Najbolji Borbeni Avion na Svetu

The #1 Fighter in the World


  • Ukupno glasova
    57
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obersturmfuehrer:
:roll:
itekako imaju sta da ponude, ali ne pada im na pamet da pustaju civile u vojne avione
jel ? a zasto se onda 8 f16- ki u americi nalazi u privatnom posedu ? ne da mozes da letis njime , vec mozes i da ga kupis... i to je jedna od retkih zemalja u kojoj uopste mozes da dobijes dozvolu da vozis nadzvucne avione, ali nikada preko brzine zvuka... vidim ja da ti bas nisi upucen u sve to !
 
dejina811:
na ovo za gripena cu se samo nasmejati... ali ako vec pricate o nekom ratu, u kome bi na protivnik prvo overio dve avio baze, na sta bi onda sletali suhoji i migovi koje toliko hvalite... ali bi gripen koristio 500m autoputa jer je tako dizajniran. i kad je toliko ***** zasto se prodaje, za zemlju od osam mil. stanovnika ti svedjani su ipak klasa kad su sami npavili avion 4+ generacije! ali naravno rusko je ipak najbolje, jer ti to znas iz proverenih izvora.
:) Хоћеш да кажеш да би ''противник'' Русима уништио све авио базе?... :lol:

Не праве се ловачки авиони да би могли да слете на ауто пут који је затворен да би се снимила емисија и сл...

Грипен поред 29-тке, или неким из Су-27 класе нема шта да тражи.
 
UberSukhoi:
:) Хоћеш да кажеш да би ''противник'' Русима уништио све авио базе?... :lol:

Не праве се ловачки авиони да би могли да слете на ауто пут који је затворен да би се снимила емисија и сл...

Грипен поред 29-тке, или неким из Су-27 класе нема шта да тражи.
pa neki su rekli i da je mig 29 vrhunski pa ja to nijednom nisam video, padali su nasi, iracki, eritrejski... kad budes imao borbeni dokaz toga sto tvrdis onda pricaj.
 
dejina811:
pa neki su rekli i da je mig 29 vrhunski pa ja to nijednom nisam video, padali su nasi, iracki, eritrejski... kad budes imao borbeni dokaz toga sto tvrdis onda pricaj.
Znaci, ovaj forum je pun karikatura koje nemaju veze sa zivotom a prosipaju pamet.
Nasi, iracki, itd. migovi imaju naoruzanje staro TRIDESET GODINA, a neprijatelji koji su ih obarali F-15, F-14, F-18, F-22 i sta ja znam imali su NAJNOVIJE NAORUZANJE. Alo! Razumes? Ajde da vidimo MiG-29 OVT i F-14 kljun u kljun (podrazumeva se-ruski i americki) sta ce da ispadne.
E, o tome ja govorim, a ne o nekim raspadotinama od pre ko zna koliko godima i u ko zna kakvom stanju!

I, "borbeni dokaz" mi nije potreban, kad vidim kako Su-37 radi kobru ko iz sale, a F-35 kako se jedva vuce, vazno da moze da poleti iz mesta, da mu treba pilot sa 5000 sati naleta da bi funkcionisao kako treba i da zvalave neki majmuni o njemu na 300 strana na internetu i ima 20/24 h vremena na Viasat, Discovery, National Geographic i drugim bljuvotinama za reklaniranje i lupetanje. Mislim, to su sve odlicni programi, ali za neke druge teme.
 
UberSukhoi:
Znaci, ovaj forum je pun karikatura koje nemaju veze sa zivotom a prosipaju pamet.
Nasi, iracki, itd. migovi imaju naoruzanje staro TRIDESET GODINA, a neprijatelji koji su ih obarali F-15, F-14, F-18, F-22 i sta ja znam imali su NAJNOVIJE NAORUZANJE. Alo! Razumes? Ajde da vidimo MiG-29 OVT i F-14 kljun u kljun (podrazumeva se-ruski i americki) sta ce da ispadne.
E, o tome ja govorim, a ne o nekim raspadotinama od pre ko zna koliko godima i u ko zna kakvom stanju!

