Uvoz automobila

Prijatelju,koliko ja znam a dobro sam upućen u te stvari,to za uvoz automobila koja ne zadovoljavaju EURO 3 je stopirano.Znam dosta likova koji su do pre mesec dana uvezli aute bez EURO 3,ali je došao onaj Dinkić na čelo Ministarstva za ekonomske odnose sa inostranstvom i sve to stopirao.Imam potvrdu na 100% i hteo sam da uvezem auto ali barem za sada nema ništa od toga.Mogu da ti objasnim proceduru ali neznam koliko će da ti znači.
 
bobpak ajd objasni proceduru sta je sve potrebno od dokumenata za uvoz za invalide imam ukucana koji je 100 % invalid pa hocu da podnesem zahtev pa ako mozes da mi kazes sta je sve od dokumenata i potvrda potrebno i gde se sta podnosi,ako hpoces pisis ovde ili na SinoviGrada@yahoo.com,unapred hvala.
 
Zahtev za povlašćeni uvoz automobila šalješ Ministarsvu za Rad i Socijanu Politiku(ranije bio ministar Lalović),naravno sa potvrdom o stepenu telesnog oštećenja.Za 30 do 40 dana dobićeš potvrdu koja se sastoji od tri papira,na osnovu koje možeš da uvezeš auto sa EURO 3 motorom bez carine i poreza(porez plaćaš pa ti se refundira u roku od 45 dana).
Za vozila koja nisu EURO 3 ,procedura je bila sledeća:Šalješ molbu Ministarstvu za Ekonomske odnose sa Inostranstvom(sad je to Sektor) u kojoj malo kukaš kako nisi u finansijskoj situaciji da kupiš auto sa euro 3 motorom a auto ti je neophodan da ideš kod lekara itd,itd.Naravno sve ovo pišeš u ime invalida .Ovo Ministarstvo je bilo smešteno u ul.Vlajkovićeva 10.
Od papira ti je potrebno:potvrda koju si dobio za uvoz euro3,fotokopija lične karte(invalida),molba,iono što je bitno moras da imaš fotokopiju saobraćajne auta koji hoćeš da uvezeš.Ovi likovi koji su na tu foru uvezli aute su na tu drugu potvrdu čekali od 20 do 40 dana.
 
sine hvala na pisanju ali si mogao malo manje da napises daj malo vise informacija sta treba od medicinske dokumentacije gde da podnesem pre slanja ministarstvu gde da dobijem potvrdu o stepenu ostecenja iako mi je ukucanin 100 % invalidvise informacija,vise informacija
 
Pa rekao si da imaš ukućana koji je 100% invalid,ali ako nemaš potvrdu za to,idi u nadležnu filijalu Fonda za PIO i oni će ti dati stepen telesnog oštećenja ili će te uputiti kako da dobiješ potvrdu za isto.Da ti napomenem da % telesnog oštećenja nema veze sa kategorizacijom invalida( I,II,III,kategorija)
 
Bio sam u fond za PIO i za pocetak da bi se podneo zahtev treba se imati potvrda o stepenu ostecenja osobe za koju se uvozi auto i ako je penzioner jedan cek od penzije bilo koji.Krenuo sam pa cu pisati postupno sta mi traze.Za sada potvrdu i cek da bi podneo zahtev u fondu PIO.
 
Bio sam u fond za PIO i za pocetak da bi se podneo zahtev treba se imati potvrda o stepenu ostecenja osobe za koju se uvozi auto i ako je penzioner jedan cek od penzije bilo koji.Krenuo sam pa cu pisati postupno sta mi traze.Za sada potvrdu i cek da bi podneo zahtev u fondu PIO.

Moj stari je pre 1god. otisao u invalidsku penziju kao tezak srcani bolesnik (60god, ifarkt miokarda 30%, +3struki bajpas) i dobio resenje u kome pise da je 80% invalid, III stepen

EEEE, sad meni nije nesto jasno, bio sam do PIO i uzeo obrazac za zahtev za izdavanja potvrde za uvoz putnickih vozila iz inostranstva bez placanja uvoznih dazbina...

Pise:

"PREDMET: Zahtev za utvrdjivanje stepena telesnog ostecenja radi ostvarivanja prava na oslobadjanje od uvoznih taksi"


***PA ZAR ON VEC NIJE UTVRDJEN, U RESENJU ZA INVALIDSKU PENZIJU STOJI 80%, III KATEGORIJA


Dalje:

"Molim da mi na osnovu prilozene dokumentacije izdate potvrdu o invaliditetu koja mi je potrebna radi oslobadjanja placanja uvoznih dazbina na putnicke automobile.

Uz zahtev prilazem:
.
.
.
-za korisnika penzije: -potrebna originalna medicinska dokumentacija
- poslednji penzioni cek"

cemu sve ovo kada je on vec proglasen invalidom, po jednom osnovu, sa 80% invaliditeta.

Sta ja u stvari trebam da prilozim (imam barem 5kg med.dokiumentacije od utvrdjivanja invaliditeta), ili da prilozim overenu fotokopiju resenja za invalidsku penziji, ili sta vec?
 
Ljudi jer neko na osnovu dozvole za invalide uvezao euro 2 auto ili moze samo euro 3 iz necijeg iskustva ko je to odradio da nebude samo prica moze nemoze.Dali za euro 2 mora posebna dozvola da se vadi ili sa ovom inavlidskom moze odmah euro 2 ?
 
