Jednakost u ljubavi...

orhideya

Početnik
Poruka
20
Da li vam se cini da u nekoj vezi uvek jedan 'daje' vise?
U smislu, uvek jedan vise voli, jedan je pozrtvovaniji, cini sve za drugoga, nista mu nije tesko da ucini za nju/njega bilo kad...
Da li ste se imali takvo iskustvo ili jedno drugome cinite jednako?
 
pa u jednoj vezi mi se bas to i dogodilo..
da sam vise bio pozrtvovan a i vise sam voleo sto se i na kraju i videlo sto je i jelte razlog zasto smo raskinuli..
mada nisam ni ja cvecka desilo mi se i da ja posustajem jer posle ozbiljne veze uleteo sam odma u novu i nisam bio spreman..
u svakom slucaju mislim da sam se uvek vise zrtvovao od partnera ali opet imao sam devojaka koje su mi zaista i ljubav i pozrtvovanje i sve sto cini neku vezu jacom pruzili do maksimuma..
 
Muka mi je od pozrtvovanih koji to isticu na sav glas. Problem je sto takvi nadju nekog samo da bi imali za koga da se zrtvuju, jer to daje smisao ispraznom zivotu. Nije u pitanju velika ljubav, vec se iznadje razlog za samovelicanje. I kad bi naisli na nekog ko njih voli, smorili bi se za dva dana.
 
Ja uvek dajem vise. Medjutim ja nikad ne ocekujem da i ja dobijem mnogo pa zato dajem u hodu, u fazonu, dobijas sve od mene kao razmazeno dete od roditelja, a radi sta hoces, i onda zato svaki decko poludi. Ne zna sta ce, kako god okrene ja uvek imam njih 50 u rezervi, kao u onoj pesmi "Ako mozes da podneses to da smo samo nocas zajedno i da sutra kad pozelis me ravnopravno s drugim delis me, da ti nista ne obecavam i da spavam i kad ne spavam, ako mozes lako da podneses to, smatraj da smo od sad zajedno"....
 
pa i jesi u pravu ali ako zelis da ti potraje veza i ako volis partnera moras nekad da se i zrtvujes zar ne..
ali to ne treba da se istice jbg..slazem se s tobom..
a ako mislis da sam medju njima ja,ja samo kazem jer kao sto sam naveo da bih opstala na neki nacin veza moras nekad i da se zrtvujes..
 
Zrtvovanje, zrtvovanje, zrtvovanje, sacekaj da razmislim sta znaci ta rec u ljubavi.... Pa ne mogu ja sama sebe da zrtvujem to samo on ako je resio da me zrtvuje on moze, ja nemam nista s tim, ja uvek imam izbora, nemam nista sa tim sta on radi ako to nece da mi kaze...Ali neka dobro razmisli da li ce da me zrtvuje jer ja imam Zorana koji me cuva.
 
topmodelsica:
Ja uvek dajem vise. Medjutim ja nikad ne ocekujem da i ja dobijem mnogo pa zato dajem u hodu, u fazonu, dobijas sve od mene kao razmazeno dete od roditelja, a radi sta hoces, i onda zato svaki decko poludi. Ne zna sta ce, kako god okrene ja uvek imam njih 50 u rezervi, kao u onoj pesmi "Ako mozes da podneses to da smo samo nocas zajedno i da sutra kad pozelis me ravnopravno s drugim delis me, da ti nista ne obecavam i da spavam i kad ne spavam, ako mozes lako da podneses to, smatraj da smo od sad zajedno"....
u pravu si..ne moze sve na gotovo..
 
Moze. Nego mene je tata vaspitao da nikad nista ne mogu da dobijem.Moj tata je kao neki makro, samo ne znam da li je negde zaradio od mene. A sto se tice tog zrtvovanja, dakle decko moze od mene da napravi neku zrtvu ako sme, u tom smislu neko zrtvovanje moze da bude u ljubavi.
 
dale92:
pa koliko ja znam tema je zrtvovanje u vezi..mada nema veze..

Mislis da ono kako te tata vaspita ne utice na to kako se ponasas sa deckom? Ono sto me je strogom disciplinom tata naucio ja to ne mogu nikad sasvim da izbrisem iz sebe, mogu samo da se opustim pa da se uvek setim da mogu nekad nesto i da dobijem, ali uvek, na primer, zaboravim da trazim od decka ako mi nesto treba, bas zbog toga sto su me strogo naucili da bas nista ne mogu da dobijem, pa zato ne vredi ni da trazim.
 
znaci sa svakim tvojim postom se 100% slazem tako da ne moram da opisem o tome..
evo za kraj da ciljno odgovorim na temu i da zavrsim:
u mom slucaju je u glavnom bilo podjednako i sa moje i njene strane tako da je moj odgovor da..
dale odleprsao..pozz
 
NovaIsta:
to je normalno tako. uglavnom meni daju vise. dok ne pobegnu, na drugu planetu, verovatno.. :-?

Ha ha ha ha... Eh, meni salju i kad pobegnu i ja njima, svaki moj decko je globalan.

Tata mi nije davao nikad, od njega moram da izvlacim, da kradem.Vi sigurno nikad niste videli ni upoznali takvog coveka kao sto je moj tata. on je skroz u kompjuteru, na primer cetvorostruko u odnosu na Igora, a znaju devojke koje su se udale za Igora samo tako sto ih je nagovorio na to preko telefona, koje ga nikad nisu videle, koliko on ume da udje u kompjuter sa razlicitim brojevima telefona, preko ovog, onog, sve dok ne stegne obruc oko osobe. Samo sto sam ja malo vestija, malo, ne mnogo, od Igora u tome.
 
topmodelsica:
Ha ha ha ha... Eh, meni salju i kad pobegnu i ja njima, svaki moj decko je globalan.

Tata mi nije davao nikad, od njega moram da izvlacim, da kradem.Vi sigurno nikad niste videli ni upoznali takvog coveka kao sto je moj tata. on je skroz u kompjuteru, na primer cetvorostruko u odnosu na Igora, a znaju devojke koje su se udale za Igora samo tako sto ih je nagovorio na to preko telefona, koje ga nikad nisu videle, koliko on ume da udje u kompjuter sa razlicitim brojevima telefona, preko ovog, onog, sve dok ne stegne obruc oko osobe. Samo sto sam ja malo vestija, malo, ne mnogo, od Igora u tome.
.......ti se palish na svog tatu,da nije nedaj boze .................. :?: :?: :?:
 
Ne bre. On igra za sebe uz to da napravi i ravnotezu i oko sebe, a to je mnogo opasno. Pravi ravnotezu i ugradjuje te u nju kao cigle u zid. U filmovima sve to ima neki smisao koji svi vide, a kod njega to ima smisao samo za njega, ostali nista ne razumeju ili pokusavaju da se izvuku iz tog njegovog sveta, ka o ja i moj brat.
 
topmodelsica:
Ne bre. On igra za sebe uz to da napravi i ravnotezu i oko sebe, a to je mnogo opasno. Pravi ravnotezu i ugradjuje te u nju kao cigle u zid. U filmovima sve to ima neki smisao koji svi vide, a kod njega to ima smisao samo za njega, ostali nista ne razumeju ili pokusavaju da se izvuku iz tog njegovog sveta, ka o ja i moj brat.
to da ostali nista ne razumeju, to nam je jasno...mislim, nije svima dato da sve shvate.. :roll:
 

Back
Top