Srbija na netu - predlog za letne dane

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gorki2

Zainteresovan član
Poruka
305
Leto je došlo i većina ovde ima višak slobodnog vremena. Imam predlog da zajedno napravimo sajt, koji bi našu Srbiju predstavio na internetu onako kako bi i trebalo. Znam da će neki obmah skočiti sa komentarima jer i sam sam video i čak ponudio pomoć u nekim, nazovimo projektima, koji su neslavno propali, ali smučilo mi se to da nigde ne mogu videti ništa pozitivno o Srbiji ako nije napisano na našem jeziku. To što mi pišemo o Srbiji je lepo ali stranci ne znaju naš jezik i ne žele da ga uče. Možda grešim i ograđujem se od toga da takvih sajtova uopšte nema ali ja nađoh samo zvanična oglašavanja vlade na njihovom sajtu na Engleskom jeziku i nešto na wikipediji gde su samo istoriski podaci. U poslednje vreme zbog sportskih uspeha i Eurosonga stranci se interesuju za Srbiju i mislim da im treba dati neku osnovu za komunikaciju. Trebalo bi skupiti veću ekipu koja bi obradila teme i prevela na Engleski jezik.

Ima li zainteresovanih?
 
Hvala svima koji su se javili na PP i obaveštavam da smo se makli sa mrtve tačke. :)

Pre neki dan registrovan je domen i sajt je živ. www.serbianonline.com Postavljen je i forum koji nije linkovan sa sajta. Forum služi za komunikaciju između članova ekipe ali i za predloge i kritike na račun sajta i ideje uopšte. Vi koji ste se javili možete se registrovati na forumu pa da počnemo.

www.serbianonline.com/forum

Svi vi ostali koji želite da se priključite ste dobrodošli.

Koncepcija sajta još nije utvrđena ali namera je da pokaže što više o Srbiji. Obrađivaće se teme o istoriji, kulturi, umetnosti, sportu zatim biće pisano o turizmu i gradovima Srbije pojedinačno, o aktuelnostima itd. Ako imate sajt koji obrađuje nešto od navedenog ili nešto što nija navedeno a mislite da treba biti, ili interesantne i autentične stvari vezano za Srbiju a želite da to pokažete strancima, slobodno napišite nešto. Mi ćemo to prevesti na Engleski i daćemo link ka sajtu.

Naravno, ograđujemo se od sajtova koji "prodaju torente" i slične gluposti.

Sajt će uređivati grupa od nekoliko ljudi (članova) koji budu izrazili želju za uređivanjem sajta a pokažu se prethodno kao aktivni.

Još da jednom kažem da su svi koji to žele dobrodošli u ekipu te da su nam potrebni i prevodioci koji bi tekstove prevodili na Engleski jezik.

Hvala
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top