KOSOVO I METOHIJA? STA I KAKO?

De_Sisti:
ја сам и у свом "програму" предложио селидбу свих срба који би остали под албанском управом.... не бих волео да њихови животи буду гаранција српства... то је превелика жртва од њих.... и онако је довољно тај наш косовски народ пропатио под шиптарима у разним периодима....

има једна теза: односи између суседа су најстабилнији када свака од њих садржи исти проценат оног другог мањинског народа.... то је први услов... други услов је да тај проценат буде што је могуће мањи...
у српско-албанском случају тај проценат би требао да буде 0%

желим да није дна србин не буде под албанско-косоварском влашћу

Нико нормалан не жели да Срби осете косоварску независност на својој кожи.
Мислим да Држава Србија треба да изгради Србима из енклава насеља на северу Бачке и Баната. Ту има доста плодног земљишта, лепо се живи, а својим присуством осигураће српску власт на том простору. Треба и на север водити рачуна!
 
Jerry Ropero:
mene interesuje zasto mi nismo proterali siptare iz preseva , bujanovca i medvedje i u njihove kuce naselili izbegle srbe ? zasto nismo uradili kao hrvati nakon oluje?

zasto smo mi srbi tolike pic.ke?

прешево и бујановац су један јад и беда какве не можете замислити...

мада, штета је што је пропуштена прилика да се промени демографска слика југа србије... додуше. шта с емогло очекивати од једног бизгова попут СМ...
 
Ahtisarijev plan je jedino moguce resenje zato je i dobio podrsku MZ.



@ De_Siti

p.s.molim dezurne lepjivce fasistickih etiketa da me zaobidju
Cilj nase nacionalne politike (po meni) bi trebao da bude povracaj KiM u okvir Srbije ali BEZ ALBANSKOG STANOVNISTVA!!!

Vidis covek uvek treba prvo rascistiti sa sobom...
 
De_Sisti:
прешево и бујановац су један јад и беда какве не можете замислити...

мада, штета је што је пропуштена прилика да се промени демографска слика југа србије... додуше. шта с емогло очекивати од једног бизгова попут СМ...

ako je milosevic bizgov , sto vi iz DOS-a tj vi iz DSS-a niste proterali siptare onda kad su se pobunili 2000te na jugu?
 
Jerry Ropero:
ako je milosevic bizgov , sto vi iz DOS-a tj vi iz DSS-a niste proterali siptare onda kad su se pobunili 2000te na jugu?
Pa evo ovako Sloba jese proterao siptare sa Kosova pa e dobio tj. cela drzava je dobila po picki i izgubio je Kosovo a kada je izbila pobuina za Djindjiceve vlade niko nije proteran iz svoje kuce , nismo dobili po picki od nikoga i sto je najvaznije presvo ,medvedja i bujanovac su i dalje u punom sastavu drzave Srbije tako da treba biti poremecen ili jako glup i ne videti koji je pristup problemu bio uspesniji.
 
Vintage:
Ahtisarijev plan je jedino moguce resenje zato je i dobio podrsku MZ.



@ De_Siti

p.s.molim dezurne lepjivce fasistickih etiketa da me zaobidju
Cilj nase nacionalne politike (po meni) bi trebao da bude povracaj KiM u okvir Srbije ali BEZ ALBANSKOG STANOVNISTVA!!!

Vidis covek uvek treba prvo rascistiti sa sobom...


izvini sta je to MZ? cini mi se da tu spadaju i rusija i kina? gde je njihova podrska tom planu?
zasto mislis da je ahtisarijev plan jedino moguce resenje?

p.s. gde su srbi koji su ziveli u pristini, prizrenu, peci, djakovici, urosevcu, juznoj mitrovici?
 
Jerry Ropero:
presevo i bujanovac su deo srbije samo na papiru, i to ce biti tako sve dok se odatle ne protera poslednji siptar. srbi iz preseva i bujanovca se iseljavaju odatle jer nece da zive sa siptarima.

jerry, hajde sad realno, kada je bila bilja situacija da se resi problem juga centralne srbije:
1) '99 kada je sve moglo da se zavrsi u stilu "rat je... "
2) 2001 kada su svi iz EU i USA otvori sestore oci na jugu, kada nasa vojska i policija nije smela da udje u KZB, kada su nam brojali metkove kje ispalimo?
 
