stipendije i krediti
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: stipendije i krediti

Zainteresovan član zvoncica86 (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano stipendije i krediti

da li neko zna kada ce biti isplata preostalih rata stipendija i kredita koje daje ministarstvo prosvete i sporta?

Obećava
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Re: stipendije i krediti

zna li neko kakve su sanse brucosa da dobiju kredit? i postoji li neka stipendija za koju brucosi mogu da konkurisu? znam da za stipendiju ministarstva ne mogu. hvala

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.03.2007.
    Reputaciona moć
    42

Шансе бруцоша да добију кредит а да су при том из Београда су скоро никакве. Ту се мање више не гледа ни просек нити примања по члану породице већ да ли у дому. Као по принципу њима више треба. Имаш исто тако људи који ће написати да су им примања по члану породице мања од хиљаду динара (неки чак и нула).
    Рецимо ја сам пример нисам лагао ни за примања, био сам 5.00 у четвртом разреду гимн и наравно нисам добио тај кредит, док су неки који су дошли из неких селендри узели лагали као да су највећа беда, са мизерним успехом из школе и добили су тај кредит. Дакле немој да се чудиш уколико буде неправди...

Primećen član DisMisaL (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Sex, laži, stipendije i krediti

Za kredite i stipendije se gledaju samo prosek i primanja, ne i to da li je neko u domu. Vidim da postoji ogorčenost, koja je možda i opravdana, ali nemojmo lagati zbog toga. Za brucoše su kritična ona dva boda koja se dobijaju na osnovu prihoda, jer se nepravi velika razlika da li je prosek iz srednje 4.0 (i manje, ali takvi ređe konkurišu) ili 5. Stipendije za brucoše su retka pojava, i jedine za koje sam čuo da su ovde dodeljene su se svodile na studiranje u inostranstvo, a to je već nešto što uglavnom sledi zaista najboljima među srednjoškolcima, na osnovu raznih takmičenja i drugih vannastavnih aktivnosti.

Za prethodnu godinu te republičke kredite i stipendije među ljudima koje poznajem nisu dobili samo oni koji nisu ispravno podneli svu traženu dokumentaciju (doduše mi nismo brucoši).

Ističe se guitarrr_babe (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    73

E, obično ima fora sa lokalnim, opštinskim kreditima i stipendijama. U KV to mogu da dobiju najbolji srednješkolci i studenti, sad ne znam za prosek primanja, ali nije zgoreg da se raspita u svojoj opštini svako koga to interesuje. Plus, kod nas su bili i neki fondovi za najbolje učenike osnovne i srednje škole. Raspitati se svakako.

Grad BG daje stipendije za prosek 9,2 i više s tim što moraš da budeš iz BGa.

Plus, znam da su neke su velike firme davale studentima svoje struke stipendiju na godišnjem nivou, s tim što posle faksa radiš kod njih. Koliko toga ima po Srbiji, kako to ide sa brucošima i kolike veze tu rade, ne bih znala, ali znam za priče ljudi koji su primali parice od nekih Puteva (recimo da je neko Užice, Požega, nemojte mi verovati na reč).
    Tebe i mene vezuje nevidljiva sila - ni imena, ni datuma, joj ne znamo, tek, mi smo u njenom okrilju jedno...

Tebe i mene prate godinama isti vukovi i nasu krv gutaju iste pijavice, po rodjenju su nam svi snovi koje cemo ikada sanjati smesani u jedan, i mi se sanjamo, ti i ja, okovani...

Slične teme

1. Krediti
    Autor salbo_pismena u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 15.09.2008., 00:33
  2. Ahm... Stipendije/krediti
    Autor Dust u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 03.12.2007., 10:24
  3. Krediti
    Autor Limun i sargarepa u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 4