Molim vas za pomoc

elena20

Početnik
Poruka
27
Ne znam da li sam na dobro mesto postavila temu. Ali ako nisam molim moderatore da je premeste.

Zelim da se razvedem. Razloga imam puno, pocev od muzevljevog neverstva, pa sve do ostalih ne ispunjavanja bracnih obaveza.
E sad, moj muz je otisao u inostranstvo. I niko o njemu ne zna nista. Nikome se ne javlja... Ni adresu ni telefon. Jedino sto zna je to da je u pitanju Argentina.
Ono sto me zanima je da li ce ovo otezati brakorazvodnu parnicu? Da li ce ona zbog ovoga duze da traje? Kolike su cene taksi za razvod braka? I koliko ce me odprilike izaci cena advokata?

Hvala unapred na odgovorima :-)
 
Mogu da zamislim zbog cega si se udala sa 20 godina za lika koji je zbrisao u Argentinu, i zbog cega je isti zbrisao u argentinu.
Bice dobro da je jos ziv, da ga vec ne jedu crvi u nekoj prasumi.
Da se nije zamerio poslovnim partnerima? Ma jok samo mi se cini.
Kolko belog nije isporucio?

Blago tebi.

Nece ti biti problem brakorazvodna parnica, cim je taj zbrisao zna se od cega se bezi cak u Argentinu. Sacekaj dok ga nacu poslovni partneri. Posle ces biti udovica i nasledjujes njegovu imovinu.
 
Moj savet ti je da nadješ advokate koji se bave razvodima.Oni ti najbolje mogu reći to što te zanima.
Ja kad sam se razvodila platila sam dosta advokate.Samo sam im rekla da hoću što pre da me razvedu,da neću ići na mirenja i da samo pristajem na varijantu da na oboje dece dobijem ja starateljstvo.
Da bi se razveo brak dovoljno je samo da jedan od supružnika hoće da se razvede,a razlozi razvoda interesuju sud samo ako je u pitanju dodela starateljstva na decu!Taksu plača onaj koji izgubi,tj.ti ako podneseš zahtev za razvod braka ne plaćaš taksu!Ne znam za situaciju ako ne znaš gde se nalazi supružnik,to znaju advokati jer sigurno u zakonu postoji i ta varijanta,a ko će to znati bolje od njih!
Ja sam mog bivšeg muža napustila u 2 mesecu,u 3 mesecu sam angažovala advokate i podnela zahtev,a već u 6 mesecu sam se razvele.To je dosta brzo uradjeno s obzirom da nam je predmet išao i kod socijalnih radnika zbog starateljstva nad decom.
Sve zavisi od advokata!Bolje i više da ih platiš,ako su dobri advokati!
Želim ti sreću i da što pre uspeš da se razvedeš sa što manje komplikacija!
 
Luciferko:
Mogu da zamislim zbog cega si se udala sa 20 godina za lika koji je zbrisao u Argentinu, i zbog cega je isti zbrisao u argentinu.
Bice dobro da je jos ziv, da ga vec ne jedu crvi u nekoj prasumi.
Da se nije zamerio poslovnim partnerima? Ma jok samo mi se cini.
Kolko belog nije isporucio?

Blago tebi.

Nece ti biti problem brakorazvodna parnica, cim je taj zbrisao zna se od cega se bezi cak u Argentinu. Sacekaj dok ga nacu poslovni partneri. Posle ces biti udovica i nasledjujes njegovu imovinu.


Da li si ti normalan?!?!Shta ti znash kad se ona udala i chime joj se bavio muzh?!?! :roll: :roll: :roll:

I bolje,ako imash ishta pametno da kazesh,pomozi zeni nego shto tu lupash gluposti..... :evil: :evil:
 
Pozdrav, veoma mi je zao sto si se nasla u tako jednoj " komplikovanoj " situaciji, ja licno kao jedino logicno vidim da je potrebno da odes kod nekog pravnog savetnika ( a koji se bavi pre svega brakorazvodnom problematikom ), objasnis do detalja svoju situaciju pa ces vec videti kako i sta treba da preduzimas. Ipak su to strucna lica i jedina kompetentna, takodje mislim da savet advokata nekosta bogatstvo a donece ti mir. Svako dobro :)
 