Jerry Ropero:
mene interesuje zasto mi nismo proterali siptare iz preseva , bujanovca i medvedje i u njihove kuce naselili izbegle srbe ? zasto nismo uradili kao hrvati nakon oluje?

zasto smo mi srbi tolike pic.ke?

pa kada bi se malo raspitao kod onih "starijih" dosao bi do saznanja da ih odatle jos niste proterali jer nisu dosli na red.
p.s.a ako si pitao zasto ih nismo proterali odmah posle rata??? to je vec nesto drugo
 
De_Sisti:
hey, pa gde su Eremita, Sandrina, Koshei i ostala ekipa...
zelim da cujem i njihovo misljenje

Реактивирати ПОТПИСАНИ СПОРАЗУМ ИЗМЕЂУ КРАЉА АЛЕКСАНДРА И КЕМАЛА АТАТУРКА !!!!!

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4533256&postcount=39

ако ти је дугачак први пост, ондаК прочитај само други део, значајнији је за тему:

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4533260&postcount=40
 
eremita:
Реактивирати ПОТПИСАНИ СПОРАЗУМ ИЗМЕЂУ КРАЉА АЛЕКСАНДРА И КЕМАЛА АТАТУРКА !!!!!

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4533256&postcount=39

ако ти је дугачак први пост, ондаК прочитај само други део, значајнији је за тему:

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4533260&postcount=40

da...ev' samo da potpišem...vidim prozivke... :lol: :lol: :lol:
 
eremita:
Реактивирати ПОТПИСАНИ СПОРАЗУМ ИЗМЕЂУ КРАЉА АЛЕКСАНДРА И КЕМАЛА АТАТУРКА !!!!!

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4533256&postcount=39

ако ти је дугачак први пост, ондаК прочитај само други део, значајнији је за тему:

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4533260&postcount=40

e da je srece....
problem sa KiM je taj sto prava srpska vlast nije imala vremena da se ozbiljno pozabavi ovim problemom... najpre 1913 nakon zavrsetk balkanskih ratova, ocajnicki nam je trreebao jedan duzi period mira da oslobodjene opblasti stvarno inkorporiramo u srpsku drzavu (kao sto je to bilo ucinjeno sa 4 okruga oslobodjena u ratovima 1876-78)... nakon 1 svetskog rata, vlada kraljevine SHS je pocela kolonizaciju srba na KiM (cifra oko 100-120,000) pri cemu je vrsena agrarna reforma ali na civilizovan nacin... medjutim sama Kraljevina SHS/YU je imala isuvise drugih problema da bi se fokusirala iskljucivo na Kim (problem hrvata i revizionistickih teznji suseda)... kasnije je dosla okupacija i velika albanija (@Adem: tu ste se pokazali koliko se toljerantni), a zatim i komunisticka vlast... i ostalo je poznato
 
De_Sisti:
e da je srece....
problem sa KiM je taj sto prava srpska vlast nije imala vremena da se ozbiljno pozabavi ovim problemom... najpre 1913 nakon zavrsetk balkanskih ratova, ocajnicki nam je trreebao jedan duzi period mira da oslobodjene opblasti stvarno inkorporiramo u srpsku drzavu (kao sto je to bilo ucinjeno sa 4 okruga oslobodjena u ratovima 1876-78)... nakon 1 svetskog rata, vlada kraljevine SHS je pocela kolonizaciju srba na KiM (cifra oko 100-120,000) pri cemu je vrsena agrarna reforma ali na civilizovan nacin... medjutim sama Kraljevina SHS/YU je imala isuvise drugih problema da bi se fokusirala iskljucivo na Kim (problem hrvata i revizionistickih teznji suseda)... kasnije je dosla okupacija i velika albanija (@Adem: tu ste se pokazali koliko se toljerantni), a zatim i komunisticka vlast... i ostalo je poznato

Документ о захтеву Кемала Ататурка да се Шиптари преселе у Анадолију упућен краљу Александру који је преточен у Споразум и обострано потписан, сигурно постоји - и ја сам за то ДА ГА НАШ ПРЕГОВАРАЧКИ ТИМ ИЗВАДИ И УКЉУЧИ У МОГУЋА РЕШЕЊА - ти потписи важе и данас али и поред тога каубоји овде обнављају Отоманску империју која је такође нестала а зна се и како и заједно са англосаксонским скотовима фалсификују историју да би оправдали насиље.
 
