Covijek na mijesecu?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

shegi

Primećen član
Poruka
977
Prije svega se izvinjavam moderatorima i svim korisnicima ako je bilo nesto na ovu temu.
Dali je covijek bio na mijesecu.Nasao sam neke podatke kao npr. na snimku se americka zastava viori sto je na mijesecu nemoguce.Molim vas pisite vase komentare.
 
Prije svega se izvinjavam moderatorima i svim korisnicima ako je bilo nesto na ovu temu.
Dali je covijek bio na mijesecu.Nasao sam neke podatke kao npr. na snimku se americka zastava viori sto je na mijesecu nemoguce.Molim vas pisite vase komentare.
Kako nije bio? Shta je sa "Nil Armstrongom" i misijom "Apollo 11"? Nije valjda da nisi znao to, ili samo zaebavash? :shock: :mrgreen:
 
eeeee.... nije samo do viorenja sastave... ima jos jedna stvar... neki analiticari su nasli neke senke na mesecu za koje se tvrdi da su reflektorskog porekla... sta znam... ma bili smo na mesecu a i ako nismo sada ce uskoro cini mi se kinezi ili ko vec...
 
rokavec:
eeeee.... nije samo do viorenja sastave... ima jos jedna stvar... neki analiticari su nasli neke senke na mesecu za koje se tvrdi da su reflektorskog porekla... sta znam... ma bili smo na mesecu a i ako nismo sada ce uskoro cini mi se kinezi ili ko vec...
Ti si uprvu.Ja sa imao snimak (nije sigurno da je original)kako se snima to.Pogleda cu na kompu i ako ga jos imam uploadati cu ga.
 
Kako ste vi namazani, ne mogu da verujem...ameri su toliko glupi da su u navodnu produkciju simulacije leta na mesec potrosili na milione, angazovali sve od ondasnjeg haj teka, planeri raznih profila na tome radili godinama samo da bi ga uterali rusima, ali svi oni su toliko glupi da im je zastava promakla.

Momci, svaka vam cast, i meni je...kako ste vi namazani....
 
Ne samo da su cijelu stvar lažirali nego su morali lažirati i prenos signala. I to ne samo s Mjeseca, nego cijelo vrijeme putovanja. Svako s odgovarajućom opremom mogao je pratiti te signale direktno a ne preko televizije. I sve se moralo slagati u nanosekundu jer svemirska mehanika ne trpi nikakve greške. Mala greškica i malo proračuna značilo bi veliku grešku u položaju i razotkrilo cijelu stvar. Da vas sve podsjetim. Nisu ameri jedini na Zemlji. Mnogi bi (posebno u to vrijeme) bili oduševljeni da ih uhvate u laži.
 
ma lazirali,stoka jedna,haha, zice..
lik lebdi u vazduhu duze nego sto treba,ne skace na visinu 1/6 g,bruka,al su jadni,majku im...
znao sam jos kao klinac instiktivno,nego nisam puno mislio o tome. stvar ocigledno smrdi...pih
 
...sve je snimano u pustinji nevade,dreamland alias cuvena zona51...
oblast ima kratere kakve ima mesec...provereno...i iskorisceno...
fotografije su previse savrsene; imaju neprirodne senke,koordinatni krstovi imaju nemoguce greske!
Sunce je 1969 imalo najjacu erupciju radijacije ikada,1000 veca nego normalna-zastita u onakvom modulu nemoguca...kruzili momci 8 dana u orbiti zemlje,pa se trijumfalno spustili u more...zesce lazirana predstava za milione...i vredi milione jer se hiljadostruko isplatilo!...zao mi je samo onih sanjara i naivaca sto jos uvek veruju da je ono zaista mesec..suckers....
zapravo, covek je bio na moonu i pre toga,da ne biste plakali...(super,`dokochijao` si 1969. do meseca,gordi covece, i mislices valjda do strasnoga suda da si sam prometej, dok ti se pola veka na planeti odvijaju kojekakva s..nja,a ta vajna NASA 35 i vise godina navodno razvija programe za revival na mesec,kao `nemoguce im da skorije tamo odu`...oce to,panticu...)
moon je mnogo lepsi od zone51! :)
ameri (male gazde) i rusi (sluge) i jos NEKO(!) tamo su od `62. i iskopavaju nesto i ko zna sta tacno rade.A do gore se nisu popeli u smrdljivoj-njanja sklopociji koja nam je predstavljena `69... recimo da su tamo stigli u roku od SAT vremena,a vi procenite sami odakle bi im ta tehnologija mogla doci.. ;)
pogledajte sta ima gore: http://www.thelivingmoon.com/43ancients/02files/Moon_Images.html
...mucnite glavom: lepo je putovati i u sklopociji,to nije blam.. ali um je, cini mi se, jos uvek najbrza stvar u svemiru ;) I oslobodite mastu, vremena su nova... ili cemo svi u kolce s juginom, haha :) ...
 
