Srpski ožiljci za Holivud

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
10f.jpg




NI na 35 C u ponedeljak u hladu američko-srpska ekipa filma "Srbijan skars" (Srpski ožiljci) nije prekinula snimanje. Scene ispred crkve svetog Marka snimao je glavni negativac i najveća zvezda, holivudski glumac Majkl Medsen (jedan od omiljenih Tarantinovih glumaca). U Topčiderskom parku - Vladimir Rajčić (producent, scenarista i glavni glumac) i Tijana Plemić (u filmu američki agent) "pregovarali su" o slučaju Alekse Obilića, kojeg igra Vladimir. Sve je nadgledao reditelj Brend Haf.
Nije Medsen jedina holivudska zvezda u Beogradu. U filmu igraju i Mark Dekaskos, Džo Estevez i Klaudija Kriščjan. Srpski deo ekipe predvode Dragan Nikolić, Sergej Trifunović, Nikola Kojo, Jana Milić... Ceo film je na engleskom, a i budžet mu je više holivudski, nego srpski. Producenti ne žele da otkrivaju poslovne tajne, ali kažu da bi se samo od honorara za četiri glavne zvezde moglo snimiti desetak srpskih filmova.
Više od pola scena već je na traci, snimanje na beogradskim lokacijama trajaće još nedelju dana, a onda se ekipa seli u Čikago. Već u decembru - premijera, glamurozna, s mnoštvom zvezda i to - u Beogradu. Tek posle londonske projekcije, "Srpske ožiljke" videće i Amerika. Vladimir Rajčić, zahvaljujući kome je holivudski karavan i stigao u Beograd, očekuje dobar prijem ovog akcionog-trilera-drame i u Americi i u Evropi.
- Kada sam napisao scenario, priču o dvojici braće Srba na Kosovu, od kojih je jedan u ljubavi s mladom Albankom, "Vorner bradrs" mi je ponudio da otkupi tekst. Tad sam shvatio da je priča dobra i da bih i sam, sa svojom kućom "Vi-Pi-Ar studio prodakšn", mogao to da uradim. Obezbedio sam budžet, reditelja, glumce i - došao u Srbiju - priča nam Rajčić. - Nijedan film u Americi nije rađen kao ovaj, da pozitivno prikazuje naš narod i kulturu. To mi je bila glavna namera.
A, priča - simbolična! Dvojica braće Obilić, Aleksa i Petar (Mark Dekaskos), jedan u Srbiji, drugi u Americi, Aleksa zaljubljen u Albanku Suzanu (Jana Milić), ona u njega, pate zbog zabranjene ljubavi... Smenjuju se dinamične scene, mnogo oružja, strasti, jurnjave... Poslednje klape "pašće" u Čikagu, a već od jeseni "Srpski ožiljci" počinju festivalski i bioskopski život.

DEBITANT
MLADOJ glumici Tijani Plemić uloga u "Srpskim ožiljcima" prva je u životu. Glumu je završila u Moskvi, a na kasting za ovaj film stigla je u poslednji čas i - dobila ulogu.
- Oduševljena sam. Ništa mi nije teško. Spremim se detaljno kod kuće, naučim tekst na engleskom napamet. Saradnja odlična, a Mark Dekaskos već mi je predložio još neke poslove - ispričala nam je Tijana u pauzi između dveju scena.

ISKUSTVA
- U AMERICI živim već 17 godina, a inače sam iz Peći - priča nam o sebi Vladimir Rajčić. - Tamo se bavim glumom i produkcijom. Igrao sam do sada s mnogim zvezdama, među kojima su i Val Kilmer, Robert Dauni Džunior, Klint Istvud, Sandra Bulok... Od filmova koji su se u poslednjih godina mogli videti i u Srbiji, igrao sam u "Devojka od milion dolara", "Kis, kis, beng, beng", "Mis tajni agent"...

PROFESIONALCI
- MA, holivudski glumci uopšte nisu uobraženi niti izigravaju zvezde - kaže Jana Milić, koja igra glavnu žensku ulogu. - Od njih samo možemo da učimo. Pravi su profesionalci. I sa Majklom Medsenom, za kojeg su govorili kako je čudan, osobenjak, lako mi je da radim. Veliki je profesionalac i nikada nema posebnih prohteva. Ljubazan je prema svima - od šminkera i pomoćnog osoblja, do kolega, glumaca.

