LIVE EARTH
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: LIVE EARTH

Zainteresovan član sanja v (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano LIVE EARTH

Jeste li gledali prenos? I one kratke filmove u kojima poznate licnosti pokusavaju da pokazu ljudima celog sveta kako da zastite planetu...Ali se pitam jednu stvar: da li je to neko stvarno ozbiljno shvatio i da li ce to iko primeniti u praksi? da li je to dovoljno?
    ja sam vec resila da kupim one halogene sijalice...za celu kucu...mali korak...ali da li ce to nesto znaciti-naravno da ne! Potrebno je da to vecina uradi...pa da znaci nesto.

Podrazumevano Re: LIVE EARTH

Potpuno se slazem sa tobom. To jesu male, korisne promene, ali suocimo se s tim, suvise malom broju ljudi, posebno u ovoj zemlji, je stalo do toga.

Zainteresovan član sanja v (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

da....to je tacno...

Zainteresovan član Makondo (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    41

U zaštiti životne sredine svaki korak je veliki i nije uzaludan.Nikada ne treba odustati niti se obeshrabriti bez obzira na sve negativne primere koji nas okružuju.

Aktivan član harvester (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2007.
    Reputaciona moć
    51

jesam,gledao sam...al samo zbog muzike

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Mislim da treba krenuti od smeća i deponija na sve strane. Tek kada nam okolina bude čista (makar i uz visoke kazne) doći će do podizanja svesti kod ljudi o potrebi da živimo zdravije.

Početnik
    Učlanjen
    19.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Raduje me shto si se zainteresovala za ekologiju a pre svega za zashtitu zivotne sredine:-).Svaka promena je dobro doshla.Iskoristi i dobro razmisli pre nego shto bacish bilo shta u kantu za otpatke,jer ima tu josh dosta stvari koje se mogu iskoristiti i koristiti,bilo za oplemenjavanje prostora,bilo za pomoc nekom kome je to potrebno. Dobro se raspitaj dali taj materijal moze ici dalje na obredu,reciklazu ili korishcenje,jer prirodni resursi su pri kraju...Pozz

Aktivan član redsonia (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Mislim da se to moze regulisati jedino visokim kaznama i sprovodjenjim istih.
    U zapadnim zemljama kazne su veoma visoke... pa kad te 'pukne' po novcaniku, da vidis kako ces sledeci put razmisljati da li da izbacis papir kroz prozor automobila na autoputu...
    Ovde se za reciklazu dobija novac - za limenke, staklo, plastiku... ima mesta gde doneses prazno i dobijes kesh 'na ruke'. I neki dobro zaradjuju na tome - recikliraju svoju ambalazu i sakupljaju po komsiluku od ljudi koji se ne bave reciklazom. Kod nas bi to bio 'prosjacki' posao, sakupljati tudje smece... ali na zapadu to nije sramota.

Početnik
    Učlanjen
    07.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Da li ste vi sigurni da znate šta je Ekologija,a šta zaštita čovekove sredine?
    Čovek je naneo toliko štete planeti na kojoj živi da nikakve halogene sijalice ne mogu biti ni nanometar pomaka u pravcu popravke?U Srbiji ljudi još uvek ne shvataju ni čemu kontejneri služe?
    U zatvor,na branje kukuruza u "Padinjaku" bih ja slala one što smeće bacaju kroz prozor,i svakakve otpatke po ulici.

Početnik
    Učlanjen
    03.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Apsolutno se slažem. Možda je rešenje da istomišljenici utiču naokolinu, naravno bar najbližu, direktno, pa će bar nekogaf biti sramota i neće bacati smeće.

Zainteresovan član antidote (avatar)
    Učlanjen
    17.10.2007.
    Reputaciona moć
    39

gazite cvece i unistavajte drvece

Početnik
    Učlanjen
    12.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

Postoji jako malo ljudi koji se bave zastitom zivotne sredine! Ostali ne shvataju koliko zagadjuju prirodu! I kasnije su poslediice fatalne! Veliki niz oboljenja? Sami smo doprineli tome, nasom nemarnoscu! Mislim da se vise prica nego sto se bilo sta preduzima! Sacuvajmo prirodu... Nemamo rezervnu planetu!!!!!

Slične teme

1. LIVE EARTH!!!!
    Autor DELIJE HN u forumu Arhiva
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 02.12.2007., 16:03
  2. Live Earth
    Autor Arnold_Layne u forumu Muzika
    Odgovora: 97
    Poslednja poruka: 11.07.2007., 03:28
  3. LIVE EARTH
    Autor dadkristy94 u forumu Muzika
    Odgovora: 0