ПОРЕКЛО АЛБАНАЦА И ШИПТАРА ???
Strana 1 od 11 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 262

Tema: ПОРЕКЛО АЛБАНАЦА И ШИПТАРА ???

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Podrazumevano ПОРЕКЛО АЛБАНАЦА И ШИПТАРА ???

Научни скуп у српској Академији наука и уметности

Порекло Албанаца и Шиптара

Проблеми методологије истраживања порекла Албанаца и Шиптара

На Српској академији наука и уметности у Београду, под председништвом академика Михаила Марковића, одржан је (21. 06. 2007) научни скуп – с темом ''Проблеми методологије истраживања порекла Албанаца''. Реферате је прочитало петнаест учесника, међу којима и: академик Михаило Марковић, академик Михаило Станишић, академик Милош Благојевић, проф. др Момир Јовић, др Јован И. Деретић, др Милан Ристановић – доктор филолошких наука и професор упоредне лингвистике на Сорбони у Паризу, проф. др Радомир Ђорђевић, др Јелена Гускова из Москве, др Ђорђе Јанковић, Мр. Драгољуб Антић и други.

Свечана сала Академије је била попуњена слушаоцима до последњег места. Расправа је не сумњиво изазвала интересовање у Београду, али редакције медија нису послале своје новинаре.

Проф. др Радомир Ђорђевић, продекан Филозофског факултета у Приштини је рекао да је научни скуп од историјског значаја, не само за историју балканских народа, него и за историју Европе. Истакао је да је од непроцењиве важности чињеница да је САНУ уступила своје просторије за расправу о пореклу Шиптара и да се о критици званичне историје о Словенима и Шиптарима неће више ћутати у Европи.

Изјава проф. др Радомира Ђорђевића је на месту, јер су сви учесници оспорили два навода званичне историје:

1. да су Шиптари староседеоци Балкана и да су потомци Илира и
    2. да су се Словени населили на Балкан у 6. и 7. столећу, као и да су, на исти начин и у исто време, населили подручја данашње Чешке и Немачке.

Референти су наводили историјске изворе о доласку Шиптара на Балкан 1043. године, оповргавајући тврдњу историчара да су они потомци Илира. Истовремено су одбацили сваку помисао да су Словени на Балкан досељени у 6. и 7. столећу и да су до деветог столећа били неписмени. Сви учесници научне дебате су изнели да су српски преци у Антици и у Средњем веку били познати под разним завичајним именима: Далмати, Сармати, Мизи, Трачани, Дачани, Илири... Такође, указали су на историјске изворе и представили мапе данашње Немачке - на чијој територији су живела српска племена од трећег столећа пре Нове ере: Деревљани, Лужичани, (у свету познати као Лужиччки Срби) Гламочани, Обордити и други. Они су до 12. столећа имали и две српске државе на северу и истоку Немачке, а ти подаци су данас уклоњени из историјске литературе сваке европске државе - што изазива чуђење и намеће неугодно питање о одликама данашње европске цивилизације (да не говоримо о европској цивилизацији претходних столећа – и неделима њених државника и војске на другим континентима).

Критикован је једини документ - о Словенима дошљацима на Балкан. То је Спис о народима византијског цара Константина Седмог Порфирогенита. Анализиран је у свих 15 реферата и закључак је истоветан – то је фалсификат из 16. и 17. столећа. Све што је у њему записано одудара од историјских чињеница, лако уочљивих у стотинама сачуваних историјских извора. Овакав закључак о Порфирогенитовом документу, разјашњава и чињеницу да је хрватска држава, почевши њиме, припремана (од стране европских сила и Ватикана) да обави асимилацију, прогон и биолошко истребљење православних Срба на подручју од Истре до Дрине.

