Najbolji Borbeni Avion na Svetu

The #1 Fighter in the World


  • Ukupno glasova
    57
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
M.Army:
Nema sanse Su-30MkI ili Su-30MKM jeste isto sto Su-37AZ varijanta koja moze vrsiti udare na zemlji samo tako su je narucili u Malaziji bez zmajevih krilca i sa jeftinijom elektronikom a Dassault Rafale C je da ti ja kazem avion koji je kopija EF-2000, ima isti radar slicnu pogonsku grupu i po specifikacijama to je EF-2000 samo kineski uf izvini Francuski a sto se tice J-10 F-2 to su promasaji, kad vec mozes da kupis Su-37 za 50 000 000$.
jos da si napljuvao i amaricke proizvodjace... pa bi onda bio kompletan rusofil!
 
dejina811:
jos da si napljuvao i amaricke proizvodjace... pa bi onda bio kompletan rusofil!
Pa ja i jesam Rusofil ,pravo da ti kazem kad je vec nasa vojska opemljena ruskom tehnikom koja je daleko bolja i kvalitetnija ,zasto se naoruzavati sa skupom ne-funkcialnom tehnikom sa zapada .Kad kazem nefunkcionalnom mislim na nas jer nemozes da das tenk (M-1A2SEP)ili BVP(M-2Bredly) od 10 000 000$ da das na dete od 19g na redovnom odsluzenju vojnog roka da se stara o njima.
 
ko je uopste pominjao te modele borbrnih sredstava kad M-2Bredly recimo koristi samo S. Arabija... a drugo u toj klasi smo pokriveni domacom radinoscu!
a iskreno treba da nabavimo BVP tockase, kao LAV III, Boxer... ili nesto slicno!
jedino jos mora da mi objasnis kako je za nas bolju su-30mk od gripena... na svu nasu jadu i zalost da kupujemo duplo skuplju letelicu, koja jos i nije po nato standardima kojima tezimo!?
 
M.Army:
SLUSAJTE KOLEGA ,AVION F-14 TOMCAT JE AMERICKI MIG-31,PENZIONISANJE F-14 JE GRESKA AMERA A NE MOJA.JA I DALJE MISLIM DA JE TO VELIKA GRESKA MOGLI SU DA GA PRODAJU EVROPLJANIMA UMESTO TORNADA IDF I MNOGO JE BOLJI OD VEC POMENUTOG,ALI TO NIJE RAZLOG DA OTPADNE SA ANKETE JER MOZE DA SE POREDI CAK I SA SU-27 JEG GA PRVI UOCI ,PRVI GADJA I MOZDA POGODI SAS AIM-54.SVE U SVEMU PROBAJ ''LOCK ON'' SIMULACIJU.

f14 je f14, a ne mig31
a ti sigurno nisi dovoljno kompetentan da procenis da li je penzionisanje f14 dobro za americku vojsku ili ne, pogotovo ako kao argument navodis "Lock On"....
 
dejina811:
ko je uopste pominjao te modele borbrnih sredstava kad M-2Bredly recimo koristi samo S. Arabija... a drugo u toj klasi smo pokriveni domacom radinoscu!
a iskreno treba da nabavimo BVP tockase, kao LAV III, Boxer... ili nesto slicno!
jedino jos mora da mi objasnis kako je za nas bolju su-30mk od gripena... na svu nasu jadu i zalost da kupujemo duplo skuplju letelicu, koja jos i nije po nato standardima kojima tezimo!?
Pa mo'z da ga naprave Rusi po koji standar oces i nemoj molim te da poredis ono ***** gripena sas Ruski avioni.Taj gripen je bre kao nas Super galeb takva mu je klasa (NULA ''0'').
 
M.Army:
Nema sanse Su-30MkI ili Su-30MKM jeste isto sto Su-37AZ varijanta koja moze vrsiti udare na zemlji samo tako su je narucili u Malaziji bez zmajevih krilca i sa jeftinijom elektronikom a Dassault Rafale C je da ti ja kazem avion koji je kopija EF-2000, ima isti radar slicnu pogonsku grupu i po specifikacijama to je EF-2000 samo kineski uf izvini Francuski a sto se tice J-10 F-2 to su promasaji, kad vec mozes da kupis Su-37 za 50 000 000$.
Dodjavola e pola sata pisem poruku i sve detalje odradjujem precizno i taman da posaljem kad samo zablokira... explorer :(
Raffale nije kopija EF-2000 J-10 F-2 su odlicni avioni za kinu i japan i njihovi prvi znacajniji domaci proizvodi a Su-37 ne postoji....
================
Moramo ovo definitivno da rashcistimo barem na ovom forumu da bi se izbegle neke greske koje se samo umnozavaju kroz net!!!!!
**************************u najkracem
Sukhoi organizaciju treba posmatrati kao kishobran, kao koncern ili bolje reci grupu koju cine 3 fabrike u sibiru
IAPO Irkutsk
NAPO Novosibirsk
Knaapo komsomolsk [daleki istok]

Svaka fabrika radi i zaradjuje za sebe ima svoje rukovodstvo i direktore Sukhoi ["dizajnersko" OKB] je drzavno telo postavljeno da kontrolise ova 3 proizvodna giganta u njega ulaze i clanovi ministarstva odbrane i iz 3 fabrike predstavnici.
otkud toliko sarenilo brojeva ,oznaka ,i sta sve one znace ,kako to funkcionise,ciji su koji proizvodi,to cu kasnije da sredim ,i to prvo u wordu pa prebacujem :D
 
Obersturmfuehrer:
f14 je f14, a ne mig31
a ti sigurno nisi dovoljno kompetentan da procenis da li je penzionisanje f14 dobro za americku vojsku ili ne, pogotovo ako kao argument navodis "Lock On"....
Кад смо већ код LockOn...
pic5.jpg


Шта оно хтедох да кажем... :confused:
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 
M.Army:
Pa mo'z da ga naprave Rusi po koji standar oces i nemoj molim te da poredis ono ***** gripena sas Ruski avioni.Taj gripen je bre kao nas Super galeb takva mu je klasa (NULA ''0'').
na ovo za gripena cu se samo nasmejati... ali ako vec pricate o nekom ratu, u kome bi na protivnik prvo overio dve avio baze, na sta bi onda sletali suhoji i migovi koje toliko hvalite... ali bi gripen koristio 500m autoputa jer je tako dizajniran. i kad je toliko ***** zasto se prodaje, za zemlju od osam mil. stanovnika ti svedjani su ipak klasa kad su sami npavili avion 4+ generacije! ali naravno rusko je ipak najbolje, jer ti to znas iz proverenih izvora.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top