WIN98SE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
i da nije ukinut moze da ti zezne hard disk sa onim njegovim bednim FAT I FAT32 meni je jedan programer rekao da nikad ne ubacujem 98 da ne zeznem hard disk sa tim fatovima! NTFS je najbolji za windowse i hard diskove a 98 ga ne podrzava!
 
Windows 98Se nije ukinut, vec ga je M$ napustio kao platformu i za njega nema technical support niti update-a. Ko god hoce moze da ga koristi.
Ima mnogo razloga zasto bi neko imao potrebu da instalise Win98SE. Od testiranja nekih specificnih aplikacija koje ne rade u 32-bitnim OS pa do koriscenja nekih starih DOS aplikacija itd...

To sto ti je programer rekao, nije tacno jer ako instalises Win98 svakako ces disk formatirati na FAT32 ili FAT i tada ima da radi kao satic. Pa njega smo koristili dugi niz godina i jeli 'leba od njegovog i svog rada i nij bilo govora da "zezne hard disk"
 
[[Darko_91]]`:
meni je fat32 zeznuo prosli hard disk!
Baš si biser :) , za tvoju informaciju moj hdd nikada nije bio u ntfs-u , odkada znam za njega ja ga formatiram u Fat32 , eto već mu je 6 godina kako lepo radi a bilo je na njemu od 98 pa xp-a svi operativni sistemi.
Mislim da bi ti morao da kreneš da učiš same osnove OS-a instalacije itd. .
 
ali ja sam ubaciva 10-20 puta fat32 i odjednom je crko a sad na ovom hard disku sto imam sigorno sam ubacio milion puta ntfs i nista koda je nov! moze fat32 na mali starije hard diskove da sljaka aj ubaci 20 puta fat32 na neki novi hard disk pa mi javi dal ce raditi!
 
Darko_91 , ovako neznam dali se praviš ili si baš toliko neupućen u sve ovo , ali molim te nemoj više da lupaš .
Ili možda samo nabijaš sebi broj postavljenih postova?

Mlad si i neiskusan čini mi se , i stvarno bi ti dobro došlo malo da kreneš da učiš same osnove informatike a ne da ubacuješ postove koje nemaju tri blage veze sa životom.
Ličiš mi na nick "Duduk-" - a , Codemaker šta ti misliš o tome?
 
Vista ne podržava Fat32 , da si čitao znao bi , ona podržava NTFS i novi sistem koji će se zvati WinFS.
Pitam se stvarno dali ti znaš uopšte razliku između Fat16 , Fat32 i NTFS ?
vreme je da upotrebiš www.google.com i da nešto naučiš , ako je to ikako moguće
 
Instalacija Windows 98-ce nije preterano komplikovana za razliku od njenog drugara milenijuma na kome je moralo da se direktno kuca putanja (koja je dosta slozena da se zapamti) do instalacionog diska preko dosa uz pomoc start-up diskete. Windows 98 instalacija se sastoji iz par koraka. Prvi korak jeste napraviti start up disketu, osim ukoliko je disk instalacioni butabilan, ukoliko nije, sa adrese bootdisk skinuti i prebaciti potrebne fajlove na disketu. Nakon toga, butovati sa diskete, kreirati particiju (particije) uz pomoc komande fdisk nakon toga restart, zatim format c:, i na kraju prebaciti se na odgovarajuci drive d ili e u zavisnosti od toga gde se disk konkretno nalazi u optickom uredjaju itd. dati odgovorajucu komandu za pokretanje instalacije, u ovom slucaju to je setup.exe.

Za detaljnija objasnjenja o tome kako instalirati Windows 98 za pocetnike, mozes da pogledas na temi koju je kolega Agent Orange postavio, vezano za instalacije operativnih sistema. Takodje tu je u google gde se moze naci dosta tutorijala.

Off topic:
Nema potrebe da budete toliko sarkasticni. Snejks da hoce, mogao bi u zubima da vas nosi sa svojim znanjem.
End off topic.


Tema je zakljucana.
Dejan.

 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top