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=12&status=jedna&vest=105927&datum=2007-07-09

http://www.serbianscars.com/html/synopsis.htm
Глумачка екипа:

http://www.serbianscars.com/html/cast.htm
 
Дакле Добри Срби и зли Албанци:)
Хехехехе.....
Иако је можда тема за филм форум, причао сам вам пре годину дана да ће филм да се снима. политички је веома значајан, по први пут Срби ће бити представљени као добри момци. Представљање Албанаца као лошим момака, посебно што главног албанског терористу игра Мајкл Мадсен, веома је значајно, посебно у садашњем политичком тренутку.
 
Alekasandar3:
Дакле Добри Срби и зли Албанци:)
Хехехехе.....
Иако је можда тема за филм форум, причао сам вам пре годину дана да ће филм да се снима. политички је веома значајан, по први пут Срби ће бити представљени као добри момци. Представљање Албанаца као лошим момака, посебно што главног албанског терористу игра Мајкл Мадсен, веома је значајно, посебно у садашњем политичком тренутку.
Zašto Madsen mora da glumi Šiposa? :-(

Tarantino je skoro rekao da snimati neki film u SR, a pošto ga u ovom filmu nema... tražimo dalje...
 
Alekasandar3:
Дакле Добри Срби и зли Албанци:)
Хехехехе.....
Иако је можда тема за филм форум, причао сам вам пре годину дана да ће филм да се снима. политички је веома значајан, по први пут Срби ће бити представљени као добри момци. Представљање Албанаца као лошим момака, посебно што главног албанског терористу игра Мајкл Мадсен, веома је значајно, посебно у садашњем политичком тренутку.
Ај хвала Богу бар нешто!
 
Bio sam sinoć na premijeri. Da sam znao kakav je film ostao bih kod kuće da ređam knjige na polici po azbučnom redu, to bi bilo mnogo produktivnije nego što sam izgubio 2 sata idući na premijeru ovog nazovi filma.

Radnja potpuno detinjasta (kako mali Perica zamišlja akcioni film), potpuno nejasna, sa milion grešaka i nelogičnosti.
Katastrofalno loša gluma, počevši od glavnog glumca, pa redom svi. Sergej Trifunović, Majkl Medsen i Mark Dekaskos su zaboli kintu, prozezali se nekoliko dana da snime svoje scene i to je to.
Što se tiče prikazivanja Srba u pozitivnom svetlu, to je poslednje što je tamo urađeno. Naprotiv, Srbi su pokazani kao zlikovci, kreatori bojnih otrova pod podrškom vojske, koji ispitivanja istih vrše na beskućnicima.
Jedino kako bih mogao slikovitije da objasnim koliko je loš film će biti ako kažem, da sam ga gledao na televiziji kod kuće, zasigurno bih promenio kanal možda već i pre prvih reklama!
 
Mislim da ništa gore nisam gledao od "Srpskih ožiljaka".U bioskopu sigurno ne,a na tv-u sigurno ne bih izdržao više od jedne scene.I toliko je dovoljno za shvatiti o kakvom je filmskom debaklu reč.Sam Rajačić je čovek koji je spreman da javno izjavi i napiše u imdb-u da je glumac sa kojim Holivud ozbiljno računa,da je učestvovao u holivudskim filmovima i serijama a ko pamti i pogleda oficijelne sajtove brzo ukapira da je reč o nečuvenom prevarantu.Sve laži i prevare da mu čovek i oprosti (Peđa d boy nije,izmlatio je Rajačića zbog neisplaćenog honorara), da mu film bar na nešto liči,ali ovako očajni utisak je kompletan i neprevaziđen.
 
pa koliko znam jos nije bila premijera :neutral:

A ovo?

Bio sam sinoć na premijeri. Da sam znao kakav je film ostao bih kod kuće da ređam knjige na polici po azbučnom redu, to bi bilo mnogo produktivnije nego što sam izgubio 2 sata idući na premijeru ovog nazovi filma.

Radnja potpuno detinjasta (kako mali Perica zamišlja akcioni film), potpuno nejasna, sa milion grešaka i nelogičnosti.
Katastrofalno loša gluma, počevši od glavnog glumca, pa redom svi. Sergej Trifunović, Majkl Medsen i Mark Dekaskos su zaboli kintu, prozezali se nekoliko dana da snime svoje scene i to je to.
Što se tiče prikazivanja Srba u pozitivnom svetlu, to je poslednje što je tamo urađeno. Naprotiv, Srbi su pokazani kao zlikovci, kreatori bojnih otrova pod podrškom vojske, koji ispitivanja istih vrše na beskućnicima.
Jedino kako bih mogao slikovitije da objasnim koliko je loš film će biti ako kažem, da sam ga gledao na televiziji kod kuće, zasigurno bih promenio kanal možda već i pre prvih reklama!

... ? ...
 

Back
Top