане Србије! :evil:
Динкић је увео највећи ПДВ на свету! :evil:
Динкић је лопов над лоповима! :evil:
 
LJUDI PDV I FISKALNE KASE U ZEMLJI KOJA JE ZAOSTALA NAJMANJE 50 GODINA JE STRASNO 18% POSTO NA PROIZVODE PROIZVEDENE OD NASIH POLJOPRIVREDNIH RESURSA , A NEZDAM DA LI ZNATE DA POSTOJI I PDV OD 8% NA JAJA , BRASNO ,MLEKO ITD.S T R A S N O!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
 
pdv mora da postroji da ne bi dolazilo do kupovine i prodaje na crno,do utajivanja poreza i na taj nacin ostecivanja drzave,a pdv se svuda krece kao i kod nas sa manjim razlikama na vise i na nize.

a eu ogranicava proizvodnju ne samo u rumuniji nego u svim zemljama clanicama i postoje kvote koje svi moraju da ispostuju iz prostog razloga sto je eu ranije a i sada ima problem sa hiperproduktivnoscu u poljoprivredi...samo sto naravno da vi ignoranti niste sa time upoznati nego torocete ko najgore babetine o stvarima o kojima ne znate osnovne cinjenice....

isto ko sto ce i domacice i penzioneri da brane kosovo,toliko vi imate pojma o politikama eu i njihovim primenama...
 
kami83:
Naravno da je dobro registrovati ko sve pece rakiju,a sto se tice 'planske privredne proizvodnje', Dzeri,ti si to nesto pomesao sa radikalskim vidjenjem privrede.... Ovo sto rade drzave u EU je restruktuiranje i polagano odustajanje od subvencija za poljoprivredu... E sad ako ces da mi navodis primere o subvencionisanju francuskih seljaka,zaista bolje nemoj, i pogledaj malo kakav pritisak Evropa trpi zbog toga od ostalih clanica WTO...Subvencije ce polako da se smanjuju,smanjivace se i u Francuskoj,sto je dobra vest za svakog potrosaca...

То су приче за малу децу. ЕУ крши све законе слободне тржишне привреде и својом привредном политиком наноси штету грађанима ЕУ, Европе и Африке. Одржава цене које су изнад тржишних и њена привредна политика није ништа друго него комунистичка привреда упакована у плаво са 12 звездица. Тржиште све само регулише и ту није потребна никаква планска економија коју проводи ЕУ.


Banshee:
pdv mora da postroji da ne bi dolazilo do kupovine i prodaje na crno,do utajivanja poreza i na taj nacin ostecivanja drzave,a pdv se svuda krece kao i kod nas sa manjim razlikama na vise i na nize.

Наравно да треба да постоји, али потребно је у почетку спроводити дискриминацију, а то значи, мањи ПДВ на робу која је произведена у Србији (око 10%), а ПДВ од 25-30% на стране производе.

a eu ogranicava proizvodnju ne samo u rumuniji nego u svim zemljama clanicama i postoje kvote koje svi moraju da ispostuju iz prostog razloga sto je eu ranije a i sada ima problem sa hiperproduktivnoscu u poljoprivredi...samo sto naravno da vi ignoranti niste sa time upoznati nego torocete ko najgore babetine o stvarima o kojima ne znate osnovne cinjenice....

Хиперпродукција је последица субвенционе политике ЕУ. Када би се укинуле субвенције све би дошло на своје место, само што су западне чланице свесне да би онда код њих пољопривреда пропала и да би источна Европа и афричке земље почеле да преузимају њихово тржиште. Тржиште се само регулише!, а држава треба да се што мање меша у привреду. Погледај само САД: Тамо преко интернета за 90 долара региструјеш приватну фирму за мање од 30 мин., а у земљама ЕУ бирократија као код нас. Реалност је нешто друго, а ово што нама причају о ЕУ је најобичнија пропаганда коју су нам причали и они после 1945. године. Толико о основним чињеницама о ЕУ.
 
Banshee:
pdv mora da postroji da ne bi dolazilo do kupovine i prodaje na crno,do utajivanja poreza i na taj nacin ostecivanja drzave,a pdv se svuda krece kao i kod nas sa manjim razlikama na vise i na nize.

a eu ogranicava proizvodnju ne samo u rumuniji nego u svim zemljama clanicama i postoje kvote koje svi moraju da ispostuju iz prostog razloga sto je eu ranije a i sada ima problem sa hiperproduktivnoscu u poljoprivredi...samo sto naravno da vi ignoranti niste sa time upoznati nego torocete ko najgore babetine o stvarima o kojima ne znate osnovne cinjenice....

isto ko sto ce i domacice i penzioneri da brane kosovo,toliko vi imate pojma o politikama eu i njihovim primenama...

domacice znaci u EU neka komisija propisuje sta tacno i koliko cega neko moze da sprovede.

