Sta je najvaznije

Vintage

Iskusan
Banovan
Poruka
5.196
I sta mislite ? samo nemojte sa zaverama, izdaicama-herojstvima nego onako opusteno i s'rukom na srce...

cesid: kosovo na petom mestu na listi prioriteta građana srbije
Politika - Pre sat i 5 minuta

BEOGRAD - Građani smatraju da bi očuvanje Kosova i Metohije u sastavu Srbije trebalo da se nalazi na petom mestu prioriteta Vlade Srbije, pokazali su rezultati najnovijih istraživanja Centra za slobodne izbore i demokratiju (CeSID) predstavljenih danas u Medija centru.

Prioritet vlade bi, prema oceni građana, na prvom mestu trebalo da bude ekonomski razvoj, zatim smanjenje nezaposlenosti, poboljšanje životnog standarda, smanjenje kriminala i korupcije, a tek onda Kosovo, saopštili su članovi istraživačkog tima CeSID-a.

S druge strane, istraživanje je pokazalo da je 48 odsto birača spremno da se odrekne od Evrope u zamenu za očuvanje Kosova u sastavu Srbije.

Koordinator projekta CeSID-a Miloš Mojsilović naveo je da 70 odsto građana nije spremno da uđe ni u kakav oružani sukob zbog Kosova.

Mojsilović tvrdi da 12 odsto građana, među kojima su pretežno domaćice i penzioneri, smatra da bi trebalo ući u rat sa Albancima ili međunarodnom zajednicom u slučaju nezavisnosti Kosova. :-D
 
Vintage:
I sta mislite ? samo nemojte sa zaverama, izdaicama-herojstvima nego onako opusteno i s'rukom na srce...

cesid: kosovo na petom mestu na listi prioriteta građana srbije
Politika - Pre sat i 5 minuta

Koordinator projekta CeSID-a Miloš Mojsilović naveo je da 70 odsto građana nije spremno da uđe ni u kakav oružani sukob zbog Kosova.

Mojsilović tvrdi da 12 odsto građana, među kojima su pretežno domaćice i penzioneri, smatra da bi trebalo ući u rat sa Albancima ili međunarodnom zajednicom u slučaju nezavisnosti Kosova. :-D



Šta reći, domaćice i penzioneri sigurno neće ići u rat, za druge ih briga. Neka ginu, samo neka su oni dobro. Pretpostavljam da tih 12% anketiranih i nema nikoga bliskog ko bi išao u rat, pa tako da, pošto nisu lično ugroženi...

U svemu ostalom sam se pronašla, meni je Kosovo zaista na petom mestu prioriteta države Srbije. Ljudi su bili iskreni.
 
CESID je antisrpska organizacija finansirana od neprijatelja ove zemlje i placena je da "sprovodi ankete" ciji rezultati treba da ubiju moral i zelju srpskog naroda da sacuva svoju zemlju.

poenta je da smo mi Srbi danas okupirani , vojno, politicki i pre svega medijski .
 
Jerry Ropero:
CESID je antisrpska organizacija finansirana od neprijatelja ove zemlje i placena je da "sprovodi ankete" ciji rezultati treba da ubiju moral i zelju srpskog naroda da sacuva svoju zemlju.

poenta je da smo mi Srbi danas okupirani , vojno, politicki i pre svega medijski .


Opet ti sa teorijama zavere. :lol: :lol:
 
Meni ste vise poceli da idete na jetru sa kosovom. Kosovo ovo kosovo ono... Deca sa kosova... Srbi sa kosova... Ja sam za oruzije i odlazak gde treba ali nemojte mi vise o kosovu sraati. Muka mi je od neprestalnog spominjanja kosova...
 
nema tu teorije zavere. svako radi za onoga ko ga placa i kad god zelis da istrazis nesto samo pratis trag novca.

CESID kao organizaciju finansiraju vlade zapadnih drzava i normalno oni rade projekte koje im onaj koji ih placa i naredi.