Бројност Шиптара

Због свесног опструирања и фалсификовања већих пописа становништва не може се са сигурношћу рећи колико Шиптара данас живи на просторима Космета, Јужне Србије и Македоније. Према познатим научним методама утврђивања бројности неке популације на одређеном простору може се доћи до прилично тачних података. Тако се процењује да на просторима Космета данас живи нешто око 900.000 Шиптара у Јужној Србији око 80.000 и у Македонији 16% или око 300.000. То је јако далеко од бројности од 2,5 милона које Шиптари у свим документима наводе и посебно подвлаче како би на основу тако лажно приказане бројности издејствовали одређене политичке уступке што се у случају Македоније завршило променом Устава у којем су Шитари постали констуктивни народ републике а не национална мањина. Да би до такве уставне промене дошло требало је да Шиптари боје више од 20% укупног становништва Македоније, према неким чудно постављеним захтевима ЕУ.

Пошто те бројности у Македонији није било Шиптари су прибегли добро опробаним методама још из доба постојања СРЈ. Део Шиптара са Космета и Јужне Србије је у дане пописа прешао у Македонију како би и тамо могли бити пописани и проценат њихове наводне популације се зауставио на 23,2% што је задовољавало постављене критеријуме ЕУ и Запада.

Иста или слична манипулација бројношћу се изводи и при сваким изборима за локалне или друге органе власти као и страначким изборима. То је могуће јер на тим просторима никада није тачно урађен ни један попис становништва због непотпуне документације личних докумената па многи Шиптари поседују документа сада сасвим одвојених држава. Ако свему овоме додамо да на просторима Космета, па и Македоније због готово потпуно отворених граница са Албанијом несметано циркулише више од 400.000 Шиптара онда је сасвим разумљив хаос у тачном утврђивању бројности Шиптарске популације.

Слободан Јарчевић
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Početnik pisanje uz vetar (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: ПОРЕКЛО АЛБАНАЦА И ШИПТАРА ???

Ovo tvoje pisanije, je kerov qurac...........

Glup si za takvu temu!

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Eto. I onda bude zašto...?

Iskusan drbob (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    92
    Reputaciona moć
    115

Pa šta ti radiš Jomini?Banuj ...da ne bi upropastili ovako divne teme.Meni su zbog takvih zatvorili temu o Arbanasima.Ti ne treba da postavljaš pitanja već da brišeš postove onih koji su nekulturni ako treba i da ih banuješ.

Obećava RINGEBG (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

SIPTAR NE JEDI GOVNA SA TIM BROJKAMA!

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio drbob
    Pa šta ti radiš Jomini?Banuj ...da ne bi upropastili ovako divne teme.Meni su zbog takvih zatvorili temu o Arbanasima.Ti ne treba da postavljaš pitanja već da brišeš postove onih koji su nekulturni ako treba i da ih banuješ.
    Još kad bi ti gledao pre nego što laneš... Eh... Tuga.

Iskusan drbob (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    92
    Reputaciona moć
    115

Video sam da si ih banovao ali u trenutku dok sam ja pisao,oprosti,eto ja sam fin.
    p.s. ja pišem. :-D
    Poslednji put ažurirao/la drbob : 08.07.2007. u 21:01 Razlog: ps

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvala na razumevanju.

Iskusan drbob (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    92
    Reputaciona moć
    115

evo adrese sa istorije originalnog ekspozea prof.dr. Jovana I. Deretića
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=156421

Poznat svetolik trpkovic (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Tako u pravu je Bob treba da banujes ovog neserecnika sto postavlja teme kvaziistoricara Jarcevica i Jovana I Deretica (to je onaj simpaticni cikica sto je u zlatnim vremenima TV Palma drzao emisiju u kojoj nam je otkrivao isatine o Srbima Atlantidjanima ,SrbimaVaviloncima i Srbima iz doba Jure ) mislim ovakve bljuvotine su stvarno strasne jos samo fale da se povamipire Milic od Macve sa svojim pracovekom-Srbinom i Dragos Kalajic pa da popune celo psihijatrijsko odelenje .

Iskusan Архангел (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    109

Izvinjavam se što ću pokvariti temu, ali ja samo da kažem kako me baš zabole za njihovo poreklo...Eto i neću više, pozz.