PA ja ne znam sta je vase zanimanje, ali moje je ekonomija i jasno mi ja da tu nema ni T od trzisne privrede i da je to tzv. kontrolisana ekonomija a ne slobodna ekonomija kojoj mi navodno tezimo.

Poenta slobodne ekonomije jeste da svako proizvodi sta zeli i koliko zeli i da trziste samo tj. potrosaci regulisu da li je necega suvise ili suvise malo.
 
Grammaton Cleric:
То су приче за малу децу. ЕУ крши све законе слободне тржишне привреде и својом привредном политиком наноси штету грађанима ЕУ, Европе и Африке. Одржава цене које су изнад тржишних и њена привредна политика није ништа друго него комунистичка привреда упакована у плаво са 12 звездица. Тржиште све само регулише и ту није потребна никаква планска економија коју проводи ЕУ.




Наравно да треба да постоји, али потребно је у почетку спроводити дискриминацију, а то значи, мањи ПДВ на робу која је произведена у Србији (око 10%), а ПДВ од 25-30% на стране производе.



Хиперпродукција је последица субвенционе политике ЕУ. Када би се укинуле субвенције све би дошло на своје место, само што су западне чланице свесне да би онда код њих пољопривреда пропала и да би источна Европа и афричке земље почеле да преузимају њихово тржиште. Тржиште се само регулише!, а држава треба да се што мање меша у привреду. Погледај само САД: Тамо преко интернета за 90 долара региструјеш приватну фирму за мање од 30 мин., а у земљама ЕУ бирократија као код нас. Реалност је нешто друго, а ово што нама причају о ЕУ је најобичнија пропаганда коју су нам причали и они после 1945. године. Толико о основним чињеницама о ЕУ.

Ovo je cela sustina ove price. Svaka cast.
 
usa i eu nisu uporedive na taj nacin kako ti zelis da predstavis.
i jedna i druga imaju svoje prednosti i mane,a sto se mene tice eu je humanija tvorevina a usa kapitalisticka masinerija....eu jeste veoma birokratizovana i to dosta usporava njen sistem rada i funkcionisanja,ali ponavljam da su usa i eu dve razlicite price....

no nevezano za to,subvencije postoje od ranije i uvedene su iz razloga sto je evropa ranije trpela veliku glad i da bi se tako nesto sprecilo drzava je morala da reaguje....problem je sto kada jednom uvedes subvencije ne mozes tek tako da ih ukines jer bi to bio sok sa prosecnog prozivodjaca...svi znamo da su subvencije u francuskoj veoma visoke,dok npr nemacka nema taj problem ali zato ima nenormalne cene hleba...sve ima svoje.koliko ja znam eu vec duze vreme radi na pitanju poljoprivrede i smanjivanju subvencija ali ko sto rekoh neke stvari ne mogu preko noci da se zavrse...
 
subvencije nisu uvedene zbog gladi , vec su uvedene da bi se sacuvala radna mesta evropskih seljaka koje sa cenom i kvalitetom sisaju seljaci iz istocne evrope, juzne amerike i afrike.

I sad posto EU seljak ne moze da izdrzi trzisnu konkurenciju , onda daj da ga drzava subvencionise i tako spreci da propadne.

Meni u celoj prici smeta to licemerje EU nacista. Kada su oni konkurentni u necemu onda te oni teraju da ti prihvatis principe slobodne ekonomije, kao sto su sada naterali nasu vladu da ukine akcizu na uvozne sokove tj izjednaci nase sokove sa njihovima.

A istovremeno kad mi treba da izvezemo nesto na njihovo trziste suocavamo se sa raznoraznim birokratksim preprekama u vidu raznoraznih kvota, subvencija, pravila koja nikad necemo moci da ispunimo, a ako ih i ispunimo pravila ce u medjuvremenu da se promene.

Zato tu stoku iz EU treba ignorisati i okrenuti se nekim drugim trzistima gde se nasi proizvodi mogu prodavati a pre svega bliskom istoku i Rusiji.
 
jedan drugar moj radi u italiji u fabrici hrane i pricao mi je kako oni tamo proizvode povrce , znaci sve je suva hemija sve se sprica hemijskim i bioloskim agensima, tacno tempiraju izgled paradajza ili krastavca, njegovu boju, datum sazrevanja i slicno.

I plus ti njihovi vestacki hemijski i genetski modifikovani proizvodi su skuplji od nasih ekoloski proizvedenih i prirodnih.

I pored toga Srbija ne moze da izvozi recimo krastavac u EU zato sto su oni doneli neko pravilo o zakrivljenosti krastavca koji prirodni krastavac ne moze nikad da ispuni.

I tako imamo paradoks da se kod nas u zimskom i periodu ranog proleca uvoze poljoprivredni proizvodi iz EU , pre svega iz Grcke, a da mi ne mozemo nista da izvezemo na to isto trziste EU zbog tih njihovih birokratskih fora.
 

Back
Top