Drzavljanstvo?

craetive

Obećava
Poruka
92
Ne znam gde bih da postavim ovu temu, pa rekoh ajde ovde...Valjda se vi razumete, ili bar neko od vas.

Ovako, imam cg drzavljanstvo, s tim da nikada nisam ziveo tamo. Prebivaliste mi je ovde u Srbiji, od rodjenja.

E sada, mene zanima, da li ja mogu da promenim prebivaliste, prijavim se u CG, (sve to zbog vojske razumecete) a da zasnujem radni odnos ovde, u Bgd-u???

Eto, malo je komplikovano, ali nadam se da cete shvatiti.

Pozdrav
 
e pa ne moze tako... znaci osecas se crnogorcem a rodjen si u srbiju, zatim sluzio bi vojsku u CG a srbija te hranila. hahahaaa doduse sada ce ti ovde neke patrijote sve lepo objasniti, a ti polse samo uradi suprotno i nema problema, mislim ne moz pogresiti hahahaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
craetive:
Ne znam gde bih da postavim ovu temu, pa rekoh ajde ovde...Valjda se vi razumete, ili bar neko od vas.

Ovako, imam cg drzavljanstvo, s tim da nikada nisam ziveo tamo. Prebivaliste mi je ovde u Srbiji, od rodjenja.

E sada, mene zanima, da li ja mogu da promenim prebivaliste, prijavim se u CG, (sve to zbog vojske razumecete) a da zasnujem radni odnos ovde, u Bgd-u???

Eto, malo je komplikovano, ali nadam se da cete shvatiti.

Pozdrav

Искористи тај твој пасош и бежи негде у Јевропу...
 
craetive:
Ne znam gde bih da postavim ovu temu, pa rekoh ajde ovde...Valjda se vi razumete, ili bar neko od vas.

Ovako, imam cg drzavljanstvo, s tim da nikada nisam ziveo tamo. Prebivaliste mi je ovde u Srbiji, od rodjenja.

E sada, mene zanima, da li ja mogu da promenim prebivaliste, prijavim se u CG, (sve to zbog vojske razumecete) a da zasnujem radni odnos ovde, u Bgd-u???

Eto, malo je komplikovano, ali nadam se da cete shvatiti.

Pozdrav

Naravno da mozes da se prijavis u vlastitoj zemlji, ako imas gde ili kod koga.
Radni odnos mozes da imas bilo gde ukoliko kao stranac imas uredne radne i boravisne dozvole.
E sad, ja ne znam kako je sve to regulisano izmedju Srbije i Crne Gore, vezano za vojni rok.
 
hektorius:
Ti imas vojnu obavezu (ili ne) samo prema onoj drzavi ciji si drzavljanin, i uopste nije vazno gde zivis, dakle samo drzavljanstvo.

E tu je caka!! Tako sam i ja mislio.. I onda odem u Vojni odsek, i kaze mi lik, da to nema veze, jer ja imam prebivaliste ovde u Srbiji, i da onda imam obavezu prema njima.

A ja ga onda pitam, da li to znaci da i neki Nemac, Francuz itd koji ima prebivaliste u Srbiji mora da sluzi vojsku Srbije....? nije znao da mi odgovori

I ja isto mislim da je vojna obaveza samo prema onoj zemlji ciji si drzavljanin, ali nemam gde to da proverim???

znate li vi gde bih mogao da se detaljno raspitam o ovome??

Tnx
 
craetive:
E tu je caka!! Tako sam i ja mislio.. I onda odem u Vojni odsek, i kaze mi lik, da to nema veze, jer ja imam prebivaliste ovde u Srbiji, i da onda imam obavezu prema njima.

A ja ga onda pitam, da li to znaci da i neki Nemac, Francuz itd koji ima prebivaliste u Srbiji mora da sluzi vojsku Srbije....? nije znao da mi odgovori

I ja isto mislim da je vojna obaveza samo prema onoj zemlji ciji si drzavljanin, ali nemam gde to da proverim???

znate li vi gde bih mogao da se detaljno raspitam o ovome??

Tnx
Ako si ispisan iz knjige drzavljana srbije onda ti ne mogu nista, a ako nisi ispisan, znaci da imas dvojno drzavljanstvo i onda ces moci da biras gde ces da sluzis vojsku. Ako je u crnoj gori ukinuta vojna obaveza, ovde ce te silom oterati u vojsku.
 
craetive:
E tu je caka!! Tako sam i ja mislio.. I onda odem u Vojni odsek, i kaze mi lik, da to nema veze, jer ja imam prebivaliste ovde u Srbiji, i da onda imam obavezu prema njima.

A ja ga onda pitam, da li to znaci da i neki Nemac, Francuz itd koji ima prebivaliste u Srbiji mora da sluzi vojsku Srbije....? nije znao da mi odgovori

I ja isto mislim da je vojna obaveza samo prema onoj zemlji ciji si drzavljanin, ali nemam gde to da proverim???

znate li vi gde bih mogao da se detaljno raspitam o ovome??

Tnx

Meni to izgleda kao da tip nema pojma o svom poslu. Jedina vojska gde stranci sluze je Legija stranaca, ali to nije vojni rok. Isto bi bilo kao kad bi ovi Srbi u Nemackoj koji imaju drzavljanstvo Srbije morali da sluze nemacku vojsku, sto je nemoguce! Ali ne iskljucujem tu mogucnost da izmedju Srbije i Crne Gore postoji neki poseban dogovor, koliko god to cudno i smesno zvucalo.
Ti odi u ambasadu Crne Gore, jer su ONI nadlezni za tebe, tu bi trebao biti neko zaduzen i za ta pitanja. Sa vojnim odsekom u Srbiji nemas nista, on je tu za vojne obaveznike Srbije, dakle drzavljane Srbije a ne za strance.
 
