Najbolji Borbeni Avion na Svetu

The #1 Fighter in the World


  • Ukupno glasova
    57
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Irelevantno je prichati o avionu bez borbenog stazha, ali to shto je mig29 pokazao u borbi, ne govori nishta o njemu. To govori o drzhavama koje su ga posedovale.
Moje mishljenje je da je Mig bio nepravedno favorizovan nad mnogo boljim Suhojem, kao i Mil helikopteri nad Kamovim. Verovatno su imali jachi lobi u CK KPSS.
 
DukeofSerbia:
Гласање је бесмислено.

1. Мешају се генерације.
2. Палубни ловци су на листи.
3. Нису сви на списку ловци.
4. Од куда прототипови на списку (Su-37 и Su-47)?
5. Неко је заборавио Боинг код F-22.
6. F-14 Tomcat (Grumman) је правилно
7. McDonnel се пише заједно ...
De je tebi iskustvo covece, ako si procitao bilo koju knjigu ili specifikacije od pomenutih aviona videces da generacije nisu bitne.
2.Pa i Su-33 i Mig-35 i su palubni lovci pa od svojih originala se razlikuju samo po stajnom trapu i Areseru (kuka)
3.Jesu po specifikacijama nase vojske tamo ovamo svi su u primarnoj upotrebi kao lovacki avioni ali mogu da izvsavaju i druge zadatke.
4.Su-37 i Su-47 nisu vise prototipovi od kad su ameri uveli F-22 u upotrebi Putin je narucio ekvivalentan broj Su-47 a Su-37 je vec u masovnoj proizvodnji jos od 2005, da bi do 2008 zamenio sve preostale Su-27 ako ne verujes idi u rusiju pa proveri ako te ne uhapse i streljaju za spiunazu , pa to nisu Ameri da sve sto rade istrtljau u javnost.
 
M.Army:
De je tebi iskustvo covece, ako si procitao bilo koju knjigu ili specifikacije od pomenutih aviona videces da generacije nisu bitne.
2.Pa i Su-33 i Mig-35 i su palubni lovci pa od svojih originala se razlikuju samo po stajnom trapu i Areseru (kuka)
3.Jesu po specifikacijama nase vojske tamo ovamo svi su u primarnoj upotrebi kao lovacki avioni ali mogu da izvsavaju i druge zadatke.
4.Su-37 i Su-47 nisu vise prototipovi od kad su ameri uveli F-22 u upotrebi Putin je narucio ekvivalentan broj Su-47 a Su-37 je vec u masovnoj proizvodnji jos od 2005, da bi do 2008 zamenio sve preostale Su-27 ako ne verujes idi u rusiju pa proveri ako te ne uhapse i streljaju za spiunazu , pa to nisu Ameri da sve sto rade istrtljau u javnost.
znaci rusi to nigde ne objavljuju ali ti znas, mozda te je putin zvao da te obavesti sta li??
 
puzzled:
znaci rusi to nigde ne objavljuju ali ti znas, mozda te je putin zvao da te obavesti sta li??
Ako ti je ovo jedini forum koji posecujes alal ti vera ,prosurfuj malo po ruskim forumima o naoruzanji i vojnoj tehmici a sto se tice odakle znam, prvo sam procitao u ruskom sluzbenom glasniku i tu se objasnjava de idu pare ali ne i detalji .A cuo sam i od putina na aeromitingu.
 
Anketa pokazuje da se Eurofighter opasno podcenjuje

Eurofighter1_30536a.jpg
 
Obersturmfuehrer:
JESTE JESTE
amerika kao proizvodjac tog aviona ga je stavila u penziju...
to sto i dalje neki lete na tim avionima ne znaci aspolutno nista....
tako je valjda i Mig21 i dalje aktuelan avion.... :roll:
SLUSAJTE KOLEGA ,AVION F-14 TOMCAT JE AMERICKI MIG-31,PENZIONISANJE F-14 JE GRESKA AMERA A NE MOJA.JA I DALJE MISLIM DA JE TO VELIKA GRESKA MOGLI SU DA GA PRODAJU EVROPLJANIMA UMESTO TORNADA IDF I MNOGO JE BOLJI OD VEC POMENUTOG,ALI TO NIJE RAZLOG DA OTPADNE SA ANKETE JER MOZE DA SE POREDI CAK I SA SU-27 JEG GA PRVI UOCI ,PRVI GADJA I MOZDA POGODI SAS AIM-54.SVE U SVEMU PROBAJ ''LOCK ON'' SIMULACIJU.
 
NAJVISE ME ZACUDJAVA VASE GLASANJE PO BORBENIM STATISKIKAMA F-15E/AND STRIKE EAGLE JE AVION SAS NAJ-VISE BORBENIH UBISTVA NEPRIJATELJSKIH AVIONA ISTO TAKO PO IZRUCENOM EKSPLOZIVU IZRAZENOM U KG NA NEPRIJATELJA (NARAVNO SA ANKETE) ALI NIJE DOBIO NI JEDAN GLAS A STO SE TICE F-22 ZA ONE KOJE NEZNAJU ON IMA MOTORE PRATT AND WHITNEY F-119-PW-100 POTISKA 155.69 KN SA DS I SAMO 6000L GORIVA DOK MIG-31 IMA MOTORE SLICNOG POTISKA (150 KN SA DS) I 17000L GORIVA DOK MIG-31 POTROSI 17000L ZA SAMO 10MIN. SA DS. STA MISLITE KOLIKO JE DOLET F-22 I KOLIKO MOZE DA LETI SA SAMO 6000L.TO SU ZVANICNE RUSKE STUDIJE.ZNACI F-22 MOZE BITI U UPOTREBI SAMO KAO MIG-29(UZLETI I U BLIZINI PISTE OBORI I BRZO SE VRATI KUCI).
 
KiZo:
Ahhhhhhhhhhhhhhhhh znaci tu smo ,u tom grmu lezi zeka i pije vodu,

previse napaljenih klinaca sa jedinim znanjem o avionima iz jedne osrednje izvikane igrice koja je dobra jedino za uvezbavanje poletanja i sletanja i eventualno menadzmenta goriva u letu.
NIJE NIJE covece pomenuo sam ''Lock on'' kao verodostojnu platformu na kojoj moze da se dokaze ubojitost F-14 .A sto se tice mene ja pisem knjigu o savremenim letelicama ,pa sam bio cak i u OKB Suhoi fabriku , zamisli Rusi mi ponudili voznju u su-27ub ali za 15000$,takodje sam bio i u druge fabrike a simulacije volim.
 
KiZo:
zasto Rafal nije na listi?, Su-37 ne postoji, bolji bi bilo staviti Su-30MKI,,,J-10? F-2? ,ako si stavio Su-47 stavi i A-12 na primer,....
Nema sanse Su-30MkI ili Su-30MKM jeste isto sto Su-37AZ varijanta koja moze vrsiti udare na zemlji samo tako su je narucili u Malaziji bez zmajevih krilca i sa jeftinijom elektronikom a Dassault Rafale C je da ti ja kazem avion koji je kopija EF-2000, ima isti radar slicnu pogonsku grupu i po specifikacijama to je EF-2000 samo kineski uf izvini Francuski a sto se tice J-10 F-2 to su promasaji, kad vec mozes da kupis Su-37 za 50 000 000$.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top