AltinaD:
Нико нормалан не жели да Срби осете косоварску независност на својој кожи.
Мислим да Држава Србија треба да изгради Србима из енклава насеља на северу Бачке и Баната. Ту има доста плодног земљишта, лепо се живи, а својим присуством осигураће српску власт на том простору. Треба и на север водити рачуна!

u interesu tih samih ljudi odozdo, to bi bilo i najpametnije, al' pitanje je da li bi oni sami pristali na to..?

Zamišljam da mi banu neki iz državnog aparata na vrata moje kuće i kažu da MORAM da se selim negde...ma nemoj...selite svoje tašte i svoju decu...mrš sa mog praga...mis'im, to bih ja rekla... :lol:
 
.................
SAD: Nova rezolucija o Kosovu
9. jul 2007. | 07:26 -> 21:18 | Izvor: B92, FoNet, Beta
Njujork, Priština, Beograd -- Ambasador SAD u UN Zalmaj Halilzad najavio da će ove nedelje u Savetu bezbednosti predstaviti nacrt nove rezolucije o Kosovu.

UN

On je posle konsultacija o Kosovu u Savetu bezbednosti UN ocenio da će narednih 10 dana biti odlučujući za ulogu Saveta bezbednosti UN u rešavanju statusa Kosova. "Radićemo s našim kolegama na tome da se rezolucija predstavi ove nedelje", rekao je Halilzad novinarima i dodao da očekuje da se zatim u periodu od nedelju dana postigne saglasnost o nacrtu rezolucije.

Na konferenciji za novinare koja je direktno prenošena na internet sajtu UN, on je precizirao da bi nacrt rezolucije trebalo da bude predstavljen "u narednih nekoliko dana".

"Naš stav je da je potrebno da se donese odluka relativno skoro i da će na jedan ili drugi način biti promene statusa Kosova u pravcu nezavisnosti", rekao je američki diplomata.

Kineski ambasador u UN Vang Guandja rekao je posle današnjih konsultacija da su razlike ostale i da je potrebno još vremena da se usklade stavovi, koje su učesnici izneli u diskusiji.

"Iz komentara članica čini se da razlike još postoje, da su članice i dalje podeljene i mislim da nam je potrebno još vremena", rekao je Vang novinarima.
 
De_Sisti:
e da je srece....
problem sa KiM je taj sto prava srpska vlast nije imala vremena da se ozbiljno pozabavi ovim problemom... najpre 1913 nakon zavrsetk balkanskih ratova, ocajnicki nam je trreebao jedan duzi period mira da oslobodjene opblasti stvarno inkorporiramo u srpsku drzavu (kao sto je to bilo ucinjeno sa 4 okruga oslobodjena u ratovima 1876-78)... nakon 1 svetskog rata, vlada kraljevine SHS je pocela kolonizaciju srba na KiM (cifra oko 100-120,000) pri cemu je vrsena agrarna reforma ali na civilizovan nacin... medjutim sama Kraljevina SHS/YU je imala isuvise drugih problema da bi se fokusirala iskljucivo na Kim (problem hrvata i revizionistickih teznji suseda)... kasnije je dosla okupacija i velika albanija (@Adem: tu ste se pokazali koliko se toljerantni), a zatim i komunisticka vlast... i ostalo je poznato
De-Sisti, baš sve poznato?

67mxd2h.jpg

4k9lnas.jpg
 
adem_ks:
kako je lako prodavati tudje... briga te za cenu, daj sta das...

Како ТУЂЕ, човече??? Шта ви Шиптари имате на КиМ осим неплаћених рачуна, фалсификованих докумената и кур*а у гаћама којим булама правите по десеторо деце јер вам у том случају није жао да вам осморо погине.......кретенчине......... 8-)
 
eremita:
Како ТУЂЕ, човече??? Шта ви Шиптари имате на КиМ осим неплаћених рачуна, фалсификованих докумената и кур*а у гаћама којим булама правите по десеторо деце јер вам у том случају није жао да вам осморо погине.......кретенчине......... 8-)

e i ja sam lud, pokusavam da hrabrom patrijoti objasnim neke sitnice :oops:
 

Back
Top