Isti slucaj sa Biserko, Kandic, Vuco i ostalim ustasko-nacisticko-antisrpskim NVO
 
DRVOSEČA:
Meni ste vise poceli da idete na jetru sa kosovom. Kosovo ovo kosovo ono... Deca sa kosova... Srbi sa kosova... Ja sam za oruzije i odlazak gde treba ali nemojte mi vise o kosovu sraati. Muka mi je od neprestalnog spominjanja kosova...
Одмах се види да си човек од акције. Јел' се то Дрвосеча зажелео шуме?
 
Registra:
Opet ti sa teorijama zavere. :lol: :lol:

А зашто се и ти правиш блесав..... 8-) 8-) 8-) само потпуни политички аналфабета НЕ ЗНА ко финансира и ко лансира измишљотине и ко вара даноноћно грађане Србије.
 
Vintage:
...S druge strane, istraživanje je pokazalo da je 48 odsto birača spremno da se odrekne od Evrope u zamenu za očuvanje Kosova u sastavu Srbije...
Е, нека ми неко после каже да смо овакви, или онакви према Шиптарима. Прече нам је да живимо у држави са 2 милиона Албанаца, непријатељски расположених према Србији, него Европа и економски напредак.
'беш Јевропу, вратите нам Шиптаре.
 
Pa jasno je vecini gradjana Srbije mnogo veznije kako ce platiti racune ,prehraniti familiju ,iskolovati dete ,otici na odmor nego sto ih briga za Kosovo na kome najmanje 70% a verovatno i vise gradjana Srbije nikada u zivotu nije bilo i koje nema nikakve drzavne veze sa Srbijom niti utice bilo kako na zivot obicnog coveka.I nema to nikakve veze sa demagoskim pricama o izdajstvu ili patriotizmu i slicnim sranjima vec je to normalna i logicna reakcija svakog coveka da mu je svoj zivot i zivot svoje porodice na prvom mestu ,jer na Kosovo ne ide vec 7 godina ili nikada nije ni bio niti ikada mora da ide , a racun za struju mora platiti svakog meseca i hranu takodje mora kupiti svakog dana .
 
Pijanista:
Е, нека ми неко после каже да смо овакви, или онакви према Шиптарима. Прече нам је да живимо у држави са 2 милиона Албанаца, непријатељски расположених према Србији, него Европа и економски напредак.
'беш Јевропу, вратите нам Шиптаре.


srbi vec zive u evropi jer je srbija geografski deo evropskog kontinenta.

opet na scenu izbija vase demokratsko licemerje.

navodno necete da zivite sa 2 milion siptara u istoj drzavi ( i ako ih nema 2 miliona vec 1.2 miliona) , zalazete se navodno za GRADJANSKU drzavu a ovamo se istovremeno zalazete da Srbi zive sa 6 miliona siptara u jednoj drzavi zvanoj EU, plus sa arapima, ciganima , kurdima, turciam i svim onima koji su vec deo te EU.

da te podsetim da ce i Kosovo bilo u Srbiji ili ne kao i Albanij biti deo te EU. I ti Siptari sa Kosova plus svi ovi iz Albanije ce imati u Srbiji ista prava kao recimo sto danas imaju Englezi u Francuskoj - pravo da u Srbiji zive, rade, glasjau ako zive duze od 2 godine - znaci sve ono sto imamo mi danas.

vase licemerje je toliko odvratno da coveku dodje da povrati.
 
Ствар је у томе што заправо читава метода није примерена.

Простије речено: трпање у исти кош врло различитих ствари.

Још простије: "мешање баба и жаба".
 
Vintage:
Pa Jerry drzi se teme pobogu..
Hajde nabroji tvoja 5 prioriteta kao gradjanina ( ili ne ) Srbije ali nek to bude u sadanje vreme.


ovo "istrazivanje" je klasicna medjska manipulacija i nacisticka propaganda zapada.

prvo je uvek najbitnija licna egzistencija, zatim dolaze problemi sredine u kojoj se zivi, pa zatim problemi nacije i tek onda ostalo. To sto je nekom prece da nahrani porodicu ne znaci da mu Kosovo nije bitno .