Moj stari je pre 1god. otisao u invalidsku penziju kao tezak srcani bolesnik (60god, ifarkt miokarda 30%, +3struki bajpas) i dobio resenje u kome pise da je 80% invalid, III stepen

EEEE, sad meni nije nesto jasno, bio sam do PIO i uzeo obrazac za zahtev za izdavanja potvrde za uvoz putnickih vozila iz inostranstva bez placanja uvoznih dazbina...

Pise:

"PREDMET: Zahtev za utvrdjivanje stepena telesnog ostecenja radi ostvarivanja prava na oslobadjanje od uvoznih taksi"


***PA ZAR ON VEC NIJE UTVRDJEN, U RESENJU ZA INVALIDSKU PENZIJU STOJI 80%, III KATEGORIJA


Dalje:

"Molim da mi na osnovu prilozene dokumentacije izdate potvrdu o invaliditetu koja mi je potrebna radi oslobadjanja placanja uvoznih dazbina na putnicke automobile.

Uz zahtev prilazem:
.
.
.
-za korisnika penzije: -potrebna originalna medicinska dokumentacija
- poslednji penzioni cek"

cemu sve ovo kada je on vec proglasen invalidom, po jednom osnovu, sa 80% invaliditeta.

Sta ja u stvari trebam da prilozim (imam barem 5kg med.dokiumentacije od utvrdjivanja invaliditeta), ili da prilozim overenu fotokopiju resenja za invalidsku penziji, ili sta vec?

pa zasto to nisi pitala njih,kakav zahtev za utvrdjivanje stepena invaliditeta ako je utvrdjen?
 
zasto to nisi pitala njih,kakav zahtev za utvrdjivanje stepena invaliditeta ako je utvrdjen?

kada radis kod privatnika na mozes izaci sa posla u radno vreme..i raspitati se valjano.
elem, uspeO sam otici i raspitati se, i ljubazno su mi objasnili da u ocevom slucaju je invaliditet VEC UTVRDJEN i da je DOVOLJNA samo fotokopija resenja (ima ih dva) kojim je otisao u invalidsku penziju, na kojoj se vidi broj predmeta i broj resenja.

Ukoliko budu potrebni jos neki dokumenti, sluzbenik koji to obradjuje u PIO-u mog grada ce ih potraziti

toliko, Pozdrav
 
ljudi cuo sam za tu foru na invalide i ortak mi je pricao kojem otac radi u centru za socijalno da se tarifa krece oko 500-600e koliko moras dati invalidu da ti registruje auto. E sad postavlja se pitanje sledece: sta ako invalid umre? :shock:

generalno ova srbija je pljackaska drzava, i u ovoj drzavi sama drzava je najveci lopov.

gledam pre neki dan u engleskoj registracija auta 200 funti fiksno ne zavisi ni od kubikaze, godista a kod nas od 300e za auto od 2000 kubika recimo pa do 1000e .

U engleskoj plata 2000 funti a u srbiji 250e . Onako bas krvnicki dere bagra Dinkic vozace u Srbiji :evil: :evil: :evil:

Pa jos racunajte da vam drzava oporezuje gorivo po poreskoj osnovici od 75% tj da isto placate kao u EU a imate puteve kao da zivite u Zanzibaru.

Banda lopovska.
 
ljudi cuo sam za tu foru na invalide i ortak mi je pricao kojem otac radi u centru za socijalno da se tarifa krece oko 500-600e koliko moras dati invalidu da ti registruje auto. E sad postavlja se pitanje sledece: sta ako invalid umre? :shock:

generalno ova srbija je pljackaska drzava, i u ovoj drzavi sama drzava je najveci lopov.

gledam pre neki dan u engleskoj registracija auta 200 funti fiksno ne zavisi ni od kubikaze, godista a kod nas od 300e za auto od 2000 kubika recimo pa do 1000e .

U engleskoj plata 2000 funti a u srbiji 250e . Onako bas krvnicki dere bagra Dinkic vozace u Srbiji :evil: :evil: :evil:

Pa jos racunajte da vam drzava oporezuje gorivo po poreskoj osnovici od 75% tj da isto placate kao u EU a imate puteve kao da zivite u Zanzibaru.

Banda lopovska.

:D e,cirkus..a sto 500-600 evra,mozes ti da poznajes nekoga ko je otisao u invalidsku penziju kao sto je od mog oca drug,srcani bolesnik,preko njega uvozim a6 2002...
 
pa nije mobile.de jedini....a nije granica 10.000,nisam ja neki dripac da vozim audi 100 1985:D
pa i da jeste,ponavljam ima jos sajtova slicnih mobile.de,poslao mi je covek pp samo da nadjem,napisacu...
 
ajde mi izvedite "kalkulaciju" za Punta, koji se sa END cenom ovde prodaje za 5.600 (4/5, klima... 1.2 8v..), ako bi ga uvezao BEZ PLACANJA CARINE

Da li se moze dobiti povoljnija cena od tog dilera, jer uvozi poznatom kupcu (nece cekati da ga proda)

da li bi se moglo reci ovako:

5600-500=5100 (cena sa porezom i carinom umanjena za dilersku "nadoknadu")
5100/1.2=4250 (cena samo sa porezom bez carine)
4250+500=4750 CENA SA POREZOM I DILERSKOM nadoknadom

Da li gresim?
 

Back
Top