I, "borbeni dokaz" mi nije potreban, kad vidim kako Su-37 radi kobru ko iz sale, a F-35 kako se jedva vuce, vazno da moze da poleti iz mesta, da mu treba pilot sa 5000 sati naleta da bi funkcionisao kako treba i da zvalave neki majmuni o njemu na 300 strana na internetu i ima 20/24 h vremena na Viasat, Discovery, National Geographic i drugim bljuvotinama za reklaniranje i lupetanje. Mislim, to su sve odlicni programi, ali za neke druge teme.
pa ne znam ja sta ti hoces da ti kazem... kako da bude najbolji kad se nije dokazao, kako da mig 35 bude najbolji kad ga niko nije kupio! mozda i jesam karikatura, ali znam sta pricam, f-14 koliko znam leti jos samo u iranskom ratnom vazduhoplovstvu. ALO!
A su-37 moze da uradi pedest kobri kad ce ga svaki amer gadjati sa BVR raketom i nece ulaziti u dogfight sa njim. Vidis u tome je razlika izmedju tebe i mene, ti igras neke ratne igre pa mislis da je to neka realnost! i cini mi se da mnogo gledas pobrojane kanale! Cini mi se da ne shvatas da avione na mitinzima vose test piloti a u ratu vojni, koji bas i ne lete toliko kao test-piloti. i jos jednom moras mi dati borbeni dokaz da bi mogao da kazes da je mig-29 ili 35 najbolji avion!
 
dejina811:
pa ne znam ja sta ti hoces da ti kazem... kako da bude najbolji kad se nije dokazao, kako da mig 35 bude najbolji kad ga niko nije kupio! mozda i jesam karikatura, ali znam sta pricam, f-14 koliko znam leti jos samo u iranskom ratnom vazduhoplovstvu. ALO!
A su-37 moze da uradi pedest kobri kad ce ga svaki amer gadjati sa BVR raketom i nece ulaziti u dogfight sa njim. Vidis u tome je razlika izmedju tebe i mene, ti igras neke ratne igre pa mislis da je to neka realnost! i cini mi se da mnogo gledas pobrojane kanale! Cini mi se da ne shvatas da avione na mitinzima vose test piloti a u ratu vojni, koji bas i ne lete toliko kao test-piloti. i jos jednom moras mi dati borbeni dokaz da bi mogao da kazes da je mig-29 ili 35 najbolji avion!
Dobro, neka nije F-14 nego F-16. Moze?
I, nemoj da skreces sa teme...
 
imam sad jedno konkretno pitanje, ako neko zna, kakva je razika izmedju su 30 sa i bez kanarda? jer sam video neke slike na kojima ima i one na kojima nema! tako da ako neko ume da mi pojasni razliku... zna sta su kanardi, samo me zanima zasto neki imaju a zasto neki nemaju!
 
http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=38402

Путин отворио изложбу авиона МАКС-2007

Русија има циљ да поново преузме лидерску позицију у производњи војних авиона”, истакао је Путин на отварању највеће авио-изложбе у постсовјетској историји Русије.

Руски председник је нагласио да је број учесника смотре порастао за 30 одсто да ће ове године на њој око 780 руских компанија и институција показати своје најновије производе и достигнућа.

На МАКС-у су и званичне делегације из 110 земаља, нагласио је Путин.

На овогодишњој изложби, учесници ће показати око 250 нових хеликоптера, авиона, ракета, сателита и дирижабла, а неколико десетина авиона представиће своје летачке способности до четвртка, када сајам затвара капије.

Први пут посетиоци ће моћи да виде и концепт свемирског возила које би требало да замени космичке бродове типа „Сојуз”.

Борис Иљушин, директор руске Федералне агенције за индустрију, казао је да ће МАКС-2007, осма смотра од оснивања, бити истовремено и место за потписивање великог броја вредних уговора.

Као никада до сада, МАКС ће понудити импресиван број летелица у сегменту мини и микро-авијације, у време када Русија бележи прави „бум” у куповини хеликоптера и авиона мање величине.
 
