Ima li nade da doktoriram u Engleskoj ili Severnoj Americi

  • Začetnik teme Marija Pesic
  • Datum pokretanja
M

Marija Pesic

Gost
Dragi moji,
jako bih zelela da doktorske studije zavrsim u inostranstvu, a pre svega u Engleskoj ili Severnoj Americi. Ipak, kao i uvek najveci problem su finansije u smislu nedostatka novcanih sredstava za finansiranje boravka u inostranstvu i placanja skolarine za doktorske studije.
Ako bi postojala bilo kakva mogucnost da dobijem neku vrstu novcane stipendije bila bih presrecna. Nadam se da postoje andjeli koji su spremni da pomognu.
Unapred zahvalna,
Marija

e-mail: marijaandjelkovic@yahoo.com
 
pa draga Marija, ako ti do sada andjeo nije zakucao na vrata a ti ga potrazi sama.... posto se sluzis interetom ,a ti idi na sajtove univerziteta koji nude tvoj program, pogledaj kakvi su uslovi, sastavi i posalji im apklikacije...SVIM mogucim koje pronadjes..
ne zaboravi kanadu, oni daju dosta dobre stipendije.... sa srecom
 
Ne znam kako je sto se tice Engleske, ali znam da PhD mozes da zavrsis free u americi, ako hoces samo master degree to vec dosta kosta. Zato kreni u pretragu www.google.com - ukucaj na pretrazivacu sta te tacno zanima i izbacice ti sajtove sa tim recima. Zatim polako otvaras sajt po sajt, gledas programe, trazis gde pise contact i pises im pisamce ako te nesto interesuje. Ne znam sta si tacno zavrsila, ali u svakom slucaju dobri univerziteti ti traze polaganje engleskog, zato ako ne znas dobro engleski, kreni sam pripremama jos sad! Ako ti treba jos nesto javi
Sandra
 

Back
Top