senoviti:
...sve je snimano u pustinji nevade,dreamland alias cuvena zona51...
oblast ima kratere kakve ima mesec...provereno...i iskorisceno...
fotografije su previse savrsene; imaju neprirodne senke,koordinatni krstovi imaju nemoguce greske!
Sunce je 1969 imalo najjacu erupciju radijacije ikada,1000 veca nego normalna-zastita u onakvom modulu nemoguca...kruzili momci 8 dana u orbiti zemlje,pa se trijumfalno spustili u more...zesce lazirana predstava za milione...i vredi milione jer se hiljadostruko isplatilo!...zao mi je samo onih sanjara i naivaca sto jos uvek veruju da je ono zaista mesec..suckers....
zapravo, covek je bio na moonu i pre toga,da ne biste plakali...(super,`dokochijao` si 1969. do meseca,gordi covece, i mislices valjda do strasnoga suda da si sam prometej, dok ti se pola veka na planeti odvijaju kojekakva s..nja,a ta vajna NASA 35 i vise godina navodno razvija programe za revival na mesec,kao `nemoguce im da skorije tamo odu`...oce to,panticu...)
moon je mnogo lepsi od zone51! :)
ameri (male gazde) i rusi (sluge) i jos NEKO(!) tamo su od `62. i iskopavaju nesto i ko zna sta tacno rade.A do gore se nisu popeli u smrdljivoj-njanja sklopociji koja nam je predstavljena `69... recimo da su tamo stigli u roku od SAT vremena,a vi procenite sami odakle bi im ta tehnologija mogla doci.. ;)
pogledajte sta ima gore: http://www.thelivingmoon.com/43ancients/02files/Moon_Images.html
...mucnite glavom: lepo je putovati i u sklopociji,to nije blam.. ali um je, cini mi se, jos uvek najbrza stvar u svemiru ;) I oslobodite mastu, vremena su nova... ili cemo svi u kolce s juginom, haha :) ...
Lijepo objasnjeno!Ali mi nije jasno zasto ih neko ne razotkrije i zasto dijeca u skolama jos uce da su ameri sletjeli na mijesec 1969.pozzzzzzz
 
Ajde da je privatnik, ali sve nacionalne institucije su umesane...zasto bi drzava varala svoj narod, uz rizik ukidanja NASA, smenu predsednika i jos stosta? Rusi jesu dobijali trku, ali se nisu ni priblizili mesecu.
Rusi bi sigurno provalili amere. Prvi bi oni rastrubili o laziranju..ljudi bre znaju posao, bili su onda vodeca space sila.
Ali nisu. Zasto?

Zato sto ameri jesu bili na mesecu. I jos nesto...jeftinije je otici na mesec, nego lazirati celi cirkus.
Mozda preterujem, ali za isti kesh se sigurno moze otici tamo.
 
shegi:
kako t nije jasno?ameri su uzeli velike kolicine novca tim sto su lazirali let.
Od koga? Na koji način? Koliko se sjećam, čak su i TV prava za sve bila potpuno besplatna.
Što rekao Sal, cijela ta stvar bila bi mnogo skuplja da se lažira nego da se uradi. Ti vjerovatno nemaš ni približnu predstavu koliko je to teško lažirati. Nije to samo postaviti maketu negdje u pustinju i snimiti film. Lažirati odlazne i dolazne signale (uz tačnu dinamiku kretanja Apola od Zemlje do Mjeseca, kruženja tamo, povratka nazad) Ako nisi znao, sve te promjene brzine (koja se cijelo vrijeme mijenja), smjera, udaljenosti i još mnogo parametara, ugrade se u signal i mogu se detektovati odgovarajućom, ne previše složenom opremom. Lažirati sve to vjerovatno bi bio ogroman posao i za današnje superkompjutere, a tih godina kompovi su se pravili od IC-ova u TTL (ovo vjerovatno i nemaš pojma šta je), 1 MHz je bila fantastična brzina procesora a 4 kBy ogromna memorija.

A možda ste vi dečki u pravu. Ameri su imali viška para pa su zayebavali cijeli svijet, što rekli ovdje, 'nako, jer ćeif nije skup. Pa su uzeli mIJesec da miješaju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top