LIVE EARTH

sanja v

Zainteresovan član
Poruka
491
Jeste li gledali prenos? I one kratke filmove u kojima poznate licnosti pokusavaju da pokazu ljudima celog sveta kako da zastite planetu...Ali se pitam jednu stvar: da li je to neko stvarno ozbiljno shvatio i da li ce to iko primeniti u praksi? da li je to dovoljno? :confused:
ja sam vec resila da kupim one halogene sijalice...za celu kucu...mali korak...ali da li ce to nesto znaciti-naravno da ne! Potrebno je da to vecina uradi...pa da znaci nesto.
 
U zaštiti životne sredine svaki korak je veliki i nije uzaludan.Nikada ne treba odustati niti se obeshrabriti bez obzira na sve negativne primere koji nas okružuju.
 
Mislim da treba krenuti od smeća i deponija na sve strane. Tek kada nam okolina bude čista (makar i uz visoke kazne) doći će do podizanja svesti kod ljudi o potrebi da živimo zdravije.
 
Raduje me shto si se zainteresovala za ekologiju a pre svega za zashtitu zivotne sredine:-).Svaka promena je dobro doshla.Iskoristi i dobro razmisli pre nego shto bacish bilo shta u kantu za otpatke,jer ima tu josh dosta stvari koje se mogu iskoristiti i koristiti,bilo za oplemenjavanje prostora,bilo za pomoc nekom kome je to potrebno. Dobro se raspitaj dali taj materijal moze ici dalje na obredu,reciklazu ili korishcenje,jer prirodni resursi su pri kraju...Pozz
 
Mislim da se to moze regulisati jedino visokim kaznama i sprovodjenjim istih.
U zapadnim zemljama kazne su veoma visoke... pa kad te 'pukne' po novcaniku, da vidis kako ces sledeci put razmisljati da li da izbacis papir kroz prozor automobila na autoputu...
Ovde se za reciklazu dobija novac - za limenke, staklo, plastiku... ima mesta gde doneses prazno i dobijes kesh 'na ruke'. I neki dobro zaradjuju na tome - recikliraju svoju ambalazu i sakupljaju po komsiluku od ljudi koji se ne bave reciklazom. Kod nas bi to bio 'prosjacki' posao, sakupljati tudje smece... ali na zapadu to nije sramota.
 
Da li ste vi sigurni da znate šta je Ekologija,a šta zaštita čovekove sredine?
Čovek je naneo toliko štete planeti na kojoj živi da nikakve halogene sijalice ne mogu biti ni nanometar pomaka u pravcu popravke?U Srbiji ljudi još uvek ne shvataju ni čemu kontejneri služe?
U zatvor,na branje kukuruza u "Padinjaku" bih ja slala one što smeće bacaju kroz prozor,i svakakve otpatke po ulici.
 
Postoji jako malo ljudi koji se bave zastitom zivotne sredine! Ostali ne shvataju koliko zagadjuju prirodu! I kasnije su poslediice fatalne! Veliki niz oboljenja? Sami smo doprineli tome, nasom nemarnoscu! Mislim da se vise prica nego sto se bilo sta preduzima! Sacuvajmo prirodu... Nemamo rezervnu planetu!!!!!
 

Back
Top