Član 76
Može se poništiti brak ako je bračni drug pristao na njegovo zaključenje u strahu izazvanom silom ili ozbiljnom pretnjom.
Član 77
Može se poništiti brak zaključen u zabludi o ličnosti bračnog druga kad se mislilo da se stupa u brak sa jednim licem a stupilo se u brak sa drugim, ili kad se stupilo u brak sa određenim licem, ali koje nije ono za koje se izdavalo.
Može se poništiti brak zaključen u zabludi o bitnim osobinama jednog bračnog druga koje bi drugog bračnog druga odvratile od stupanja u brak da ih je znao i koje su dovele do ozbiljne i trajne poremećenosti bračnih odnosa.
Trajna, opasna i teška bolest, protivprirodne navike, polna nemoć, ranija osuda zbog beščastećeg dela, bremenitost žene od drugog lica, nečasno zanimanje i slične osobine i radnje, predstavljaju nekoliko primera bitnih osobina koje povlače ništavost braka ako je drugi bračni drug bio u zabludi o njima.
Član 78
Ništav je brak koji nije zaključen u cilju zajednice života bračnih drugova.
Brak je ništav kada bračni drugovi nisu stvarno želeli da uspostave zajednicu života već da zaključenjem braka prikriju neki drugi pravni posao ili da ostvare neki drugi cilj (zakonsko nasleđivanje, porodična penzija, izbegavanje krivičnog progona, zloupotreba stanarskog prava i sl.).
Ovakav brak neće se poništiti ako je naknadno uspostavljena zajednica života.
Član 79
Pravo na podizanje tužbe za poništenje braka iz uzroka navedenih u čl. 72 do 75 i 78 ovog zakona pripada supruzima i svim licima koja imaju neposredni pravni interes da brak bude poništen, kao i javnom tužiocu.
Nakon prestanka razloga iz člana 74 ovog zakona, pravo na tužbu za poništenje braka pripada samo bračnom drugu koji je bio teže duševno bolestan ili je iz drugih razloga bio nesposoban za rasuđivanje. Tužba se može podneti u roku od jedne godine od prestanka navedenih razloga, a ako je bračni drug bio potpuno lišen poslovne sposobnosti, u roku od jedne godine od pravosnažnosti odluke o vraćanju poslovne sposobnosti.
Tužba za poništenje braka iz uzroka pomenutih u stavu 1 ovog člana može se podići i posle prestanka braka.
Pravo na podizanje tužbe za poništenje braka ne zastareva, ukoliko nije što drugo u zakonu predviđeno.
Član 80
Poništenje braka zaključenog pod prinudom ili u zabludi može tražiti samo bračni drug koji je bio prinuđen ili je u zabludi pristao na brak.
Ne može se tražiti poništenje braka ako je protekla godina dana od dana kada je prinuda prestala ili od kada je zabluda uočena, a supruzi su živeli zajedno za to vreme.
Član 81
Po tužbi roditelja, odnosno staraoca sud može ispitujući sve okolnosti poništiti brak koji je bez dozvole nadležnog suda zaključilo lice mlađe od 18 godina do punoletstva tog lica.
Pravo na tužbu pripada i licu koje je u vreme zaključenja braka bilo maloletno, u roku od šest mesci posle navršenih 18 godina.
Član 82
Pravo na podizanje tužbe za poništenje braka ne prelazi na naslednike, ali naslednici tužioca mogu produžiti već započeti postupak.
2. Uzroci za razvod braka
Član 83
Bračni drug može tražiti razvod braka ako su bračni odnosi ozbiljno i trajno poremećeni ili kad se iz drugih razloga ne može ostvarivati svrha braka (nestalost, duševna bolest i slično).
 
Oba bračna druga mogu tražiti da se brak razvede na osnovu njihovog sporazuma.
Bračni drugovi mogu samo sporazumno tražiti razvod braka za vreme trudnoće žene, odnosno dok njihovo zajedničko dete ne navrši godinu dana života.
Uz predlog za sporazumni razvod bračni drugovi su dužni da podnesu pismeni sporazum o čuvanju, vaspitavanju i izdržavanju zajedničke dece, kao i načinu održavanja ličnih odnosa sa njima.
Sud može da odbije da razvede brak na osnovu sporazuma bračnih drugova, ako utvrdi da to zahtevaju opravdani interesi njihove maloletne zajedničke dece.

Pravo na podizanje tužbe za razvod braka pripada bračnim drugovima. Ovo pravo ne prelazi na naslednike, ali naslednici tužioca mogu produžiti već započeti postupak u cilju dokazivanja osnovanosti tužbe.
 
elena20:
Kolike su cene taksi za razvod braka? I koliko ce me odprilike izaci cena advokata?

Hvala unapred na odgovorima :-)
ja nisam advokat ali imam neko iskustvo sa njima.Postoji zvanican cenovnik advokatske komore ali on varira od advokata do advokata u zavisnosti od pozicija i vrednosti doticnog.
Svako rociste i izlazak na sud se placa i cena je negde oko 4000 dinara zvanicno ako se dobro secam.Svaki pravni dokumenat se takodje naplacuje.
Moj savet raspitaj se koji su bolji advokati za razvode braka,spremi novac i idi kod njih jer na kraju ispadne da su ovi jeftiniji skuplji.za takse ti je najlase da odes do prvog suda i da se raspitas.Ne bi trebalo da te izadje vise od 1000 evra zajedno sa taksama i advokatom.
 
....iljadu evra....ebo me život ako se ikad udam....
a ti Aco.... na jedinoj temi gde ne kukaš o tome kako si dobar ko lebac ili kako treba nešto ortodontskonemampojma našo si da podjebavaš. baš mi se gadiš.
 
e, pa ako ne znas gde je, onda ne mozes da se razvedes, ali postoji nesto kao ponistavanje braka, ukoliko ne zivite zajedno neznam-koliko-godina, za sta su, cini mi se, potrebni dokazi (svedosi i sl...)
Ali, ovo je kao laik, nacula tu i tamo ponesto...Najbolje je pitati advokata, valjda imas nekog prijatelja prijatelja koji ce ti dati savet a da ne naplati... Pa prema savetu da odredis sta ti je ciniti ( i koliko novca spremiti)
 

Back
Top