Da, ali ja sam ziveo i zivim, citav zivot ovde u Srbiji, upisan sam ovde u Vojnom odseku i oni me zovu! I to ovih dana konstantno. Zvala me je cak i murija skoro!!

I ja tu nista ne mogu... S njima nema objasnjavanja..Jedino da promenim prebivaliste i sacekam 2010 godinu kada se ukine vojska?

A gde je ambasada CG inache ? Da probam tamo nesto da odradim....
 
Ne znam koliko ti je godina, ali ako si ceo zivot proveo u Srbiji normalno je da te imaju registrovanog u vojnom odseku. E, ja ne znam da li oni od neke institucije automatski dobijaju podatke o promeni drzavljanstva odredjenog obaveznika ili si ti sam duzan o tome da ih obavestis. Naravno, vazno je i to da li mozes ili da li imas oba drzavljanstva, tj. da li je to i kako sredjeno ugovorom izmedju dve drzave. U svakom slucaju jako puno birokratije i hodanja. Trebas sve uzeti u obzir.
 
izgleda da nije sredjeno...A ja imam samo CG drzavljanstvo. A prebivaliste Srbije.

Ovaj lik u vojnom odseku mi je rekao, da se ja kao odjavim odavde, i oni me vise nece zvati!

A mene zanima, da li cu ja moci posle da se zaposlim, ako promenim prebivaliste? Jer ja mislim, da cak i stranci koji rade ovde u Bgu, moraju biti prijavljeni tu (ili ne)

Ne znam, vise sam poludeo od ovoga...
 
craetive:
Da, ali ja sam ziveo i zivim, citav zivot ovde u Srbiji, upisan sam ovde u Vojnom odseku i oni me zovu! I to ovih dana konstantno. Zvala me je cak i murija skoro!!

I ja tu nista ne mogu... S njima nema objasnjavanja..Jedino da promenim prebivaliste i sacekam 2010 godinu kada se ukine vojska?

A gde je ambasada CG inache ? Da probam tamo nesto da odradim....

Ukoliko se ne javljas na pozive vojnog odseka oni ce de te traze preko policije (vojne ili civilne, ne znam).
Jos uvek mozes da se prilikom legitimisanja pozoves na crnogorsko drzavljanstvo (pod uslovom da nemas i srpsko), ali ne znam koliko bi to imali koristi kod nas.
A da probas da odsluzis vojsku? Mozda te i sami odbiju bas zbog drzavljanstva, a ako i ne, cast je sluziti vojsku, nema u tome niceg loseg, naprotiv.
 
Dok god živiš u Srbiji moraš da služiš vojsku. Pošto si CG preseli se dole. Ovde možeš imati velikih problema (npr ćuzu zbog bega od vojske ili da te proteraju jer nemaš SR državljanstvo)
 
SiIent Bob:
Dok god živiš u Srbiji moraš da služiš vojsku. Pošto si CG preseli se dole. Ovde možeš imati velikih problema (npr ćuzu zbog bega od vojske ili da te proteraju jer nemaš SR državljanstvo)

Kako to dok god zivim u Srbiji moram da sluzim vojsku? Da li i Amerikanci ili Nemci koji zive ovde sluze vojsku Srbije??
 
craetive:
Kako to dok god zivim u Srbiji moram da sluzim vojsku? Da li i Amerikanci ili Nemci koji zive ovde sluze vojsku Srbije??

Ne, naravno da ne moraš da služiš vojsku u Srbiji, ako si državljanin CG. To i ne možeš, da bi služio vojsku, moraš biti državljanin Srbije, bar ja to tako razumem, a i kako bi moglo drugačije.

A što se zaposlenja tiče, moraš se raspitati kako su regulisani odnosi izmedju CG i Srb. u tom smislu.

Znam da npr. makedonski državljani, regularno dobijaju radnu dozvolu, koju moraju da obnavljaju svakih godinu dana, a u Srbiji imaju prijavu boravka na odredjenoj adresi.
 
craetive:
A gde mogu o tome da se raspitam?

U MUP-u, u odeljenju za strance - Savska ulica. Moj kolega je Makedonac, on tamo odlazi, procedura nije naročito komplikovana, vidim da on to prilično brzo završava.

E sad, stvarno ne znam da li se to odnosi i na CG, ali najbolje je možda da odeš tamo, pa će te oni uputiti na pravu adresu, ukoliko ne mogu da ti pomognu.
 
craetive:
Kako to dok god zivim u Srbiji moram da sluzim vojsku? Da li i Amerikanci ili Nemci koji zive ovde sluze vojsku Srbije??
Ti moraš da shvatiš da ako nemaš dvojno državljanstvo, tj imaš samo CGorsko, ova zemlja te vidi kao stranca. Nemaš niti možeš da imaš penziono, zdravstveno, socijalno, vozačku, ne možeš posedovati nekretnine i sl... Bez obzira što si ovde rođen...
 
Vidim da su se još par forumaša primili na ove nebulozne igranke , koje su sastavni deo karaktera dva forumska lika i to "Otkačena slavonka i "Hektorius, a danas pod nik-ovima "Moreplovka i "Titus, te otvaranjem nebuloznih tema, koja nemaju nikakve veze sa Politikom, a u cilju nipodaštavanja celog foruma i razvodnjavanja tema koje su bitne za Srbiju i nas koji ovde živimo.

Nisu oni krivi...to je do onih koji im dozvoljavaju ovo divljanje ovuda. Ima li moderatora na vidiku ili da se prepustimo skarednim likovima i otperjamo odavde kako bi oni zauzeli i ovaj prostor? :roll: :? :confused:
 

Back
Top