Digitron sa memorijom??

Ne mogu ti tačno reći gde, ali uređaji sigurno postoje. Takođe, postoje i drugi proizvođači sličnih uređaja. Potraži po malo ozbiljnijim prodavnicama pc opreme, telefona i sl...

Nego, da li ti to možda planiraš kakve ''prljave rabote'' sa tim? Ako ga planiraš koristiti kao elektronsku puškicu na ispitu ili u školi, nisam baš siguran da će to ići... Nisu više ni nastavnici toliko tehnološki zaostali... A i prilično skupe igračke su u pitanju, tako da... :wink:
 
dr_Bora:
Ne mogu ti tačno reći gde, ali uređaji sigurno postoje. Takođe, postoje i drugi proizvođači sličnih uređaja. Potraži po malo ozbiljnijim prodavnicama pc opreme, telefona i sl...

Nego, da li ti to možda planiraš kakve ''prljave rabote'' sa tim? Ako ga planiraš koristiti kao elektronsku puškicu na ispitu ili u školi, nisam baš siguran da će to ići... Nisu više ni nastavnici toliko tehnološki zaostali... A i prilično skupe igračke su u pitanju, tako da... :wink:

Pa da.. Mislio sam to da koristim kao el.puskicu..Naravno, ako vide ovakav uredjaj, kao sto je ovaj na ovom sajtu, provalice me iz prve..
Mislio sam neki koji nije tako fensi, a da podrzava word npr. To bi bilo dovoljno.
 
dovoljno ti je da uzmes neki dzepni racunarcic iz fx serije casia (ali sa memorijom da moze da se programira)
Recimo kao ovaj stariji model
http://www.rskey.org/detail.asp?manufacturer=Casio&model=fx-8000G
(ako model iza broja ima oznaku G znaci da crta i grafik funkcije)
Koliko sam ja stvari porepisao iz njega :lol: Napravim mu jednostavan program da mi lista tekst (cak sam pravio i menije da odmah izaberem sta mi treba) a moga je lepo i da se programira (secam se da sam pravio dosta slozene programe koji su resavali ceo zadatak) Programira se u veziji simple basica.
Naravno office i pdf u njemu zaboravi ali ni ne trebaju ti., Sve mozes u njemu da otkucas.
 
PA kazem ti. mozes da kucas samo tekst a mozes i preko programskog koda da mu zadas da ti lista tekst (valjda si ucio u skoli neki programski jezik i znas da mozes da zadas naredbu prikazivanja teksta) On ti ne trazi neko znanje programiranja. Dovoljno je da nadjes neku knjizicu iz basica i za 15 minuta ces ukapirati kako se to radi a i uz njega dobijas knjigu gde je i objasnjen njegov "simple" basic.
 
jbg u Nemackoj i Engleskoj :lol:
Moze i kod nas da se nadje ali su preskupi. Bilo ih je u Metrou jedno vreme. Nisam siguran. Malo pogledaj radnje gde se prodaju digitroni (Sumadija, Savremena administracija, Tempo i slicno) BItno je da imaju Fx oznaku i da ima mogucnost programiranja (znaci da ima memoriju). I nemoj da se zacudis njihove memorije su male (nisu one na koje si navikao). Od 4 do 128KB ali to ti je vise nego dovoljno za puskice i za programiranje. Sam programski jezik je neverovatno pametno osmisljen tako da kompletna naredba kao recimo go to, print, input i slicno zauzimaju samo 1 memorijski karakter, a za tekst ti je to vise nego dovoljno. Uostalom ne znam koliki tekst da napises u wordu (koji uzimam dodatnu memoriju zbog reach text formata) pa ti dokument nece biti veci od stotinjak kilobajta.
 
Ja imam HP95LX koji je za mene pre mnogo godina položio jednu numeričku matematiku... hehe.

Jedino što on ne izgleda baš kao digitron.

Imao sam nekad i HP 48SX, to bi bilo pravo rešenje za tebe, ali njega više nemam. On je bio majka studenata prirodnih nauka.

P.S. Ni porfesori nisu sisali veslo, svi znaju šta su programabilni digitroni, jedino ako ti ne predaje neki metuzalem koji je diplomirao pre 35 godina.
 
eh hp48sx kad se setim tog "cuda" i starih dobrih vremena
samo na njemu nema sanse da bi se nas prijatelj snasao. meni je trebalo par dana da se naviknem na njegov "interface" A najvise me je nerviralo sto gasenje nije resetovalo nego bi se ukljucio na mestu gde se iskljucio sto me je na pocetku zastoko nerviralo jer sam navikao kad nesto zeznem samo iskljucim a na pocetku sam se mnogo gubio. Uoposte nije "user friendly":lol:
JA sam imao sx verziju a kad je drug nabavio iz USA GX odlepio sam. Povecana memorija, mogucnosti, brate ludilo :lol: To su bili dani.
 
Ljudi, dajte pomagajte, gde da nadjem te kalkulatore, frka mi je velika.??

Sto se tice profesora, dont worry, radi se pismeni ispit u amfiteatru i uvek nas je oko 150-200 ljudi, tako da se setaju asistenti koji ne gledaju u digitrone. Sada im je glavna fora da jure bubice, i samo setaju sa onim uredjajima za otkrivanje signala..

Gde mogu da nadjem ovaj sx ili gx? da kupim, iznajmim na dan, bilo sta...
 
evo da malo vidi o cemu se radi
http://en.wikipedia.org/wiki/HP-48
http://www.answers.com/topic/hp-48-series

Stvarno najmocnija stvar koja je postojala.
Secam se kad je asistent iz Termodinamike nabavio ROM karticu iz termodinamike, covek je odlepio. Zezali smo se da spava sa njim. Bukvalno sve proracune je radio. KAd se malo pogleda ispada da je bolji od svakog palmtopa koji sad moze da se nabavi jer je imao konkretnu podrsku za sve. Za palmtop moras da nabavis gomilu programa a on je sve imao u sebi.

Sto se tice distributera koliko se secam to nije bio oficijalni HP distributer nego je jedna firma bila specijalizovana samo za calculatore.
Ovde mozes da vidis "timeline" HP-ovih kalkulatora
http://www.educalc.net/156088.page
 
Mislio sam da ti "gori" pod nogama ali izgleda da nije bas tako inace bi cika google dao rezultate ;)

Ne znam kako mislis da jednog dana zavrsis fakultet kad nisi sposoban ni najobicniji podatak da nadjes (a dati su ti svi parametri)

Ali ajde.

Par minuta cika googla i evo odgovora

kalkulatori školski HP 600006 kalkulatori HP 30S F1900A 24.74 L
kalkulatori školski HP kalkulatori HP 38G F1200A 102.41 PP
kalkulatori grafički HP kalkulatori HP 39G F1906A 136.55 PP
kalkulatori grafički HP 600004 kalkulatori HP 48G II 142.73 L
kalkulatori grafički HP 600002 kalkulatori HP 49G+ 179.14 L
kalkulatori grafički HP 600007 kalkulatori HP 50G 218.55 L

http://www.mikro-racunari.co.yu/

Meni HP i podmeni kalkulatori (za svaki slucaj da ne kazes posle da nisi nasao) ;)
 

Back
Top