Iskusan drbob (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    92
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio svetolik trpkovic
    Tako u pravu je Bob treba da banujes ovog neserecnika sto postavlja teme kvaziistoricara Jarcevica i Jovana I Deretica (to je onaj simpaticni cikica sto je u zlatnim vremenima TV Palma drzao emisiju u kojoj nam je otkrivao isatine o Srbima Atlantidjanima ,SrbimaVaviloncima i Srbima iz doba Jure ) mislim ovakve bljuvotine su stvarno strasne jos samo fale da se povamipire Milic od Macve sa svojim pracovekom-Srbinom i Dragos Kalajic pa da popune celo psihijatrijsko odelenje .
    Ko kaže da treba da se banuje on,ti treba da se banuješ.Dosta je bilo lažne istorije.
    Srbi su konačno progledali.I još nešto dr.Radić koristi iste metode kao i vi ovde na pdf.On je napadao naučnike a ne njihova dela.Vi koristite iste metode,napadate ljude a ne iznosite argumente.Zato moliću lepo na naše argumente dajte argumente,činjenice,a ne ovaj je ovakav ili onakav...

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Јеси ли ти ћорав, или је нешто друго у питању, човече, тај Јарчевић је само ИЗВЕСТИО СА НАУЧНОГ СКУПА:

На Српској академији наука и уметности у Београду, под председништвом академика Михаила Марковића, одржан је (21. 06. 2007) научни скуп – с темом ''Проблеми методологије истраживања порекла Албанаца''. Реферате је прочитало петнаест учесника, међу којима и: академик Михаило Марковић, академик Михаило Станишић, академик Милош Благојевић, проф. др Момир Јовић, др Јован И. Деретић, др Милан Ристановић – доктор филолошких наука и професор упоредне лингвистике на Сорбони у Паризу, проф. др Радомир Ђорђевић, др Јелена Гускова из Москве, др Ђорђе Јанковић, Мр. Драгољуб Антић и други.

Или можда хоћеш да негираш научне радове академика и научника а све у циљу твог политикантства......???
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Poznat svetolik trpkovic (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Pa imao sam priliku da vidim kakav je psihopata drug I Deretic pa nemam potrebu fda ga negiram a o matorom komunisti Markovicu da i ne govorim

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Pa imao sam priliku da vidim kakav je psihopata drug I Deretic pa nemam potrebu fda ga negiram a o matorom komunisti Markovicu da i ne govorim
    Аха.....било је СВЕГА 15 реферата тј.НАУЧНИХ РАДОВА....... ако немаш ништа на тему, шат ап !

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zaista je jadno kakav nam je SANU... Narocito odsek za drustvene nauke... Jadno,jadno,jadno... Naravno,sve to nema blage veze sa mozgom,ja mislim da cak i neki od njih ne veruju u baljezgarije koje pisu...

A posle pricaju price-'Ma sve te price da je SANU leglo srpskog nacizma i rasizma je prljava propaganda zapada... ' Ma kakav zapad,sljam sam pokazuje svoje pravo lice... Zaista sramota...

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kami83
    Zaista je jadno kakav nam je SANU... Narocito odsek za drustvene nauke... Jadno,jadno,jadno... Naravno,sve to nema blage veze sa mozgom,ja mislim da cak i neki od njih ne veruju u baljezgarije koje pisu...

A posle pricaju price-'Ma sve te price da je SANU leglo srpskog nacizma i rasizma je prljava propaganda zapada... ' Ma kakav zapad,sljam sam pokazuje svoje pravo lice... Zaista sramota...
    pa koliko se secam SANU je imao i jace "bisere" od ovoga... ja ponekad citam i o nama neke "istorije" koje nisu nista manje verodostojne, ali za razliku od ovih vasih "akademika" nismo ih mi pisali vec evropski naucnici,pa ih ne postujem,nekako su mi recimo smesne. a ovo mi vise dodje kao "sta je babi milo to joj se i snilo"

Ističe se Pijanista (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio adem_ks
    pa koliko se secam SANU je imao i jace "bisere" od ovoga... ja ponekad citam i o nama neke "istorije" koje nisu nista manje verodostojne, ali za razliku od ovih vasih "akademika" nismo ih mi pisali vec evropski naucnici,pa ih ne postujem,nekako su mi recimo smesne. a ovo mi vise dodje kao "sta je babi milo to joj se i snilo"
    И шта кажу ти европљани? Ово ме баш интересује, пошто сам и ја чуо неке теорије, али не из европских извора него из домаћих.