Obersturmfuehrer:
ovaj...da te podsetim, govori se o vojnim avionima, a ne o rashodovanim kantama....

i, mozes li mi navesti vlasnike aviona?
rashodovane kante ??? o cemu ti, pa ista ta vojska im je remontovala i preradila avione, sve za pare... imena ne znam, to i nije za ocekivati da znam ! znam da po zakonu ne smeju da lete brzinom vecom od zvuka, mada im performanse to dozvoljavaju, jer avioni uospte nisu prepravljani u smislu avionike, i letackih performansi, i znam da su nekom bogatasu oduzeli letacki licencu jel su ga non stop hvatali da krsi taj zakon o brzini leta, bilo na vestima...
 
dejina811:
pa neki su rekli i da je mig 29 vrhunski pa ja to nijednom nisam video, padali su nasi, iracki, eritrejski... kad budes imao borbeni dokaz toga sto tvrdis onda pricaj.
bas su ucestvovali u ravnopravnim okrsajima.... posebno po pitanju naoruzanja istih , a uglavnom se svodfilo na rakete koje se ne kriste vec 30 godina ! i mi nismo imali ni jedan mig-29 , niti ga je irak imao! toliko o tvom poznavanju avijacije ! a kada naucis sta znace ona slova posle naziva mig-29... onda ces se bolje snalaziti !
 
ZORANNS83:
rashodovane kante ??? o cemu ti, pa ista ta vojska im je remontovala i preradila avione, sve za pare... imena ne znam, to i nije za ocekivati da znam ! znam da po zakonu ne smeju da lete brzinom vecom od zvuka, mada im performanse to dozvoljavaju, jer avioni uospte nisu prepravljani u smislu avionike, i letackih performansi,

ti mislis na nesto sasvim drugo :), a ne na posedovanje F16

ZORANNS83:
i znam da su nekom bogatasu oduzeli letacki licencu jel su ga non stop hvatali da krsi taj zakon o brzini leta, bilo na vestima...

jel si to cit'o u zabavniku ili u "verovali ili ne"?
 
ZORANNS83:
bas su ucestvovali u ravnopravnim okrsajima.... posebno po pitanju naoruzanja istih , a uglavnom se svodfilo na rakete koje se ne kriste vec 30 godina ! i mi nismo imali ni jedan mig-29 , niti ga je irak imao! toliko o tvom poznavanju avijacije ! a kada naucis sta znace ona slova posle naziva mig-29... onda ces se bolje snalaziti !
mi nismo imali mig 29, a ni iracani... objasni, prostim recenicama, jer ipak si ti ekspert!
ovako nesto ni uber ne ume da odvali a imao je svojih momenata, ali ti... svedoci su svi ovde da ti bas i neas sve daske u glavi!
 
Gledam pre neki dan na mom No.1 kanalu Discovery top 10 lovackih aviona u istoriji i stvarno sam se iznervirao. Pocinjem da verujem da Discovery postaje stvarno propagandni servis na ovim prostorima Angloamerickih vrednosti kako je neko ovde rekao. 10. mesto nosi zamislite f - 117 koji nije lovac ni u snovima ali eto, ima performanse jednog lovca. Pretpostavvljam da pogadjate - 1. mesto nosi Mustang P - 51. Apsolutni, nezamislivi, nenadjebivi avion svih vremena je Americki. Bf - 109 je tek neko 5 ili sedmo mesto jer kod njega je sve OK samo mu je mali razmak izmedju tockova te je trecina pilota stradala prilikom poleta i sleta.
Dobro, Mustang uopste nije los avion ali gde je tu onda Me - 262, Bf - 109 K4, Bf - 109 - G - 14, Te - 152 koji je bio najbrzi klipni avion u istoriji ( preko 850 km\h ! ) koji je stvoren za letove na najvisim mogucim visinama koje je neki avion mogao doseci u to vreme. Bf - 262 je bio pojava od koje se smrzavalo gov.o u crevima saveznickim pilotima. On je takodje mogao da leti preko 850 km\h, pa jedan He 162 koji je bio jos brzi i da ne nabrajam. Da ne pominjem da Yak - ovi nisu pomenuti, makar oni modeli krajem rata.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top