Sto kaze Norma Kempl klasicno mesanje baba i zaba.

no sta ocekivati od placenika i izdajnika iz CESID-a
 
Pa nije to CESIDov izum niti je Srbija prva zemlja u kojoj se sprovode ankete u listi prioriteta gradjana jedne zemlje recimo takve uporedne analize sve vec jako dugo rade u svim zemljama EU kao i na zajedfnickom nivou tako da to nikakva vrsta "specijalnog rata " ili teporija zavere .
 
1. sa kosovom nema prosperiteta srbije
2. sa kosovom nema stranih investicija u srbiji
3. sa kosovom nema boljeg zivota u srbiji
4. sa kosovom nema dugorocnijeg mira u srbiji
5. sa kosovom nema nema ulaska u evropu za srbiju

p.s. na zalost neke od tacaka se automatski "prenose" na kosovo
 
Jerry Ropero:
ovo "istrazivanje" je klasicna medjska manipulacija i nacisticka propaganda zapada.

prvo je uvek najbitnija licna egzistencija, zatim dolaze problemi sredine u kojoj se zivi, pa zatim problemi nacije i tek onda ostalo. To sto je nekom prece da nahrani porodicu ne znaci da mu Kosovo nije bitno .
Sto kaze Norma Kempl klasicno mesanje baba i zaba.

no sta ocekivati od placenika i izdajnika iz CESID-a

Pa šta ću sad, da prestanem da jedem u znak protesta? Da se javno spalim? Šta da uradim da bi sačuvali Kosovo, šta ti možeš da uradiš da bi sačuvali Kosovo, Norma, bilo ko?

Uzmi pušku pa na Kosovo, nema ti druge.
 
eto da kazemo da je navedena anketa tacna to znaci da u zemlji Srbiji od muskaraca imaju veca muda zene/domacice i starci.

Pitanje za muske forumase: Zar vas nije sramota da su vasi dedovi/ocevi ili zene hrabrije nego vi? Ili vam je sve jedno sto ste kukavice ?
 
Jerry Ropero:
eto da kazemo da je navedena anketa tacna to znaci da u zemlji Srbiji od muskaraca imaju veca muda zene/domacice i starci.

Pitanje za muske forumase: Zar vas nije sramota da su vasi dedovi/ocevi ili zene hrabrije nego vi? Ili vam je sve jedno sto ste kukavice ?

Ovih 12%?? Na njih misliš?
 
BG1109:
Ovih 12%?? Na njih misliš?


u anketi se kaze da bi u rat isli uglavnom domacice i penzioneri. to istovremeno znaci da muskarci(tj oni koji treba da ratuju) - ne bi isli.

na to ja mislim.

to znaci da u Srbiji zene i starci imaju veca muda od muskaraca i da je Srbija zemlja muskih kukavica ili da upotrebimo malo tezi izraz - pickica


Da li si ti ponosan sto je recimo tvoja zena ili sestra hrabrija od tebe ili se stidis sto si takav kakav jesi?
 
Jerry Ropero:
u anketi se kaze da bi u rat isli uglavnom domacice i penzioneri. to istovremeno znaci da muskarci(tj oni koji treba da ratuju) - ne bi isli.

na to ja mislim.

to znaci da u Srbiji zene i starci imaju veca muda od muskaraca i da je Srbija zemlja muskih kukavica ili da upotrebimo malo tezi izraz - pickica


Da li si ti ponosan sto je recimo tvoja zena ili sestra hrabrija od tebe ili se stidis sto si takav kakav jesi?


Moja žena i moja sestra su dame, one čak i ne razgovaraju o takvim stvarima.

Čega da se stidim, što neću da uzmem pušku i idem na NATO, toga da se stidm? U tom odnosu snaga znam šta me čeka

Ne znam za tebe, ja sam 100% siguran da neću još jednom da se rodim, imam dvoje dece koje treba školovati, napraviti ljude od njih, kakav NATO Jarry, kakve puške čoveče?
 

Back
Top