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita

Научни скуп у српској Академији наука и уметности

Ja sam čuo varijantu da smo svi došli sa druge planete i da je otud tolika razlika izmedju nas i u izgledu i u jeziku. Baš ću da svratim do SANU-a da i ja kažem koju pametnu. Evo, u petak popodne može.

[B]
    Свечана сала Академије је била попуњена слушаоцима до последњег места. Расправа је не сумњиво изазвала интересовање у Београду, али редакције медија нису послале своје новинаре.
    Novine se ne prodaju zbog kulture. Ajd razumem, morao si da napišeš uvodnu reč pa zato. Mada, čudo da "Kurir" ili "Svet" nisu poslali svoje novinare?
    [b]
    Изјава проф. др Радомира Ђорђевића је на месту, јер су сви учесници оспорили два навода званичне историје:

1. да су Шиптари староседеоци Балкана и да су потомци Илира и
    2. да су се Словени населили на Балкан у 6. и 7. столећу, као и да су, на исти начин и у исто време, населили подручја данашње Чешке и Немачке.
    "Stoleću" kažeš? Sad si mi na patriotskom nišanu...

Референти су наводили историјске изворе о доласку Шиптара на Балкан 1043. године, оповргавајући тврдњу историчара да су они потомци Илира. Истовремено су одбацили сваку помисао да су Словени на Балкан досељени у 6. и 7. столећу и да су до деветог столећа били неписмени.

Sudeći po godinama koje gospoda imaju verovatno su živeli u to vreme pa znaju. A što se naše istorije tiče, ajde što nema linkova na Google-tu ali nema ni jedne zapisane knjige iz tog vremena u biblioteci. Dan danas ima nepismenih u našem narodu, sumnjaš li bar malo kakvo je tek onda stanje bilo?
    Poslednji put ažurirao/la Iron Lord : 09.07.2007. u 00:33 Razlog: dementia senilis

Iron Lord nije na forumu
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Аха.....било је СВЕГА 15 реферата тј.НАУЧНИХ РАДОВА....... ако немаш ништа на тему, шат ап !
    Šta si ti zapamtio? Jel si crtao u blokče?

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Pijanista
    И шта кажу ти европљани? Ово ме баш интересује, пошто сам и ја чуо неке теорије, али не из европских извора него из домаћих.
    ako je pitanje ozbiljno, ja cu ti dati par imena i njihove radove pa ti proveri i sam zakljuci koliko ima istine u njima

Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

У чему је разлика између А. и Ш.?

Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio adem_ks
    ako je pitanje ozbiljno, ja cu ti dati par imena i njihove radove pa ti proveri i sam zakljuci koliko ima istine u njima
    Питање је озбиљно, давај.

Iron Lord nije na forumu
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Post Re: ПОРЕКЛО АЛБАНАЦА И ШИПТАРА ???

Citat Original postavio drbob
    Poštovani,

imate potpuno pogrešan stav o svemu.

Umesto što iznosite lična očekivanja šta forum treba da čini za Vas, bolje se zapitajte šta Vi možete da učinite za ovaj forum.

Ovo naravno važi i za ostale korisnike.

Pozdrav!

nesha t. nije na forumu
    vam kaže da budete dobri prema ljudima koji vas okružuju, na netu, a i u životu
    Veoma poznat nesha t. (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Koliko je samo bilo referata tj. NAUČNIH RADOVA koji tvrde drugačije...

Znaš kako, pošto su nacionalni istoričari (ne samo naši) često pristrasni, treba uvek proveriti šta kažu ''oni drugi'', a i ''oni sa strane''.

Slične teme

1. Порекло Хрвата?
    Autor Владан u forumu Istorija
    Odgovora: 199
    Poslednja poruka: 05.04.2017., 17:24
  2. Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 18.04.2008., 10:21
  3. Срби и порекло
    Autor Шалом u forumu Istorija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 26.01.2008., 18:20
  4. Odgovora: 50